Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ostale vesti iz sveta tenisa...

Ići dole 
+11
*SlAdjAnA*
Vuksha
Lazevski
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
Jecika
Jelena...
Pele
Texy
snoopy
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Apr 12, 2009 9:15 pm

Još dva Srbina na "Serbia openu"

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 181422510049e1de3955856322131433_big

Organizatori "Serbia Opena", prvog srpskog ATP turnira, odlučili su da specijalne pozivnice za učešće upute Filipu Krajinoviću i Arseniju Zlatanoviću.

</B></FONT>
Prvi čovek turnira Goran Đoković odlučio se za patriotski potez uručivši 'vajld karte' dvojici domaćih tenisera. "Mogu sa zadovoljstvom da potvrdim da su Krajinović i Zlatanović dobili 'vajld karte' za glavni žreb. Umesto da trgujemo sa njima, kao što se to radi na drugim turnirima, mi smo želeli da ovim gestom pomognemo našim talentovanim igračima.
Turnir se zove Srbija open i red je da na njemu učestvuje što više tenisera sa ovih prostora. Oba naša mlada asa su se zahvalila kako to i dolikuje, pokazavši da su i kao ličnosti zaslužili vrhunski tretman", rekao je Goran Đoković.

Osim Krajinovića i Zlatanovića specialnu pozivnicu dobio je i Japanac Kai Nišikori,a ostalo je upražnjeno još jedno mesto.

Turnir Srbija open igra se od drugog do desetog maja na šljaci za ukupni nagradni fond od 450.000 evra.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSre Apr 15, 2009 1:50 am

IDEMOOOOOOOOOOOOOO SRBIJA !!!!!!!!!!!!!!!! srbin kolce bakljaa
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 7:58 pm

Oženio se Endi Rodik
Subota, 18. april 2009. 14:19


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Ic0j9k


Nekadašnji reket broj jedan i manekenka za kupaće kostime izgovorili su u petak sudbonosno "da", piše "Pipl".

Rodik (26) i manekenka Bruklin Deker (21) razmenili su zavete na ceremoniji održanoj u sumrak, na Rodikovom imanju u Ostinu, Teksas.

Mladence i zvanice zabavio je kratkim nastupom i legendarni ser Elton Džon (62). Američki teniser i slavni britanski muzičar poznaju se već godinama kroz humanitarne krugove, u kojima su obojica veoma aktivni. Džon je pre dve godine pevao na gala večeri Rodikove fondacije za pomoć ugroženoj deci.

Među gostima na slavlju bila su i velika imena tenisa Štefi Graf i Andre Agasi, Mardi Fiš, Džejms Blejk, kao i razne zvanice iz sveta mode na mladinoj strani.

Rodik je ranije bio u vezi sa pevačicom i glumicom Mendi Mur, a Bruklin je primetio 2007. godine prelistavajući časopis "Sports ilustrejtid", i otada su u vezi.

(MONDO)



Cestitam!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:41 pm

FED KUP: Rusija bez Safine i Dementijeve
Ponedeljak, 20. april 2009. 20:21


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2pqn7g6


Prva teniserka sveta Dinara Safina izostavljena je iz reprezentacije Rusije za polufinalni meč Fed Kupa protiv Italije, sledećeg vikenda, saopštio je Teniski savez Rusije.

Za reprezentaciju Rusije, koja brani titulu, igraće šesta teniserka sveta Vera Zvonareva, deveta na WTA listi Svetlana Kuznjecova, Nađa Petrova, koja je na 10. poziciji i Ana Čakvetadze, 23. teniserka sveta.

Na spisku selektora Šamila Tarpiščeva nema ni imena treće teniserke sveta Elene Dementijeve.

Za reprezentaciju Italije, koja je Fed kup osvojila 2006. godine, igraće Flavija Peneta, 14. na WTA listi, Sara Erani (39) Frančeska Skijavone (44) i Roberta Vinči (61).

Ruskinje su u poslednjih pet godina četiri puta osvojile trofej u Fed kupu.

U drugom polufinalnom meču sastaju se selekcije SAD i Češke.

U baražu sa plasman u Svetsku grupu igraće Španija - Srbija, Francuska - Slovačka, Nemačka - Kina i Argentina - Ukrajina.

Mečevi se igraju 25. i 26 aprila.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:55 pm

Monfis propušta Rolan Garos?
21. april 2009. | Izvor: B92


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2cdtyfa


Francuski teniser Gael Monfis rekao je da možda neće učestvovati na Rolan Garosu zbog povrede kolena.

"Moguće je da neću igrati na Rolan Garosu. Muči me povreda kolena od 2007. godine ", rekao je 10. teniser sveta za francuski list L'Ekip. Monfis je prošle godine stigao do polufinala Rolan Garosa.



Francuski teniser će zbog povrede kolena propustiti turnire iz Masters serije u Rimu i Madridu.

Drugi Gren Slem u sezoni Rolan Garos igra se od 24. maja do 7. juna u Parizu. Titulu u ženskoj konkurenciji brani Ana Ivanović, dok će prvi teniser sveta Rafael Nadal pokušati i peti put uzastopno da osvoji trofej.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:59 pm

Povećan nagradni fond Vimbldona
21. april 2009. | Izvor: B92


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2mdpgm1


Nagradni fond na ovogodišnjem Vimbldonu biće za 6,2 odsto veći nego prethodne sezone, saopštili su organizatori turnira.

Ukupan nagradni fond iznosiće 12,55 miliona funti (14,17 miliona evra). Prošle sezone iznosio je 11,8 miliona funti. Pobednici u muškom i ženskom singlu zaradiće po 850.000 funti (960.000 evra) što je za 13,3 odsto više nego što su prošle godine osvojili Rafael Nadal i Venus Vilijams, kojima je tada pripalo po 750.000 funti.



Vimbldon, treći grend slem sezone, igraće se od 22. juna do 5. jula, a javnost bi trebalo da prvi put vidi i klizeći krov iznad "Centralnog terena", koji bi organizatorima turnira trebalo da olakša posao, često ometan pljuskovima.

Organizatori turnira su, takodje, saopštili i da su produžili saradnju sa kompanijom "Aj-Bi-Em" (IBM), koja će i u narednih pet godina biti sponzor Vimbldona.

Treći Gren slem sezone direktno će prenostiti i televizija B92.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSub Maj 09, 2009 5:04 pm

Nalbandijan odustao od Rolan Garosa
Petak, 8. maj 2009. 22:58


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2v2uo8z


Argentinski teniser David Nalbandijan odustao je, zbog planirane operacije desnog kuka, od učešća na Rolan Garosu.

Dvadesetsedmogodišnji Argentinac će se podvrgnuti hirurškoj intrevenciji sledeće nedelje na klinici u Barseloni.

Nalbandijan, koji trenutno zauzima 19. mesto na ATP listi, propustiće i Vimbldon, kao i četvrtfinalni meč Dejvis kupa protiv Češke, od 10. do 12. jula.

Portparol argentinskog tenisera Bernardo Baljero objasnio je da operacija nije mogla da se izbegne.

"Terapija nije dala željene rezultate, tako da je hirurška intervencija ostala kao jedino rešenje", rekao je Baljero.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 10, 2009 3:05 pm

Rišar Gaske pozitivan na kokain
subota, 09. maj 2009, 20:29 -> 20:37


Francuski teniser Rišar Gaske bio je pozitivan na kokain na testiranju uoči turnira u martu u Majamiju, objavili su francuski mediji.


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 28h1idu


Ukoliko i drugi uzorak sa antidoping kontrole bude "pozitivan", 23. teniseru sveta preti dvogodišnja suspenzija.

Pre Gaskea, pozitivna na kokain bila je početkom prošle godine i bivša najbolja teniserka sveta Švajcarkinja Martina Hingis.

Njoj je tada izrečena dvogodišnja zabrana takmičenja, a nedugo posle toga Hingis je objavila završetak karijere.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimePet Maj 15, 2009 12:02 am

uhhhhhhhhhhh.... iskreno.. nisam to ocekivala od njega.. bas bzv... devil
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 17, 2009 1:39 pm

Šta čitaju vrhunski teniseri?
Subota, 16. maj 2009. 10:51


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 21m7t3r


"Alhemičar", "Da Vinčijev kod" i "Gospodar prstenova" samo su neki od naslova uz koje se u trenucima odmora opuštaju najbolji svetski teniseri.

Ima i onih koji uopšte ne čitaju knjige, ali i tenisera koji su se uspešno okušali u književnim vodama.

Prema anketi portala TennisTV.com najbolji svetski teniseri najviše vole beletristiku i popularne svetske pisce, poput Dena Brauna.

Njegova knjiga "Anđeli i demoni" omiljena je američkom teniseru Endiju Rodiku, dok Španac Fernando Verdasko više voli "Da Vinčijev kod" u koji se "zaljubio" sasvim slučajno.

"To je jedna od najboljih knjiga koje sam pročitao. Vraćao sam se iz Sinsinatija u Španiju kada su mi odložili let za šest sati, pa sam uzeo da čitam knjigu i dok je nisam završio nisam se odvojio od nje", kaže Verdasko.

Koeljov "Alhemičar" prvi je na listi Žo-Vilfreda Conge, a najveći utisak na Argentinca Davida Nalbandijana ostavila je Tolkinova trilogija "Gospodar prstenova".

Najbolji srpski teniser Novak Đoković kao omiljenu knjigu naveo je "Moć sadašnjeg trenutka" nemačkog pisca Ekarta Tola, dok Hrvat Ivan Ljubičić obožava dela Vilbura Smita.

"Volim avanture, priče o Africi i istoriju, a mnogo toga možete da naučite iz njegovih knjiga, pa bih kao najbolju naveo sve knjige od Vilbura Smita"
, preporuka je Ivana Ljubičića.

Trenutno najbolji teniser sveta Španac Rafael Nadal voli da čita knjige na maternjem jeziku, pa se na vrhu njegove liste našao "Grad zveri" čileanske književnice Izabel Aljende.

Drugi reket sveta Rodžer Federer kaže da uglavnom čita novine i časopise pa nema omiljenu knjigu, ali voli da pročita autobiografije poznatih ličnosti.

Ipak, neki su priznali da uopšte ne čitaju knjige, poput Francuza Žila Simona i Britanca Endija Mareja.

"Ja ne čitam knjige. Uzeo sam drugi deo priče o Hariju Poteru, ali nisam uživao, čak naprotiv, dosadilo mi je nakon pet minuta i odustao sam", priznaje Škot.

Za razliku od njega ima i tenisera koji ne samo vole da čitaju, već su se i upešno okušali kao pisci.

Knjiga "Breaking Back" američkog tenisera Džejmsa Blejka o njegovom povratku na teren nakon ozbiljne povrede kičme 2004. godine, bila je hit pre dve godine, kada je objavljena, omiljeno štivo nekolicine njegovih kolega.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 17, 2009 1:44 pm

Kim Klajsters ponovo udara
Subota, 16. maj 2009. 14:06


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Se10y8


Belgijanka Kim Klajsters, koja je do pre dve godine "žarila i palila" teniskim terenima širom sveta, vraća se belom sportu.

Bivša teniska kraljica, koja je okončala karijeru 2007. a onda postala i majka, prihvatila je poziv organizatora turnira u Vimbldonu da sa Štefi Graf, Andre Agasijem i Timom Henmanom ovog vikenda odigra egzibicioni meč u čast otvaranja krova na najprestižnijem travnatom turniru na svetu.

Ona je otkrila i da su joj organizatori Vimbldona ponudili "vajld" kartu za taj turnir u junu, ali da je teška srca morala da ih odbije.

"Odlučila sam se da se dobro pripremim za povratak na teren. Vredno ću trenirati i ponovo uzeti reket u avgustu. Mnogo uživam u tenisu i nema razloga da ne igram opet", izjavila je 25-godišnja Klajsters, koja će prvi zvanični nastup na turniru u Sinsinatiju.

Kim Klajsters, koja je do sada u karijeri osvojila 34 turnira i držala prvu poziciju WTA liste 19 nedelja, potvrdila je učešće i na turniru u Torontu, a zatim i na US Openu.

"Želim posle Lindzi Devenport da potvrdim da je moguće imati decu i porodicu i biti profesionalna teniserka. Svesna sam da ću biti u centru pažnje i da će se pratiti moji nastupi sa više zanimanja, ali spremna sam na to i nestrpljiva da ponovo nastupam na turnirima", dodala je Klajstersova.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 17, 2009 11:48 pm

SK: Monako dobio Tipsarevića

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 19561143164a07f8d9df556904576552_big

Beta

Janko Tipsarević izgubio je od Huana Monaka sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (8), u prvom kolu plave grupe Svetskog kupa u Diseldorfu.

</B></FONT>
Drugi meč dve selekcije igraće Viktor Troicki i Huan Martin Del Potro. Argentina je ovom pobedom Monaka povela sa 1:0, ali srpska ekipa još uvek ima šanse za plasman u finale u koje će proći samo pobednik grupe. Pored Srbije i Argentine, u plavoj grupi se takmiče i Italija i Rusija. U crvenoj grupi nastupaju Švedska, SAD, Francuska i Nemačka.
Srpski tim u Diseldorfu nastupa bez naboljeg tenisera Novaka Đokovića, a pored Tipsarevića i Torickog u sastavu je i Nenad Zimonjić.

izvor:B92

ihh.. janki... Mad Crying or Very sad Sad
vise srece Vikiju i Nenadu.. srbin
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 17, 2009 11:48 pm

Safina najbolja u Madridu

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 7509363004a10614b6bb23703944147_big

Ruska teniserka Dinara Safina osvojila je titulu u Madridu, pošto je u finalu pobedila Karolinu Vožnjacki iz Danske sa 2:0 (6:2, 6:4).

</B></FONT>
Trenutno najbolja teniserka sveta ići će na predstojeći Rolan Garos sa dve titule osvojene za redom na šljaci, jer je prošle nedelje bila najbolja i u Rimu. Safinoj je ovo 11. titula u karijeri.
Nagradni fond turnira u Madridu je 3,7 miliona evra.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeUto Maj 19, 2009 11:07 pm

SK: Srbija bolja od Rusije

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 6402267549e5bae5698a1618980599_big

Teniska reprezentacija Srbije povela je protiv Rusije sa 2:0 u drugom kolu Svetskog kupa u Diseldorfu.

</B></FONT>
Prvi bod Srbiji protiv Rusije doneo je Janko Tipsarević pobedom nad 1135. igračem sveta Stanislavom Vovkom, sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4. Meč je trajao 70 minuta. Drugi, odlučujući bod srpskom timu obezbedio je Viktor Troicki pobedom nad Jevgenijem Karaljovom - 6:2, 6:2. Treći meč, u dublu, na programu je u sredu, ali on nema rezultatskog značaja.
Srbija je u prvom kolu pobedila Argentinu sa 2:1, dok je Rusija istim rezultatom poražena od Italije.

Plasman u subotnje finale Svetskog kupa, u kojem Srbija nastupa prvi put, izboriće najbolje ekipe iz obe grupe. Crvenu grupu čine branilac trofeja Švedska, kao i Nemačka, Francuska i SAD.

Svetski kup u Dizeldorfu igra se za ukupni nagradni fond od 1,35 miliona evra.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSre Maj 20, 2009 2:35 am

BRAVO MOMCI....naJJbolji ste ... verujemo u vas i idemo do pobede i finala
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 5:00 pm

Ančić se povukao sa Rolan Garosa
22. maj 2009. | Izvor: B92, eurosport



Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 33u67tf


Hrvatski teniser Mario Ančić povukao se sa predstojećeg Otvorenog prvenstva Francuske, a kao razlog za odustajanje je naveo nedovoljnu fizičku spremnost.

Ančić, trenutno 38. igrač na svetu, pauzirao je 16 od poslednjih 28 meseci, jer je preležao mononukleozu, i imao problema sa povredom ramena. On je istakao da još uvek nije dostigao željeni nivo forme da bi mogao da nastupi u Parizu, na drugom ovogodišnjem gren slemu.

"Još uvek nisam potpuno spreman. Moje fizičke mogućniosti još uvek nisu na pravom nivou, barem ne da bi igrao na Rolan Garosu, gde se često igraju mečevi koji traju i po pet setova", rekao je Ančić za 'Večernji list'.

Hrvat je u utorak eliminisan u prvom kolu ATP turnira u Kicbilu.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 5:40 pm

pametna odluka... Very Happy bolje se povuci, nego se blamirati... hahaha
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 24, 2009 7:33 pm

Steta sto neke takve talente bolesti i povrede moraju da sprece...
Ali, valjda ce on to prebroditi i spremiti se za neke naredne turnire...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 24, 2009 7:33 pm

DK: Australiji samo kazna od 10.000 dolara
Subota, 23. maj 2009. 15:35


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 20qcpom


Reprezentacija Australije sjajno se izvukla posle odbijanja da otputuje u Indiju na meč trećeg kola Dejvis kupa početkom maja.

"Kenguri" su kažnjeni samo novčano - 10.000 dolara, a najave Međunarodne teniske federacije (ITF) da bi mogli da budu prebačeni u niži rang takmičenja, ipak, nisu sprovedene u delo.

Australijski tim će u narednom duelu biti gost, a Indijcima, koji su meč dobili službenim rezultatom i izborili plasman u plej-of Svetske grupe, moraće da nadoknade troškove organizacije neodigranog meča.

Austalijanci su odbili da otputuju u Indiju iz bezbednosnih razloga, jer je uoči parlamentarnih izbora u toj zemlji ubijeno 20 ljudi u sukobima policije i maoističkih pobunjenika. Oni su bili zabrinuti za svoju bezbednosti jer je meč bio zakazan tri dana nakon završetka izbora.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeNed Maj 31, 2009 11:49 pm

RG: Teror Dinare Safine u Parizu
Nedelja, 31. maj 2009. 15:49


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 X3mtc


Ono što Dinara Safina radi svojim protivnicama na ovogodišnjem Rolan Garosu, "nije zdravo". Prva igračica sveta izgubila je PET gemova u prva četiri kola!

Ruskinja je u prva tri kola terorisala An Koetavong (6:0, 6:0), potom Vitaliju Dijačenkovu (6:1, 6:1), pa Anastasiju Pavljučenkovu (6:2, 6:0), da bi u nedelju, u osmini finala, Aravan Rezai osvojila samo gem u susretu sa Dinarom (6:1, 6:0).

Gotovo neverovatno i ovaj tekst ne bi trebalo da čitaju Ana Ivanović i Viktorija Azarenka. Njih dve igraju svoj meč četvrtog kola u nedelju popodne, a koja bude pobedila ide na noge zahuktaloj Moskovljanki, koja je prvo mesto WTA liste preuzela 20. aprila, sedam dana pre nego što je napunila 23 godine.

Rezultati Dinare Safine dobijaju na značaju, jer je samo Vitalija Dijačenko igračica plasirana lošije od 60. mesta na svetu, 153. je na WTA listi mlada Ruskinja.

Britanka Koetavong je 48, Ruskinja Pavljučenkova je čak bila postavljena za nosioca (27), a Francuskinja iranskog porekla Aravan Rezai, 57. na WTA listu, je na Rolan Garos došla kao šampionka Strazbura. Sve one zajedno, osvojile su pet gemova protiv Dinare...

A, prošlogodišnja finalistkinja Pariza rešena je da ove sezone ode korak dalje i osvoji prvu gren slem titulu u karijeri. Safinu je u finalu Rolan Garosa 2008. godine pobedila (8) Ana Ivanović, koja bi mogla da joj se nađe na putu i ovog proleća, ukoliko pobedi (9) Viktoriju Azarenku.

Tada će Dinara imati prvog, pravog rivala na pariskoj šljaci, igračicu koja ju je pobedila tri puta u četiri duela u karijeri.

Dinara Safina rođena je 27. aprila 1986. godine u Moskvi, ali je izabrala Monte Karlo za svoju rezidenciju. Njen stariji brat, Marat, 20. novembra 2000. godine postao je prvi igrač sveta i tu se zadržao svega dve nedelje, a potom u 2001. godini još dva puta dolazio na čelo ATP liste, ali tamo boravio nikada duže od nekoliko nedelja...

Ipak, ostaće upamćen kao dvostruki osvajač gren slem titula, US Open 2000. i Australijan Open 2005. godine i po tome i dalje je uspešniji od sestre, koja je u naletu. Marat, rođen 27. januara 1980. godine najavio je da mu je ovo poslednji Rolan Garos.

Safini su Rusi tatarskog porekla i islamske veroispovesti. Tata Mihail direktor je teniske akademije u Moskvi, a mama Rauza Islanova trener na istoj.

(N. J. - MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimePon Jun 01, 2009 12:06 am

RG: Pao i Nadal!
Nedelja, 31. maj 2009. 21:22


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2qbty6h


Moralo je i to jednom da se dogodi.

Rafael Nadal doživeo je prvi poraz u karijeri na Rolan Garosu, ali do toga nije došlo u finalu sa Đokovićem ili Federerom, kako su mnogi maštali, nego onda kada to niko nije očekivao.

Utoliko je senzacija veća, jer je njen autor u osmini finala bio Šveđanin Robin Soderling, 25. na ATP listi, teniser koji u Parizu nikada nije stigao dalje od trećeg kola.


Soderling je prekinuo Nadalovu seriju od 31 pobede i četiri trijumfa na Rolan Garosu, savladavši ga sa 3:1, po setovima 6:2, 6:7 (2:7), 6:4, 7:6 (7:2). U četvrtfinalu će igrati sa Nikolajem Davidenkom ili Fernandom Verdaskom.

Duga je lista igrača koji su Nadalu od 2005. naovamo pre bili sparing partneri ili "vreće za udaranje", nego dostojni protivnici na Rolan Garosu.

Osvajajući trofeje, za pet godina je izgubio ukupno sedam setova, u proseku jedan na svaka četiri i po meča. Ove godine je trojicu pobedio sa po 3:0, ali eto, našao se i taj junak koji će do sada superiornog Majorčanina poslati na tribine stadiona Filip Šatrije.


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2d2hpht


Ko je sada favorit?

Zanimljivo je da je Soderling igrao sa Nadalom u prvom kolu Rolan Garosa 2006. godine i izgubio rezultatom 2:6, 5:7, 1:6. Prethodno je dve godine zaredom ispadao od Korejanca Li Hjung Taika, 2007. ga je tukao Albert Montanjes, a proletos Žilijen Beneto.

Pored Soderlinga, Nadal je kao "recke" na zidu upisao još 23 igrača.

To su: Lars Burgsmiler, Ksavijer Malis, Rišar Gaske, Sebastijan Grožan, David Ferer, Rodžer Federer (četiri puta), Marijano Puerta, Kevin Kim, Pol Anri Matje, Lejton Hjuit (tri puta), Novak Đoković (tri puta), Ivan Ljubičić, Huan Martin Del Potro, Flavio Ćipola, Albert Montanjes, Karlos Moja, Tomas Belući, Nikolas Devilde, Jarko Nieminen, Fernando Verdasko, Nikolas Almagro, Markos Danijel i Teimuraz Gabašvili.

Ali u nedelju, 31. maja 2009, stavljena je tačka na jednu od najimpresivnijih tradicija u svetskom sportu.

Ostaje da se vidi da li je u pitanju samo "zamor materijala", vidljiv još pre dve nedelje na Mastersu u Madridu i kako će Nadal proći na Vimbldonu, gde mu prvi put u karijeri predstoji odbrana titule.

A dokle može Soderling...? I ko je sada favorit za osvajanje Rolan Garosa?

Rodžer Federer nikada neće imati bolju šansu da osvoji jedinu gren slem titulu koja mu nedostaje, a uz to se i izjednači sa Pitom Samprasom na "večnoj listi".

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 1:29 pm

RG: Počela podela trofeja
Petak, 5. jun 2009. 22:37



Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2hxwmyf


Odigrana su prva finala na Rolan Garosu.

Španske teniserke Anabel Medina Garigez i Virhinija Ruano Paskval (na slici) osvojile su drugu uzastopnu titulu na gren slemu u Parizu.

One su u finalu ženskog dubla pobedile Viktoriju Azarenku iz Belorusije i Elenu Vesninu iz Rusije sa 2:0 (6:1, 6:1).

Za Ruano Paskval to je deseta gren slem titula u dublu, a tek druga za Medinu Garigez, koja je obe osvojila u Parizu. Ruano Paskval je ostalih osam osvojila sa Paolom Suarez.

U miksu su do titule došli prvi favoriti, Amerikanci Licel Huber i Bob Brajan, pobedom nad Vanjom King (SAD) i Marselom Melom (Brazil) - 5:7, 7:6, 10:7.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 1:34 pm

Gaske: Nisam "povukao liniju", dokazaću to!
Petak, 5. jun 2009. 12:25


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 2qsw40l


Francuski teniser Rišar Gaske ponovo je demantovao da je koristio kokain i rekao da je planira da iskoristi sve pravne mogućnosti kako bi dokazao svoju nevinost.

Gaske trenutno odrađuje uslovnu suspenziju i iščekuje saslušanje, nakon što je u martu bio pozitivan na testu na turniru u američkom gradu Ki Biskejnu.

"Nikada u životu nisam koristio kokain. Niko od profesionalnih tenisera ga ne koristi, jer se plašimo da uzimamo bilo šta. Pozovem svog lekara deset puta pre nego što uzmem i aspirin"
, rekao je Gaske za list "L'Ekip".

Ukoliko bude proglašen krivim, Gaskeu preti dvogodišnja zabrana igranja.

Gaske je izjavio da je veče pre testiranja u Ki Biskejnu izašao u noćni klub.

"Sećam se da mi je neko u klubu rekao da kokain ide od stola do stola. U mom urinu pronašli su mali, minimalan trag kokaina. To je skoro deset puta manje od onoga što bi se videlo da sam 'povukao' jednu liniju", objasnio je Gaske.

Francuski teniser tvrdi da, iako je čuo da u klubu ima kokaina, nije video da ga neko koristi.

"Da se tako nešto desilo, odmah bih napustio klub", dodao je Gaske, koji je u Ki Biskejnu odustao u drugom kolu zbog povrede ramena.

Gaske je dodao da je u klubu popio samo jedan koktel u kojem je bilo vodke i podsetio da u rezultatima analize dlaka sa njegove glave nije bilo tragova kokaina.

Francuz je istakao da se dobrovoljno javio na DNK analizu u Oksfordu, jer je želeo da bude siguran da je pozitivni uzorak urina njegov, a ne nekog drugog igrača.

Gaske je dodao da će se, čak i da ga proglase krivim, vratiti na teren posle dvogodišnje suspenzije.

"Nikada nisam imao veći motiv. Imam 23 godine i verujem da će uspeti da se vratim u formu. Nevin sam i jedva čekam ponovo da zaigram. Daleko sam od završetka karijere", zaključio je Gaske.

(Beta, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 1:42 pm

Nadal zbog povrede ne igra u Kvinsu
Petak, 5. jun 2009. 15:59


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 30arpth


Najbolji teniser sveta Rafael Nadal otkazao je nastup na turniru Kvins klab u Londonu zbog povrede kolena.

Španac je izjavio da će tokom pauze pokušati da zaleči povredu, kako bi spreman dočekao početak Vimbldona, na kojem će prvi put braniti trofej.

"Nije tajna da sam tokom proteklih meseci imao dosta problema sa kolenom, zbog čega nisam igrao na najvišem nivou. Narednih dana moraću ozbiljno da poradim sa svojim timom na oporavku i povratku u top kondiciju, kako bi spreman došao na Vimbldon. Nadam se da ću do početka trećeg Gren slema sezone uspeti da se u potpunosti oporavim", izjavio je Nadal, koji je na Rolan Garosu eliminisan u četvrtom kolu od Robina Soderlinga.

Nadal će prvi put od 2005. godine propustiti turnir u Kvinsu, koji počinje 8. juna, dve nedelje pre Vimbldona.

On je prošle sezone osvojio i prvu titulu, savladavši u finalu Novaka Đokovića, a na krilima tog uspeha okitio se trofejom i na Vimbldonu.

"Veoma sam razočaran što ću propustiti turnir u Londonu pred divnom britanskom publikom, koja poznaje tenis, i zbog toga što neću moći da se ponovo borim za trofej", dodao je Nadal.

U odsustvu Nadala, Endi Marej biće najbolje rangirani teniser ove godine u Kvinsu, turniru koji se smatra nezvaničnom pripremom za Vimbldon. Osim Britanca učešće na teniskoj smotri u Londonu potvrdili su i Endi Rodik, Lejton Hjuit i Marat Safin, dok će Rodžer Federer i Novak Đoković igrati u isto vreme na turniru u Haleu.

"Rafa je bio najveći favorit za titulu ove sezone. Svi smo tužni što neće igrati, ali on najviše. Ipak, svesni smo da je njegovo zdravlje na prvom mestu i poštujemo to", izjavio je direktor turnira Kris Kermod.

(MONDO)



Bas steta sto su povrede kod njega tako ceste...
Nadam se da ce uspeti da se oporavi do Vimbldona...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 1:45 pm

RG: Robin iz pepela do finala
Petak, 5. jun 2009. 17:14


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 20qxhkz


Robin Soderling igraće prvi put u gren slem finalu. Posle Davida Ferera, Rafaela Nadala i Nikolaja Davidenka, na Rolan Garosu je pobedio i Fernanda Gonzaleza - 6:3, 7:5, 5:7, 4:6, 6:4.

Šveđanin umalo od govotog nije napravio veresiju. Vodio je 2:0, a onda je dozvolio Čileancu da ga stigne... I prestigne. Teniser sa najjačim forhendom na svetu je izjednačio na 2:2 i odmah na startu petog seta stekao brejk prednosti - 3:0.

Soderling tada nije posrnuo iako nema iskustva u igranju velikih mečeva. Naprotiv. Uzvratio je brejkom nedugo zatim - 3:4. I to je bio početak kraja 12. igrača sveta, jer je trenutno 25. teniser sa ATP liste osvojio i naredna tri gema - 6:3.

Maratonski meč je trajao 208 minuta.

To je najveći uspeh u karijeri 24-godišnjeg Šveđanina, koji je sprečio Gonzaleza da stigne do svog drugog gren slem finala (igrao 2007. na Australijan openu).

Ujedno, Soderling se izjednačio sa Gonzalezom u međusobnim duelima, sada je 4:4. Šveđanin je dobio prva tri meča, a onda je usledila serija Čileanca, koja je sada prekinuta.

Da iznenađenje bude veće, Soderling je podvig načinio na šljaci, koja mu po vokaciji ne odgovara, kao ni generalno švedskoj školi tenisa.

Kuriozitet je to što je Soderlingov trener, Magnus Norman, poslednji Šveđanin koji je igrao u finalu Rolan Garosa. Međutim, pre devet godina je poražen od Gustava Kertena.

Poslednji Šveđanin sa trofejom na gren slemu u Parizu je Mats Vilander (1988).

U drugom polufinalu sastaju se Rodžer Federer i Huan Martin Del Potro.

(MONDO, foto FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 8 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostale vesti iz sveta tenisa...
Nazad na vrh 
Strana 8 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: