Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ostale vesti iz sveta tenisa...

Ići dole 
+11
*SlAdjAnA*
Vuksha
Lazevski
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
Jecika
Jelena...
Pele
Texy
snoopy
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeUto Maj 20, 2008 7:56 pm

19. maj 2008. | Izvor: B92 | AK
Rodik propušta Rolan Garos

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 17757017714831822013f2c427740564_big

</B></FONT>
Američki teniser, šesti igrač sveta Endi Rodik neće igrati na Rolan Garosu zbog povrede desnog ramena. Rodik, koji je u poslednje dve godine u Parizu završavao takmičenje u prvom kolu, zbog povrede ramena povukao se sa polufinalnog meča turnira u Rimu, ali i sa prošlonedeljnog mastersa u Hamburgu. Očekivalo se da će Rodik biti spreman da zaigra za reprezentaciju SAD na Svetskom kupu u Dizeldorfu, ali nije uspeo da se od povrede oporavi na vreme.
"Endi ne može da igra zbog povrede ramena, iste one zbog koje je predao polufinalni meč u Rimu. Nažalost, neće igrati ni za reprezentaciju u Dizeldorfu, ali ni na Rolan Garosu", rekao je trener američke reprezentacije na ekipnom Svetskom kupu i brat šestog tenisera sveta Džon Rodik.

Džon Rodik je dodao i da se nada da će se Endi oporaviti do turnira u Kvins Klubu, koji je uvertira pred grend slem u Vimbldonu.

"Doktor koji je radio magnetnu rezonancu Endijevog ramena rekao je da postoji blaga upala, pa je predložio mirovanje. Ne verujem da će se pauza odužiti i iznenadio bih se ako Endi ne bi bio spreman za Kvins. Mislim da mu neće biti potrebno više od 10 ili 12 dana da se oporavi", rekao je Džon Rodik.

Endi Rodik je svoju jedinu grend slem titulu osvojio na Otvorenom prvenstvu Amerike 2003. godine. Igrao je tri grend slem finala, dva puta je od Rodžera Federera izgubio na Vimbldonu, a jednom u Americi.

Amerikanac je na Rolan Garosu prvi put igrao 2001. godine, i tada je stigao do trećeg kola. Ispostavilo se da mu je to najbolji plasman na tom turniru, a prethodne dve godine ispadao je već na startu.


To sada je Janko nosilac na RG
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Maj 21, 2008 4:09 pm

RG: Pobeda Bozoljca u Parizu
B92

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 71349110

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u 2. kolo kvalifikacija za Rolan Garos pošto je savladao 226. tenisera sveta, Španca Gabrijela Truhilja Solera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4. Njegov sledeći protivnik biće Argentinac Dijego Hartfild, 153. teniser sa svetske rang liste, koji se nalazi među nosiocima kvalifikacija.

Jedini preostali predstavnik Srbije u kvalifikacijama za drugi grendslem sezone, Dušan Vemić, takođe je uspešno počeo, pobedom nad Špancem Adrijanom Menendesom, sa 2:0 i u drugom kolu će igrati protiv Brazilca Tijaga Alveša.

Rolan Garos počinje 25. maja.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Maj 21, 2008 6:29 pm

Jal zna neko dali ce Hjuit igrati na RG?
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeUto Jul 01, 2008 10:50 pm

Novak na još devet turnira u 2008.
Treći teniser sveta Novak Đoković odigraće još devet turnira do kraja godine, od kojih pet u Masters seriji, Otvoreno prvenstvo SAD, olimpijsko takmičenje u Pekingu i Dejvis kup duel Srbije sa Slovačkom. Kako se navodi na sajtu srpskog tenisera, Đokoviću posle eliminacije sa Vimbldona predstoje četiri nedelje pauze, posle čega će igrati na turniru Masters serije u Torontu, koji počinje 21. jula.

Pored ovog turnira, Đoković će u Masters seriji nastupiti još u Sinsinatiju (28. jula), Madridu (12. oktobar), Parizu (26. oktobar) i Šangaju (9. novembar).

Đoković će od 11. avgusta igrati na olimpijskom turniru u Pekingu, a dve nedelje kasnije nastupiće na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku.

Srpski teniser igraće i za reprezentaciju Srbije protiv Slovačke u baražu za ostanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, koji počinje 19. septembra.

Jedini turnir koji ne spada u Masters seriju, a na kojem će Đoković učestvovati igra se u
Bankogu od 22. septembra.

Izvor: B92, Beta | AK
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Jul 09, 2008 2:11 pm

Pobedniku US Opena 1,5 miliona dolara
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Us_ope10
Nagradni fond ovogodišnjeg US Opena biće nešto preko 20 miliona dolara, saopštila je Teniska asocijacija SAD.

Šampioni u muškoj i ženskoj konkurenciji zaradiće po rekordnih 1,5 miliona dolara. Poređenja radi Rafael Nadal je trijumfom na Vimbldonu inkasirao 200.000 dolara manje.

Ukupan nagradni fond Otvorenog prvenstva SAD iznosiće 20,6 miliona dolara, što je za jedan milion više nego 2007. godine.

Teniseri i teniserke imaće veliki motiv da uspešnim rezultatima uvećaju svoj bankovni račun. Naime, ukoliko trijumfuju na seriji turnira na teritoriji SAD i osvoje US Open zaradiće 2,5 milona dolara.

Prošle godine prvi teniser sveta Rože Federer je osvojio US Open i bio najuspešniji u seriji na turnirima u SAD, nakon čega je zaradio 2,4 miliona dolara, što je najveća suma ikada isplaćena u istoriji tenisa.

Otvoreno prvenstvo SAD u tenisu počine 25. avgusta i traje do 5. septembra.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Jul 09, 2008 2:18 pm

Nadal i Federer duplo gledaniji od Hamiltona
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Rafafe10
Završnica teniskog meča Rafael Nadal - Rože Federer u Velikoj Britaniji je bila više nego dvostruko gledanija od trke Formule 1 u Silverstounu, koju je istog dana osvojio domaći vozač Luis Hamilton.

Odlučujuće gemove finala Vimbldona gledalo je oko 12,7 miliona ljudi, a poslednje krugove britanskog gran prija šest miliona. Prošle godine je finale između Federera i Nadala gledalo 7,3 miliona ljudi.

Istorijski okršaj na Centralnom terenu Ol Inglend kluba bio je izuzetno gledan i u SAD. Pratilo ga je 4,6 odsto domaćinstava, što znači da je bio čak za 44 odsto gledaniji od duela istih tenisera 2007. godine.

Finale Vimbldona u kojem nije bilo Amerikanaca poslednji put je privuklo takvu pažnju 1991. godine, kada su se sastali Nemci Boris Beker i Mihael Štih. Taj meč imao je rejting 5,0.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Jul 09, 2008 2:32 pm

Endi Rodik sigurno nije tako rano planirao da ispadne sa Vimbldona. Ali, zbog toga ima više vremena da, recimo, odgovori na pitanja nekom znatiželjnom srpskom novinaru.
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Roddic11
Uz malo sreće i truda pronašli smo Andy-a Roddick-a i bio je ljubazan da nam otkuca nekoliko rečenica i da pozdravi sve srpske ljubitelje tenisa.

Endi, da li misliš da bi ponovo mogao da budeš prvi igrač na svetu?

-Da, mislim da mogu da budem ponovo prvi igrač na svetu. Uz mnogo treninga i malo sreće.

Znamo da ti je Mardi Fiš najbolji prijatelj i da se družite od detinjstva. Pored njega, sa kim se najviše družiš sa ATP Turu?

- Jeste, Mardi mi je najbolji prijatelj. Živeo je čak i u mojoj kući neko vreme. Pored toga, moram da kažem da najviše provodim vremena sa Džejmsom Blejkom.

Teniski život nije tako lak. Svi vide novac i slavu koju imate, ali ne vide to što skoro nikada niste kući, stalno menjate klimu, hranu i ostalo.

- Taj način života je svarno brutalan. Skoro da živite po avionima i hotelima. Stalno vas muči džet leg, ali se vremenom naviknete. Sve to ide uz posao profesionalnog sportiste.

Servis. Da li se jednostavno rodite sa tim, ili treniraš taj udarac više od ostalih?

- Mislim da je sve u pokretu, sigurno ste primetili da je moj pokret drugačiji od ostalih. Svu snagu koju imate usredsredite na taj udarac i celo telo unesete u taj servis. Dakle, ipak mislim da je stvar u treningu.

Šta misliš o "srpskom teniskom čudu", Jeleni, Ani, Novaku, Janku i ostalima?

- Ana, Jelena, Novak i Janko su svi sjajni sportisti i trebalo bi da budete ponosni na njih. Pogotovo Novak, on je neverovatno talentovan i u nekim trenucima ne možete da verujete šta je uradio na terenu.

I konačno, šta bi Endi Rodik poručio svima u Srbiji koji počinju da se bave tenisom?

- Poručio bi im da se zabavljaju. Tenis je pre svega zabava. Morate u svakom trenutku da imate strast prema sportu, jer znam mnogo sjajnih tenisera koji nisu napravili velike karijere, zato što su ga shvatali kao obavezu, a ne kao zabavu.

Izvor: Sport Klub
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeSre Jul 09, 2008 11:54 pm

Nole i Zimonjić učestvuju u Šangaju



Novak Đoković, Rodžer Federer i Rafael Nadal obezbedili su učešće na Mastersu gde će se naći osam najboljih igrača sezone.


Turnir će biti održan u Šangaju od 9. do 16. novembra, objavljeno je na zvaničnom sajtu ATP. Srpski as, inače pobednik Otvorenog prvenstva Australije i osvajač još dva ovogodišnja turnira (Indijan Vels i Rim) učestvovaće na Mastersu drugi put u karijeri.
Srbija će u finalu završnog turnira godine, ali u konkurenciji dublova, imati još jednog predstavnika. Zahvaljujući tituli u Vimbldonu, za Masters turnir kvalifikovao se i Nenad Zimonjić u paru sa Kanađaninom Danijelom Nestrorom.

Pored srpsko-kanadske kombinacije, učešće među osam najbolji parova do sada su obezbedili još samo Aamerikanci, braća Bob i Majk Brajan.

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeČet Jul 10, 2008 11:44 pm

BAŠTAD: Ferer eliminisao Pašanskog
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Pasa10
Boris Pašanski mogao je protiv olimpijskog šampiona iz Atine u prvom kolu, ali ne i protiv aktuelnog pobednika ATP tunira u švedskom letovalištu Baštad.

Španac David Ferer, šampion iz 2007. godine, eliminisao je u četvrtak srpskog specijalistu za šljaku posle 85 minuta igre na zemljanoj podlozi - 2:0 (7:5, 6:1).

Pašanski je u prvom kolu Svidiš Opena pobedio Nikolasa Masua iz Čilea (6:2, 6:3), koji je na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine osvojio zlatnu medalju i u singlu i u dublu, u paru sa zemljakom Fernandom Gonzalesom.

Međutim, u meču sa petim igračem sveta Fererom, bio je ravnopravan rival samo u prvom setu, koji je Ferer dobio sa 7:5. Pašanski je uspeo jednom da oduzme servis Špancu u prvom setu, ali i dva puta da izgubi svoj.

U drugom, Paša je još lošije servirao i nijedan gem na svoj početni udarac nije rešio u svoju korist. Sa jednim brejkom za Srbina, set je završen sa 6:1 u korist Ferera.

Turnir u Baštadu ima ukupni nagradni fond od 326.000 evra, od čega 54.000 pripada pobedniku, uz 175 ATP poena.

Pašanski je plasmanom u drugo kolo zaradio 9.000 evra i 15 ATP poena.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeČet Jul 10, 2008 11:46 pm

Teniski rat Partizana i Zvezde!
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Tennis10
Treću godinu zaredom šampiona države u tenisu dobićemo za zelenim stolom. "Večiti rivali", Partizan i Crvena zvezda pokušali su da u četvrtak odigraju finalni duel za titulu, ali ga nisu priveli kraju.

Meč je prekinut pri vođstvu Partizana od 1:0, jer se ekipa crno-belih povukla sa terena.

Predsednik Teniskog kluba Partizan Dušan Grujić i čelnik Teniskog kluba Crvena zvezda Slobodan Vojinović imaju, naravno, različita viđenja ovog nemilog događaja. Problem je nastao oko doping kontrole. U Partizanu tvrde da su zvezdaši "pobegli" od dopinga, a u Zvezdi odbacuju optužbe.

U izjavi za MONDO, čelnik kluba iz Humske Dušan Grujić ispričao je da je odluku o povlačenju ekipe sa terena doneo nakon što je rival odbio da ode na obaveznu doping kontrolu.

"Predstavnik Zvezde, ja i pravnik iz Teniskog saveza Srbije smo bili tu kada je došlo nadležno lice sa ovlašćenjem da odabere bilo kog igrača za doping kontrolu. Boba Vojinović je tada rekao da zahteva da vidi salu u kojoj će se izvršiti doping kontrola, a potom je odbio da šalje igrače na kontrolu, uz obrazloženje da nije obezbeđena sterilna prostorija. Dakle, teniseri Crvene zvezde nisu išli na doping kontrolu", tvrdi Grujić.

Pozivajući se na zapisnik sa meča, Grujić je naveo da predstavnici Crvene zvezde nisu dozvolili da se priđe bilo kom igraču, dok je, sa druge strane, Partizan predložio da svi igrači idu na doping test. "To sve stoji u zapisniku koji je potpisao glavni sudija Tibor Demetar", kaže predsednik TK Partizan.

On tvrdi da se teniser Zvezde Nikola Ćirić sa zakašnjenjem pojavio na meču i da je "zavirivao da vidi da li ima oznaka na kojoj piše - soba za doping kontrolu". "To je namerno uradio u strahu od doping kontrole. Kada je video da nema nikog onda je pristao da igra meč", kaže Grujić.

Ćirić je prvi set protiv Dušana Lajovića dobio 6:1, u drugom je vodio 5:4, ali ga je izgubio 7:5. Potom je izgubio i meč (6:4 u trećem setu), a predsednik Partizana tvrdi da je "Ćirić dobio instrukcije da pusti meč protivniku kada su videli da se pojavila osoba zadužena za vršenja doping testa".

"Pitam se zašto nije izašao na vrata, nego je pobegao preko ograde ge ga je sačekao direktor Zvezde Boba Vojinović. Osim njega, preko žice je otišao i Zekić!", prepričava Grujić i u svom stilu poručuje: "Boba Vojinović je grobar srpskog tenisa".

Grujić je više puta ponovio da stoji iza odluke o povlačenju ekipe sa terena. "Odluku sam doneo ja i stojim iza nje, jer nisam želeo da igram protiv ekipe koja je možda dopingovana".

Predsednik Partizana kaže da se već duže vreme u teniskim krugovima priča o dopingovanju nekih tenisera. "Ja znam ko je taj čovek koji drogira decu i nameravam da uskoro pokrenem priču o tome. Ovo je krah srpskog tenisa i nedopustivo je da se tako odnose prema deci. Ja neću da igram ovakvo prvenstvo i spreman sam da istupimo iz lige. Zvezda je dva puta dobila prvenstvo za zelenim stolom i uopšte me ne zanima kakav će sada biti ishod", kaže Grujić.




Vojinović: Nisam grobar

Čelnik Crvene zvezde Slobodan Vojinović za MONDO, međutim, kaže da je "situacija čista" i da su crveno-beli šampioni.

"Zvezda je osvojila titulu neosnovanim povlačem ekipe Partizana. To je naše viđenje situacije i ne vidim nijedan drugi mogući rasplet", kaže Vojinović.

Tvrdnje Grujića o tome da je teniser Nikola Ćirić "pobegao" sa doping kontrole, Vojinović naziva "lažima". "Na doping kontrolu nije trebalo da ide Ćirić već David Savić. Dušan Grujić laže!", odgovor je Vojinovića.

Na ocenu Grujića da je "grobar srpskog tenisa", Vojinović odgovara: "Ne mogu da budem grobar srpskog tenisa, jer ja sam zvezdaš!".

Teniski savez Srbije, kao organizator Ekipnog prvenstva Srbije za seniore, poslao je medijima samo šturo saopštenje da je finalni duel između Partizana i Crvene zvezde prekinut pri rezultatu 1:0 za Partizan.

"Meč je prekinut jer je sa terena povučena ekipa Partizana, koja je i pismeno najavila žalbu Takmičarskom odboru Teniskog saveza Srbije. Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije, po prijemu izveštaja službenih lica doneće odluku o finalnom meču Ekipnog prvenstva Srbije za seniore između Partizana i Crvene zvezde i ekipnom prvaku Srbije za 2008.godinu", piše u saopštenju.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePet Jul 11, 2008 2:44 am

Texy sad sam htela ovo da okacim... :)
Ovo je strasno...
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeNed Jul 13, 2008 11:52 pm

Teniski savez Srbije najavio kazne

Teniski savez Srbije najavio je oštre kazne povodom dešavanja na finalnom meču prvenstva Srbije.


Ukoliko rezultati antidoping testa na finalnom meču Prve lige između tenisera Partizana i Crvene zvezde pokažu da je neko od igrača pozitivan, predviđena je kazna od tromesečne do doživotne zabrane igranja, saopštio je u petak Teniski savez Srbije. Meč je prekinut pošto je sa terena povučen tim Partizana, jer je teniser ''crveno-belih'' Nikola Ćirić odbio da se odazove antidoping kontroli.

Teniski savez Srbije je naojštrije osudio upotrebu stimulativnih i nedozvoljenih sredstava i najavio kaznene mere u skladu sa pravilnikom Svetske antidoping agencije.

Sednica Upravnog odbora Teniskog saveza Srbije zakazana je za utorak 15. jul.

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeNed Jul 13, 2008 11:53 pm

Nadal i Fedex se raduju Olimpijadi

Rodžer Federer i Rafael Nadal imaće više motiva od samog olimpijskog zlata kada budu otputovali u Peking za tri nedelje.


Naime, ulog će ovoga puta biti i prestiž, ali i prvo mesto na ATP listi, pošto je Španac u fenomenalnom finalu Vimbldona savladao petostrukog šampiona, i tako dospeo na svega 545 poena od prvog mesta. Nadal je tako postao prvi teniser koji je od 1980. osvojio Rolan Garos i Vimbldon u istoj godini. Ipak, da li će do smene doći ove godine, mladog Nadala ne zanima previše.

Dvadesetdvogodišnji teniser je izjavio da se raduje Olimpijadi i da ne oseća pritisak da se ikome više dokazuje:

"Igrati na Olimpijadi je zaista posebno, jer je to takmičenje za koje znate čitavog života, i koje uvek gledate na televiziji. Predstavljate svoju zemlju, što je isto kao i na Dejvis Kupu, ali u isto vreme i različito. Svejedno, motivacija je ogromna pri svakom događaju gde se borite u ime nacije ", rekao je Nadal, koji će ove godine debotovati u singlu u Pekingu, pošto je pre četiri godine u Atini igrao u dublu sa Karlosom Mojom.

Uprkos Nadalovom trijumfu na Rolan Garosu i Vimbldonu, Federer uopšte ne prihvata mogućnost da će možda uskoro doći vreme da Nadalu prepusti prvo mesto.

"Pišite šta hoćete. Pokušaću da osvojim Olimpijadu i US Open, i tek onda možemo da pričamo", rekao je Švajcarac.

Rivalstvo između Federera i Nadala je jedno od najvećih u istoriji sporta, i organizatori Olimpijade već zadovoljno trljaju ruke zbog medijskih pisanja i interesovanja publike.

Federer je bio četvrti na Olimpijadi u Sidneju, dok ga je 2004. u Atini izbacio Čeh Tomaš Berdih u drugom kolu. Dvanaestostruki osvajač Gren Slema je priznao da mu titule u singlu ipak znače više od nacionalnih takmičenja.

"Na kraju karijere ljudi će vas pamtiti po Gren Slemovima i tome kada ste bili prvi. Olimpijada je nova u svetu tenisa. Možda će za 50 godina osvajanje Olimpijade biti velika stvar, i za mene to već i jeste, ali neke ljubitelje tenisa tek treba ubediti da i ovo takmičenje treba pratiti", dodao je Federer.

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 14, 2008 1:47 pm

ATP: Đoković treći, Tipsarević 43.

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 1786451593487b27a4e5a0e986530981_big

AFP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković zadržao je treće mesto na najnovijoj ATP rang listi.

</B></FONT>
Đoković ima osvojenih 4.945 poena, dok je naš drugi reket Janko Tisparević pao za jednu poziciju i ove nedelje zauzima 43. mesto sa 858 bodova. Viktor Troicki se popeo jedan stepenik više (86. mesto – 510 poena), dok je Boris Pašanski napredovao za tri pozicije i sada je 130. sa 364 boda.
Dušan Vemić ima 269 poena i nalazi se na 160. mestu – dve pozicije manje nego prošle nedelje, a Ilija Bozoljac je pokvario rejting za četiri pozicije i sada je 168. sa 242 osvojena boda.

Na listi i dalje vodi Švajcarac Rodžer Federer sa 6.600 poena, koga prati Španac Rafael Nadal sa 6.055 bodova.

U šampionskoj trci Nadal je i dalje prvoplasiran sa 955 poena, drugu poziciju zauzima Federer sa 685, a Đoković je treći sa 649 poena.

Prvih 20 tenisera na ATP listi:

1. (1) Rodžer Federer (Švajcarska) - 6.600 poena
2. (2) Rafael Nadal (Španija) - 6.055
3. (3) Novak Đoković (Srbija) - 4.945
4. (5) Nikolaj Davidenko (Rusija) - 2.970
5. (4) David Ferer (Španija) - 2.945
6. (6) Endi Rodik (SAD) - 2.065
7. (7) David Nalbandijan (Argentina) - 2.030
8. (8) Džejms Blejk (SAD) - 1.975
9. (9) Endi Marej (Britanija) - 1.805
10. (10) Stanislas Vavrinka (Švajcarska) - 1.785
11. (15) Rišar Gaske (Francuska) - 1.445
12. (11) Nikolas Almagro (Španija) - 1.435
13. (12) Radek Stepanek (Češka) - 1.410
14. (17) Tomi Robredo (Španija) - 1.400
15. (13) Fernando Verdasko (Španija) - 1.400
16. (14) Fernando Gonsales (Čile) - 1.365
17. (16) Mihail Južnji (Rusija) - 1.320
18. (19) Žo-Vilfred Conga (Francuska) - 1.265
19. (20) Huan Monako (Argentina) - 1.240
20. (21) Ivo Karlović (Hrvatska) - 1.220

p.s. Zao mi Tipse!!! Crying or Very sad

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 14, 2008 3:11 pm

Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 14, 2008 4:40 pm

Jao Janko opet pao...ne...pa lepo kazem mora da igra na turnirima gde nista ne brani da bi skupio poene...sad je na istom mestu na kojem je bio nakon AO!!! Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 14, 2008 6:54 pm

Jelena... ::
Neno ubuduce kaci ovakve textove ovde Wink
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info/atp-turniri-f19/atp-lista-t123.htm

Pozz :)

Joj, Jeco izvini, nisam znala da imate tu temu... Trazila sam, ali nisam mogla da nadjem tako da sam okacila ovde... Sledeci put cu paziti... Sorry! Poz Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 14, 2008 10:19 pm

Neno nemoj da se izvinjavas :)))) Nema veze,nije nista strasno Very Happy Pozzzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeUto Jul 15, 2008 2:30 pm

Pašanski posle drame u drugom kolu Umaga

Srpski teniser Boris Pašanski uz mnogo muka se plasirao u drugo kolo turnira u Umagu (crvena šljaka, nagradni fond 326.000 evra).

On je posle dva i po sata igre savladao Italijana Đanluku Nasa rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 7:6 (11:9). Pašanski je u odlučujućem taj-brejku spasio pet meč lopti, od toga tri vezane, pre nego što je napravio preokret i opravdao ulogu favorita.

Jedan brejk bio je dovoljan 130. teniseru sveta da osvoji prvi set, ali ga je malo poznati Italijan (238. na ATP listi) u drugom delu meča potpuno nadigrao i izjednačio na 1:1, oduzevši mu servis tri puta.

U trećem setu se igralo "gem za gem", a Naso je u taj-brejku odmah uspostavio kontrolu. Vodio je 2:0, 4:2, 6:3 i bio na korak od pobede, ali je popularni Paša imao čvrste živce i sigurnu ruku. Izjednačio je na 6:6, zatim odoleo pri rezultatu 6:7 i 7:8, a onda znalački kaznio protivnikove greške.

Pašanski je Nasa mnogo lakše savladao marta ove godine u Barleti - 6:4, 6:2 na putu do finala tog čelindžera.

Italijan je ove godine imao solidne rezultate na šljaci, uspevao je da pobedi ili namuči solidne igrače kakvi su Šitler, Kanjas i Olivije Rokus, tako da ne bi bilo preveliko iznenađenje da je savladao i povremenog Dejvis kup reprezentativca Srbije.

Naredni rival Pašanskom će biti Argentinac Giljermo Kanjas ili Čileanac Nikolas Masu.

U jedinom susretu sa Kanjasom, 2006. u Asunsionu, doživeo je poraz, dok je od Masua izgubio iste godine u Nju Hejvnu, ali mu se revanširao prošle nedelje u švedskom Bastadu, gde je bilo 6:2, 6:3.

Srbija u Umagu ima još jednog predstavnika, to je Viktor Troicki koji počinje turnir okršajem sa iskusnim Čehom Jiržijem Vanekom.

Do sada su se sastali dva puta i zabeležili po jednu pobedu u mečevima koji su trajali tri seta. Troicki je bio bolji 2007. u kvalifikacijama za Indijan Vels, a Vanek iste godine na čelindžeru u Kazablanci.

Prvi nosilac turnira je Španac Fernando Verdasko, a među favoritima su i Ivo Karlović, Karlos Moja, Igor Andrejev, Ivan Ljubičić...

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeUto Jul 15, 2008 2:55 pm

Ma, dobro je, kada je samo prosao... kolce

I njemu i Troickom zelim puuno srece na ovom turniru... DA postignu dobre rezultate.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeČet Jul 17, 2008 1:54 am

Navratilova slika lopticama

Nezalazna zvezda tenisa, Martina Navratilova i umetnik Juraj Kralik, udružili su se kako bi kreirali novu slikarsku tehniku - "tenising".

Umetničko delo dobija se udarcem teniskih loptica, prethodno umočenih u farbu o slikarsko platno. Izložba pod nazivom „Gren Slem umetnost“ održana je u galeriji u Londonu, piše Deutche welle.
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 V1034510
"U tenisu se uspeh može izmeriti veoma precizno. Imate sistem rangiranja, pa ili osvojite turnir ili izgubite. Dok je ovo više subjektivno. Ali, da biste zaista bili u tome dobri morate imati sreće, a pre svega treba da se puno trudite", kaže Martina, "U nekim delima moram više da se potrudim. Svakako da je ovo timski rad, ali Juraj je zadužen za umetnički, taj kreativni deo svega ovog, koji je u stvari najvažniji. Ali i ja se trudim. Iako malo doprinosim, zaista sam srećna zbog toga."

Martina Navratilova i Juraj Kralik svoju saradnju počeli su pre osam godina. Oboje dolaze iz nekadašnje Čehoslovačke. Kralik je 2000. godine na US Open-u tražio od Navratilove da mu kaže šta misli o kombinovanju samog koncepta tenisa i umetnosti. U to vreme on nije bio preterano poznat umetnik: "Martina je rekla: u redu, daj mi malo vremena da razmislim, javiću ti putem e mail-a. Tako da sam posle dve nedelje dobio e mail, u kojem je prihvatila moj predlog. Pored toga je navela da želi da bude jedina koja će sa mnom sarađivati. Dakle, želela je ekskluzivnost. Ona je za mene bila pun pogodak, cela saradnja sa njom.“

Martina Navratilova i Juraj Kralik kreirali su oko 300 umetničkih dela. Nekadašnja teniska zvezda je odgovorna za udarce obojenih loptica u platno, dok umetnik bira boje i određuje koncepciju: "Mogu da primetim umetničku suštinu na svakom platnu gde su loptice smeštene, iako su prekrivene bojom. Vidi se da je svaki pogodak zaista slučajan. Znam da je plan i bio da čitavo platno nestane u njima. Ili drugačije rečeno, iza svake slike krije se odrađena strategija."

Iako je svako delo pažljivo planirano, rezultati ove umetničke saradnje najčešće su iznenađujući, zbog različitih materijala. Činjenica da je većina dela kreirana na terenima gde su se održavali turniri, povećava njihovu vrednost kod ljubitelja tenisa. Oni koji su pogledali ovu izložbu, pokazali su veliko interesovanje za rad Martine Navratilove, što je nju dodatno ohrabrilo da nastavi sa svojom umetnošću.

Dela su izložena u galeriji Smitfild u Londonu, a cene pojedinih slika dostižu i do 18.000 evra po komadu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimeČet Jul 17, 2008 4:34 am

Svaka cast aplauz ali ja i dalje ne razumem kako oni to rade :ne znam:
Nazad na vrh Ići dole
Annie
Moderator
Annie


Broj poruka : 427
Godina : 33
Lokacija : My Galaxie :)
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 16.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 21, 2008 5:26 pm

JJ u Los Anđelesu za prvo mesto
Ana Ivanović i Jelena Janković zadržale su prvu i drugu poziciju na najnovijoj WTA listi.

Letnja sezona teniskih turnira na tvrdoj podlozi, za najbolje igračice sveta posle Stanforda nastavlja se u Los Anđelesu. Prošle nedelje samo dve igračice iz TOP10 bile su u akciji - Serena Vilijams i Ana Čakvetadze – i obe se nisu proslavile.

U LA-u pridružuju im se i Jelena Janković i Dinara Safina u pohodu na titulu 600,000 dolara vrednog turnira "East West Bank Classic".

Jelena Janković je sasvim zasluženo u ovom trenutku na poziciji broj dva, a celu sezonu odigrala je izuzetno kvalitetno. Stigla je do četvrtfinala ili dalje na 11 od 12 turnira na kojima je učesvtovala, ali samo jednom, u Rimu, uspela je da stigne i do pehara. Možda je prilika da se broj osvojenih turnira poveća baš u Kaliforniji. Jelena je prvi noslac u LA-u i biće slobodna u prvom kolu. U drugoj rundi očekuje je bolja iz duela Vanja King-Anđela Hejns.

Prošle sezone na turniru je slavila Ana Ivanović, koja ove godine neće učestvovati, tako da će zbog toga izgubiti 275 poena. Jelena je prošle godine na "East West Bank Classic" turiru ispala u polufinalu. Učešće na turiru ranije su otkazale Marija Šarapova i Svetlana Kuznjecova.

WTA lista za ponedeljak 21. jul:
Ana Ivanović 3828
Jelena Janković 3685
Marija Šarapova 3626
Svetlana Kuznjecova 3455
Serena Vilijams 3251
Jelena Dementijeva 3105
Venus Vilijams 2606
Ana Čakvetadze 2416
Dinara Safina 2287
Agnješka Radvanska 2141

Ajmo Jeco tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 21, 2008 5:31 pm

Majstori reketa ponovo na terenu

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 463669043488396d22dd5e783889777_big

U ponedeljak u Torontu počinje šesti Masters sezone. Titulu osvojenu u Montrealu prošle sezone brani Novak Đoković.

</B></FONT>
Turnir u Kanadi jedini je Masters koji ima dva grada domaćina, pošto se Toronto i Montreal naizmenično menjaju svake godine. Đoković je postavljen za trećeg nosioca, a pored njega Srbiju će u singlu predstavljati i Janko Tipsarević. Prošle sezone Novak je napravio pravi podvig na ovom turniru, pobedivši trećeg, drugog i prvog tenisera sveta tri dana za redom.
U velikom finalu pao je i Rodžer Federer u fenomenalnom meču, i to je bila prva pobeda Đokovića nad Švajcarcem.

Novak je na Vimbldonu ispao već u drugom kolu, i imao je skoro mesec dana da se spremi za dva Mastersa u Severnoj Americi, koji su ove godine priprema za Olimpijske Igre u Pekingu. Naš najbolji teniser svih vremena slobodan je u prvom kolu, a već u drugom ga čeka težak posao pošto će igrati sa boljim iz duela Frenk Dancević – Mario Ančić.

Đoković se nalazi u Nadalovom delu žreba, i ukoliko stigne do polufinala upravo bi Španac mogao da mu bude protivnik.

Protivnik Janka Tipsarevića u prvoj rundi biće Francuz Nikola Mau, a ukoliko pobedi, Janko će u drugom kolu igrati sa Endijem Rodikom. Tipsarević je Rodika dobio na Vimbldonu, i upravo zbog toga bi eventualni duel u drugom kolu predstavljao pravu poslasticu.Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 367342069488396d24ecb0019390485_big


Osvajači Vimbldona u dublu Nenad Zimonjić i Danijel Nestor takođe učestvuju na ovom turniru i postavljeni su za druge nosioce. Oni su u prvom kolu slobodni, a u drugom će igrati protiv boljih iz duela Endi Mari, Džejmi Mari – Nikola Mau, Rišar Gaske.

Prvi reket sveta Rodžer Federer ozbiljno je uzdrman porazom u finalu Vimbldona od Rafalea Nadala. On na naredna dva turnira brani finale i titulu, i sigurno će biti pod pritiskom. U prvom kolu Federer je slobodan, a u drugom ga verovatno čeka Francuz Žil Simon koji u prvoj rundi igra sa kvalifikantom.

Sa druge strane, Rafael Nadal u SAD dolazi sa velikim samopouzdanjem posle osvojena prethodna dva Gren slema. On na šestom Mastersu sezone brani polufinale, a rival u drugoj rundi biće mu pobednik meča Markos Bagdatis – Peter Polanski.

Turnir u Torontu igra se za nagradni fond od dva miliona i 615 hiljada dolara.

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitimePon Jul 21, 2008 5:32 pm

Verdasko osvojio Umag

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 14536890474883b3ac558cd009158257_big

Reuters

Španac Fernando Verdasko pobednik je Otvorenog prvenstva Hrvatske, koje se održava u Umagu.

</B></FONT>
U finalu turnira Verdasko je pobedio četvrtog nosioca, Rusa Igora Andrejeva, u tri seta - 3:6, 6:4, 7:6 (7-4) Petnaesti teniser sveta tako je nastavio špansku dominaciju u Umagu, gde je Moja prošle godine stigao do svog petog trofeja.
Finalni meč je trajao dva časa i 50 minuta igre, a Verdasko je nastavio dominaciju nad Rusom, kojeg je pobedio u sva tri dosadašnja meča.

Turnir u Umagu igran je za nagradni fond od 326.000 evra.

Izvor: B92

tapsanje tapsanje tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostale vesti iz sveta tenisa...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: