Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ostale vesti iz sveta tenisa...

Ići dole 
+11
*SlAdjAnA*
Vuksha
Lazevski
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
Jecika
Jelena...
Pele
Texy
snoopy
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 1:51 pm

RG: Federer u predvorju raja
Petak, 5. jun 2009. 20:41


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 2crlmhv


Rodžer Federer je došao na korak od osvajanja Rolan Garosa pošto je u polufinalu pobedio Huana Martina Del Potra 3:2 (6:3, 6:7, 2:6, 6:1, 6:4).

Posle 208 minuta borbe Robina Soderlinga i Fernanda Gonzaleza u prvom polufinalu, Federer i Del Potro su igrali isto toliko!

Poslednju prepreku pred ulazak u istoriju, Federeru će predstavljati Šveđanin, Robin Soderling. Ukoliko ga u nedelju savlada u finalu, Švajcarac će prvi put osvojiti Rolan Garos, izjednačiće se po broju gren slem titula sa Pitom Samprasom (14) i postati šesti teniser koji je osvajao sva četiri gren slema.

Do finala je stigao posle mnogo muka, jer je Huan Martin Del Potro igrao odlično, naročito u prva tri seta. Argentinac je dobio prvi set 6:3, a u drugom se igralo "gem za gem". Federer je u taj-brejku pokazao "ko je stariji", odigrao je bolje i zasluženo izjednačio.

To ipak nije poljuljalo samopouzdanje petom reketu sveta, pa je ubedljivom igrom ponovo došao do vođstva - 6:2.

Međutim, kada je shvatio da je vrag odneo šalu i da se kocka sa (verovatno) jedinstvenom prilikom da postane "kralj pariske šljake", Federer je dodao gas. Prvi brejk na meču napravio je za vođstvo od 3:1 u četvrtom setu, koji je lako rešio u svoju korist - 6:1.

U istom stilu je počeo i odlučujući set. Odmah je oduzeo servis protivniku, ali se 20-godišnjak nije predao već je ubrzo uzvratio - 3:3.

I ne samo to, već u narednom gemu je uspeo da spasi tri vezane brejk lopte iako je svaki put promašivao prvi servis. Ali, četvrti put nije uspeo. Napravio je dvostruku servis grešku i ponovo dao veliku prednost Federeru.

U iscrpljujućoj borbi, prisebniji je bio iskusniji igrač.

Tako je Švajcarac ostao nerešiva enigma za Del Potra pošto ga je dobio i šesti put u isto toliko mečeva.

"Huan Martin je igrao fenomenalno, ali sam verovao u preokret. On je tužan, nije mu lako", bio je prvi Federerov komentar posle pozdrava sa Del Potrom.

Na papiru gledano, drugi teniser sveta bi u finalu trebalo da ima lakši posao. Iako je Soderling već napravio nekoliko senzacija na Rolan Garosu, Federer će biti apsolutni favorit.

Igraće protiv tenisera koga je pobedio u svih devet dosadašnjih duela.

"Istina je da niko nije očekivao Soderlinga u finalu, ali biće mi teško, jer on igra sjajno", zaključio je Federer.

(MONDO, foto Beta)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 10:45 am

RG: Svetlana ostavila Dinaru bez krune
Subota, 6. jun 2009. 16:57


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 2q18gut


Dinara Safina nije naučila lekciju od prošle godine, titula Rolan Garosa je u rukama Svetlane Kuznjecove!

Sedma teniserka sveta u finalu je pobedila prvu, rezultatom 2:0 (6:4, 6:2), posle sat i 14 minuta igre.

Kuznjecova je iskoristila pet od sedam brejk lopti, u drugom setu dve od dve i zasluženo osvojila tek drugi gren slem trofej u karijeri, posle US opena 2004, kada je imala samo 19 godina.

Safina kao da nije želela da izađe iz društva Jelene Janković. Njih dve ostaju jedine među 19 igračica koje su boravile na vrhu WTA liste, a da ni pre ni posle toga nisu osvojile nijedan od četiri najznačajnija turnira!

Safina je prošle godine u Parizu poražena u finalu od Ane Ivanović, a zimus u Melburnu od Serene Vilijams. Kao ove subote protiv Kuznjecove, nije uspela da iz sebe izvuče maksimum i završila je sa 0:2 i suzama u očima.

Kuznjecova je posle pomenutog trijumfa u Njujorku za nepunih pet godina odigrala dva gren slem finala i oba izgubila od Žistin Enan (Rolan Garos 2006, US open 2007).

Ovog puta, u duelu sa zemljakinjom i dobro poznatom rivalkom (Svetlana je iz Sankt Peterburga, a Dinara Moskovljanka), bila je daleko smirenija i nije dozvolila da je bilo šta izbaci iz ritma.

Safinu kao da je velika želja oterala u greške, greške u sumnju u sopstvene mogućnosti, a sumnja u agoniju. Uostalom, setimo se njenog brata Marata… Temperament najčešće nije bio saveznik članovima te teniske porodice.



Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 1zn536w


Naravno, Safina je imala svoje šanse, posebno u prvom setu, koji je započela brejkom, da bi već u narednom gemu Kuznjecova uzvratila i izjednačila na 1:1.

Osmi gem doneo je Kuznjecovoj preokret. Povela je sa 0:40, Safina smanjila na 30:40, a onda nije imala sreće, pošto je loptica nezgodno odskočila ispred nje i omogućila protivnici da servira za set.

Safina je majstorski produžila borbu za 1:0. Bez izgubljenog poena se revanširala za brejk i smanjila na 5:4, da bi onda ostala bez koncentracije i prepuštanjem još jednog servis-gema praktično poklonila set Kuznjecovoj.

Živci su od tog trenutka bili veliki adut nove šampionke. Drugi set tekao je bez većih uzbuđenja, dok nije iskoristila prvu brejk loptu na obe strane i povela sa 4:2. I to je praktično bio kraj.

Kuznjecova je na svoj servis lako povisila na 5:2, a onda samo čekala da Safina dokusuri samu sebe. To je ova i učinila, kada je pri 30:40 odservirala sedmu dvostruku grešku…

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 10:56 am

Kuznjecova: Osvojićeš ga, bolja si od mene
Subota, 6. jun 2009. 18:36


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 24v8syc


Dinara Safina seća se Svetlane Kuznjecove kao juniorke koja je dolazila na mečeve sa "dvolitarkom" Pepsi kole u rancu.

Nije poznato šta su dve Ruskinje konzumirale na ovogodišnjem Rolan Garosu, ali Kuznjecova je u završnici turnira bila bolja i daleko smirenija.

Pobedom u finalu smanjila je vođstvo Safine u međusobnim mečevima na 8:6. Kada je reč o gren slem trofejima, tu je duplirala sopstvenu prednost i sada vodi sa 2:0!

"Dinara je u ovom trenutku bolja teniserka od mene, zato je broj jedan na WTA listi. Mislim da je u finalu bila umorna i previše stegnuta. Ja sam pobedila jer sam smogla snage za bolji tenis. Ali sigurna sam da će se Dinara vratiti i ostvariti svoj cilj", više nego korektna bila je Kuznjecova.

Njoj je čak bilo neprijatno da se raduje iz sve snage, pošto je Safina već na nekoliko gemova pre kraja meča došla na ivicu suza.


Dinari ne vredi mnogo što joj je i Serena Vilijams nedavno priznala da je najbolja na planeti, jer, čekanje na jednu od četiri najznačajnije titule se nastavlja.

Jelena Janković je iz istog razloga trpela kritike dok je bila na svetskom vrhu, ali ona je na Rolan Garosu, Vimbldonu, Australijan i US openu uglavnom gubila pre finala.

"Nadam se da ću jednog dana konačno trijumfovati ovde", rekla je Safina, koja u finalima gren slem turnira ima skor 0-3.

Kuznjecova je na svoju drugu titulu čekala dugo, od septembra 2004.

"Konačno mogu da stavim ruke na trofej. Rolan Garos mi je uvek bio omiljeni turnir i zato je osećaj još lepši. Čim sam izašla na teren, znala sam da će sve biti u redu. Osećala sam se kao tog dana na US openu…"

Novoj šampionki je pored pehara iz ruku legendarne Štefi Graf pripao i ček na milion i po dolara, dok će na račun Safine biti uplaćeno 750.000 dolara.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 12:13 pm

Nadal propušta Vimbldon?
Subota, 6. jun 2009. 22:14


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Ajp8r5


Najbolji teniser sveta, Španac Rafael Nadal, mogao bi zbog povrede desnog kolena da izostane sa predstojećeg turnira u Vimbldonu.

"Rafino telo je jednostavno reklo: dosta!", objavio je madridski sportski list "Marka", pozivajući se na izjavu Nadalovog trenera i strica, Tonija.

"Povukli smo ga sa turnira u Kvinsu (8-14. juna) i uradićemo sve da ga osposobimo za Vimbldon. To u potpunosti zavisi od lekarskih pregleda i testova koje ćemo obaviti u ponedeljak ili utorak. Nešto nije u redu sa njegovim kolenom, ali trenutno nismo sigurni šta", rekao je Toni Nadal

Rafael Nadal požalio se na ozbiljniji bol u kolenu pre dva meseca, za vreme turnira u Majamiju. Prema pisanju "Marke", nova povreda nema veze sa tendinitisom, koji je i ranije zadavao probleme braniocu titule na trećem gren slem turniru sezone.

Problem iz Majamija prijavio je opet posle ispadanja u osmini finala Rolan Garosa, kada ga je savladao finalista Robin Soderling.

Početak Vimbldona zakazan je za 22. jun.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 9:07 pm

Federer ušao u istoriju!
7. jun 2009. | Izvor: B92


Švajcarac Rodžer Federer osvojio je Rolan Garos pošto je u finalu pobedio Šveđanina Robina Soderlinga sa 3:0, po setovima 6:1, 7:6 (1), 6:4.

Federer je tako u četvrtom uzastopnom finalu u Parizu uspeo da se domogne jedinog gren slema koji mu nedostaje. Švajacarac sada ima 14 gren slem titula po čemu se izjednačio sa legendarnim Pitom Samprasom na prvom mestu večne liste.




Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 10zsaxh


U samom finalu Federer je potpuno nadigrao Soderlinga koji je prethodno sa turnira izbacio četvorostrukog uzastopnog pobednika Rafaela Nadala.


Soderling će nakon ovog uspeha popraviti plasman na ATP listi i sa 25. mesta "skočiće" na deveto mesto.

U meču koji je trajao sat i 55 minuta Federer je osvojio 98 poena, a Soderling 72.

Šveđanin nije dobro ušao u meč, iskusni Švajcarac je to iskoristio i 'prošetao' se do 1:0 (6:1). Drugi set bio je znatno zanimljiviji, pošto je Soderling počeo da igra tenis koji ga je i doveo do finala.

Teniseri su uspešno čuvali svoje servise i set je odlučen posle taj-breka u kojem je Švajcarac potpuno dominirao, dozvolivši protivniku da osvoji samo jedan poen (7:1). Federer je odservirao četiri as udarca u 13. gemu i tako došao na samo korak od titule.

Odlučujući korak ka trofeju Švajcarac je napravio već na startu trećeg dela kada je napravio brejk, a potom i poveo sa 2:0. Nakon toga on sačuvao prednost i u 10. gemu uspeo je da iskoristi prvu meč loptu i trijumfuje u Parizu.

Nagradni fond Otvorenog prvenstva Francuske je 7.322.320 evra, a Federer će osvojiti 1.060.000 evra, a Soderling 530.000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 9:25 pm

Federer: Miran sam do kraja karijere
Nedelja, 7. jun 2009. 19:43


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 10zsaxh


Nekada je važio za "svetskog teniskog kralja", ali mu je krunu preoteo Rafael Nadal. Iako je i dalje daleko od povratka na mesto "broj jedan", Rodžer Federer će zauvek pamtiti 2009. godinu.

Osvojio je Rolan Garos, izjednačio nekoliko rekorda, a uskoro će postati otac. U porodici Federer je vreme slavlja.

"Sada je pitanje, da li sam najbolji teniser svih vremena. Mi to ne znamo, ali definitvno ima puno stvari koje su dobre. Konačno u kolekciji imam titule sa sva četiri gren slem turnira i konačno sam izjednačio rekord Pita Samprasa sa 14 trofeja", rekao je Federer.

Kada je Švajcarac postigao odlučujući poen, pao je na kolena i pokrio rukama lice, a plakao je i dok je prilazio Soderlingu.

"To je možda moja najveća pobeda, a svakako je to bio meč u kome sam bio pod najvećim pritiskom. Mislim da sada, pa do kraja moje karijere, mogu da budem miran, jer nikada više neću čuti kako nikada nisam osvojio Rolan Garos".


Švajcarac je osvojio 14 gren slem titula sa 27 godina, dok je Sampras, koji nikada nije pobedio na Rolan Garosu, do 14. titule došao u 31. godini.

Federer će pokušati da obori Samprasov rekord za dve nedelje na Vimbldonu, na turniru na kome je osvojio pet titula. On je pet puta pobedio na Otvorenom prvenstvu SAD i tri puta na Otvorenom prvenstvu Australije.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 9:28 pm

Bravo za Fedexsa.. Zasluzio je.. aplauz aplauz aplauz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimePon Jun 08, 2009 10:49 pm

Ana Jovanović poražena u finalu
8. jun 2009. | Izvor: B92


Srpska Fed kup reprezentativka Ana Jovanović nije uspela da osvoji teniski turnir u Sarajevu.

Jovanovićeva, je u finalu tog ITF turnira poražena od Hrvatice Ivane Lisjak sa 2:0, po setovima 6:0, 7:6(12:10). U porazu Srpkinje, koja je u Sarajevu bila postavljena za drugog nosioca, opet je presudio vrlo loše odigran prvi set, što je jedan od najvećih problema u njenoj igri.

Jovanovićevoj je ovo najbolji rezultat u sezoni, a prethodno je igrala u četvrtfinalu turnira u Fort Volton Biču.

Nagradni fond teniskog turnira u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, koji se igrao na šljaci, bio je 25.000 dolada.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimePon Jun 08, 2009 10:56 pm

Federer propušta Hale?
8. jun 2009. | Izvor: B92, Tanjug



Švajcarac Rodžer Federer još nije odlučio da li će nastupiti na turniru koji je počeo u Haleu u Nemačkoj i gde je postavljen za prvog nosioca.

Federer nije stupio u kontakt s organizatorima turnira, ali je to u ponedeljak uradio njegov menadžer Toni Godsicki. "Federer se emotivno ispraznio na Rolan Garosu, a odluku o nastupu u Haleu doneće tek u utorak, nakon povratka u Švajcarsku", rekao je u ponedeljak predstavnik za štampu turnira Frank Hofen.


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 97nnee


Federer je turnir u Haleu osvajao pet puta u poslednjih šest godina. Trijumfovao je četiri puta zaredom, od 2003. do 2006. godine, a prošle godine je u finalu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera. Pre dve godine nije učestvovao na turniru.

Ukoliko Švajcarac otkaže učesće, Novak Đoković će biti prvi nosilac i glavni favorit za osvajanje titule. Đoković će u prvom kolu, u utorak, igrati protiv Italijana Simonea Bolelija.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 9:39 pm

HALE: Federer odustao
Utorak, 9. jun 2009. 19:16


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 72w2dt


Do utorka u večernjim satima držao je Rodžer Federer u neizvesnosti organizatore i publiku na turniru "Geri Veber open" u Haleu i na kraju odustao od učešća.

Takvu mogućnost je najavio još ranije, zbog iscrpljenosti posle osvajanja Rolan Garosa, a odluku je potvrdio tek u utorak.

"Iskreno se izvinjavam organizatorima turnira, mojim protivnicima na terenu i navijačima u Nemačkoj. Nadam se da razumeju da sam se prethodnih dana emotivno istrošio i umorio"
, stoji u saopštenju na sajtu švajcarskog tenisera.

Federer je osvajao turnir u Haleu pet puta u poslednjih šest godina, jer je ni 2007. nije učestvovao. Uvek mu je služio kao generalna proba pred Vimbldon, na kome je pobeđivao četiri puta posle trijufma u Haleu.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 9:43 pm

Nadal: Na Vimbldon samo 100 odsto spreman
Utorak, 9. jun 2009. 17:57

Prvi teniser sveta, Rafael Nadal, nada se da će se oporaviti do početka turnira na Vimbldonu, iako mesecima oseća bolove u kolenu.

On je prethodna dva dana proveo u Barseloni, gde je prošao brojne lekarske preglede.

"Daću sve od sebe kako bih se oporavio za najvažniji turnir na svetu. Ne želim da igram, posebno na Centralnom terenu Vimbldona, ukoliko nisam 100 odsto spreman", izjavio je španski as.

"Nekoliko meseci osećam bolove u kolenu i ne mogu da nastavim tako. Bolovi ograničavaju određene pokrete, a to onda i psihički utiče na mene", dodao je on.

Nadal je rekao da će 16. juna otputovati u London, gde treći grend slem turnir u sezoni počinje 22. juna. On je prošle godine u finalu pobedio Rodžera Federera (3:2) i prekinuo njegov niz od pet trijumfa na londonskoj travi.

Nadal je zbog povrede otkazao učešće na ovonedeljnom turniru Kvins kluba u Londonu, na kojem je 2008. takođe bio najbolji.

(Beta-AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeSub Jun 13, 2009 6:30 pm

Pašanski izgubio u polufinalu Košica
12. jun 2009. | 19:01 | Izvor: Sportske.net


Naš teniser je poražen od Vaneka u tri seta. Pašanski poveo, ali je na kraju izgubio poslednji set bez osvojenog gema. Propala šansa da se posle dužeg vremena bori za titulu na nekom čelindžeru.


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 11t78le


Boris Pašanski danas nije uspeo da se plasira u finale čelindžera u Košicama.

Naš teniser je poražen od iskusnog domaćeg igrača Vaneka, sa 2:1 u setovima.

On je dobio prvi set sas 6:3, ali je zatim bolje plasirani Vanek, uspeo da izjednači, a zatim u trećem setu, našem igraču nije prepustio ni gem. Pašanski će, i pored poraza, verovatno popraviti plasman za nekoliko mesta, ali neće uspeti da se vrati u top 200.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeČet Jun 18, 2009 4:19 pm

Teniske stručnjake ne brinu porazi srpskih igrača
Slaba forma nije poziv za uzbunu

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Tenise10

Najstariji i najprestižniji teniski turnir, Vimbldon, počinje za manje od nedelju dana (22. juna), ali srpski takmičari ne zrače optimizmom, kao koji su navikli svoje navijače uoči velikih takmičenja.


Evidentno je da se Ana Ivanović, Jelena Janković i Novak Đoković ne nalaze u vrhunskoj formi. Teniserke su nedavno poražene već u prvim ovosezonskim mečevima na travi, dok je Đoković uspeo da se plasira u finale turnira u Haleu, gde je izgubio od 35. igrača na ATP listi, Nemca Tomija Hasa. Bio je to četvrti poraz u šest finala, koliko je odigrao ove godine.
Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije, Bogdan Obradović, međutim, ne brine o Đokovićevim izdanjima.
- Nole čuva energiju. Dopada mi se kako ulazi u formu i očekujem da ostvari dobar rezultat na Vimbldonu. Sve bolje igra na travi, a posebno mi je drago što se odlučio za turnir u Haleu, jer je trava na terenima brža nego u Kvinsu i uslovi su bolji. Postoji hala u kojoj teniseri mogu da treniraju i siguran sam da se dobro pripremio. Has je u finalu Halea odigrao možda i najbolji meč karijere, a Novak je uprkos porazu bio dobar. Sve češće gube oni koji se favorizuju, što je pokazao i Nadal na Rolan Garosu – smatra Obradović.
Još dvojica srpskih tenisera učestvovaće u pojedinačnoj konkurenciji na Vimbldonu – Janko Tipsarević i Viktor Troicki.
- Janko polako hvata zalet. Ušao je u četvrtfinale Istborna i važno je da dobije što više mečeva do Vimbldona. Što se tiče Viktora, on zaslužuje mnogo bolje rezultate sa fantastičnim servisom koji poseduje – dodao je Obradović.
Kada su u pitanju devojke, selektor Fed kup reprezentacije Dejan Vranješ, očekuje bolje dane za Anu i Jelenu.
- Usponi i padovi forme su normalna pojava u sportu i to nije ništa čudno. Očekujem da naše teniserke uskoro ponovo zaigraju na prepoznatljivom nivou. Isto je bilo i sa Ruskinjama poput Petrove, Kuznjecove i Šarapove. Dugo ih nije bilo nigde, a sada su opet u vrhu – istakao je Vranješ.
Nedavna izjava Jelene Janković da joj ponestaje motivacije nije zabrinula Vranješa.
- Moguće je da postoji određena doza zasićenja, ali ni to nije ništa neobično. Mnogi teniseri se posle Vimbldona odlučuju na predah, kako bi se spremili za Otvoreno prvenstvo Amerike. Ana i Jelena su konstantno pod pritiskom, ali su se vremenom navikle na to.
Selektor ženske reprezentacije je zatim dodao:
- Obe su mogle da pruže više na turniru u Istbornu, ali su im to bili tek prvi mečevi na travi ove sezone. O mogućnostima na Vimbldonu je još rano govoriti, prognoze treba ostaviti za posle žreba.
Svoje mišljenje o aktuelnim rezultatima srpskih tenisera izneo je i magistar psihologije Bojan Gligorijević, inače teniski trener sa kanadskom licencom.
- Na „prvu loptu“ mogu da kažem da Ana i Jelena nedovoljno dobro rade na svim potrebnim aspektima igre. Tehnički su odlične, fizički nemaju mnogo problema, za razliku od Đokovića, ali psihički i taktički njih dve „šlajfuju“. Potrebno je da više pažnje posvećuju igri i analizi rivala. Nedostaje im prilagođavanje protivniku. Psihološki aspekt je stvar stručnog štaba, ali mislim da bi morale više da izgaraju na terenu – istakao je Gligorijević.

Srbija sa pet nosilaca na Vimbldonu
Na predstojećem Vimbldonu Novak Đoković će biti četvrti, a Viktor Troicki 30. nosilac. Kod teniserki, Jelena Janković je postavljena za šestog nosioca, dok je Ana Ivanović trinaesta.
Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su drugi u konkurenciji dublova, a američki blizanci Bob i Majk Brajan prvi.
Žreb za ovogodišnji londonski Gren Slem turnir biće obavljen u petak u 11 časova.


blic
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeČet Jun 18, 2009 10:33 pm

ideeeemooo nasi!!! Budjenje odmah!!! Nadamo se dobrim rezultatima... navijacii[/color]
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimePet Jun 19, 2009 11:57 pm

Bagdatis zbog povrede kolena odustao od Vimbldona

Kiparski teniser Markos Bagdatis saopštio je danas da neće igrati na londonskom Vimbldonu zbog povrede kolena. Kipranina, koji zauzima 95. mesto na ATP listi, na turniru će zameniti Slovak Karol Bek.
Bagdatis je pre tri godine poražen u polufinalu Vimbldona, a ove godine u prvom kolu turnira u Londonu trebalo je da igra protiv 21. nosioca Felisijana Lopeza iz Španije.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeSub Jun 20, 2009 12:33 am

Monfis odustao od Vimbldona
četvrtak, 18. jun 2009, 19:57 -> 19:59


Francuski teniser Gael Monfis neće učestvovati na Vimbldonu zbog povrede zgloba na ruci, saopštili su organizatori trećeg grend slem turnira u sezoni.


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 13z4qyo


Monfis, 14. teniser sveta, zbog povrede zgloba morao je da odustane od meča sa Belgijancem Stivom Darsisom, u osmini finala turnira u Kvins klubu u Londonu prošle nedelje.

Njegovo mesto u žrebu za Vimbldon zauzeće "srećni gubitnik" (laki luzer) iz kvalifikacija.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 6:08 pm

20. jun 2009.
Endi Mari: “Imam realne šanse za trijumf“

Treći reket sveta, koji je prošle sezone došao na terene ‘Ol Ingland Kluba’ kao 12 nosilac i uspeo da se plasira među osam najboljih pošto je napravio preokret protiv Francuza Rišarda Gaskea, postao bi tako prvi Britanac kome je to uspelo još od 1936.godine, kada je u Londonu trijumfovao legendarni Fred Peri.


Mari je prošle godine u četvrtini finala bio potpuno nadigran na Centralnom terenu od Španca Rafaela Nadala, koji je kasnije i osvojio Vimbldon pobedivši u finalu Švajcarca Rodžera Federera u pet setova 6:4, 6:4, 6:7, 6:7, 9:7. Od tada je 22-godišnji Škot savladao svakoga ko je vredan pomena i probio se do trećeg mesta na ATP listi.

Pošto je prvi reket sveta Rafael Nadal saopštio da neće braniti titulu na ovogodičnjem Vimbldonu , Mariju se praktično otvorio put do finala i glavni je favorit pored Švajcarca Rodžera Federera i Srbina Nonaka Đokovića za trijumf na terenima ‘Ol Ingland Kluba’.

“Posle prošlogodišnjeg poraza od Nadala otišao sam u Ameriku u Majami, gde sam sledeće tri ili četiri nedelje naporno trenirao na velikim vrućinama”, rekao je Mari koji će u prvom kolu Vimbldona igrati protiv Amerikanca Roberta Kendrika.

“Shvatio sam da sam u odličnoj formi. Ipak izgubio sam od jednog Rafaela Nadala koji je sigurno jedan od najboljih tenisera svih vremena. Posle tog Vimbldona nastavio sam dalje, mnogo sam naučio iz tog poraza. Shvatio sam da moram da popravim svoje fizičke sposobnosti i ojačam, pa sam to i učinio”
, dodao je on.

Mari je nekoliko nedelja posle toga došao do finala US Opena, nakon što je u polufinalu eliminisao Rafaela Nadala i tako mu se na najbolji mogući način revanširao za poraz u Londonu.


Britanac je nastavio ove godine da napreduje i došao do dva vezana finala na turnirima Masters serije u Indijasn Velsu (poraz od Rafaela Nadala) i Majamiju (pobeda nad Novakom Đokovićem).

Posle plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa i pobede na turniru u Kvinsu bez izgubljenog seta, Britanac je najavio da je sposoban da na gren slemu u Londonu trijumfuje.

“Osećam da sam ove godine mnogo spremniji i da imam većih šansi da osvojim gren slem. Iskreno verujem da imam realne šanse za trijumf, ali sa druge strane potpuno sam svestan koliko će to zapravo biti teško“
,istakao je treći teniser na ATP listi.

“Najlakše je reći ‘Rafa ne igra. Endi ima otvoren put do finala’, ali to je daleko od realnosti. Imam šanse ali moraću da igram fantastičan tenis kako bih uspeo”, ocenio je on.

“Mislim da svaki put kada neko ima mogućnost da igra pred domaćom publikom, u bilo kom sportu, to velika prednost“, rekao je Mari za koga će navijati 15.000 ljudi na Centralnom terenu Vimbldona.

“U fudbalu i košarci domaći teren je ogromna prednost. Mislim da je isto i u tenisu, jer imate podršku 15.000 navijača .Siguran sam da je Tim Henman igrao najbolji tenis baš na Vimbldonu i verujem da je publika doprinela tome”
, zaključio je mladi Britanac.

Henman je u karijeri došao do četiri polufinala Vimjbldona , ali ipak nikada nije uspeo da obraduje domaće navijače, čije su oči sada uprte u Marija.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 12:05 am

VIMBLDON (PREGLED): Aplauzi za britansko dete
Ponedeljak, 22. jun 2009. 22:08
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 V1385811
Prvi dan jednog od najprestižnijih teniskih turnira na svetu nije doneo mnogo uzbuđenja, ali je nekoliko favorita “platilo glavom”.

Galeriju fotografija prvog dana Vimbldona možete pogledati OVDE.

Meč dana odigrali su specijalisti za šljaku, Španac Nikolas Almagro i Argentinac Huan Monako. Njih duel trajao je čak četiri sata. Monako je poveo 2:0 u setovima, dobivši dva taj-brejka, da bi Almagro napravio veliki preokret – 6:7, 6:7, 7:6, 6:4, 8:6!

U pet setova je odlučen je i meč Slovaka Karola Beka i Španca Felisijana Lopesa (21. nosilac). Epilog iznenađujući – Lopes je eliminisan.

Rodžer Federer krenuo je po 15. gren slem titulu laganom pobedom nad Jen-Hsunom Luom iz Kineskog Tajpeha - 7:5, 6:3, 6:2.

Švajcarac je na Vimbldonu odlučan i u još jednom cilju - da pokaže da nije dosadan. Došao je više nego neobično obučen - u dugim pantalonama, jakni, ispod koje je imao prsluk... Naravno, u kompletno beloj opremi. "To je moderan look... Podseća na stajling tenisera iz prošlog veka", objasnio je Federer.

Srpski teniseri, Novak Đoković i Janko Tipsarević opravdali su uloge favorita. Tipsarević je pobedio Čeha Jana Herniha - 6:4, 6:4, 7:6 (4), a Đoković je savladao Francuza Benetoa....

Osim Lopesa, krupnija žrtva na Vimbldonu je i Amerikanac Džejms Blejk, koga je sa 3:0 u setovima savladao Italijan Andreas Sepi.

Francuz Džo-Vilfrid Conga, koji bi mogao da bude prvi jači test za Federera, ako obojica uđu među osam najboljih, mučio se protiv Kazahstanca Andreja Goljubeva. Posle drugog seta bilo je 1:1, a Conga je druga dva dobio posle taj-brejkova.

VIMBLDON (PREGLED): Aplauzi za britansko dete

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 V1385812

U ženskoj konkurenciji favoritkinje su odradile posao, a pažnju na sebe skrenula je15-godišnja Britanka Lora Robson.

Serena Vilijams je pobedom od 2:0 u setovima (6:1, 7:5) nad Portugalkom Neužom Silva počela turnir na kojem će pokušati da osvoji 11. grend slem titulu, a treću na Vimbldonu na kojem je bila najbolja 2002. i 2003. godine.

Iako ukupna pobeda od 2:0 u setovima to ne govori, Marija Šarapova se mučila protiv Ukrajinke Viktorije Kutuzove. Ruskinja je u prvom setu gubila sa 4:1 i 5:3, ali je ipak uspela da osvoji četiri uzastopna gema i povede u meču. I u drugom setu je bilo neizvesnosti. Šarapova je uzela servis protivnici i povela 5:3, Ukrajinka je uzvratila brejk, smanjila na 5:4, ali je Ruskinja ipak uspela da dobije meč.

Najviše simpatija publike na Vimbldonu u ponedeljak je pokupila 15-godišnja Britanka Lora Robson, najmlađa učesnica glavnog žreba još od Martine Hingis 1995. godine.

Da se nije uplašila vođstva od 1:0 u setovima protiv Slovakinje Danijele Hantuhove ko zna kako bi se meč završio. Posle 38 minuta igre na semaforu je stajalo 6:3 za britansku tinejdžerku! Hantuhova se, međutim, pribrala i rešila je potom meč u svoju korist.

“Pre nego što je meč počeo nisam imala tremu, niti sam bila nervozna. Čak sam razmišljala o tome kakvi će peškiri biti ove godine u upotrebi. A onda sam se unervozila u drugom setu, ne znam ni sama šta se dogodilo. Ali, ponosna sam na sebe. Mislim da sam u većem delu meča baš dobro igrala“, rekla je 15-godišnja Robson.

Neiskustvo je koštalo možda i iznenađenja, jer je u drugom setu kod rezultata 4:5 za Hantuhovu imala dvostruku servis grešku i praktično je poklonila set protivnici.

Hantuhova je delovala zbunjeno na početku meča. Kako i ne bi kada nikada pre nije videla 488. igračicu sveta. “Trebalo mi je neko vreme da se naviknem na njenu igru. Nije mi baš prijala pomisao da sam izgubila set i da bih mogla da izgubim meč od devojke koja je 11 godina mlađa od mene“, dodala je Hantuhova, pohvalivši Loru Robson i prorekavši joj sjajnu budućnost.

“Talenta ima, svakako. Treba da popravi još mnogo stvari, ali je na dobrom putu“, rekla je Hantuhova.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:16 am

VIMBLDON (PREGLED): Maša nije kao nekad
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 V1387910
Sreda, 24. jun 2009. 23:56

Ako jedino "skretanje" u odnosu na očekivane rezultate predstavlja poraz Marije Šarapove od Gizele Dulko, onda je jasno da je sreda na Vimbldonu bila baš običan dan.

Nekada prva teniserka sveta, koja se još uvek vraća u formu posle duge pauze zbog povrede ramena, izgubila je posle velike borbe - 6:2, 3:6, 6:4.

Da se nije predala do kraja, govori podatak da je Dulko iskoristila tek šestu meč loptu. Ipak, Šarapova nije uspela da napravi zapažen rezultat na turniru kojeg je osvojila 2004, sa samo 17 godina.

"Počela sam da igram kada sam gubila 1:0 u setovima i 3:1 u drugom setu, što je ipak prekasno. Imala sam mnogo lakih lopti iz kojih sam pravila neiznuđene greške. Ne znam da li je to zbog pauze koju sam imala. Ali nekada bi mi takve lopte bile dečija igra", prokomentarisala je ruska teniserka.

Kod tenisera, Rodžer Federer izgubio je osam gemova u duelu sa Giljermom Garsijom Lopezom, Žo Vilfred Conga nije se ni oznojio pošto mu je Simone Boleli predao meč, a finalista Rolan Garosa, Robin Soderling, oporavio se posle gubitka prvog seta protiv Marsela Granoljersa.

Preokret dana napravio je Tomi Robredo protiv Štefana Koubeka - od 0:2 do 3:2.

Da je pobedio Koubek, u trećem kolu bi se sastao sa Izraelcem Dudijem Selom, koji mu je partner u dublu! Bolji iz meča Robredo - Sela u četvrtom kolu ide na Novaka Đokovića ili Mardija Fiša...

U konkurenciji dama, do trećeg kola su se "prošetale" Serena Vilijams, Jelena Dementijeva, Viktorija Azarenka (6:0, 6:0 protiv Rumunke Olaru), Vera Zvonareva...


(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:24 am

VIMBLDON: Na terenu dame i Troicki
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 V1387911
Sreda, 24. jun 2009. 23:16

Novak Đoković uspešno je prebrodio drugo kolo Vimbldona, Janko Tipsarević je eliminisan, a preostala tri predstavnika Srbije u singlu nastupiće u četvrtak.

Ana Ivanović sastaće se sa Italijankom Sarom Erani (39. na WTA listi) na terenu broj 18. Od 13 časova igraće Samanta Stosur i Tatjana Malek, tako da bi početak Aninog meča trebalo očekivati između 14.30 i 15 časova.

Zanimljivo je da su se Ivanovićeva i Erani jedini put sastale pre mesec dana, u prvom kolu Rolan Garosa i tada je bilo 7:6, 6:3 za Srpkinju.

Viktor Troicki posle Argentinca Dabula ima "na tapetu" još jednog, objektivno slabijeg tenisera - Španca Danijela Himeno Travera (98. na ATP listi, nisu se sastajali).

Njihov duel je četvrti po redu na terenu broj 14, ali praktično treći, pošto Andreas Sepi i Mark Žikel samo treba da završe meč prekinut u sredu. Ako sve bude u redu, Viktor bi mogao da krene ka trećem kolu oko 19 časova.

Još kasnije će na teren Jelena Janković, čiji je meč sa Čehinjom Ivetom Benešovom (35. na WTA listi) poslednji na terenu broj 2. Do sada su igrale dva puta, Benešova je slavila još 2005. u Tokiju, a "Džej Džej" se revanširala dve godine kasnije u Amelija Ajlendu.

U dublu će igrati samo Tipsarević sa Nikolasom Almagrom protiv Rumuna Pavela i Tekaua.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 3:43 pm

srecno im bilo... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 1:19 pm

Krajinović u polufinalu
27. jun 2009. | 08:46 | Izvor: Sportske.net


17-godišnji Filip Krajinović plasirao se u polufinale Fjučersa u Čikou i večeras će se u meču sa Koreancem Juom boriti za prvo finale u karijeri.



Filip KrajinovićFilip Krajinović, po procenama mnogih stručnjaka jedan od najtalentovanijih tenisera današnjice, plasirao se u polufinale Fjučersa u Čikou, USA. Na 14. u seriji Fjučersa na tlu SAD sa nagradnim fondom od 15.000 dolara, Krajinović sa uspehom prikuplja bodove kako bi poboljšao svoj plasman na ATP listi gde je trenutno najbolje plasirani tinejdžera.

U četvrtfinalu turnira u Čikou, Krajinović je savladao Latvijca Zgunsa sa 2:0 u setovima, po setovima 6:4 i 6:4, i tako obezbedio sebi drugo polufinale u karijeri. Prethodno je igrao na čelendžeru u Noksvilu gde je morao da preda meč Bobiju Rejnoldsu, igraču iz Top 100. Ovog puta Filip ima mnogo veće šanse za finale. Njegov protivnik u polufinalu biće Koreanac Ju, 426. igrač na planeti. Ju je 8. nosilac na turniru i u poslednje vreme igra u nešto boljoj formi, ali svakako nije protivnik od koga Filip ima razloga da strahuje.

Zanimljivo je da se u drugom polufinalnom paru sastaju Filipovi vršnjaci Amerikanac Rajan Harison i Gruzijac Nikolas Basilašvili. Njih dvojica su oko 900. mesta na ATP listi, pa je ovo odlična prilika za Krajinovića da možda osvoji i prvi profesionalni turnir u karijeri.



Bas lepo...
Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 12:46 am

VIMBLDON (PREGLED): Slobodno! Dan ranije...
Subota, 27. jun 2009. 22:13

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 23lg5h

Svetlana Kuznjecova i Jelena Janković najznačajnija su imena koja su eliminisana šestog dana Vimbldona, u subotu.

U nedelju je slobodan dan. a slobodno je pre toga dobio je Nikolaj Davidenko, koji je takođe završio priču u trećem kolu.

Nemica Sabin Lisicki, rođena 1989. godine pobedila je šampionku Rolan Garosa, petu nositeljku Svetlanu Kuznjecovu sa 6:2, 7:5, dok je Amerikanka Melani Udin, rođena 1991. godine, kući poslala šestu nositeljku i takođe bivšu prvu igračicu sveta, Jelenu Janković sa 6:7, 7:5, 6:2.

Rus Nikolaj Davidenko, 12. nosilac, poražen je u tri seta od (20) Čeha Tomaša Berdiha, više nego ubedljivo - 6:2, 6:3, 6:2.

Šampionka i treća nositeljka Venus Vilijams izborila je osminu finala protiv Ane Ivanović ubedljivom pobedom nad Karlom Suarez Navaro - 6:0, 6:4, nešto više vremena na terenu provela je prva nositeljka i najbolje plasirana igračica na WTA listi, Ruskinja Dinara Safina u duelu sa Belgijankom Klarom Flipkens - 7:5, 6:1, dok je Dankinja Karolin Voznijacki ostavila Anabeli Medini Gariges po dva gema u setu - 6:2, 6:2.

Meč dana na Vimbldonu, trajao je dva dana. Nemac Tomi Has i Hrvat Marin Čilić počeli su susret trećeg kola u petak, a završili ga u subotu. Efektivno, njihov "klasik" trajao je četiri i po sata, a samo peti set igrao se sat i po.

Dalje ide Has - 7:5, 7:5, 1:6, 6:7, 10:8!

Pet setova, ali u jednom danu, odigrali su (10) Fernando Gonzales i Huan Karlos Ferero - 6:4, 5:7, 4:6, 6:4, 4:6. Duel je trajao 181 minut.

Endi Rodik propisno se namučio protiv Austrijanca (26) Jirgena Melcera - 7:6, 7:6, 4:6, 6:3, dok je eks-šampion Lejton Hjuit, kao 56. igrač sveta, nastavio svoj povratak na veliku scenu pobedom nad Pečnerom u tri seta - 7:5, 7:6, 6.3.

Hjuit je u drugom kolu, glatko eliminisao petog nosioca Huana Martina Del Potra, koji je bio premešten na mesto Rafaela Nadala u žrebu.



PAROVI OSMINE FINALA:

MUŠKARCI:
Hjuit - (23) Stepanek, (20) Berdih - (6) Rodik, (3) Marej - (19) Vavrinka, (8) Simon - Ferero, (29) Andrejev - (24) Has, Sela - (4) Đoković, (7) Verdasko - (22) Karlović, (13) Soderling - (2) Federer.

ŽENE: (1) Safina - (17) Morezmo, (9) Voznijacki - Lisicki, (3) V. Vilijams - (13) Ivanović, (11) A. Radvanska - Oudin, (26) Razano - Skjavone, Vesnina - (4) Dementijeva, (8) V. Azarenka - (10) Petrova, Hantukova - (2) S. Vilijams.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 10:45 pm

Dudi Sela: Čuvaj se, Novače!
Nedelja, 28. jun 2009. 15:24

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 S3k9i1

Prvu nedelju Vimbldona preživelo je vrlo malo tenisera koji pred početak turnira objektivno nisu mogli da se nadaju plasmanu u osminu finala.

Od 16 igrača koji konkurišu za titulu, samo njih trojica nisu imenovana za nosioce.

Lejton Hjuit i Huan Karlos Ferero su nekadašnji svetski "brojevi jedan" i osvajači grend slem turnira, kojima su na put stale povrede i godine. Treći je Izraelac Dudi Sela.

Trenutno je 46. na ATP listi, što mu je najbolji plasman u karijeri. Probojem u četvrto kolo Vimbldona takođe je postavio lični rekord, računajući sva četiri najvažnija turnira.

Taj Dudi Sela će u ponedeljak oko 15 časova na terenu broj 3 pokušati da pruži što jači otpor Novaku Đokoviću!

"Dogurao sam daleko. Ali uspeh na travi mnogo zavisi od žreba. Ako izvučete velikog servera, kao što je Ivo Karlović, teško ćete ga pobediti. Đoković nije takav. Ali on je četvrti na svetu i osvojio je jedan grend slem. Daću sve od sebe"
, izjavio je dvadesetčetvorogodišnji Sela.

On je u prethodna tri kola eliminisao Meksikanca Gonzalesa, Nemca Šitlera (prošlogodišnjeg polufinalistu) i španskog veterana Tomija Robreda.

Time je postao prvi Izraelac koji se u poslednjih 20 godina probio u četvrto kolo nekog grend slem turnira. I ako izgubi od Đokovića, inkasiraće 80.000 dolara i probiti se blizu Top 30 na svetu.

To uopšte nije loše za igrača koji je pre nekoliko godina umalo odustao od tenisa, pošto je pao ispod 300. mesta na ATP listi i ostao bez novca.

Novak Đoković trebalo bi da se pripremi za bučnu podršku, koju Seli pružaju sa tribina izraelski navijači, kao i lokalni članovi jevrejske zajednice. Čak i sudije imaju problema da ih utišaju...

Ono što je veoma specifično za Dudija Selu, jeste to što ima samo jedan reket kojim igra i još jedan za "ne daj bože". Tokom meča sa Robredom poslao je omiljeni reket na španovanje, ali ga nije dobio nazad više od sat vremena i protivnik je uspeo da smanji na 2:1 u setovima.

Na sreću Izraelca, španeri su ipak završili posao na vreme i Sela je agresivnom "servis-volej" igrom vratio stvari pod kontrolu u četvrtom setu.

Dobio ga je sa 7:5, a time i najvažniji meč karijere. Do ponedeljka.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
Sakis

Sakis


Broj poruka : 65
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.05.2009

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 6:43 pm

*SlAdjAnA* ::
Dudi Sela: Čuvaj se, Novače!
Nedelja, 28. jun 2009. 15:24



Nesto rece???? srbin
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 9 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostale vesti iz sveta tenisa...
Nazad na vrh 
Strana 9 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: