Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novak Đokovic

Ići dole 
+19
delgado
Sakis
Pele
*SlAdjAnA*
Lazevski
Vuksha
hipi YANKELLA
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Tviksi
Texy
snoopy
Jelena...
Admin
Swanton bomb
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 11:27 pm

Raspored za sutra:


Dudi Sela(ISR) v. Novak Djokovic(SRB)[4] - 2. mec na terenu broj 3, pocinje oko 15h.


Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 12:47 am

Joj Sela kralj... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 8:13 pm

VIMBLDON: Maksimalni Đoković!
Ponedeljak, 29. jun 2009. 17:46

Novak Đokovic - Page 8 F2ngo8

Novak Đoković u velikom stilu se plasirao u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u ponedeljak popodne savladao Izraelca Dudija Selu rezultatom 3:0 - 6:2, 6:4, 6:1.

Meč je trajao nešto manje od jednog i po sata.

PRVI SET: Srpski teniser imao je problema samo u drugom gemu na svoj servis, pri rezultatu 1:1, kada je morao da spašava tri vezane brejk lopte (0:40).

Kada se izvukao u tom gemu, napravio je prvi brejk za vođstvo od 4:2, a potom osvajanjem još dva gema uzeo i set.

DRUGI SET: Đoković je autoritativnom igrom spasio i četvrtu brejk loptu na meču (4:3), a u narednom gemu iskoristio dve Seline velike greške na mreži, kao i svoj majstorski retern iz forhenda, da stekne prednost koja se u tom trenutku činila presudnom - 5:3.

Međutim, Sela je agresivnom igrom, sa hrabrim izlascima na mrežu, odmah uzvratio brejk i ostao "živ" u tom setu.

Umesto da nastavi tako i pokuša da izjednači na 5:5, Izraelac je zapao u deficit od 0:30, zatim odservirao duplu grešku i konačno nekontrolisanim bekhend udarcem sa osnovne linije poklonio Đokoviću odlučujući gem.

TREĆI SET:
Novak je uradio ono što favorit i kvalitetniji igrač obično radi autsajderu, pošto na grend slem turniru povede sa 2:0 - dokusuri ga.

Dok dlanom o dlan, četvrti teniser sveta je napravio dva brejka, poveo sa 5:0 i posle Selinog "počasnog" gema stavio tačku na svoju najubedljiviju pobedu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Novak će za mesto u polufinalu u sredu igrati sa nemačkim veteranom Tomijem Hasom, koji je takođe u tri seta pobedio Rusa Igora Andrejeva. Bilo je 7:6, 6:4, 6:4.

Poznat je još jedan četvrtfinalista u muškom singlu, a to je drugi reket sveta, Rodžer Federer. On je i jedanaesti put zaredom uspeo da savlada Šveđanina Robina Soderlinga - 3:0, po setovima 6:4, 7:6, 7:6.


(MONDO)




Bravo, Nole!
Samo neka tako nastavi... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 11:40 pm

svaka cast, Noleee.. srecno protiv Hasa.. osveti mu se za onaj poraz u finalu Halea... srbin
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeUto Jun 30, 2009 12:06 am

Bice tesko sa Tomijem Haasom,gledao sam njegov mec protiv AndrEEva,odrao ga je ko lilu,ovaj lik mozda je imao ukupno 3 brejk lopte u celom mecu.Ide na mrezu,igra vrhunski voleje,ima odlicnu i prvu i drugu servu,jednorucni bekhend,dobar prilazni udarac... Djokovic moze da ga dobije ali svakako da ce biti strasan mec.
Posto se vise ne nerviram za Djokovica,vec mirno posmatram meceve,moci cu da gledam mirno ovaj mec,bez ikakvog uzbudjenja i da uzivam u tenisu sajkaca
Inace Haas vs DJokovic=1:1,dobio je Novak u Indianu 6-2 7-6
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeUto Jun 30, 2009 9:40 pm

Raspored za sutra - 01.07.2009.



Teren broj 1 - pocetak u 14h


Gentlemen's Singles - Quarterfinals
Tommy Haas(GER)[24] v. Novak Djokovic(SRB)[4]



Srecno, Nole, svi smo uz tebe!
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 12:55 am

Hehe,navijam pre svega za dobar tenis Wink
Bice extra mec,nadam se da cu stici da pogledam bar jedan deo,imam mnogo obaveza,ne znam kako da se zabavim.Sladjo,uzmi odmor,mnogo si vredna Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 12:03 pm

Đoković danas protiv Nemca u borbi za plasman u polufinale Vimbldona
Imam rešenje za Hasove servise
Autor: Z. Kecman | Foto:beta-ap, AFP | 01.07.2009. - 05:00


Novak Đoković rešen je da danas (od 14 časova) u četvrtfinalu Vimbldona napravi odlučujući korak ka novom susretu sa kraljem londonske trave Rodžerom Federerom. Srpski teniser je, reklo bi se, prilično lako stigao do osam najboljih i, zanimljivo, najmlađi je preostali učesnik četvrtfinala u muškom singlu. Njegov protivnik Tomi Has ima želju da postane najstariji šampion još od Artura Eša, koji je slavio 1975. godine.


Novak Đokovic - Page 8 2ypf6sp
Sve bliži meču sa Federerom

Đoković, što je najvažnije, pun je samopouzdanja. Njegova igra na travi dobila je drugačije konture u poređenju sa prošlogodišnjim ranim izletom u drugom kolu kada ga je pobedio Marat Safin. Proteklih dana gledali smo Novaka koji igra strpljivo, mirno, bez znakova panike kada protivnik ima inicijativu; Đokovića koji ume da napadne u pravi čas i odigra volej u stilu nekadašnjih šampiona, Bekera, Samprasa ili Edberga. Što je, uz sve kvalitete koje poseduje, samo dodatni plus.


Đoković je neobično lako pobedio Dudija Selu u osmini finala. Međutim, Novak zna da je iskusni Has velika prepreka. Bolje opomene nema od one koju je dobio pre dve nedelje u finalu turnira u Haleu kada je Nemac slavio sa 2:1 u setovima. Igre na Vimbldonu pokazuju da je Has u odličnoj formi i da možemo očekivati veoma zanimljiv okršaj.
- Tomi je veliki igrač. Nekada je bio drugi na svetskoj listi i u poslednje vreme igra zaista dobro. Na Rolan Garosu je naterao Federera da igraju pet setova, mene je pobedio u Haleu, potom je dobio još nekoliko uzbudljivih mečeva ovde. Svestan sam da će igrati veoma agresivno. Odlično igra servis-volej i napada oba servisa. Znam da će me staviti pod pritisak, tako da moram da budem strpljiv i čekam svoju šansu - rekao je Đoković.
Prošlonedeljna taktika da izbegne da se o njemu priča kao o favoritu čini se da je uspela. Kako konstatuje „Telegraf“, Đoković je tek sad dospeo „na radar“ i niko nije siguran šta može da uradi u narednih nekoliko dana, naročito ako pobedi Hasa i plasira se u polufinale.
- Na grend slem turnirima je jako važno da podižete nivo igre iz meča u meč. Čini se da je meni to uspelo, igram sve bolje kako se bliže finalni dani na turniru. Fizički i mentalno osećam se spremno - kaže četvrti teniser sveta.

Novak Đokovic - Page 8 15g2wid
Iznenadio Novaka u Haleu: Tomi Has


Đoković je takođe rekao da mu je žao što nekih tenisera nema na takmičenju, posebno onih koji igraju servis-volej igru.
- Tereni su sporiji nego pre deset ili 15 godina. Tenis iz tog perioda i ovaj danas su dve različite priče, jer smo tada imali igrače sa jakim servisom i volej udarcima koji su dominirali. Mnogima, pa i meni, nedostaju igrači kao što su Mario Ančić ili Tim Henman. Oni su majstori takve igre. Lepa je za oko, a danas imate mnogo igrača koji igraju sa osnovne linije, što je slučaj i sa mnom - poručio je Novak.
[i]Tomi Has je najbolji plasman na ATP listi imao u maju 2002. kada je bio drugi. Međutim, saobraćajna nesreća u kojoj su njegovi roditelji jedva preživeli udaljila ga je sa terena, jer je više od godinu dana morao da vodi računa o njima i da ih neguje. Kada se konačno vratio na teren, usledila je serija povreda, prvo ramena, potom i kolena, i ozbiljnije je zaigrao tek 2004. Sigurno da je takav splet okolnosti doveo do njegovog pada, ali svejedno, Has je pokazao da ima ogroman talenat. Tri puta je u karijeri igrao polufinale u Melburnu, ima i tri četvrtfinala na US Openu. Nedostaje mu taj završni korak i Novak Đoković to dobro zna.

- Tačno je da je moja karijera išla čudnim tokom, ali ja osećam da u mojim nogama ima još mnogo snage, da mogu da izdrže velike napore koje iziskuje igranje na Vimbldonu. Kada igrate u četvrtfinalu, sve to zaboravite i trudite se da date maksimum - poručio je Has.


Novak Đokovic - Page 8 Xlyqyr

Novak Đokovic - Page 8 68uhbo
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 6:46 pm

Haas-Djokovic = 7-5 7-6(6) 4-6 6-3
Dobar je to bio mec,ali Haas je bolje igrao i zasluzeno pobedio.MNOGO defanzivno igra Djokovic,promenio se potpuno u 2009G,i sva ovakvom igrom vise ga necemo gledati u polufinalima najjacih turnira na tvrdoj podlozi.DJokovic je postao sljakas.Nije slucajno da ga Haas dobija vec 2 puta uzastopno na travnatoj podlozi....
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 7:59 pm

Novak bez polufinala Vimbldona!
Sreda, 1. jul 2009. 17:25

Novak Đokovic - Page 8 2i0df80

Plasman među četiri najbolja, 2007. godine, ostaje najbolji rezultat Novaka Đokovića na "nezvaničnom prvenstvu sveta" na travnatoj podlozi.

Tomi Has je već plasmanom u četvrtfinale - iz jedanaestog pokušaja - ostvario rekord karijere na Vimbldonu, a u petak će se boriti za mesto u finalu, sa Rodžerom Federerom!

Has - Đoković u sredu posle podne 3:1, po setovima 7:5, 7:6 (8:6), 4:6, 6:3.

Federer je na Centralnom terenu maksimalnim rezultatom eliminisao Hrvata Ivu Karlovića - 6:3, 7:5, 7:6 (7:3).


Nema dileme, tridesetjednogodišnji Has je teniser u formi.

Računajući turnir u Haleu, nalazi se u seriji od deset pobeda na travi. Savladao je devet godina mlađeg rivala dva puta u razmaku od petnaestak dana, tako da Novak nema razloga da preterano žali - ispao je od boljeg na datoj podlozi.

Teško je poverovati da će preskočiti i Federera, ali valja podsetiti da je upravo on na Rolan Garosu bio najbliži pobedi nad sjajnim Švajcarcem.

PRVI SET: Novak je dozvolio protivniku da mu oduzme servis u najgorem trenutku, pri rezultatu 5:5. Posle toga je imao samo jednu priliku da uzvrati i nije bio ni blizu uspeha.

Has je bio praktično nepogrešiv kada ubaci prvi servis, dok je Đoković imao više neiznuđenih grešaka. U pojedinim trenucima je pravio loše procene na mreži i to ga je na kraju koštalo gubitka seta.

Brejk lopta koju je iskoristio Has bila je jedina na obe strane.

DRUGI SET: Do rezultata 6:5 za Nemca, bio je to preslikan prvi deo meča. Nije bilo prilika za brejk, a Has je bio za nijansu ubedljiviji na svoj servis.

Novak je servirao za vođstvo od 6:5, poveo sa 30:15, ali se posle poena za Hasa (30:30) potpuno blokirao. Greškom mu je poklonio brejk loptu, a onda pod psihološkim pritiskom ishitreno krenuo na mrežu, gde ga je protivnik lako kaznio - 5:6.

Ali kada su svi očekivali da Has nastavi seriju dobrih servisa, pokazalo se da ni on nije savršen. Sve što je Đoković uradio u tom gemu, bio je odličan bekhend za 0:15, a onda je Has izgrešio do gubitka gema i odlaska u "taj brejk".

Novak Đokovic - Page 8 15hd284


Kobni finiš "taj-brejka"

Trebalo je da srpski teniser bude u prednosti, s obzirom na način na koji je stigao do trinaestog gema i tako je i bilo. Dvostrukom servis greškom Hasa poveo je sa 4:2, a zatim sa dva poena na svoj servis i sa 6:3.

Međutim, ni tri vezane set lopte nisu Novaku bile dovoljne. Kod prve dve mu Has nije dao šansu snažnim i preciznim servisima, zatim je Novaku stao prvi servis i sa tako poljuljanim samopouzdanjem izgubio je još tri poena...

TREĆI SET: Konačno je Novak Đoković uspeo da poveže nekoliko dobrih udaraca i preuzme inicijativu.

Has je dobro počeo sedmi gem, imao 30:15 i 40:30, da bi Novak sa dva fantastična reterna izjednačio i došao do prilike za brejk. U nadmudrivanju na mreži, iz kakvog je u prethodnim važnim poenima najčešće izlazio kao gubitnik, ovog puta je imao više nerava - brejk i vođstvo od 4:3!

Bilo mu je to sasvim dovoljno da produži meč na još jedan set. Rutinski je odservirao naredna dva gema za 1:2 u setovima.

ČETVRTI SET: Kraći pad koncentracije pokazao se kobnim po Đokovića.

Bilo je 1:2 u gemovima i 15:40 za Hasa. Kao u prethodna dva slučaja, kada je Nemac dolazio do brejka, Novakov prvi servis je u kritičnim trenucima totalno stao.

Uprkos tome, sa dva sjajna, riskantna forhend udarca, uspeo je da izjednači na 40:40 i iznervira Hasa. Ipak, treću priliku ovaj nije propustio...

Bilo je to 1:3 i postalo je jasno da Novak neće imati puno vremena da se izvuče. Ispostavilo se da nijednom u preostala tri Hasova servis-gema nije došao do brejk lopte, mada mu se ovaj nudio kod 1:3, ali i kod 3:5.

Na kraju, dalje zasluženo ide nemački veteran. Bio je taman za nijansu bolji i sigurniji u svoje kvalitete.

(MONDO, foto: AP)




Bas steta...
Ali, nije toliko strasno, ipak kada se pogleda, Has ima 31 godinu, sto je dosta puno za tenis, dok nas Nole ima 22 i ima jos puno vremena da postigne bolji rezultat na Wimbledonu, a sto da ne - i da ga osvoji...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 8:40 pm

1. jul 2009. | Izvor: B92
Đoković: "Loš ritern presudio"

Najbolji srpski teniser Novak Đoković naveo je loš ritern kao presudni razlog za poraz od Tomija Hasa u četvrtfinalu Vimbldona.

Novak Đokovic - Page 8 Abh5ah

"Tokom celog meča sam loše riternirao, a to je trebalo da bude jedan od ključnih elemenata u mojoj igri kako bih pobedio. Na 5:5 u prva dva seta sam odigrao loše i ne mogu sebe da opravdam niti da pronađem odgovor zašto sam tada odigrao toliko nervozno i defanzivno. Taj brejk drugog seta je verovatno bio jedan od prelomnih momenata jer, naravno, 1:1 i 0:2 u setovima je ogromna razlika".

Novak je potom rezimirao celokupno učešće na Vimbldonu.

"Četvrtfinale je dobar rezultat, ali nisam potpuno zadovoljan s obzirom da sam pružao dobre partije, da sam znao da imam dobru igru i da se fizički dobro osećam. Uzimajući to u obzir, mogao sam da doguram i koji stepenik više. Bio sam favorit u meču sa Hasom iako je on pobedio nedavnu u Haleu pre 2-3. Razočaran sam malo porazom jer sam imao kvalitet da doguram skoro do kraja, ali moram da okrenem novu stranicu i da pokušam da ostvarim neki zapaženiji rezultat u nastavku sezone".

Novak Đokovic - Page 8 2efkydj

Đoković je rekao da nije tajna da je nezadovoljan partijama u poslednjih godinu dana i dodao je:

"Kada poredim sa sezonama 2007. i 2008., kada sam na najvećim igrao najbolje i imao najzapaženije rezultate, to sada nije slučaj. Sa druge strane nije da van terena zapuštam trening i obaveze i zaista radim na tome da napredujem u igri.. Štavise, na treningu sam izlazio na volej i pripremao se za sezonu na travi i unapredio tu agresivnu igru. Mislim da je problem trenutno u mojoj glavi, jednostavno u tim odlučujućim trenucima previše defanzivno igram i previše se povlacim".

Decidnim odgovorom Novak je stavio do znanja da neće menjati trenera Marjana Vajdu.

"Ne, ne razmišljam o promeni trenera".

Novak kaže da će se u naredne dve nedelje odmoriti od tenisa i pokušati da se opusti. Sezonu na betonu počeće na turniru u Montrealu (8-16. avgusta), a naveo je da će pre toga učestvovati na egzibiciji u SAD-u.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 3:34 pm

nije imao srece, lose je riternirao servise, bio je defanzivan... sve je to uticalo na rezultat..
steta za poraz-svi smo ocekivali vise.. Mad Crying or Very sad

Nema potrebe da menja Vajdu, jer je problem u njegovoj glavi, a ne u Vajdi..
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 12:17 pm

03.07.2009.

Press
Skandal na Vimbldonu - Nole izbacio tatu iz lože!

Novak Đokoviću toku meča sa Hasom naredio tati i bratu da odu iz lože.
l Nole izbacio i trenera Marjana Vajdu, dozvolio samo majci i stricu Goranu da ostanu na tribinama.


Novak Đokovic - Page 8 Dmtwg9
Nisam bio ljut ni na koga u loži, već na sebe samog! Znate, kada osetite da vam ništa ne polazi za rukom, pokušavate da nađete podršku na tribinama. Ali, oni ne mogu ništa da urade osim da me podrže ... NOVAK ĐOKOVIĆ


Najbolji srpski teniser Novak Đoković izbacio je oca Srđana, brata Đorđa i kompletan stručni štab iz svoje lože na Vimbldonu tokom četvrtfinalnog meča, koji je izgubio od Nemca Hasa! Nole je, očigledno iznerviran nekim reakcijama porodice i trenera, tražio od njih da napuste njegov boks, samo je majci Dijani i stricu Goranu dozvolio da ostanu!


Sve je počelo tako što je trenutno četvrti teniser sveta uputio teške reči i pokrete prstom prema čelu ka treneru Marjanu Vajdi, ali se ne zna da li je to zbog pogrešnih saveta koje mu je pre meča Slovak dao ili nečeg drugog. Potom je predmet njegovih frustracija bio otac Srđan, kome je, baš kao i nedavno na Srbija openu, bukvalno naredio da napusti tribine. Pored njega, morali su da odu i brat Đorđe, menadžer Alon Kakšuri, trener Marjan Vajda i fizioterapeut Miljan Amanović.

U loži su nakon ove čistke ostali samo majka Dijana i stric Goran, koji je, za razliku od svog brata, poznat po blagoj naravi. Njih dvoje su sedeli u loži sami, smrknutih lica, kao da nisu verovali u ono što se dešava. Nešto kasnije na tribine su se vratili svi osim Srđana, koji, prema rečima očevidaca, nije odgledao meč do kraja, barem ne u boksu svog sina.

Svađu unutar Đokovićevog štaba primetili su i novinari, pa su ga posle meča upitali o čemu se radi, ali on je lakonski odgovorio da je bio iznerviran svojom igrom, da je zapravo bio ljut na sebe (?!).

- Nisam bio ljut ni na koga u loži, već na sebe samog! Znate, kada osetite da vam ništa ne polazi za rukom, pokušavate da nađete podršku na tribinama. Podrška je bila velika i od moje porodice i od trenera, ali oni ne mogu ništa da urade osim da me podrže. Sve je bilo na meni i žao mi je što je samo nekoliko poena odlučivalo pobednika - rekao je srpski as.

Novak Đokovic - Page 8 5v3mg3

Ovakvo Novakovo pomalo bizarno ponašanje prvi put je viđeno na premijernom srpskom ATP turniru Srbija openu. Nole je tada po završetku devetog gema prvog seta polufinalnog susreta protiv Italijana Andreasa Sepija glasno zatražio, tačnije zamolio oca da napusti porodičnu ložu. Posle toga Srđan Đoković nije više viđen na stadionu. Novak je očigledno bio uplašen i opterećen zdravljem svoga oca, koji je prethodnu noć proveo u bolnici zbog visokog pritiska. Najverovatnije je zbog toga imao problem i da se u potpunosti koncentriše na susret. Dokaz za to je daleko bolji prilaz igri našeg asa u nastavku meča. Upravo zbog toga Srđan Đoković nije prisustvovao ni većem delu finalnog susreta. Ipak, ovaj put u Vimbldonu „čišćenje lože" nije mu pomoglo da u potpunosti preokrene rezultat.

Usput se postavilo i logično pitanje da li ovo proterivanje znači i da posao slovačkog stručnjaka Vajde visi o koncu.

- Uopšte ne razmišljam o promeni trenera. Očigledno je da imam problem u glavi jer fizički se osećam dobro i ne zapostavljam treninge - rekao je Novak.


Jelena, Ana i ja smo u krizi

Novak Đoković je nakon poraza u četvrtfinalu Vimbldona priznao da se velika srpska teniska trojka nalazi u igračkoj krizi.

- Mislim da svi troje prolazimo kroz krizu! Naravno, mogu da pričam samo u svoje ime kada kažem da ponovo prolazim kroz teške trenutke, kao na početku ove takmičarske godine. Stigao sam do finala Majamija i imao uspešnu sezonu na šljaci i zaista sam bio srećan kako igram. I početak sezone na travi je takođe bio dobar...
- požalio se Nole.

(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 12:26 pm

Pa kad ste u krizi drugi su vam krivi....U redu onog Srdjana ne bi ni ja podneo,al sto trenera....U Krizi je i TIpsa pa niko ne prica o tome i boli ih uvo za to,i medije i novinare,....ZIVEO JANKO TIPSAREVIC I OVAJ FORUM!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimePet Jul 10, 2009 12:42 pm

10.07.2009.

Press
Noletova letnja idila sa Jelenom

Novak Đoković uživa sa devojkom Jelenom Ristić na krstarenju Mediteranom, zaljubljeni par vreme provodi u brčkanju, igranju golfa i vožnji motorom...

Novak Đokovic - Page 8 K0iz9u

Prvi reket Srbije Novak Đoković i njegova devojka Jelena Ristić uživaju u pravoj letnjoj idili! Nole i Jelena već nekoliko dana nalaze se na krstarenju Mediteranom, a lokacije menjaju gotovo svakog dana, tako da ih je nemoguće uhvatiti.

Ipak, zaljubljeni par nedavno je viđen kako uživa u čarima mora, na golf terenima i u vožnji motorom, a fotografije su napravljene na nepoznatoj lokaciji. Prema nekim informacijama, Nole i Jelena uslikani su u mondenskom turskom letovalištu Beleku, gde postoji veliki kompleks terena za golf, koji je inače Đokovićev sport „broj dva", pošto koristi svaki slobodan trenutak da „hitne lopticu u šumicu". Srpski teniser i njegova devojka izgledaju zaljubljenije nego ikada, iako je bilo nagoveštaja da im je veza u krizi, a društvo im pravi Jelenina pudlica, koja se udobno smestila u njenim krilu tokom vožnje motorom.
Inače, njih dvoje su na put krenuli Noletovom jahtom „sansiker menhetn 60", koju je nedavno kupio upravo da bi sa svojom izabranicom mogao da uživa u ovakvim trenucima. Na fotografijama se vidi da Jelena i Nole zaista uživaju. Ono što posebno raduje je iskren osmeh na Đokovićevim licu. Mora se priznati da je to ove sezone bila zaista retka scena i da je našem asu i te kako bio potreban odmor daleko od očiju javnosti. Nema sumnje da će se on na krstarenju oporaviti od neuspeha na Rolan Garosu i Vimbldonu, ali i od nesuglasica sa porodicom, koje je imao u Londonu. Upravo se narednih dana očekuje da se ostali Đokovići pridruže Novaku i Jeleni na jahti.

Novak i Jelena prošle godine nisu letovali na moru, već su odabrali planine Italije, na kojima je naš as punio baterije za drugi deo sezone. Godinu dana pre toga su se odmarali na Maldivima i u Izraelu, domovini njegovih menadžera Alona Kakšurija i Amita Naora. Na Maldivima im se tada pridružio i treći reket Srbije Janko Tipsarević.

Letnja avantura Noleta i Jelene započela je nekoliko dana po završetku Vimbldona. Jahta, plaćena 2,5 miliona dolara, čekala ih je spremna u luci Monte Karla, gde oboje žive. Kako je najavljeno, krstariće širom Mediterana skoro mesec dana pre nego što se ukotve u Umagu, gde će Novak na turniru kategorije 250, koji počinje 27. jula, igrati u dublu sa bratom Markom. Biće to odlična priprema pred deo sezone na severnoameričkom tlu, koji će kulminirati na US openu. Naime, organizatori turnira u hrvatskom letovalištu pripremili su terene sa istovetnom podlogom kao na Otvorenom prvenstvu SAD.
Najbolji srpski teniser svih vremena neće imati previše težak zadatak u predstojećem periodu. Najveći zalogaj će mu svakako biti odbrana trona i 1.300 ATP poena na završnom turniru sezone, Masters kupu. Sveukupno naš as brani 3.540 poena, što ne bi trebalo da mu predstavlja preveliki problem.

S.R.
Nazad na vrh Ići dole
luka

luka


Broj poruka : 113
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 15, 2009 2:17 pm

neka uziva zasluzio je
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 5:17 pm

Raspored igranja

RASPORED IGRANJA - UTORAK, 28.07.2009
CENTRE COURT - mecevi pocinju u 17:00

M Djokovic (SRB) / N Djokovic (SRB) vs F Fognini (ITA) / P Starace (ITA) - 3. mec po redu


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 9:29 pm

Đoković: Umag je moja druga kuća
Utorak, 28. jul 2009. 17:15
Novak Đokovic - Page 8 2rpqi42


Prva zvezda teniskog ATP turnira u Umagu je Novak Đoković, iako ne igra u singlu, već zajedno sa mlađim bratom Markom u dublu.

Četvrti reket sveta priznao je hrvatskim medijima da se uvek rado vraća u Umag, gde dolazi već petu godinu zaredom.

"Umag je moja druga kuća, a ovaj turnir jedinstvena prilika za okupljanje cele porodice", rekao je Đoković.

On je dodao da je posle Vimbldona bio prilično istrošen, pa mu je dobro došao odmor od tenisa.

"Na odmoru sam bio 20 dana, toliko se nisam odmarao već pet -šest godina", dodao je Srbin i podvukao da je prijatelj sa svim teniserima iz Hrvatske.

"To su sve sjajni momci, a najbolji sam s Marijom Ančićem i Ivanom Ljubičićem, s kojim sam dve godine imao i zajedničkog trenera, Pijatija. Sa Ančićem sam i porodični prijatelj".


Potom se Nole osvrnuo na Ančićevu bolest mononukleozu zbog koje je propustio veći deo sezone.

"Strašno je to što mu se događa, nemam reči. Ali, siguran sam da će uspeti da prevlada zdravstvene teškoće i da će se vratiti u svetski vrh. Svi smo uz njega".

Đoković je takođe čestitao Hrvatima plasman u polufinale Dejvis kupa pobedom nad selekcijom SAD.

"Svaka vam čast, odlični ste! Nemate Ljubu i Marija, ali imate Marina Čilića koji je strahovito napredovao, kao i Ivu Karlovića koji je možda i najnezgodniji protivnik. Vidim vas najmanje u finalu", zaključio je Đoković.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 12:17 pm

UMAG: Đokovići zaustavljeni na startu
Utorak, 28. jul 2009. 23:19

Novak Đokovic - Page 8 2elfv9h

Novak i Marko Đoković zaigrali su u dublu na turniru u Umagu, ali nisu imali baš mnogo uspeha.

Srpska braća su poražena u prvom kolu igre parova od italijanske kombinacije Fabio Fonjini – Potito Staraće sa 6:0, 7:5.

Novak Đoković, koji uživa u Umagu, odlučio je da na turniru u hrvatskom gradu ne učestvuje u singlu, pa će Srbija imati samo jednog tenisera u pojedinačnoj konkurenciji.

Viktor Troicki, koji je postavljen za trećeg nosioca, sastaće se u prvom kolu, u sredu, sa Argentincem Maksimom Gonzalesom.

Turnir u Umagu igra se na šljaci za ukupni nagradni fond od 450.000 evra.

(MONDO)



Steta... Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
luka

luka


Broj poruka : 113
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 8:30 pm

yaomi je djokovica
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 12:01 pm

Ludi noćni provod Nikoline i Noleta
Autor: "Press"
Objavljeno: 01.08.2009 01:02

Novak Đoković je osvojio srca brojnih hrvatskih hostesa na teniskom turniru u Umagu, a kako piše hrvatska štampa,a prenosi „Press“ Noletu nije odolela ni Nikolina Pišek.
Priču o varnicama između atraktivne voditeljke „Operacije Trijumf" i najboljeg srpskog tenisera potpiruje činjenica da su viđeni preksinoć kako se zabavljaju u VIP delu kluba „Džoni Vu" u ovom istarskom gradiću.
Nikolina u izjavi za „Press“ ne poriče da je bila u društvu Novaka Đokovića, ali demantuje navode o ljubavi sa srpskim teniskim asom. „Ja i Novak u vezi?! Bože sačuvaj! Spajali su me sa toliko ljudi da je to postalo smešno. Upravo idem kod svog dečka u Šibenik. Upoznala sam Noleta, veoma je simpatičan dečko. Mada, ne mogu da imam neko posebno mišljenje o njemu budući da čoveka poznajem tek nekoliko sati i da smo bili u velikom društvu. Nismo se zabavljali sami, sa nama su bili i sportski novinari, kao i Milan Kalinić sa suprugom. Odlično smo se proveli na toj žurki“, otkriva Nikolina koja je trebala da tokom umaškog teniskog turnira vodi izbor za Mis hostesa, ali je u poslednji čas zamenjena, jer je uvredila jednog od najboljih svetskih sudija.
Nazad na vrh Ići dole
luka

luka


Broj poruka : 113
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 3:24 pm

pa neka se on samo zabavlja..ostalo nije ni važno
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeNed Avg 02, 2009 12:32 pm

01 Avgust 2009 | 23:50
Đoković otvorio golf terene u Umagu

Novak Đokovic - Page 8 5lqqdj

Srpski teniser, Novak Đoković, pokazao je golfersko umeće na novootvorenim terenima nedaleko od Umaga.

Četvrti reket sveta je na "Championship Golf" igralište stigao sa dva sata zakašnjenja. Po dolasku je prvo zatražio sendviče, a organizatori kao da su bili pomalo zbunjeni, pa je proteklo još pola sata dok mu "nešto" nisu pripremili.

Novak Đokovic - Page 8 Efjqk1

Inače, novootvoreno golf igralište, koje sadrži 18 rupa, samo je nekoliko metara udaljeno od mora.

- Golf je super zezancija. Igram ga dobro, ali moram priznati da mi je tenis ipak draži. Ovi tereni su stvarno super, a i sjajno mi ide. Mogao bih zaigrati na pravom Turu - našalio se Đoković kome su doneli sendviče na golf terenu.

Novak Đokovic - Page 8 11jte6c

Isprobao je Nole sve vrste palica na startu, menjao rupu za rupom, cedio se od znoja, jer je kombinacija vrućine i vlage bila na vrhuncu u Istri.

- Ovo je odlična stvar jer uz umaški turnir moći će da se odigra i koja partija golfa. Sigurno će to obogatiti ponudu ovde u Istri - zaključio je Đoković posetu hotelu Kempinski koji je otvoren u petak.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeNed Avg 02, 2009 2:11 pm

"super zezancija".... hahaha Otkaceni Nole!!! love
Nazad na vrh Ići dole
luka

luka


Broj poruka : 113
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 8 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 8 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2009

Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitimeUto Avg 04, 2009 2:37 pm

Pa on samo u umagu otvara a u beogradu nista...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novak Đokovic - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 8 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đokovic
Nazad na vrh 
Strana 8 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: