Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novak Đokovic

Ići dole 
+19
delgado
Sakis
Pele
*SlAdjAnA*
Lazevski
Vuksha
hipi YANKELLA
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Tviksi
Texy
snoopy
Jelena...
Admin
Swanton bomb
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePon Jun 08, 2009 10:14 pm

HALE: Đoković i Troicki uspešni u dublu
Ponedeljak, 8. jun 2009. 17:11


Novak Đokovic - Page 7 Ezhaaf


Novak Đoković i Viktor Troicki plasirali su se u drugo kolo turnira u Haleu pošto su u ponedeljak pobedili Austrijance Julijana Noula i Jirgena Melcera - 2:1 (7:5, 3:6, 10:6).

Đoković i Troicki su do drugog kola stigli posle sat i 18 minuta igre. Napravili su dva brejka iz tri prilike, ali su i uspeli da spasu četiri brejk lopte.

Srpski dubl osvojio je 62 poena, pet manje od Noula i Melcera.

Đoković i Troicki će u drugom kolu igrati protiv boljih iz duela između nemačkog dubla Miše Zvereva i Nikolasa Kifera i švedsko-češkog para Robert Lindšted i Martin Dam.

Nagradni fond turnira u Haleu, koji se igra na travi, je 750.000 evra.

(Beta, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 9:23 pm

HALE: Đoković osetio travu (IZJAVE)
Utorak, 9. jun 2009. 18:03


Novak Đokovic - Page 7 166yd8k


Novak Đoković je pobedom započeo sezonu na travi. Savladao je Italijana Simonea Bolelija u prvom kolu "Geri Veber opena" - 7:5, 6:2.

Imao je dosta vremena da se privikne na podlogu u Haleu, u koji je stigao još prošle srede posle rane eliminacije sa Rolan Garosa. Međutim, imao je problema prilikom kretanja, često se klizao, nekoliko puta i pao. U jednom momentu je posle pada čak gestikulacijom pokazao da nešto oseća u leđima...

Koliko god bilo teško prvi put izaći na "travnati tepih" posle skoro godinu dana i koliko god prvi meč na turniru uvek imao posebnu težinu, Novak je uspeo da sruši prepreku. Protivnik, iako 66. na ATP listi, nije bio lak zalogaj.

Italijan je kod rezultata 1:1 zapretio Đokoviću, koji je uspeo da spasi dve brejk lopte. I to je bio jedini gem u meču u kome je Srbin imao problema na svoj servis. Novak je do brejk prilika stigao tek kod 5:4 i 6:5, a posle 49 minuta realizovao je četvrtu set loptu - 7:5.

U nastavku je četvrti reket sveta propustio čak tri šanse da povede 2:0, ali je uspeo da načini brejk za 3:1. To je bio početak kraja Simonea Bolelija. S obzirom da je sve vreme dobro servirao, Đoković je rutinski priveo kraju meč, uz još jedan brejk. Iskoristio je prvu meč loptu - 6:2.

Na terenu je proveo 84 minuta.

Srpski teniser je zabeležio osam asova.

Kod vođstva Đokovića 5:2 počela je da pada kiša, ali duel nije prekinut, jer teren u Haleu ima pokretni krov, pa je za nekoliko desetina sekundi "navučen" i igrači su nesmetano nastvili igru.

To je bila treća pobeda Novaka Đokovića nad Simoneom Bolelijem u isto toliko mečeva. Pre duela u Haleu, sastajali su se 2008. na Australijan openu i Sinsinatiju, a Srbin još nije izgubio set od Italijana.

"Prilično dobro sam odigrao prvi ovosezonski meč na travi. Prvi mečevi na turniru su uvek teški. Do sada sam igrao na šljaci gde se dosta klizate i imate dužu razmenu udaraca. Moram da se prilagodim na novu podlogu, ali i da popravim kretanje na travi"
, rekao je Đoković.

"Boleli je dobro udarao. Znao sam da ima jak forhend. Ali mučio se da sačuva servis i ja sam to uspeo da iskoristim"
, zaključio je Đoković.

Naredni protivnik Novaka Đokovića biće Floran Sera. Francuz je u prvom kolu savladao Izraelca Dudija Selu - 1:6, 6:4, 6:2. Đoković je izgubio od Sere u Sinsinatiju 2006. godine (4:6, 4:6), a revanširao mu se u Roterdamu 2007 (7:6, 6:4).

Turnir "Geri Veber open" u Haleu igra se za nagradni fond od 750.000 evra. Pobedniku u singlu pripašće 115.150 evra.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 11, 2009 12:18 am

bravo Nole.. idemo dalje.. srbin
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 11, 2009 9:19 pm

HALE: Novak pobedio sebe, pa protivnika!
Cetvrtak, 11. jun 2009. 19:35
Novak Đokovic - Page 7 V1374910
Floran Sera, 56. na ATP listi, mogao je da opipa "skalp" četvrtog tenisera sveta, ali na kraju nije uspeo da ga skine.

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Haleu, pošto je za dva sata i pet minuta savladao Francuza rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:1.

Srpski as je pomalo letargičnom partijom došao u situaciju da spašava pet meč-lopti (prve tri su bile vezane, na 2:5 i 0:40) i da osvajanjem 11 od poslednjih 12 gemova ipak stigne do ubedljive pobede.

Naredni rival biće mu Austrijanac Jirgen Melcer, kojem je Nemac Nikolas Kifer predao meč zbog povrede. Melcer je dobio prvi set rezultatom 6:1.

Zanimljivo je da preostali četvrtfinalni parovi izgledaju kao da nije u pitanju ATP turnir, nego prvenstvo Nemačke. U petak će se sastati Andreas Bek - Filip Kolšrajber, Tomi Has - Miša Zverev i Benjamin Beker - Olivije Rohus.

"Šest od šest" domaćih tenisera sprečio je Belgijanac Rohus, koji je u drugom kolu bio bolji od Filipa Pečnera, i to pošto je izgubio prvi set.

Ali vratimo se Novaku. Teško je setiti se kada je bio ovako blizu poraza, a da je uspeo da se vrati u život i trijumfuje.

Prvi set odigrao je po sistemu "ima vremena", propuštajući prilike da oduzme servis Floranu Seri i uzdajući se da će u "taj-brejku" stvari doći na svoje mesto. Takav pristup mu se osvetio kada je Francuz pri vođstvu od 6:5 stigao do 0:40 i tri set-lopte.

Đoković je spasio dve, a onda dvostrukom servis greškom "potpisao" gubitak seta - 5:7.

U drugom setu nije imao ni sreće. Pri rezultatu 2:2 i 15:30, skratio je loptu, koja je pala tačno na liniju, ali su sudije rekle drugačije i onemogućile ga da povede sa 15:40.

Od tog trenutka je zaigrao nervozno i dao Seri veliku šansu. Usledio je brejk kao podloga za završni udarac autsajdera iz Francuske - 2:4. On je lako dobio i naredni gem, a onda na servis Đokovića poveo sa 0:40.

Delovalo je kao da je Novak digao ruke, ali je samo jedan odlično odigran poen na mreži bio dovoljan da ga motiviše na borbu. Vezao je pet poena i smanjio na 3:5, a zatim kod 40:30 na servis Sere sjajno skratio loptu i kasnije ga "brejknuo", prvi put na meču!

Poslednje iskušenje prošao je na 4:5 i 30:40, kada se izvukao sa tri sjajna servisa. Sunce sreće definitivno ga je ogrejalo, dok je Francuz nezadrživo počeo da pada na psihološkom planu.

Nije dozvolio Đokoviću da ga igrački deklasira, međutim, odnos iskorišćenih brejk lopti u trećem setu (Novak 3/6, Sera 0/4) odlučujuće je uticao da izgubi gotovo maksimalnim rezultatom. Poslednje slamke spasa ispustio je pri vođstvu Đokovića od 4:1...

Dva velika preokreta u jednom meču bila bi baš mnogo.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePet Jun 12, 2009 9:56 pm

HALE: Novak u petoj brzini
Petak, 12. jun 2009. 19:41


Novak Đokovic - Page 7 Or8e4l


Novak Đoković sve je bliži trijumfu na turniru čiji je osvajač pet puta u prethodnih šest godina bio Rodžer Federer.

Najbolji srpski teniser plasirao se u polufinale Halea (nagradni fond 750.000 evra), pošto je u petak prilično lako savladao Austrijanca Jirgena Melcera - 6:1, 6:4 posle 68 minuta igre.

Od treće titule ove sezone i prve u karijeri na travnatoj podlozi, Novaka dele samo još dve prepreke. Prva će u subotu od 16.30 časova biti Belgijanac Olivije Rohus, nekada 24, sada tek 136. reket sveta.

Biće to prilika da mu se Đoković revanšira za dva poraza, pretrpljena još 2005. godine.

Tada je tek postao punoletan i nije bio ni u prvih 100 na ATP listi, dok se Rohus nalazio na vrhuncu karijere. Pobedio ga je sa 3:2 u meču Dejvis kupa u Beogradu, a zatim i na turniru u Lionu (2:0).

Prvi polufinalni meč zakazan je za 14 časova, a nemačka publika moći će da uživa u duelu Tomija Hasa i Filipa Kolšrajbera.

Za razliku od duela sa Floranom Serom u osmini finala, Đoković je protiv Melcera od prvog poena zaigrao punom snagom, napravio brejk na vreme (3:1) i sa pet uzastopno osvojenih gemova rešio set u svoju korist sa impresivnih 6:1.

Sredinom drugog seta je propustio priliku da nanese katastrofalan poraz Austrijancu. Imao je 3:1 i šansu da mu još jednom oduzme servis, ali je umesto toga on dozvolio brejk u narednom gemu i Melcer je preokrenuo na 3:4.

Učinilo se da će ipak biti uzbuđenja, međutim, Novak se prenuo iz manje krize i uprkos solidnom otporu Melcera dobio naredna tri gema za pobedu bez mnogo peripetija.

Na ubačen prvi servis osvojio je 81 odsto poena i iskoristio četiri od sedam brejk lopti. Ukupno je osvojio 67 poena, a Melcer više od 50 odsto manje - 44.

Ako Novak uspe da i u subotu ponovi takvu partiju, nema sumnje da ćemo ga dan kasnije gledati u borbi za trofej.

(MONDO, foto: AP)



Bravo, Nole!
Srecno sutra!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 7:58 pm

Has savladao Đokovića u finalu Halea



Srpski teniser Novak Đoković poražen je danas od Nemca Tomija Hasa u finalu turnira u Haleu sa 2:1 u setovima (6:3, 6:7 /4:7/, 1:6)

Nemačkom teniseru, koji je na turnir došao na poziv organizatora, to je prva titula posle dve godine.

Početak meča nagoveštavao je veliku borbu drugog nosioca Đokovića sa nekada drugim teniserom sveta.

Do osmog gema obojica tenisera su osvajali gemove na svoj servis, a zatim je Has napravio brejk za vođstvo od 5:3. U sledećem gemu Has je dominirao servisom i rešio prvi deo meča u svoju korist.

U drugom setu gledaoci na stadionu Geri Veber videli su još veću borbu, pošto u 12. gemova nije bilo brejka.

Početak taj-brejka pripao je Đokoviću, koji je napravio mini brejk, a veoma brzo nakon toga došao do prednosti od 4:1. Has je uzvratio sa dva mini brejka za 5:4, ali nije uspeo da napravi potpuni preokret.

Nemački teniser je u drugom gemu trećeg seta napravio brejk, poveo sa 2:0 i već tada nagovestio trijumf.

Iznerviran zbog loše igre, Đoković je nakon drugog gema više puta bacio reket na travu, zbog čega je dobio upozorenje sudije.

U nastavku meča Has je osvojio još dva gema na svoj servis, pre nego što je u šestom gemu novi brejkom došao do vođstva od 5:1, a potom rutinski priveo meč kraju.

"Tomi je danas odigrao fantastično i zasluženo je pobedio. Imao sam sreće da osvojim drugi set, a nakon toga praktično nisam ni igrao tenis", izjavio je Đoković posle meča.

Turnir u Haleu igrao se za ukupni nagradni fond od 750.000 evra.




Uh, bas mi je zao...
A imao je lepu sansu da osvoji 14 titulu, prvu na travi...
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 9:04 pm

Steta...ali ipak Has je danas igrao fantasticno!!! Idemo dalje!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 11:08 pm

Đoković: Spreman sam za Vimbldon
Nedelja, 14. jun 2009. 18:23


Novak Đokovic - Page 7 O8w4uv


Novak Đoković izjavio je da je pobeda Tomija Hasa (3:6, 7:6, 1:6) u finalu turnira u Haleu čista i zaslužena i da je uz malo sreće mogla da bude izražena ubedljivijim rezultatom.

Ipak, on je zadovoljan jer se kroz pet mečeva na travi i dosta usputnih oscilacija dobro pripremio za Vimbldon, koji počinje narednog ponedeljka (22. jun).

"Tomi je igrao odlično i imao sam sreću da zahvaljujući njegovim dvostrukim servis greškama u odlučujućim trenucima 'taj-brejka' dobijem i jedan set"
, rekao je Đoković.

On ne žali mnogo što je i dalje bez titule na travnatim terenima i na relativno skromna dva trofeja u 2009. godini.

"Ovo je ipak bila veoma dobra nedelja. Najvažnije je da sam odigrao dovoljno mečeva pre odlaska u Vimbldon".


Četvrti teniser sveta kaže da neće biti u krugu favorita za osvajanje titule u Londonu.

"Prošle godine se baš nisam proslavio tamo, jer sam ispao već u drugom kolu. Zbog toga sebe ne bih proglasio za jednog od favorita na Vimbldonu"
, realan je Novak.

(Tanjug/MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 5:18 pm

Đoković sa devojkom ide na krstarenje
Autor: Marija Radojković | Foto:G.Srdanov | 15.06.2009. - 05:00


Novak Đoković, četvrti teniser sveta, ovo leto će provesti u društvu dugogodišnje devojke Jelene Ristić sa kojom će početkom jula, nakon „Vimbldona”, krenuti na krstarenje Sredozemnim morem na dva i po miliona vrednoj jahti „Manhattan 60”, koju je pazario prošle godine a uskoro će mu biti isporučena.



Jelena i Novak će plovidbu započeti 10. jula iz Monaka. Luksuznom jahtom će krstariti skoro mesec dana, jer Novaka 8. avgusta čeka Rodžers kup u Kanadi. U planu im je da obiđu obale Španije, Italije, Francuske… a najviše će se zadržati u Hrvatskoj u Umagu, gde proslavljeni teniser planira da s bratom Markom zaigra dubl.
- Novak kreće na krstarenje čim se završi Vimbldon. On i Jelena jedva čekaju da se napokon posvete jedno drugom. Jelena je nedavno počela da radi u Monte Karlu, Novak, kao i uvek, vredno trenira i ovo će biti odlična prilika da se posvete jedno drugom i učvrste ljubav. Jedno vreme biće sami na jahti, a kasnije će im se pridružiti i ostali članovi porodice Đoković - priča izvor blizak uspešnom teniseru.
Jelena i Novak od kada su počeli da se zabavljaju, pre tri godine, svako leto su bili nerazdvojni koliko su dozvoljavale pauze između teniskih mečeva, a omiljena destinacija su im bili egzotični Maldivi.
Slavni teniser je pre tačno godinu dana naručio skupocenu jahtu „Manhattan 60”, koja bi uskoro trebalo da bude završena, te će do prve plovidbe biti usidrena u Monte Karlu. Porodica Đoković smatra da je Monte Karlo najsigurnije mesto za novu „igračku”. Plovilo marke „sansiker” je naručeno preko predstavništva jedne svetski poznate jahting kompanije za zemlje bivše Jugoslavije i Đokoviće je koštalo oko dva i po miliona evra.


Novak Đokovic - Page 7 K20q47


Ekskluzivna jahta ima četiri kabine, salon, kuhinju, kupatilo i gliser. Dnevna soba se prostire na dva odeljka, od kojih jedan može da se pretvori u trpezariju, nameštaj je presvučen belom kožom i preovlađuju drveni elementi. Jahta poseduje i nekoliko većih plazma ekrana, ima odlično ozvučenje i mini-bar. Plafon je presvučen kožom, ali delom pleksiglasom, te će Đokovići noću moći da uživaju u pogledu na mesec i zvezde. Spavaća soba je obložena drvetom, a na sredini je veliki bračni krevet. Kupatilo je i više nego luksuzno, sa tuš kabinom i džakuzijem.
Jahta se prostire na 19,6 metara, a brzina je 32 čvora. Kapacitet rezervoara je 3.000 litara benzina, dok je rezervoar sa svežom vodom oko 700 litara.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 16, 2009 9:14 pm

danas sam slusala na svim mogucim kanalima vest da Nole ide sa devojkom na krstarenje... neka se lepo provede i odmori... plaz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 4:05 pm

Novak igra u novim patikama
Autor: E. B. | 21.06.2009. - 00:01

Novak Đoković se više neće klizati na travnatoj podlozi Vimbldona. Nedavno u Haleu, srpski teniser je često završavao na travi posle jurnjave za lopticom, ali dizajneri i tehnolozi „adidas“ obuće u saradnji sa stručnjacima sa Vimbldona, kreirali su novu patiku „CC Feather“.


Novak Đokovic - Page 7 Qpngpj


Kako kažu, ove patike trebalo bi da osiguraju teniserima najbolje moguće pokrete na teškoj podlozi kao što je trava, a da pri tom smanje njeno trošenje i habanje. Cilj je bio da se naprave patike koje će što manje oštećivati travu, a sve u svrhu Olimpijskih igara 2012. godine koje će se održati u Londonu. Spoljašnjost i đon na „CC Feather“ patikama predviđenim za igru na travi imaju inovativni kalup s udubljenjima, kao i manjim i mekšim završecima. Kad se ovi završeci vuku duž površine trave omogućavaju teniseru besprekoran zahvat, a istovremeno daju ravan oslonac koji osigurava brzu izmenu pravca igrača, dok trava ostaje neoštećena.


Novi proizvod već je isproban i to nedavno kada su u njima igrali bivši vimbldonski šampioni, Andre Agasi i Štefi Graf. Bilo je to u maju, na svečanoj promociji novog krova. Čim je čuo za čudesne patike, Novak Đoković je zatražio da igra u njima na Vimbldonu, a pored njega, tu privilegiju će imati i prva igračica sveta Dinara Safina, zatim juniorska šampionka Vimbldona Lora Robson, Fernando Verdasko, Marat Safin i Žo Vilfred Conga, kao i mnogi drugi.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 7:01 pm

Raspored za sutra:


Julien Benneteau(FRA) vs. Novak Djokovic(SRB)[4] - 3. mec na centralnom terenu gde program pocinje u 14h po nasem vremenu, pa bi Novak trebao da nastupi oko 18 časova.


Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePon Jun 22, 2009 10:51 pm

22. jun 2009. | Izvor: B92
Novak u drugom kolu posle borbe


Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Žilijenom Benetoom u četiri seta, 6:7 (7-9), 7:6 (7-1), 6:1, 6.4 .

Četvrti teniser sveta trijumfovao je posle tri i po sata igre. Novak je u toku meča zabeležio vinera i neiznuđenih grešaka. Đokovićev protivnik u drugom kolu biće Nemac Simon Grojl, koji je u tri seta savladao Majkla Janija iz SAD-a.



Bio je dosta tezak mec, ali najvaznije je da je pobedio!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 12:11 am

VIMBLDON: Noletove muke sa srećnim krajem
Ponedeljak, 22. jun 2009. 21:58
Novak Đokovic - Page 7 V1385813
Kao četvrti nosilac (odnosno treći posle odustajanja Nadala), Novak Đoković se sigurno nadao da će u prvom kolu Vimbldona imati lakši posao. Na papiru gledano, trebalo je tako da bude, jer mu je rival bio 81. igrač sveta, Žulijen Beneto.

Međutim, 27-godišnji Francuz se pokazao kao tvrd orah, pa je favorizovanom Srbinu bilo potrebno mnogo snage i vremena (208 minuta) da slomi njegov otpor. Izuzev u trećem setu u kome je Đoković apsolutno dominirao, u svim ostalim se vodila neizvesna, rovovska borba za svaki poen - 6:7(8), 7:6 (1), 6:2, 6:4.

I statistički parametri ukazuju na izjednačenu borbu - Novak je imao samo četiri direktna poena (43-39) i jednu neiznuđenu grešku više (36-35).

Ipak, Novak je pobedio i plasirao se u drugu rundu gde bi trebalo da ima lakši zadatak protiv Nemca Simona Grola.

Đoković sada vodi 3:1 u međusobnim susretima sa Benetoom pošto je posle poraza u Indijan Velsu 2006, sva tri puta bio bolji od njega, dva puta 2007. i sada na Vimbldonu.

U uvodnih 110 minuta, koliko su trajala prva dva seta, viđena je samo jedna brejk lopta, ali je Đoković nije iskoristio. Igrači su odlično servirali, pa se oba puta igrao taj brejk.

Prvi je bio znatno uzbudljiviji.

Beneto je prvi napravio mini brejk, ali je zatim usledila serija Novaka Đokovića, koji je od 2:4, stigao je do 5:4. U nastavku se igralo "poen za poen", sve dok Francuz nije napravio još jedan mini brejk i iskoristio treću set loptu, prvu na svoj servis, posle sat vremena igre - 10:8.

U taj brejku drugog seta se nije postavljalo pitanje pobednika. Nole je poveo 2:0, Francuz je smanjio na 2:1 i to je bilo sve od njega u tom delu igre - 7:1.

Od umora je serverima pala koncentracija, pa je u trećem setu "pršatalo" od brejk šansi, a Đoković je bio daleko uspešniji realizator. Iskoristio je tri, a Beneto samo jednu, to jest, Srbin se opustio kod vođstva 5:1 i napravio dve uzastopne duple servis greške, koje ga nisu bolele. Do 6:2 je stigao za 39 minuta.


VIMBLDON: Noletove muke sa srećnim krajem

Novak Đokovic - Page 7 V1385814

A onda se sve vratilo na početak. U četvrtom setu Đoković bi poveo na svoj servis, Beneto bi izjednačavao... Doduše, Nole je bio bliži da prekine taj niz, a to je uspeo kada je bilo najvažnije - iskoristio je treću meč (brejk) loptu za 6:4.

Prethodno, u istom gemu, Beneto je povredio koleno udarcem u zid. Zatražio je lekarski tajm-aut, stavio led na bolno mesto, a onda je, na opšte zadovoljstvo prisutnih na Centralnom terenu, stegao zube i vratio se u igru. Međutim, nedugo zatim Đoković je stavio tačku na meč.

Nemac Simon Grol je tek 106. na ATP listi i sa Novakom nikad do sada nije igrao. Do glavnog žreba je stigao kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je lako pobedio anonimnog Amerikanca Majkla Janija - 6:4, 6:2, 7:5. Ima 28 godina i nikad u karijeri nije osvojio turnir. Najbolji plasman mu je bilo 75. mesto u oktobru 2006.

Ukoliko opravda ulogu favorita protiv Grola, a Janko Tipsarević posle Jan Herniha savlada i Mardija Fiša, u trećem kolu Vimbldona gledaćemo srpski derbi.

(MONDO, foto FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 12:42 am

mogao je bolje i ubedljivije, ali sta je - tu je... nadam se da ce igrati bolje iz meca u mec... Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 11:35 am

Đoković: Ključni drugi set
Ponedeljak, 22. jun 2009. 21:39


Novak Đokovic - Page 7 2ziypgx


Iscrpljen, ali srećan bio je Novak Đoković posle pobede nad Žulijenom Benetoom - 6:7(8), 7:6 (1), 6:2, 6:4.

"Meč je bio čudan, i na terenu i van njega. Trava je klizava, mogli smo ozbiljnije da se povredimo i Beneto i ja", bio je prvi utisak Novaka Đokovića posle meča.

"Morao sam da se borim za svaki poen do kraja. Dobro sam servirao u ključnim momentima. Srećan sam, jer sam dobio taj brejk drugog seta, a to je bilo posebno važno. Beneto nije lak protivnik, naročito ne za prvo kolo turnira. Dobro je igrao, naročito sa osnovne linije", dodao je srpski teniser.

Publika na Centralnom terenu je bučno pozdravljala svaki dobar potez autsajdera, ali je aplauze dobijao i Novak Đoković.

"I ja sam dobio podršku, nadam se da će u narednim mečevima biti i veća", zaključio je Novak Đoković.

(MONDO, foto FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 11:40 am

Đoković u odsustvu Nadala vidi šansu
Novak: „Najvažniji momenat u karijeri“
Autor: Z. Kecman | Foto:AFP | 23.06.2009. - 05:00


Novak Đokovic - Page 7 Fykdx4


Kvartet najboljih tenisera sveta na Vimbldonu ostao je bez lidera, Rafaela Nadala, ali Novak Đoković, Rodžer Federer i Endi Marej će svakako pokušati da publici u Londonu prikažu svoj najbolji tenis. Srpski teniser je u delu žreba koji nosi Švajcarac što obećava njihov dvoboj u polufinalu, ako sve bude išlo po planu.


Đoković je sinoć igrao meč prvog kola protiv Francuza Žilijena Benetoa, ali je pre toga pričao o Nadalu, sa kojim je i ove sezone imao priliku često da odmeri snage.


- Rafa je igrao previše ove godine. Iako je fizički neverovatno snažan, i on je ranjiv. Nisam iznenađen da je otkazao dva velika događaja kao što su Kvins i Vimbldon. Sigurno će mu to smetati u nastavku sezone. Nismo superheroji, zato moramo stalno da radimo na tome da oporavimo telo i da se psihički odmorimo od ovakvih napora. Sezona je duga. Dolazimo često do tačke kada telo više ne može da izdrži, pa ili moramo da prestanemo da igramo ili ne može se igra na željenom nivou. A svima je u interesu da vide najbolje od igrača - kaže Novak.
Đoković je u London došao sa namerom da više priča na terenu, a manje van njega. Kaže da je zadovoljan proteklim delom sezone, ali da ovde ima poseban motiv.
- Ponosan sam na svoju igru protiv Nadala u Madridu, znam da sam igrao neverovatan tenis i naterao rivala da igra do krajnjih granica. Nisam se psihološki dobro pripremio za Rolan Garos, ali sada je druga priča. Veoma sam motivisan za dobar rezultat u Londonu jer sam prošle sezone podbacio. Moram više na mrežu, ali i da igram raznovrsnije. Mislim da to mogu - kaže četvrti teniser sveta.
Novak smatra da je psihološki element veoma bitan za igre na grend slem turnirima.
- Tenis je mentalna igra. Svi su jaki, ali je razlika među igračima iz vrha samo u tome kako se nose sa pritiskom i kako uspevaju da sačuvaju mir u kriznim momentima. To se stiče igranjem godinama. Prošle sezone nisam bio psihološki spreman, bio sam nervozan i ispao sam u drugom kolu. Sada sam srećan, stvari idu u pravom smeru i nadam se dobrim rezultatima do kraja sezone. Ovo je najvažniji trenutak u mojoj karijeri - rekao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 3:35 pm

Slazem se za Nadala.. Ideeemooo Noleee.... samo hrabro... srbin
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:18 am

VIMBLDON: Đoković ide na Fiša!
Novak Đokovic - Page 7 V1387610
Sreda, 24. jun 2009. 16:42

Mardi Fiš nije dozvolio prvi "svesrpski" meč u istoriji Vimbldona, Novak Đoković će pokušati da ga "kazni" za to.

Najbolje rangirani srpski teniser, četvrti nosilac grend slem turnira u Londonu, plasirao se u treće kolo savladavši Nemca Simona Grojla rezultatom 3:0, po setovima 7:5, 6:1, 6:4.

Naredni rival biće mu Fiš, koji je nešto ranije poslao na tribine Janka Tipsarevića - 3:1.

Đoković je protiv snažnog Amerikanca igrao dva puta i oba puta pobedio, mada uvek uz dosta muke. U drugom kolu US opena 2006. godine bilo je 3:1 (7:6, 6:4, 3:6, 7:6), a u finalu Indijan Velsa prošle godine 2:1 (6:2, 5:7, 6:3).

Kako protivnici postaju ozbiljniji, Novak će morati da podiže nivo igre, ali i koncentracije, jer je u duelu sa Grojlom - kao i dva dana ranije protiv Žilijena Benetoa - imao dosta padova i grešaka nesvojstvenih tako kvalitetnom teniseru.

Ali ako čašu posmatramo kao polupunu, a ne polupraznu, možemo istaći u prvi plan da je Đoković 25. juna pre godinu dana već bio eliminisan sa Vimbldona, pošto ga je u drugoj rundi deklasirao Marat Safin.

Svaka prepreka koju Novak prođe u daljem toku turnira, značiće nove bodove na njegovom ATP kontu.

VIMBLDON: Đoković ide na Fiša!



Simon Grojl svojim "renkingom" (trenutno 106. na svetu, maksimalno 75) i renomeom (drugo kolo Vimbldona mu je najveći domet na sva četiri grend slem turnira) nije mogao da bude rival koji poziva na posebnu inspiraciju.

Ipak, on je već u prvom gemu došao do brejka i podsetio favorita da će morati da se oznoji za pobedu na koju je svakako računao.

Nemački teniser kontrolisao je rezultat do sredine prvog seta (4:2), kada je počeo period Novakove dominacije.

Osvojio je čak 13 od narednih 15 gemova, poveo sa 2:0 u setovima i 2:0 u trećem setu, čime je odradio 95 odsto posla. Zanimljivo je da je Grojl i u drugom setu napravio brejk za vođstvo od 1:0, ali je to bilo sve od njega za sledećih pola sata tenisa!

Onda je došao red na Novaka da posustane, uostalom, teško je tokom tri seta održavati igru na konstantno visokom nivou. Grojl je izjednačio na 2:2, zatim su razmenili po jedan brejk (3:3) i ostali izjednačeni do 4:4, kada je Đoković osvojio ključni gem na servis protivnika.

Ni poslednji gem nije bio puka formalnost. Posle 40:15 i 40:40, dvadesetdvogodišnji Beograđanin je priveo meč kraju zahvaljujući uzastopnim neshvatljivim kiksevima motivisanog, ali nedovoljno dobrog "švabe" iz Štutgarta.

I malo statistike - u as udarcima bilo je 14:0 za Đokovića, u dvostrukim servis greškama 6:2 i u viner udarcima 34:25. Grojl je napravio znatno više neiznuđenih grešaka - 39:22.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:19 am

Đoković: Ne očekujem ništa!
Novak Đokovic - Page 7 V1387810
Sreda, 24. jun 2009. 20:04

Novak Đoković je postao stariji i oprezniji.

Prošle godine je uoči Vimbldona pretio i Rodžeru Federeru, u to vreme braniocu titule. Sada je poslednja stvar koju će sebi dozvoliti - da kaže da je favorit.

I to ne favorit za trofej, nego za pobedu u meču sa Amerikancem Mardijem Fišom, u okviru trećeg kola.

"Nemam nikakva očekivanja od turnira, samo pokušavam da idem korak po korak. Mardi je veoma težak protivnik na travi i veoma agresivan teniser. Ne mogu da predvidim šta će se dogoditi na terenu. Mislim da su mi šanse za pobedu 50:50".

Đoković je u sredu pobedio Nemca Simona Grojla, 106. na svetu (7:5, 6:1, 6:4). Nije bio naročito zadovoljan svojom partijom.

"Imao sam previše uspona i padova i loše sam servirao kada sam imao vođstvo. Srećan sam što sam završio posao u tri seta".

Favoriti svetskih medija za titulu su Federer i Endi Marej. Treći, po njima, ne postoji.

"Drago mi je što je tako. Potrebno mi je da se koncentrišem na svoju igru i pokušam da prikažem svoj najbolji tenis".

Kako god da se završi ova vimbldonska priča, Novaku niko više neće moći da zameri na prepotentnim izjavama!

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 11:23 am

Cestitam na pobedi, srecno protiv Fisa! cheers
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 3:45 pm

Osveti Jankija.. Pobedi ribu... hahaha Ajmoo Noleee!!! bakljaa
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:19 pm

VIMBLDON: Fišburger za Novaka!
Petak, 26. jun 2009. 20:56


Novak Đokovic - Page 7 Hx85nc


Novak Đoković odigrao je najbolji meč u dosadašnjem toku Vimbldona i plasirao se u osminu finala.

Posle Francuza (Žilijen Beneto) i Nemca (Simon Grojl), pao je i Amerikanac - Mardi Fiš, koji ni u trećem međusobnom okršaju nije uspeo da savlada najboljeg srpskog tenisera.

Štaviše, nije bio nikada dalje od pobede. Novak je trijumfovao u tri seta, posle nepuna dva sata igre - 6:4, 6:4, 6:4!

Đoković je imao 12 brejk lopti i iskoristio je sasvim dovoljno, četiri, dok je Fiš njemu oduzeo servis samo jednom. Dogodilo se to u drugom setu, pošto je Amerikanac već izgubio dva servis gema i gubio sa 4:0.

Prvi i treći set bili su veoma slični, jer je Novak pravio ključne brejkove u sedmom gemu, koji stari teniski stručnjaci smatraju ključnim za ishod seta. U oba navrata je posle vođstva od 4:3 rutinski osvajao preostale gemove na svoj servis.

Srpski teniser je sve vreme kontrolisao ritam meča, igrao strpljivo i pre svega odlično reternirao jednom od boljih servera na ATP Turu. Imao je gotovo dvostruko manje neiznuđenih grešaka (15:28), više vinera (31:26), a Fiš je na svoj drugi servis osvojio samo 40 odsto poena!

Za plasman u četvrtfinale, što bi mu bio drugi najbolji rezultat u karijeri na Vimbldonu, Novak će u ponedeljak igrati sa Izraelcem Dudijem Selom, 46. na ATP listi. On je u trećem kolu bio bolji od Španca Tomija Robreda (3:1).

Đoković i Sela sastali su se samo jednom, i to u okviru Dejvis kup meča Srbija i Crna Gora - Izrael 2006. godine! Naš as slavio je ubedljivo, rezultatom 6:1, 6:2, 7:6.

(MONDO, foto: AP)




Bravo, Nole!
Odlicna igra...

Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:37 pm

bravo Nole.. sigurna igra... Srecno u nastavku.. srbin
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 11:16 pm

Osvetio nam je Tipselu cheers
Novakov novi stil igre mi se ne svidja,zaista sam ga voleo nekada,ali ga je zamenio Janko Wink
Mnogo mi se vise svidjao Novak napadac,Nole,Mari,Nadal-igraju najisplativiji tenis na svetu,jesu i najbolji,ali je dosadno za gledanje i kada bi svi igrali takav tenis,ne bi bilo zanimljivo,pogotovu da nema likova kao sto su Tipsa,Santoro i Clement.No dobro,Nole je Srbin i postujem ga i drago mi je da je dobio napaljenog Fisa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novak Đokovic - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 7 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đokovic
Nazad na vrh 
Strana 7 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: