Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Olimpijada 2008 Peking

Ići dole 
+2
Texy
snoopy
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:24 am

Da zato i ja slova uvek farbam u roze, i na jednom i na drugom forumu! Very Happy
I to sto kazes, ali znas ti odlicno koliko oni velicaju Anu, iako Ziki ima 21 titulu...a Janko je JANKO, za njega moraju da jave, mada se nadam da cu ove godine doziveti da i on osvoji bar jednu titulu!
JA se i dalje nadam i verujem da ce im se Viki pridruziti, i sigurno ce on i Janko igrati dubl! GO VIKI, GO JANKO, GO JECO!!!
srbin
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:27 am

Ali nazalost prijave za dubl su prosle Sad
ma moraju da jave inace :sek: bas se radujem Olimpijadi....samo da gledamo nase sto duze tamo Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:29 am

Jao ja jedva cekam otvaranje.... ne znam ni u koliko je sati po nasem vremenu!?
Nadam se da cu Janka & Jecu , zajedno sa Vikijem i Zikijem gledati u zavrsnici...jedva cekam .......... Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:32 am

INTERVJU, IVAN ĆURKOVIĆ, PREDSEDNIK OLIMPIJSKOG KOMITETA SRBIJE

SRBI SU ELITA U PEKINGU!

Kada se uporedi broj državljana s brojem učesnika na Olimpijskim igrama, onda je naša zemlja u samom vrhu svetskog sporta. Samo da to još potvrdimo i rezultatima

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Ivan Ćurković, dva dana pre početka Olimpijskih igara, uverava da naša zemlja pripada svetskoj sportskoj eliti u Pekingu. Ćurković u intervjuu Tanjugu kaže da se Srbija, kada se uporedi broj državljana s brojem učesnika, nalazi u samom planetarnom vrhu.

Takođe, on ocenjuje da je projekat „Peking 2008" u OKS odrađen realno i stručno odmereno.

Gde je trenutno mesto Srbije u svetskoj olimpijskoj porodici?

- Kada bi se napravila paralela između broja državljana jedne zemlje i broja sportista koji su ispunili olimpijsku normu i ovog časa su u Pekingu, onda bi, uveren sam, Srbija bila u vrhu takve tabele. Dakle, brojem onih koji su dokazali da pripadaju svetskoj sportskoj eliti veoma sam zadovoljan, očekujem da ćemo se i rezultatima potvrditi. Imamo snage i za sam vrh.

Na kakve ste sve probleme nailazili tokom priprema za Peking?

- Činjenica je da pripremama za Peking nisu naruku išla određena dešavanja u našem društvu, imali smo i niz unutrašnjih potresa u Olimpijskom komitetu koji su ozbiljno pretili interesima našeg sporta. Znali smo da ocenimo koje su objektivne mogućnosti, pa su i naši zahtevi bili realno odmereni. Srećom, sve se dobro završilo, uspeli smo da vratimo poverenje javnost, i to je najvažnije.

Moj olimpijski san traje danima

Olimpijske igre u Pekingu biće održane pod sloganom „Jedan svet - jedan san". Kako izgleda vaš olimpijski san?

- Ima li lepšeg sna od jednog sveta od koga smo, nažalost, daleko, ali smo mu na Igrama najbliži. Moj olimpijski san traje već danima i noćima. Njegovom ostvarenju iskreno se nadam i verujem da nije nerealan.


Srbija prvi put posle 96 godina pod tim imenom učestvuje na Olimpijskim igrama. Hoćete li Peking iskoristiti za još jaču promociju naše zemlje u olimpijskom pokretu?

- Siguran sam da ćemo se iz Kine vratiti s većim brojem dogovora s ljudima iz različitih sfera, koje ćemo ubrzo posle Igara i konkretizovati čvrstim programom saradnje.

Koji je danas najveći kvalitet OKS, šta je Srbija na polju olimpizma dobila u ciklusu između Atine i Pekinga?

- Pre svega, sposobnosti članova Predsedništva Olimpijskog komiteta Srbije su ogromne. Dokazali smo višedecenijsko iskreno društveno i profesionalno pripadanje sportu, imamo veliki međunarodni ugled, a sportska prošlost se u zbiru meri hiljadama nastupa za nacionalni tim. To je jedan impozantan potencijal, koji, prirodno, mora da da dobar rezultat kada je u pitanju zajednički cilj.

Kolika je snaga MOK-a u današnjem svetu?

- Međunarodni olimpijski komitet danas je moćan centar, sa ogromnim prihodima i rezervama koje se pregledno troše i pomažu ravnomernijem razvoju sporta u celom svetu. Uvek se borio za visoku moralnost i vrednosti čiste borbe. Danas je to borba protiv dopinga, kao nejnemoralnije i najrazornije pojave u zdravom i časnom odmeravanju snaga na sportskim borilištima. U osnovi uspeha MOK-a leže doslednost principima i nezavisnost. Još je otac modernog olimpizma Pjer de Kuberten govorio o nezavisnosti kao temelju te organizacije i naglašavao da njeni članovi ne treba da budu delegati zemalja članica, već ambasadori MOK-a u pojedinim zemljama.

Po čemu će biti upamćene Igre u Pekingu, kako će one doprineti napretku olimpijskog pokreta?

- Tamo će se okupiti rekordnih 200 nacija i deset i po hiljada sportista. Na taj način Olimpijske igre postale su najmarkantnije okupljanje čovečanstva, na kome se kao na dlanu čita snaga svih učesnika. Zbog toga u Peking dolaze i najbolji teniseri sveta Rodžer Federer, Rafael Nadal, Novak Đoković, Ana Ivanović, Jelena Janković, zato čeznu da dođu i fudbaleri Ronaldinjo, Lionel Mesi, najpoznatiji košarkaši sveta... Olimpijsko ordenje je sjajnije od svih drugih. A sve je to rezultat rada, mudrosti, iskustva, veštine i doslednosti Međunarodnog olimpijskog komiteta.

PRESS
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:32 am

INTERVJU, IVAN ĆURKOVIĆ, PREDSEDNIK OLIMPIJSKOG KOMITETA SRBIJE

SRBI SU ELITA U PEKINGU!

Kada se uporedi broj državljana s brojem učesnika na Olimpijskim igrama, onda je naša zemlja u samom vrhu svetskog sporta. Samo da to još potvrdimo i rezultatima

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Ivan Ćurković, dva dana pre početka Olimpijskih igara, uverava da naša zemlja pripada svetskoj sportskoj eliti u Pekingu. Ćurković u intervjuu Tanjugu kaže da se Srbija, kada se uporedi broj državljana s brojem učesnika, nalazi u samom planetarnom vrhu.

Takođe, on ocenjuje da je projekat „Peking 2008" u OKS odrađen realno i stručno odmereno.

Gde je trenutno mesto Srbije u svetskoj olimpijskoj porodici?

- Kada bi se napravila paralela između broja državljana jedne zemlje i broja sportista koji su ispunili olimpijsku normu i ovog časa su u Pekingu, onda bi, uveren sam, Srbija bila u vrhu takve tabele. Dakle, brojem onih koji su dokazali da pripadaju svetskoj sportskoj eliti veoma sam zadovoljan, očekujem da ćemo se i rezultatima potvrditi. Imamo snage i za sam vrh.

Na kakve ste sve probleme nailazili tokom priprema za Peking?

- Činjenica je da pripremama za Peking nisu naruku išla određena dešavanja u našem društvu, imali smo i niz unutrašnjih potresa u Olimpijskom komitetu koji su ozbiljno pretili interesima našeg sporta. Znali smo da ocenimo koje su objektivne mogućnosti, pa su i naši zahtevi bili realno odmereni. Srećom, sve se dobro završilo, uspeli smo da vratimo poverenje javnost, i to je najvažnije.

Moj olimpijski san traje danima

Olimpijske igre u Pekingu biće održane pod sloganom „Jedan svet - jedan san". Kako izgleda vaš olimpijski san?

- Ima li lepšeg sna od jednog sveta od koga smo, nažalost, daleko, ali smo mu na Igrama najbliži. Moj olimpijski san traje već danima i noćima. Njegovom ostvarenju iskreno se nadam i verujem da nije nerealan.


Srbija prvi put posle 96 godina pod tim imenom učestvuje na Olimpijskim igrama. Hoćete li Peking iskoristiti za još jaču promociju naše zemlje u olimpijskom pokretu?

- Siguran sam da ćemo se iz Kine vratiti s većim brojem dogovora s ljudima iz različitih sfera, koje ćemo ubrzo posle Igara i konkretizovati čvrstim programom saradnje.

Koji je danas najveći kvalitet OKS, šta je Srbija na polju olimpizma dobila u ciklusu između Atine i Pekinga?

- Pre svega, sposobnosti članova Predsedništva Olimpijskog komiteta Srbije su ogromne. Dokazali smo višedecenijsko iskreno društveno i profesionalno pripadanje sportu, imamo veliki međunarodni ugled, a sportska prošlost se u zbiru meri hiljadama nastupa za nacionalni tim. To je jedan impozantan potencijal, koji, prirodno, mora da da dobar rezultat kada je u pitanju zajednički cilj.

Kolika je snaga MOK-a u današnjem svetu?

- Međunarodni olimpijski komitet danas je moćan centar, sa ogromnim prihodima i rezervama koje se pregledno troše i pomažu ravnomernijem razvoju sporta u celom svetu. Uvek se borio za visoku moralnost i vrednosti čiste borbe. Danas je to borba protiv dopinga, kao nejnemoralnije i najrazornije pojave u zdravom i časnom odmeravanju snaga na sportskim borilištima. U osnovi uspeha MOK-a leže doslednost principima i nezavisnost. Još je otac modernog olimpizma Pjer de Kuberten govorio o nezavisnosti kao temelju te organizacije i naglašavao da njeni članovi ne treba da budu delegati zemalja članica, već ambasadori MOK-a u pojedinim zemljama.

Po čemu će biti upamćene Igre u Pekingu, kako će one doprineti napretku olimpijskog pokreta?

- Tamo će se okupiti rekordnih 200 nacija i deset i po hiljada sportista. Na taj način Olimpijske igre postale su najmarkantnije okupljanje čovečanstva, na kome se kao na dlanu čita snaga svih učesnika. Zbog toga u Peking dolaze i najbolji teniseri sveta Rodžer Federer, Rafael Nadal, Novak Đoković, Ana Ivanović, Jelena Janković, zato čeznu da dođu i fudbaleri Ronaldinjo, Lionel Mesi, najpoznatiji košarkaši sveta... Olimpijsko ordenje je sjajnije od svih drugih. A sve je to rezultat rada, mudrosti, iskustva, veštine i doslednosti Međunarodnog olimpijskog komiteta.

PRESS
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:32 am

Gde će biti smešteni sportisti?

Više od 16 hiljada sportista boraviće u Olimpijskom selu u Pekingu u periodu od 8. do 24. avgusta. Iako su vremenski i ekološki uslovi u prestonici Kine veoma teški (prosečna temperatura je 35 stepeni, vlažnost vazduha 92 procenta uz veliku zagađenost), organizatori obećavaju komfor i udobnost najboljim svetskim sportistima.

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 15958810

Na više od 66 hektara sagrađene su 42 zgrade sa 9.993 klimatizovanih spavaćih soba a zvanično otvaranje održano je 27. jula 2008. Olimpijsko selo smešteno je severno od Nacionalnog stadiona, poznatijeg kao ’’Ptičje gnezdo’’. U udobne apartmane može da stane do osam sportista, a postavljeni su i specijalni produženi kreveti za neke od najviših atleta (jedan od najviših je svakako domnaći košarkaš Jao Ming). U svakoj sobi nalaze se plazma televizori i brzi internet. Olimpijsko selo deluje kao običan gradski kvart. Pored restorana koji će raditi 24 časa dnevno, sportistima će na raspolaganju biti i ambulanta, biblioteka i prodavnice. Interesanto je da je napravljen i molitveni centar za sve važnije vere.

Apartmani su uređeni minimalistički, a posle zavšetka Olimpijskih igara postaće moderni stanovi, a u koje će se vlasnici useliti tek 2009. godine (spekuliše se da je cena jednog apartmana oko milion dolara).

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 14838210

Organizatori su se pobrinuli oko očuvanja životne sredine pa se tako posebno vodi računa o uštedi vode. Neke od zgrada snabdevaju se strujom uz pomoć sunčeve enregije, a stanovnici Olimpijskog sela moći će takođe da piju vodu direktno sa česme, što u Kini inače nije uobičajeno. U svim zgradama osim kanti za smeće nalaze se i kante za reciklažu. U toaletima su ručke za osobe sa posebnim potrebama koje će tu boraviti tokom Paraolimpijskih igara.

Izgradnja Olimpijskog sela počela je tokom leta 2005. godine, a arhitekte su značajno izmenile izgled tog prostora.

Ceremoniji je prisustvovalo preko 200 domaćih sportista predvođeni zvezdom kineskog olimpijskog tima, košarkašem Jao Mingom i aktuelnim olimpijskim šampionom na 110 metara sa preponama, Lijom Sjangom, koji su zvanično prvi useljenici, iako mali broj takmičara iz više zemalja boravi u Olimpijskom selu već nekoliko dana.


Izvor: b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:35 am

Ovo je prelepo, verujem da ce svi nasi olimpijci uzivati u carima Pekinga! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:38 am

TENIS (petoro učesnika)
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Srbija10
Dugo se smatralo da je značajnije osvojiti veći turnir, Gren Slem takmičenja bila su daleko vrednija ali je poslednjih godina priča o teniskom turniru na Olimpijskim igrama postala sasvim ozbiljna pa će se za medalje boriti petoro igračica i igrača iz Srbije sa ozbiljnim izgledima da osvoje medalje.

U konkurenciji žena igraće Ana Ivanović (6. novembar 1987) i Jelena Janković (28. februar 1985), najbolje dve teniserke sveta u trenutku održavanja olimpijskog turnira.

Jelena je učestvovala na Igrama u Atini, kao devetnaestogodišnjakinja, izgubila je u prvom kolu.

U konkurenciji muškaraca Srbiju će predstavljati treći teniser sveta Novak Đoković (22. maj 1987) i Janko Tipsarević (22. jun 1984), a na turniru parova zaigraće četvrti teniser na listi najboljih dubl igrača Nenad Zimonjić (4. jun 1976) i Đoković.

Zimonjić je igrao u Sidneju 2000. godine, u paru sa Dušanom Vemićem, ali su ekiminisani u prvom kolu.

U svim konkurencijama olekuje se velika borba, na listi prijavljenih su skoro svi najbolji teniseri i teniserke na svetu, a zahvaljujući pravilima MOK nema svih Ruskinja, Argentinaca i Španaca koji se pojavljuju na velikim turnirima. Svaki savez može da prijavi po troje u jednoj disciplini.

Izvor: b92
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:41 am

Texy ::
Ovo je prelepo, verujem da ce svi nasi olimpijci uzivati u carima Pekinga! Very Happy

jao pa ja sam to totalno drugacije zamisljala Very Happy xaxa necu ni da kazem kako Very Happy sama rec "selo" me je asocirala....xaxa....joooooj....pa ovo je super....moze vise sportista u sobu...hmmm,ako je po drzavama razmestaj onda ce verovatno biti onaj princip muski sa muskima,a devojke sa devojkama Very Happy teniserima nece biti lose,ali sta ako smeste Anu i JJ zajedno...pa mozda i postanu drugarice hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:44 am

Nece ih smestiti zajedno...jer je valjda Ana, a mozda i Jeca trazila jednokrevetnu sobu...a za muske, pa nemam pojma...verovatno ce Janko, Ziki i Nole biti zajedno, ipak su oni ortaci Very Happy
I ja sam drugacije zamisljala selo.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:08 am

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 62783110


MASKOTE OI U PEKINGU!!!
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bobo

Bobo


Broj poruka : 57
Godina : 35
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 03.07.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:09 am

hahahaha ja mislio nalepnice za vaskrsnja jaja....... hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:11 am

Xe xe xe ... meni lice na pokemone... hahaha Ja imam lutkicu (maskotu) iz Grcke 2004 .... mnogo mi je slatka, kupila sam je u Solunu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:14 am

Bobo ::
hahahaha ja mislio nalepnice za vaskrsnja jaja....... hahaha

xaxa i meni je to palo na pamet Very Happy Very Happy Very Happy hmmm s obzirom da je njima NG negde u februaru mozda im je sad negde Uskrs hahaha
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 9:29 am

Danas stizu JJ,Nole,Ziki i Janko u Peking.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:21 pm

Kako to Miro??? Pa zar nisu Janko i Ziki tamo...u novostima pise da se cekaju jos samo JJ i Novak.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:51 pm

Danas počinju takmičenja na Olimpijskim igrama

Takmičenje na Olimpijskim igrama u Pekingu počinje danas u 11 sati utakmicama ženskog fudbala čiji će se turnir igrati u tri grada. U 11 sati igraju se tri utakmice, a sledeće tri počinju u 13.45.
Sutra počinje turnir i u muškom fudbalu, kada selekcija Srbije igra protiv Australije.

Olimpijska baklja u Pekingu

Olimpijska baklja je noćas doneta u Peking, na samom kraju dugačke i, na momente, napete svetske turneje. Oduševljena masa ju je pozdravila na ulicama glavnog grada Kine dva dana pred svečani početak Olimpijskih igara. Hiljade Kineza koje su se okupile na nekim od najpoznatijih mesta u Pekingu, mahale su živo-crvenim državnim zastavama kada su prvi nosioci baklje izašli iz "Zabranjenog grada" na putu ka Trgu Tjenanmen. Dolazak olimpijske baklje označava jedan od poslednjih koraka u sedmogodišnjim pripremama Kine za Igre koje koštaju milijarde dolara. Peking očekuje da će Igre biti simboličan početak nastupa Kine kao savremene svetske sile.

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 12:35 am

Topići na naslovnoj strani magazina
Sreda, 6. avgust 2008. 15:38

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 V1055210


Srpski atletičari, bračni par Biljana i Dragutin Topić, predstavljeni su na naslovnoj strani magazina Olimpijskog sela u Pekingu.

U opširnom intervjuu, Topići su govorili o utiscima o Olimpijskom selu, a predstavljene su i njihove sportske karijere. Autorima je, ipak, izuzetno zanimljiva bila priča o njihovom braku.

Topići su smešteni u istoj sobi, ali su, prema njihovim navodima, manje posvećeni jedno drugom, jer im je prioritet nastup na ovim Olimpijskim igrama.

Izvor: (Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 1:06 am

Sutra u Peking stižu Đoković i vaterpolisti

- Najbolji srpski teniser Novak Đoković doputovaće sutra u Peking gde će kao jedan od favorita za osvajanje medalje učestvovati na Olimpijskim igrama.

SKUP Đoković bi trebalo da u Peking stigne u jutranjim časovima. Uz Đokovića, sutra će u olimpijsko selo ući i srpski vaterpolisti, koji su se prethodnih dana pripremali u Seulu.
Ceremonija svečanog dočeka srpskih olimpijaca biće održana sutra u večernjim satima po lokalnom vremenu, kada će predsednik Srbije Boris Tadić podići zastavu u olimpijskom selu.
Kasno večeras sportistima u olimpijskom selu u Pekingu pridružiće se i odbojkaši i odbojkašice Srbije, koji su od drugog avgusta bili u obližnjem trenažnom centru, Tjanđinu.

Izvor: 24 sata
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 3:09 pm

Doputovao i Đoković
Cetvrtak, 7. avgust 2008. 12:07

Sa osmehom na licu, najbolji srpski teniser Novan Đoković doputovao je u Peking.
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 V1055910
"Uzbuđen sam i jedva čekam da izađem na teren. Predstavljam svoju zemlju na ovako značajnom takmičenju. Sama činjenica da sam ovde i da učestvujem na Olimpijskim igrama je velika čast i zadovoljstvo i, naravno, pokušaću da osvojim jednu od medalja", rekao je Đoković novinarima na aerodromu u Pekingu.

Reprezentativcu Srbije ovo je prvo učešće na Olimpijskim igrama, a takmičiće se u singlu, kao i u dublu sa Nenadom Zimonjićem.

"Nenad je ovde već par dana, kao i Janko (Tipsarević). Meni, nažalost, obaveze na drugim takmičenjima nisu dozvolile da ranije dođem u Peking, međutim, pokušaću da sa njim treniram dubl i da budemo spremni za početak turnira", rekao je treći teniser sveta.

Sve dočekujem sa pozitivnom energijom, jer znam da ću odsedati u olimpijskom selu, da ću biti okružen svim vrhunskim sportistima iz celog sveta iz različith sportova i to me raduje. Sve ostalo ćemo lako postići", rekao je Đoković.

Izvor: Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 9:32 pm

Karlović otkazao nastup u Pekingu

Hrvatski teniser Ivo Karlović zbog bolesti neće igrati na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Karlović, koji je na turniru trebalo da bude 14. nosilac na olimpijskom turniru, a odluku o povlačenju saopštio je samo nekoliko sati pošto je obavljen žreb, koji mu je za protivnika u prvom kolu dodelio Čea Tomaša Berdiha. Međunarodna teniska federacija za sada nije saopštila ko će ga zameniti.

Najbolje rangirani hrvatski teniser pre nekoliko dana je zamolio Teniski savez Hrvatske da mu zbog visoke temperature odloži put, a iz Majamija je obavestio čelnike nacionalne federacije da su mu lekari zabranili nastupu u Pekingu.

Izvor: b92
LjUDI DA LI JE OVO SANSA ZA NASEG VIKTORA???
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 9:42 pm

Srpska trobojka se vijori u Pekingu
Cetvrtak, 7. avgust 2008. 16:54

Zastava Srbije, uz intoniranje himne "Bože pravde", podignuta je u četvrtak u Olimpijskom selu u Pekingu, u prisustvu predsednika države Borisa Tadića i većeg broja srpskih sportista.

Ceremoniji održanoj uveče po kineskom vremenu nisu prisustvovali fudbaleri, koji su u Šangaju igrali sa Australijom, i vaterpolisti, koji su imali trening.

Ceremoniji su prisustvovali i šef srpske diplomatije Vuk Jeremić i predstavnici Olimijskog komiteta Srbije.

Šef srpske delagacije na Igrama i potpredsednik Olimpijskog komiteta Srbije Snežana Lakićević-Stojačić posle ceremonije razmenila je sa gradonačelnicom Olimpijskog sela Čen Žili prigodne poklone, u duhu tradicije srpskog i kineskog naroda.

Izvor: (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 07, 2008 11:43 pm

koja cast...bas sam ponosna srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 08, 2008 1:55 am

– У првом колу тениског олимпијског турнира, од наших играча само Јанко Типсаревић (45. на светској АТП листи) неће бити фаворит, пошто се састаје са шпанским играчем Давидом Ферером (5). У досадашња два међусобна дуела, по један у овој и прошлој години, Ферер је глатко однео победе (6:1, 6:3 у Индијан Велсу, 6:4, 6:0 у Монте Карлу), али то ништа не мора да значи против „играча инспирације” какав је наш други најбољи тенисер.

Трећи носилац на турниру Новак Ђоковић ће се састати са Американцем Робијем Гињепријем (59) кога је сва три пута савладао до сада и то врло глатко, без изгубљеног сета (6:0, 6:0, 6:3 на Ролан Гаросу 2005, 6:4, 6:4 у Индијан Велсу 2007. и 6:3, 6:4 у Бечу 2007.). Уколико победи, што се очекује, наредни ривал би му био победник меча између Шитлера и (Немачка) и Нишикорија (Јапан) који је најмлађи учесник (18).

Код тенисерки и нисмо морали да чекамо жреб да бисмо рекли да су обе наше тенисерке фаворити, пошто је Ана Ивановић први носилац, а Јелена Јанковић други (у понедељак ће се заротирати на врху светске ВТА листе). Ивановићева, коју у последње време мучи повреда руке, састаће се са Украјинком Маријом Корицевом (53) која је две године старија и малтене 20 центиметара нижа (168 цм). Њих две још нису играле једна против друге.

Јелена Јанковић би требало да има најлакши задатак. Њена противница ће бити Кара Блек из Зимбабвеа, 658. на светској ВТА листи, познатија као дубл играчица, која је у Пекинг дошла захваљујући специјалној позивници. Она је и најслабије пласиран учесник у обе конкуренције.

Дејан Вранеш, уједно и селектор наше женске репрезентације у ФЕД купу, овако је прокоментарисао жреб:

– Наши играчи имају велику прилику да остваре добар резултат. Уосталом, дошли су као фаворити. Први задатак је да се што пре адаптирају на време које није ни мало пријатно за тренинге и игру. Ана је боље, па самим тим од ње много очекујемо. Сваког дана иде више пута на терапије и надамо се да ће у наредна три дана бити спремна. Њен пласман ће у многоме зависити од тога колико буде спремна и како ће се осећати, јер је због повреде руке пропустила много тренинга. Уколико не буде имала проблема с повредом, сигуран сам да ће испунити очекивања. Сви су добро прошли на жребу осим Типсаревића, али и он има шансу да оде даље. Да се игра на шљаци Ферер би би апсолутни фаворит, а овако је све отворено.

Новак Ђоковић и Ненад Зимоњић, који су постављени за друге носиоце у дублу, у првом колу ће играти против чешког пара Мартин Дам, Павел Визнер.

Izvor:politika
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 08, 2008 12:05 pm

Srpski asovi se druze u Pekingu

Srpska ekspedicija ima svoj ulaz u jednoj od mnogobojnih zgrada u selu, a smeštena je od prvog do petog sprata. Na prozorima su već istaknute srpske trobojke, a ispred ulaza nalazi se mala bašta sa stolovima. Svaki sprat ima četiri apartmana sa po četiri sobe i dnevnim boravkom, a vrhovno mesto zauzeli su odbojkaši Srbije, koji se sami baškare na petom spratu. Odmah ispod njih su odbojkašice, koje dele sprat sa teniserima, teniserkama i plivačicama.

- Biće nam fenomenalno u Olimpijskom selu, svi naši sportisti zajedno na jednom mestu, a biće tu i stranih zvezda. Nisam neko ko trči da upozna nekog i uzme autogram, ali bih želela da upoznam Rafaela Nadala. Tetki sam obećala da ću se slikati sa njim i uzeti autogram - rekla je odbojkašica Srbije Jelena Nikolić.

Treći sprat rezervisan je za plivače, atletičare, bicikliste i rvače, koji čine najmanju ekspediciju na Olimpijskim igrama. Sportsko-bračni par, atletičari Dragutin i Biljana Topić, pobrali su najviše simpatija domaćina Igara. Oni su svoju malu porodičnu zajednicu smestili u zajedničku sobu, ali naš najbolji skakač uvis tvrdi da uprkos toj činjenici neće ispunjavati bračne dužnosti.

- Na snazi je totalna apstinencija i neće biti „hopa-cupa", jer je sve podređeno nastupu na Igrama. Ako osetimo da želimo da radimo stvari koje rade muž i žena, pretpostavljam da ćemo da odemo u crkvu da pročistimo misli - rekao je Topić.

Drugi sprat rezervisan je za fudbalsku selekciju Srbije koja se još nije pojavila u selu, jer prva tri meča igra van Pekinga, dok se na prvom spratu nalaze vaterpolisti, strelci i stonoteniser Karakašević.

Izvor: Press
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Olimpijada 2008 Peking - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Olimpijada 2008 Peking
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» US Open 2008
» Kremlin Cup 2008(Moskva)
» 2008 BMW Tennis Championship
» Olympic games 2008, Beijing China
» Olympic Games 2008, Beijing China

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: