Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Olimpijada 2008 Peking

Ići dole 
+2
Texy
snoopy
6 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimePet Apr 11, 2008 12:25 pm

Dejvis kup reprezentativac Srbije dodao je da veruje da će u Pekingu u dublu za Srbiju igrati Novak Đoković i Nenad Zimonjić, jer su oni odličan tandem i mogu da osvoje medalju.

"Ja ću biti na raspolaganju da uskočim ako zatreba, ali mislim da oni zaslužuju da igraju u dublu i da donesu medalju", ocenio je Tipsarević.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimePet Apr 11, 2008 12:54 pm

Medalja sada postala realnost
(glas javnosti)

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević kaže da još ne može da poveruje u ono što se desilo srpskom tenisu jer je pre samo pet-šest godina on bio prvi reket Srbije sa rejtingom između 500. i 600. mesta na svetskoj rang-listi.

- Sada se priča da je olimpijska medalja nešto što će se sigurno desiti, a samo do pre dve-tri godine nismo ni pomišljali da možemo imati predstavnika na Olimpijskim igrama. Napredak je zaista ogroman i sa tim svi moramo biti ponosni - rekao je Janko.

Na pitanje šta bi pre odabrao, osvajanje grend slem turnira ili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, Tipsarević je bez dvoumljenja rekao da bi odabrao grend slem turnir.

- Osvajače grend slem turnira svi pamte, dok pobednici Olimpijade ukoliko nisu u isto vreme osvajači i grend slema ne ostaju upisani u istoriji ovog sporta. Osvojiti Vimbldon, Rolan Garos, Australijen open ili US open je nešto najveće što jedan teniser može da postigne.

Upitan da li razmišlja o nastupu u dublu na OI u Pekingu Janko Tipsarević je rekao odrično.

- Đoković i Zimonjić su naša najjača postava za dubl. Naravno, ukoliko se pojavi kombinacija u kojoj bih ja igrao, svakako da bi mi bila velika čast - rekao jeTipsarević koji je bez obaveze da na narednim turnirima brani veliki broj poena najavljuje napredak na ATP listi, odnosno plasman među prvih 30 igrača planete.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Apr 30, 2008 2:22 pm

Ovako izgledaju tereni...

Olimpijada 2008 Peking Img21410

Olimpijada 2008 Peking Img21411

Olimpijada 2008 Peking Img21412

Olimpijada 2008 Peking Img21413

Olimpijada 2008 Peking Img21414

Olimpijada 2008 Peking Img21415

Olimpijada 2008 Peking Img21416

Olimpijada 2008 Peking Img21417

Olimpijada 2008 Peking Img21418

Olimpijada 2008 Peking Img21419

Olimpijada 2008 Peking Img21420
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeČet Jul 03, 2008 12:07 am

PETI GREN SLEM U PEKINGU

Medjunarodna teniska federacija (ITF) saopštila je da će teniski turnir u Pekingu biti jedan od najjačih otkada se tenis u potpunosti vratio medju olimpijske sportove na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine.
Olimpijada 2008 Peking Serbia10
Za olimpijski turnir se do sada kvalifikovalo 56 tenisera i teniserki, od kojih je iz Top 20, svoje učešće u Pekingu potvrdilo 17 tenisera i 18 teniserki.

ITF je dodelo specijanlne pozivnice za šest tenisera i teniserki, kao nagradu za dostignuća u Dejvis i Fed kupu, bez obzira na poziciju na kojima se nalaze na ATP i WTA listi.

Prvi teniser sveta, Švajcarac Rodžer Federer, pokušaće da osvoji prvu olimpijsku medalju, posle iznenadjujućeg poraza u Atini 2004. godine, kada ga je pobedio Tomaš Berdih.

Srpska teniserka, prva svetska igračica, Ana Ivanović debitovaće na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Prvih pet tenisera sa ATP liste će igrati u singlu, a od najboljih 20 igrača neće učestvovati samo Endi Rodik i Rišar Gaske.

U ženskoj konkurenciji od najboljih 20 teniserki u Pekingu se neće takmičiti samo Ana Čakvetadze i Marion Bartoli.

Čileanac Nikolas Masu, koji je u Atini 2004. godine osvojio zlatne medalje u singlu i dublu, i Švedjanin Jonas Bjorkman dobili su pozivnice ITF i takmičiće se na Olimpijskim igrama.

Reprezentcijama je dozvoljeno da u ekipi imaju najviše šest tenisera, ali ne više od četiri u singlu.

Tenis je bio deo prvih modernih Olimpijskih igara 1896. godine, ali je povučen iz takmičenja posle Igara u Parizu 1924. godine. Na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. u potpunosti se vratio medju olimpijske sportove i sada je praktično peti grend slem turnir u sezoni.

Olimpijski teniski turnir počine 10. a završava se 17. avgusta.

mondo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeČet Jul 03, 2008 1:20 pm

Ko putuje za Peking?

Internacionalna Teniska Federacija (ITF) 02.07. je objavila spisak teniserki i tenisera koji su na osnovu renkinga obezbedili direktno učešće na predstojećim Olimpisjkim igrama u Pekingu. Od Seula 1988. godine, kada je tenis ponovo postao zvanični olimpijski sport, spisak učesnika nikada nije bio kvalitetniji.
Olimpijada 2008 Peking Ivanov10
Listu učensnika predvode svetski broj jedan u muškoj i ženskoj konkureniciji Rodžer Federer i Ana Ivanović, a ukupno 17 od prvih 20 tenisera i 18 od prvih 20 teniserki takmičiće se u Pekingu. Pedeset i šest igrača , na osnovu renkinga od 9. juna (ATP i WTA lista objavljene po okončanju Rolan Garosa), sa limitom od četiri tenisera, tj, teniserke iz jedne zemlje našlo se na spisku putnika za Kinu. Takođe je neophodno da su igrači ispunili uslove u okviru svojih Nacionalnih teniskih asocijacija, što podrazumeva minimalni broj nastupa za Dejvis i Fed kup reprezentaciju.

Prvih pet tenisera sa ATP liste potvrdili su svoje učešće u Pekingu, a jedini iz top 20 koji neće nastupiti na Olimpijadi su Endi Rodik i Rišar Gaske, koji su odlučili da ne igraju, kao i Fernando Verdasko, koji je peti po rangu igrač iz Španije. Kod devojaka učestvuje 8 od prvih 10, a za sada je poznato da kod kuće ostaju Ana Čakvetadze, koja je odlučila da ne igra i Marion Bartoli, koja ne ispunjava uslove, jer nije imala potreban broj nastupa za državni tim.

Neki teniseri koji se nalaze na listi direktnih učesnika obezbedili su učešće po kriterijumima Međunarodnog Olimpijskog komiteta, ali njihov nastup još nije potvrđen od strane njihovih državnih Olimpijskih komiteta. U pitanju su sledeći teniseri: Kevin Anderson (RSA), Jonas Bjorkman (SWE), Kei Nishikori (JPN), Nicolas Massu (CHI), Max Mirniy (BLR) i Sun Peng (CNH). ITF je o ovoj situaciji već vodio razgovore sa Međunarodnim olimpijskim komitetom, koji je odobrio njihove kriterijume za učešće ovih igrača na Olimpijadi, i sada ostaje da se vidi da li će Nacionalni komiteti doneti odluku u korist ovih zaslužnih igrača.

Teniski turnir na Olimpisjkim igrama počinje u nedelju 10. avgusta i trajaće do nedelje 17. avgusta , a mečevi će biti igrani u Olimpijskom teniskom centru (na slici). Na prošloj Olimpijadi 2004. godine pobednici su bili: Nikolas Masu i Žisten Enan u singl konkurenciji, a u dublu su trijumfovali parovi Fernando Gonzales i Nikolas Masu (Čile) i Ting Li i Tian Tian Sun iz Kine. Tenis je bio jedan od sportova koji je bio na programu prve moderne Olimpijade u Atini 1896. godine. Prva žena koja je osvojila zlatnu medalju u bilo kom sportu bila je teniserka iz Velike Britanije Šarlot Hoper, a to se dogodilo 1900. godine u Parizu. Nakon Olimpijade u Parizu 1924. godine tenis više nije bio olimpijski sport sve do 1984. godine i Los Anđelesa, kada je bio samo revijalno takmičenje, da bi od narednih igara u Seulu 1988. opet bio uvršten u zvanični program takmičenja.

Vodeća imena svetskog tenisa specijalno odeveni za promociju Olimpijskih igara

ITF objavio je i posebnu publikaciju pod nazivom Olimpijska knjiga putovanja za Peking - Tenis u Slavu Olimpijade. Preko 40 najboljih teniserki i tenisera učestvovala su u projektu ITF-a kako bi pomogli promociju Olimpijskih igara 2008. godine u Pekingu.

Publikacija ima 140 strana i sadrži fotografije najboljih teniserki i tenisera koji su se za trenutak našli u ulogama predstavnika drugih sportova koji su na programu kako letnjih, tako i zimskih olimpijskih igara. Uz to u knjizi se nalaze i intervjui u kojima oni govore o svojim olimpijskim sećanjima, kao i nadama za Peking. Možete videti Anu kako igra odbojku na pesku, Jelenu u ulozi gimnastičarske, Novaka u skijaškom odelu, kao i mnoge, mnoge druge.

Bodovi za WTA i ATP listu

Po prvi put od kada je tenis postao zvanični olimpijski sport, takmičari će za voje uspehe biti nagrađeni poenima za WTA, odnosno ATP listu, što svakako predstavlja i dodatni motiv za učešće na ovom takmičenju. Ovako će izgledati broj poena, koji će u zavisnosti od učinka dobiti takmičati:


WTA:
ATP:
Zlatna medalja: 353 Zlatna medalja: 400
Srebrna medalja: 245 Srebrna medalja: 280
Bronzana medalja: 175 Bronzana medalja: 205
Poražena u 1/2 finalu: 135 Poraženi u 1/2 finalu: 155
1/4 finale: 90 1/4 finale: 100
3. kolo: 48 3. kolo: 50
2. kolo: 28 2. kolo: 25
1. kolo: 1 1. kolo: 5

svettenisa.com
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeČet Jul 10, 2008 11:40 pm

Nalbandijan naoštren za uspeh u Pekingu
Olimpijada 2008 Peking Nalba10
Brojne povrede proteklih godina sprečile su Davida Nalbandijana da na Olimpijskim igrama ostvari dobar rezultat. Argentinac je 2004. godine je bio u sastavu tima za Olimpijadu u Atini, ali ga je povreda stomačnog mišića sprečila da otputuje u Grčku i uključi se u trku za medalje.

Posle neuspešnih nastupa na Rolan Garosu i Vimbldonu ove sezone, takođe prouzrokovanih povredama, Argentinac je spreman da u Pekingu u avgustu konačno postigne dobar rezultat.

Svetski broj sedam je istakao da su motivi na Olimpijskim igrama uvek najveći, jer je to specifično takmičenje. On je dodao da je odavno kao prvi cilj ove sezone zacrtao nastup na Igrama u Pekingu.

"Nastup na Olimpijadi je za mene važnije takmičenje od US Opena i Dejvis kupa. Povrede i bolovi u mišićima su me omele da na Rolan Garosu i Vimbldonu odigram dobro, ali sada je sve to sanirano i spreman sam da do Pekinga stignem do zadovoljavajuće forme. Boravkom u olimpijskom selu imaš mogućnost da se družiš i razgovaraš sa ostalim sportistima, što je veoma dobro iskustvo i potpuno različito u odnosu na klasične turnire koje igram. To se jedino može porediti sa nastupom u Dejvis kupu, kada si u prilici da se posebno motivišeš jer igraš za svoju zemlju", izjavio je Nalbandijan.

Dvadesetšestogodišnji Argentinac, koji je na Gren slemovima četiri puta igrao polufinala i osvojio osam titula u karijeri, tvrdi da će imati dodatni motiv u Pekingu.

"Želja je veća, jer su u pitanju drugačiji interesi. Najvažnije je da se oporavim u poptunosti do tada, a zatim pružim maksimum kako bi se uključio u trku za medalje.. Ako ne uspem u tome, priznajem da ću osećati gorak ukus u ustima, jer će to najverovatnije biti moja poslednja Olimpijada u karijeri", istakao je Nalbandijan, koji je u martu 2006. godine stigao do najboljeg plasmana, trećeg mesta na ATP listi.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Jul 16, 2008 5:04 pm

Conga ne učestvuje na Olimpijadi

Francuski teniser Žo-Vilfrid Conga, koji na ATP listi zauzima 18. mesto, neće igrati na Olimpijskim igrama u Pekingu jer se nije dovoljno oporavio od operacije kolena, saopštio je Teniski savez Francuske.
Olimpijada 2008 Peking Tsonga10
"U dogovoru sa lekarskim timom teniske reprezentacije, Žo-Vilfrid Conga je saopštio da nije spreman da učestvuje na Olimpijadi", navodi se u saopštenju.

Conga još uvek ide na terapije, posle operacije levog kolena, koja je obavljena u maju.

Najveći uspeh u karijeri napravio je ove godine, kada je igrao u finalu Australijan Opena, gde je izgubio od trećeg tenisera sveta Novaka Đokovića sa 3:1 u setovima.

Congu će u reprezentaciji zameniti 36. igrač sveta Mihael Lodra.

mondo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSub Avg 02, 2008 1:52 am

Ispraćeni odbojkaši i vaterpolisti
Petak, 1. avgust 2008. 18:29

Muška i ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ispraćeni su u Kinu, gde će se pripremati do početka Olimpijskih igara. Put Dalekog istoka su u petak krenuli i vaterpolisti, koji će medalju u Pekingu "nišaniti" iz Seula.

Selektori odbojkaša i odbojkašica, Igor Kolaković i Zoran Terzić, uoči polaska poručili su da se nadaju medaljama, ali ne i da obećavaju da će se sa odličjima vratiti iz Pekinga.
Olimpijada 2008 Peking Odbojk10
"Ako pružimo igru kao u završnici Svetske lige u Riju, mislim da imamo šansu da napravimo dobar rezultat", rekao je Kolaković na konferenciji za novinare na aerodromu "Nikola Tesla".

Kapiten Nikola Grbić ocenio je da tim ima kvalitet za plasman u polufinale.

"Veliki uspeh za nas bi bio da u Pekingu ponovimo rezultat iz Rio de Žaneira, odnosno osvojimo drugo mesto. Potreban nam je kontinuitet dobrih igara. Iako je teško prognozirati rezultat u Pekingu, verujem da ovaj tim može da se plasira medju četiri najbolje ekipe", rekao je Grbić.


Jelena Nikolić: Nije važno samo učestvovati

Zoran Terzić rekao je da bi bilo neozbiljno obećavati osvajanje zlatne medalje.

"Olimpijada je skup najboljih ekipa na svetu i biće izuzetno teško doći do bilo koje medalje. Naš prvi cilj u Pekingu biće plasman u četvrtfinale, a posle toga sve je moguće", naveo je Terzić.

Jelena Nikolić priznala je da nije pobornik olimpijskog gesla "važno je učestvovati".
Olimpijada 2008 Peking Odbojk11
"Pošto smo se već kvalifikovali za Igre sada želimo da napravimo neki rezultat. Za početak mislim da je realan cilj igranje u četvrtfinalu", rekla je Nikolićeva.

Baza završnih priprema srpskih odbojkaša pred učešće na Olimpijskim igrama biće Tjencin. Odbojkaši takmičenje na Olimpijskim igrama počinju utakmicom sa Rusijom 10. avgusta, dok će odbojkašice prvi meč u Pekingu odigrati dan ranije sa Kazahstanom.


Vaterpolisti iz Seula nišane olimpijsko zlato
Olimpijada 2008 Peking Vaterp10
Put Dalekog istoka krenuli su i "srpski delfini", koji će poslednji deo priprema za Olimpijske igre obaviti u Seulu.

"Osam ili devet selekcija imaće ambicije da osvoje medalju na Igrama u Pekingu, što je podatak koji sam po sebi govori kakva će biti konkurencija", izjavio je uoči puta selektor Dejan Udovičić i podsetio da su iza naših najboljih vaterpolista ovog leta već dva velika takmičenja, finalni turnir Svetske lige u Djenovi i šampionat Evrope u Malagi.

Udovičić je dodao da su mnoge reprezentacije ucestvovale na tim takmičenjima sa kombinovanim sastavima, tempirajući formu za Olimpijske igre.

"Mi smo, medjutim, još na početku priprema, 14. maja, najavili da ćemo na svakom takmičenju nastupiti sa najjačim mogućim timom i maksimalnim ambicijama", naglasio je selektor srpske reprezentacije.

Golman srpskog državnog tima Denis Šefik istakao je da njemu i saigračima put do odličja nikada neće biti teži nego na Igrama u Pekingu.

"Ipak, u potpunosti bi bili zadovoljni jedino osvajanjem zlatne medalje", poručio je Šefik.

Aleksandar Šapić je napomenuo da naši reprezentaivci "uvek pruže najviše što mogu" i dodao da je takav pristup u DJenovi bio dovoljan za zlato, a u Malagi za srebro.

"Videćemo šta su naše mogućnosti u Pekingu", zaključio je Šapić.

Reprezentacija Srbije će na mini pripremama u Seulu trenirati zajedno sa selekcijama Grčke i Kanade. Srbije počinje takmičenje na Olimpijskim igrama 10. avgusta utakmicom sa Nemačkom, a u grupi su još Italija, Hrvatska, SAD i Kina.

Izvor: (MONDO/agencije)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimePon Avg 04, 2008 1:56 pm

Ana ide na Olimpijadu, verovatno i Troicki
Ponedeljak, 4. avgust 2008. 11:43

Ana Ivanović takmičiće se na olimpijskom turniru, uprkos povredi palca desne ruke, saopštio je generalni direktor Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić.

Orlandić je rekao da je Ana posle eliminacije na turniru u Montrealu obavila lekarske preglede u Italiji koji su pokazali da nije u pitanju ozbiljniji problem.

"Ana ima povredu tetive, započela je neophodnu terapiju i nastaviće sa njom i u Pekingu. Ona bi, prema planu, već u sredu trebalo da nastavi sa treninzima za olimpijski turnir", izjavio je Orlandić za "Sportski žurnal".

Ana Ivanović krenuće u utorak, preko Minhena, za Peking, gde će joj se priključiti i ostali reprezentativci Srbije u tenisu.

Jelena Janković stići će u Kinu najkasnije u sredu, kao i Novak Đoković, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić, koji će zajedno sa turnira iz Sinsinatija doputovati u Peking.

Orlandić je napomenuo da je i Viktor Troicki jednom nogom na olimpijskom turniru posle otkaza nekoliko igrača.

"Prema nezvaničnim informacijama Viktor bi trebalo da bude na turniru posle otkaza trojice, četvorice igrača, jer je prema prvobitnoj listi čekanja bio treći ispod crte. Kontaktirali smo ITF pre tri dana i oni nisu tada mogli da nam daju zvaničnu potvrdu. Ipak, mi smo sve pripremili za njegov put u Peking, rezervisali mu kartu i ako stigne pozitivan odgovor on će, preko Nemačke, odmah krenuti na Olimpijadu", rekao je Orlandić.

(MONDO)

Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimePon Avg 04, 2008 1:57 pm

BRAVO VIKI UZ TEBE SMO!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimePon Avg 04, 2008 2:08 pm

Olimpijski teniski centar

Zeleni olimpijski teniski centar u obliku cveta je detaljno dizajniran sa prirodnom ventilacijom da bi se osigurao kvalitet takmičenja za atlete i publiku.
Olimpijada 2008 Peking Img21410
Tri glavna terena ovog teniskog centra su dvanaestougaonog oblika okružena tribinama sa svih dvanaest strana. Sivi cementni zidovi oko svake od dvanaest sekcija i dvanaest tribina izgledaju kao dvanaest latica lotusovog cveća u Olimpijskom Forest parku.

Sa deset terena za takmičenje, ovaj centar zauzima prostor od 16,68 hektara i ima građevinu površine 26.514 kvadratnih metara. Ima kapacitet od 17.400 sedišta uključujući 10.000 mesta na glavnom, 4.000 na terenu broj 1, 2.000 na terenu broj 2 i 1.400 mesta na preostalih sedam terena. Ovde će se od 10. do 17. avgusta održati Olimpijski i Paraolimpijski teniski turnir za osobe sa invaliditetom.
Olimpijada 2008 Peking Img21411
Glavni teren je najveći među tri "lotusova cveta". Njegove "latice" su ustaljene sa 48 strmih greda, od kojih je svaka duga 17 metara i teži 62 tone. 17. avgusta 2008. godine ovde će se okupiti 10.000 ljudi da posmatra Olimpijska finala u tenisu.

"Zbog male veličine loptice i njene brzine, arhitekte su dizajnirale strme tribine koje posmatračima daju najbolji mogući pogled na teren", tvrdi Ženg Fang, glavni arhitekta u Kineskoj internacionalnoj kompaniji za dizajn.

"Iz istog razloga, razlika između redova na tribinama je 9 cm, umesto 6 cm kolika je na ostalim teniskim tribinama", dodao je on.

Sedišta za ljude sa invaliditetom su postavljena zajedno sa običnim sedištima, da bi mogli da sede sa običnim ljudima i posmatraju turnir.

Sistem prirodne ventilacije je postavljen da bi se rešio problem visokih temperatura i to je sasvim nova stvar na Olimpijskim igrama.

Nekoliko sprava za "dovlačenje" prirodnog vetra je instalirano da šalje hladne povetarce ka terenu kroz kanale koji se nalaze oko terena. Sistem može smanjiti temperaturu za 5 stepeni Celzijusa.

Pri visokim temperaturama, automatske zavese se spuštaju sa krova da zatamne četvorougaone otvore između latica.

Dizajneri su iskoristili nagib ovog prostora da sagrade centar na blagom zapadno-istočnom nagibu, u divnom okruženju.

Izvor: SvetTenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeUto Avg 05, 2008 11:05 am

Ana i Jelena sutra u Pekingu
Olimpijada 2008 Peking Logo2010
Ivanovićeva uprkos povredi danas iz Italije kreće na Olimpijske igre u Kini

Ana Ivanović i Jelena Janković putuju danas u Peking, jedna iz Italije, druga sa Floride. Dve najbolje srpske, ali i svetske teniserke, uprkos problemima sa zdravljem, bez ikakve dileme nastupiće na 29. letnjim olimpijskim igrama.
U Kini ipak neće biti Viktora Troickog, iako se poslednjih dana pojavila mogućnost da bi on mogao da bude šesti srpski teniser koji će učestvovati na Igrama usled odustajanja nekoliko igrača. Put Pekinga danas kreću i članovi stručnog štaba teniskog tima Srbije, dok Novak Đoković, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić tamo dolaze direktno iz Sinsinatija. Svi bi trebalo da se u kineskoj prestonici okupe u sredu, dan uoči žreba za olimpijski turnir, koji počinje 10. avgusta.
Ivanovićeva poslednje dve nedelje ima problema s palcem desne ruke, zbog čega je proteklih nekoliko dana provela u Italiji na terapijama, a koliko su one bile delotvorne, biće jasno tek kad počne da trenira u Pekingu.
Informaciju da će Ana Ivanović definitivno uzeti učešće na Olimpijskim igrama potvrdio je i generalni direktor Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić, koji kaže da je pregledima u Italiji ustanovljeno da nisu u pitanju ozbiljniji zdravstveni problemi.
- Ana ima povredu tetive, započela je neophodnu terapiju i nastaviće s njom i u Pekingu. Ona bi, prema planu, već u sredu trebalo da nastavi s treninzima za olimpijski turnir - rekao je Orlandić.

Đoković zaradio 300 poena

Novak Đoković poražen je od Endija Mareja u finalu turnira iz Masters serije u Sinsinatiju sa 7:6 (4), 7:6 (5), ali je uprkos tome što nije osvojio titulu zaradio 300 bodova. Srpski teniser je time potvrdio treću poziciju na ATP listi i sada ima 5.390 bodova, što je skoro dvostruko više od njegovog prvog pratioca Nikolaja Davidenka. Rodžer Federer trebalo bi da zahvali Đokoviću što ga je, eliminacijom Rafaela Nadala, zadržao na liderskoj poziciji ATP liste naredne dve nedelje. Ovako, Nadal je sakupio 6.455 bodova, što mu još uvek obezbeđuje drugu poziciju, dok je Federer na prvom mestu sa 6.680 poena.
Janko Tipsarević otišao je dva mesta niže i sada je 45. na svetu, Troicki je napredovao za četiri pozicije, pa sada zauzima 94. mesto, dok je Boris Pašanski 129. na ATP listi, što je za jedno mesto bolja pozicija nego prethodne nedelje.


Izvor: Kurir
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeUto Avg 05, 2008 11:52 pm

Orlandić: ITF nekorektan prema Troickom
Utorak, 5. avgust 2008. 22:29
Olimpijada 2008 Peking V1054510
Ništa od obećanja Međunarodne teniske federacije (ITF) da će u utorak obavestiti Teniski savez Srbije o učešću Viktora Troickog na Olimpijskim igrama.

Generalni direktor TSS Dušan Orlandić rekao je za MONDO da tokom dana nije bilo odgovora na brojne telefonske pozive i obraćanja elektronskom poštom iz Beograda.

"Čovek se zove Pol Smit i u ITF je zadužen za Dejvis kup, Fed kup i Olimpijske igre. I njemu i njegovom asistentu isključeni su mobilni telefoni, a na mejlove ne odgovaraju. Stvarno ne mogu da se načudim takvom njihovom odnosu", kaže Orlandić.

Opširnije na našem SPECIJALU posvećenom OI u Pekingu.

Izvor: (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeUto Avg 05, 2008 11:55 pm

Strasno sta mu rade...pa ne visi on na koncu...
Jao Sutler, kad mu cujem ime najezim se, pa zar taj matori koji je 90 singl igrac da ide, a nas Vikica da ceka London 2012...SRAMOTA...
VIKI uz tebe smo, sta god da bude!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:02 am

Pih,bas mi krivo Sad Sad Sad a toliko sam se radovala sto ce i on moci da zaigra na OI
a jos sam i karte rezervisala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:05 am

Od specijalnog izveštača

Svetski reket reket broj jedan (jos uvek) u konkurenciji dama Ana Ivanović je sletela u Peking. Vest kao vest, najzanimljivija je našoj ekspediciji, jer su se dugo lomilo da li će poneti dres Srbije na Igrama.

Ali, doček na pekinškom aerodromu je bio sve, samo ne uobičajen. Pod naletima kineskih novinara, snimatelja i obožavalaca Ivanovićeva je prošla žestoku torturu.

Šta se dešavalo na aerodromu?

- Sve je bilo totalno nenormalno - iz prve ruke priča šef naše misije Snežana Lakićević-Stojačić, koja je u čitavom procesu bila više obezbeđenje Ani Ivanović nego domaćin. - Ovako nešto nisam mogla ni da zamislim. Saleteli su Anu sa svih strana, a policija umesto da je zaštiti samo je nemo posmatrala kako napadaju sa svih strana.

Kako je to Ana podnela?

- Fantastično. Nije imala nameru da se posle svih pregleda i dugog puta obrati novinarima, ali je kao pravi profesionalac sve izdržala i uspela da se zaštiti osmehom. Bila je uplašena, što je i normalno, ali je sve stoički izdržala i sada je u Selu i oduševljena je kako sve izgleda u našoj ekspediciji.

Dali je već bilo sličnih situacija?

- U utorak su Španci pretrpeli identičnu golgotu zbog Rafaela Nadala. Na sastanku šefova misija podigli su veliku frku zbog tog događaja, pošto ni Nadal nije želeo da se na aerodromu obrati novinarima. Nekako su procurele informacije o pojedinačnim dolascima kod kineskih medija i sve se okrenulo tumbe. Mi ćemo, takođe, na jutarnjem brifingu tražiti da se ovakvo ludilo energično spreči.

Ko dolazi po rasporedu od naših sportista danas i sutra?

- Prvo čekamo odbojkaše i odbjkašice, a za njima vaterpoliste, Jelenu Janković i Novaka Đokovića. Ne bismo voleli da i oni prođu sve ovo na šta je bila primorana Ana Ivanović - zaključuje snežana Lakićević-Stojačić.

FUDBALERI ZA MEDALJU

ŠEF misije Srbije Snežana Lakićević-Stojačić sve stiže. Tako je bila i u Šangaju u poseti fudbalerima.
- Ostavili su na mene izuzetan utisak.Izuzetno su disciplinovani, za medalju. Dobro se osećaju i očekuju da naprave pravi rezultat. Jedino im je žao što neće sa ostalim srpskim sportistima prisustvovati podizanju naše zastave u Selu.

TADIĆ SUTRA NA PODIZANJU ZASTAVE

I dok srpski fudbaleri budu probijali led na 29. Olimpijskim igrama u ime svih naših sportista i to u Šangaju, u Pekingu u selu će svečano biti podignuta srpska trobojka.
Pored skoro kompletne sportske ekpedicije Srbije gost na svečanosti biće i predsednik Republike Srbije Boris Tadić.

TERAPIJA

KAKAV je zdravstveni bilten srpskih sportista?

- Da ne malerišemo, odličan. Svi su orni i spremni za takmičenja, samo je Ana Ivanović na propisanoj terapiji posle pregleda u Italiji i to sprovodi naš lekarski tim. Prognoze su izuzetno povoljne i očekujemo da sve bude u najboljem redu - priča Snežana Lakićević-Stojačić.

PRELEPO U SELU

DA li srpski sportisti imaju primedbe na smeštaj u selu?

- Ne. Naprotiv, oduševljeni su. Priključili su nam se Tipsarević i Zimonjić, Ana, Milorad Čavić, atletičari... Jednostavno, svi su oduševljeni uslovima, a atmosfera je izuzetna - kaže Lakićević-Stojačić.

Izvor: vecernje novosti
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:06 am

JANKO JE U PEKINGU , KAO I ZIKI...a to niko nije javio...strasno...JANKO UZ TEBE SMO!!! Very Happy srbin kolce sajkaca kolce
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:07 am

Jesu li oni svi smesteni u isti deo Sela?Tj. da li se razmestaj vrsi po drzavama ili po sportu u kojem se takmice?
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:08 am

Texy ::
JANKO JE U PEKINGU , KAO I ZIKI...a to niko nije javio...strasno...JANKO UZ TEBE SMO!!! Very Happy srbin kolce sajkaca kolce

Da,niko nije objavio....verovatno ce tek sutra na vestima Very Happy
GO NASIIIIII srbin aplauz kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:09 am

Jelena stiže danas, za njom i Novak

Jelena Janković juče je krenula put Pekinga, a očekuje se da u Kinu stigne danas u ranim jutarnjim časovima. Novak Đoković bi posle igranja u finalu Sinsinatija trebalo da stigne u Peking danas ili sutra.

Pored njih, boje Srbije na Olimpijskom turniru braniće Janko Tipsarević , Nenad Zimonjić, , a očekuje se potvrda o učešću Viktora Troickog, koji je prvi na listi rezervi.

Izvor:Press
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:11 am

Xe xe xe ... videces dolazite i ti i Viki... pa ne mozemo Janko i ja bez vas! Very Happy
Ali mi je cudno kako to da Nole dolazi sutra kad su on, Janko i Ziki zajedno krenuli... i sramota sto niko nije javio da su njih dvojica stigli!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:12 am

Jao pa ne znam...mozda po drzavam, jer sam videla da su okacene zastave na zgradama...kako god sigurno se Janko i Ziki sad ludo zabavljaju cekajuci Jecu, Vikija i Noleta! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:13 am

Znaci sutra svi na okupu Very Happy joj jedva cekam otvaranje i da ih sve zajedno vidim sa nasom zastavom i u bojama Srbije Very Happy Very Happy Very Happy
Inace danas na vestima sam cula da Olivera Jevtic nece biti na otvaranju,dolazi tek malo kasnije....AJMO NASI srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:16 am

JAo i ja , posebno Jecu i Janka ( najvece teniske patriote ) u crvenim majcama, kako idu iza zastave...da cula sam i ja za Oliveru, bas glupo , ali ako ona misli da je tako bolje onda sam uz nju! Mada ne verujem da ce uopste i javiti za Janka i Zikija, na vestima!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Olimpijada 2008 Peking Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Olimpijada 2008 Peking Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 12:20 am

Ma javice,pa glupo bi bilo da ne jave.....kad su javili za Anu javice i za njih Very Happy Very Happy Very Happy
bas bzvz sto ne ide Vikica,mada se ja jos nadam da ce uspeti da ode da oseti taj Olimpijski duh Very Happy
e da su na vreme javili pa da on i Janki igraju dubl zajedno Very Happy

evo i ja da usarenim slova,lepse je na pozadinu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Olimpijada 2008 Peking Empty
PočaljiNaslov: Re: Olimpijada 2008 Peking   Olimpijada 2008 Peking I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Olimpijada 2008 Peking
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» US Open 2008
» Kremlin Cup 2008(Moskva)
» 2008 BMW Tennis Championship
» Olympic games 2008, Beijing China
» Olympic Games 2008, Beijing China

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: