Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Davis Cup...

Ići dole 
+8
(:~NenA~:)
Vuksha
Pele
Jecika
Shadow
Admin
Texy
snoopy
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Sep 15, 2009 2:53 am

Alo! na treningu Dejvis kup selekcije Srbije
Golgeteri
Ponedeljak - 14.09.2009

Davis Cup... - Page 3 Dejvis10

Srpska Dejvis kup reprezentacija okupila se u „Beogradskoj areni“ i počela pripreme za meč plej-ofa za popunu Svetske grupe, u kojoj će od 18. do 20. septembra igrati protiv Uzbekistana.

Kad su na teren počeli da izlaze najpre Dušan Vemić i Ilija Bozoljac, zatim Viktor Troicki i na kraju Janko Tipsarević, mogli smo očekivati početak paklenog treninga. Međutim, momci su odnekud dobili fudbalsku loptu i počeli da pokazuju umeće kakvim bi bio zadovoljan i selektor „orlova“ Radomir Antić. Opšti je utisak da Uzbekistanci, ukoliko naši momci budu igrali tenis kao fudbal, nemaju šta da traže u Beogradu.
Ipak, posle nekog vremena, naši teniseri su, kako dolikuje, uzeli rekete u ruke, ali su pre toga ipak imali vremena da se obrate novinarima u „Areni“.
- Spreman sam posle povreda koje su me ometale prethodnih meseci. Uzbekistanci su slabiji rival od nas, ali nikako ne smemo da ih potcenjujemo. Kad se sve sabere, ipak očekujem ubedljivu pobedu - rekao je Viktor Troicki.

U tom času, gledajući kolegu kako daje intervju, Janko Tipsarević je pokušao da omete Viktora.
- Ej, Viktore. Da ti kažem nešto! Viktore!
Vića se nije zbunio i bez problema je odgovorio na pitanje da li je pod pritiskom, s obzirom na to da je zbog izostanka Novaka Đokovića on najbolje rangirani srpski teniser u meču s Uzbekistanom.
- Dobro, jeste da sam najbolje rangiran, ali svi ovde okupljeni igrači su vrlo kvalitetni. Janko je odličan, Zimonjić je ponovo najbolji teniser na svetu u dublu, jasno je da smo favoriti - zaključio je Troicki.
Došao je potom i red na Tipsarevića da stane pred novinare.
- Šta da vam kažem. Turistički sam se lepo proveo u Njujorku, a teniski nikako - smogao je snage da se našali Janko.
- I u prošlosti sam imao loše periode i pauze tokom karijere, ali sam uvek pružao maksimum u Dejvis kupu. Svi reprezentativci su se složili da podloga u „Areni“ bude kao u Moskvi , gde Viktor i ja igramo dosta dobro. Mislim da će nam to, kao i puna „Arena“, pomoći da ostanemo u Svetskoj grupi - zaključio je Tipsarević.

Zimonjić sam na terenu

Naša Dejvis kup selekcija broji pet članova, ali prvom treningu nije prisustvovao Nenad Zimonjić. Četvorica reprezentativaca - Troicki, Tipsarević, Bozoljac i Vemić - imali su juče trening od 16 časova, dok je Zimonjić u „Arenu“ došao dva sata kasnije.

alo.rs
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Sep 15, 2009 3:38 pm

Tvrdo protiv uzbekistanaca
Teniska reprezentacija Srbije prvi put na novoj podlozi igra meč DK

Davis Cup... - Page 3 Thumb_10

Srpska teniska reprezentacija počela je da trenira za meč plej-ofa za plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa protiv Uzbekistana, koji bi trebalo da bude održan od 18. do 20. septembra na tvrdoj podlozi u Beogradskoj areni. Selektor Bogdan Obradović neće na raspolaganju imati najboljeg tenisera Novaka Đokovića, ali očekuje da pobedu izbori i s timom u sastavu Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac ili Dušan Vemić.

- Raspoloženje u ekipi je odlično. Svi igrači su spremni za susret sa Uzbekistancima. Podloga je sjajna, već smo je probali i odgovara nam potpuno. Teren je srednje brzine, sličan kao na US openu, baš kao i loptice. Po kvalitetu smo daleko ispred selekcije Uzbekistana, ali i ovom meču, kao i svakom drugom, prilazimo maksimalno ozbiljno - tvrdi Obradović i dodaje da još nije odlučio ko će igrati u dublu sa Zimonjićem, a da su svi spremni da nastupe u singlu.

Zbog izostanka Đokovića, glavna uzdanica Srbije trebalo bi da bude Viktor Troicki, koji je baš kao i Janko Tipsarević bio povređen u prethodnom periodu, ali su obojica optimisti.

- Protivnik jeste slabiji, ali ih nećemo potceniti. Potrudićemo se da već posle drugog dana susreta sa Uzbekistanom dođemo do tri boda koja nam obezbeđuju pobedu i povratak u Svetsku grupu naredne godine. Imamo jak tim, tako da kod god da bude sa druge strane mreže, moramo da pobedimo - tvrdi 32. teniser sveta, a Tipsarević dodaje:
- I u prošlosti se dešavalo da sam imao pauzu pre Dejvis kupa, ali sam uspevao da timu donesem pobedu. Takođe sam i ranije pokazivao da umem da se nosim i izborim s pritiskom. Izostanak Novaka iz tima i činjenica da ćemo mi morati da nosimo sav teret, neće nam smetati

kurir
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 5:49 pm

Važan je cilj, a ne protivnik
Cetvrtak, 17. septembar 2009. 16:09
Davis Cup... - Page 3 V1470510
Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović ocenio je da je njegova ekipa mnogo kvalitetnija od selekcije Uzbekistana, ali da ne sme da potceni protivnika u baražu za ostanak u Svetskoj grupi.

Meč između Srbije i Uzbekistana u baražu za ostanak u Svetskoj grupi igra se za vikend u Beogradskoj areni.

"Velika je razlika u kvalitetu ekipa, ali nikako ne smemo da potcenimo protivnika. Dejvis kup je specifično takmičenje i bilo je mnogo iznenađenja. Igra se na tri pobede, mečevi se igraju svakodnevno i svaka ekipa koja pobedi u takvim uslovima sigurno zaslužuje pobedu", rekao je Obradović na konferenciji za novinare.

On je dodao da je gledao mečeve Istomina na nedavno završenom Otvorenom prvenstvu SAD i istakao da se radi o kvalitetnom igraču.

"On je kompletan igrač, podjednako dobro igra sve udarce, ali mu nedostaje kontinuitet. Njihovi teniseri će biti motivisani, pobedili su Japan u prethodnoj rundi i nisu slučajno stigli do baraža. Neće se unapred predati".

Davis Cup... - Page 3 V1470511


Organizatori meča odlučili su da ulaz na mečeve bude besplatan, a ulaznice će se deliti od petka u 10 sati na ulazima u Beogradsku arenu.

"To je dobar potez, a mi smo očekivali punu Arenu. Možda Uzbekistan nije atraktivan protivnik, ali verujem da ćemo u budućnosti imati više sreće sa žrebom i da ćemo dogurati što dalje u Dejvis kupu jer želimo da jednog dana osvojimo trofej", završio je Bogdan Obradović.

Janko Tipsarević će igrati prvi meč programa u petak protiv Istomina (13 sati).

"Igrao sam sa njim pre tri ili četiri godine na šljaci i pobedio. Od tada je mnogo napredovao, na US openu igrao je u trećem kolu. Želim da Srbija ostane u Svetskoj grupi i da donesem prvi poen ekipi", rekao je Tipsarević.

On je dodao i da je dobro pripremljen za predstojeće mečeve, ali da mu ponekad nedostaje samopouzdanje. Međutim, istakao je da je motivisan i da uvek pruža dobre igre u Dejvis kupu.

"Vratio sam se ranije sa US opena, dobro sam trenirao, spremio se fizički i psihički. Do kraja godine neću raditi sa trenerom, ali ću od početka sledeće sezone imati stalnog trenera. Uvek sam pružao dobre partije u Dejvis kupu jer sam igrao rasterećeno".

Davis Cup... - Page 3 V1470512

Tipsarević je pozvao navijače da ispune dvoranu jer je važan cilj, a ne ime protivnika.

"Mi se borimo za ostanak u Dejvis kupu i tako navijači moraju da razmišljaju, a ne da ćemo 'počistiti' Uzbekistan. Potrebna nam je podrška, a znam da će svi doći u Arenu kada budemo igrali protiv Rusije ili Španije", zaključio je Janko Tipsarević.

Viktor Troicki i Nenad Zimonjić složili su se da navijači ne bi trebalo da prave razliku među protivnicima i poručili da su spremni za predstojeće mečeve.

Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović rekao je da reprezentacija Srbije po kvalitetu zaslužuje da igra u polufinalu ili fianlu Dejvis kupa.

"Očekujem dobar tenis i nadam se pobedi. Uzbekistanci nisu slučajno u baražu, ali mislim da su slabiji, dok je nama mesto u polufinalu i finalu. Otvorili smo vrata Arene jer želimo da bude mnogo navijača i da svima pokažemo da se svetski tenis igra u Srbiji", rekao je Živojinović.

Najbolje rangirani teniser Uzbekistana Denis Istomin rekao je da je u sjajnoj formi, da očekuje dobre mečeve i da mu odgovara tvrda podloga koja je postavljena u Areni.

"Spremni smo da igramo protiv jake ekipe Srbije. Osećam da sam u najboljoj formi. Igram protiv Janka, on je kvalitetan igrač, ali nadam se najboljem", rekao je Istomin.

Mečeve između Srbije i Uzbekistana sudiće Francuz Remi Azemar, Marijana Alveš iz Portugala i Britanac Džejms Ketavong.

Inače, akteri predstojećeg Dejvis kup meča, u društvu selektora i funkcionera, pojačanji Novakom Đokovićem, koji neće igrati, imali su zajedničku večeru u sredu uveče (na slikama).

mondo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 5:50 pm

Tipsarević i Istomin na startu
Cetvrtak, 17. septembar 2009. 12:51
Davis Cup... - Page 3 V1470310
Meč Dejvis kupa između Srbije i Uzbekistana startovaće u petak u 13 sati duelom Denisa Istomina i Janka Tipsarevića, odlučeno je žrebom u Beogradu.

Posle njih, na teren će izaći Faruk Dustov i Viktor Troicki.

U subotu je na programu dubl duela plej-ofa za popunu Svetske lige. Od 15 sati, Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević igraće protiv Istomina i Dustova.

Okršaj Srbije i Uzbekistana biće završen u nedelju, kada će biti igrani preostali dueli u pojedinčanoj konkurenciji. Od 13 sati sastaće se Troicki - Istomin, a posle toga Tipsarević - Dustov.

Ulaz na mečeve za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa u beogradskoj Areni biće besplatan.

(MONDO, foto: TSS)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 7:05 pm



Davis cup 15.09.2009 Serbia Tipsarevic-Zimonjic
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSre Sep 23, 2009 2:03 pm

DEJVIS KUP: Srbija čeka Amerikance!
Sreda, 23. septembar 2009. 12:39
Davis Cup... - Page 3 17g1w5
Najbolji teniseri Srbije igraće u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa naredne sezone sa selekcijom SAD, odlučeno je žrebom u Ženevi.

Duel sa Amerikancima izabranici selektora Bogdana Obradovića igraće od 5. do 7. marta 2010. godine, i biće domaćini, najverovatnije u Beogradskoj areni.

Ukoliko savladaju tim Patrika Mekinroa Novak Đoković i drugovi u drugoj rundi sastaće se sa pobednikom meča Hrvatska - Ekvador.

U ostalim mečevima pre runde Svetske grupe sastaće se u derbiju Španija - Švajcarska, Švedska - Argentina, Rusija - Indija, Čile - Izrael, Belgija - Češka, Francuska - Nemačka, Hrvatska - Ekvador.

Srbija je i prethodne dve godine imala težak žreb, jer je za protivnike dobijala najbolje selekcije sveta – 2008. igrala je u Moskvi protiv Rusije, a ove sezone protivnik je bila Španija u Benidormu.

Prošlog vikenda Srbija je u Beogradu nadigrala Uzbekistan sa 5:0 u plej-ofu i obezbedila opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

Srbija nije imala mnogo sreće ni ove godine na žrebu. Posle prvih favorita, dve godine zaredom, ovoga puta izvukli su druge nosioce, reprezentaciju koja je čak 32 puta osvajala titulu u Dejvis kupu, poslednji put 2007. trijumfom nad Rusijom (4:1).

Selekcija SAD ove godine sa uspehom je prošla prvo kolo takmičenja, nadigravši Švajcarsku sa 4:1, a onda je u četvrtfinalu poražena od Hrvatske (3:2).

Na tom duelu, odigranom u hali Žatika u Poreču, za SAD su nastupali Mardi Fiš, Džejms Blejk i najbolji dubl sveta Majk i Bob Brajan, dok je Endi Rodik odmarao.

Srbija, kao ni Jugoslavija ranije, do sada nisu odmeravale snage sa selekcijom SAD u Dejvis kupu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSre Sep 23, 2009 2:05 pm

Slajka, Arena, Srpska publika,Janko,Viktor,Ziki, Ilija,Novak...ma dobijamo ih 100% Janko je dobio Roddicka na travi, dobice ga i na sljaci pred svojom publikom, za Novaka ne brinem jer ce pocistiti Blejka, a velike su sanse i za dubl bez obzira da li sa Zikijem igraju Janko ili Viktor, i poslednji mec neka odigraju Ika i Roddick pa nek praste asovi :) !!! Jedva cekam!!! srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSre Sep 23, 2009 8:30 pm

SLJAKA* TEA Very Happy
Inace,i ja mislim da su dobre Shanse da dobijemo,otprilike 55-45. Ne bi se zezao sa Amerima,posebno sa njihovim dubl(cinjenjica je da su svi poeni u opticaju i da nema sigurnih,ali mozda dubl je njihov poen,jer sa Zikijem ne igra Nestor na primer),onda sve zavisi ko ce igrati singlove Tipsa ili Troicki.Jer ako bude igrao TRoicki,Njega Rodik sigurno cisti,jer je bolji igrach,pa verovatno da ce izgubiti i od Fisha/Blejka,bez obzira na vrstu podloge,i njemu sljaka nikako ne odgovara.Ako bude igrao Tipsa,onda je to druga pricha.On moze da pobedi i Rodika i Fisa/Blejka ali i da izgubi od obojice(pre pobedi obzirom da je DC,Arena,sljaka...).
-Problem je kompleks koji DJokovic ima od Rodika,mada opet Sljaka bi trebalo da bude njegova podloga.I siguran poen je Djokovic vs. Fish/Blake znachi po meni to je 1-1 za sada.(mada to ne mora tako da bude).Sve zavisi od nas
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSre Sep 23, 2009 11:27 pm

Ima vremena do marta, videcemo srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSub Jan 09, 2010 5:10 pm

DK: Rodik i Blejk otvorili vrata Srbima
08. januar 2010. 10:20 > 10:21

Dvojica najjačih aduta Džona Mekinroa sigurno neće igrati u Beogradskoj areni početkom marta, pa u singlu kao najbolji ostaje Kveri.

Davis Cup... - Page 3 V157508p0

Najboljim srpskim teniserima širom su otvorena vrata ka drugoj rundi Svetske grupe Dejvis kupa. Ta vrata otvorili su im Endi Rodik i Džejms Blejk.

Ono što je krajem prošle godine najavio Viktor Troicki, sada je i definitivno sigurno - dvojica glavnih aduta selektora SAD, Džona Mekinroa, neće igrati u Beogradskoj areni, od 5. do 7. marta, u prvom kolu Dejvis kupa.

Rodik i Blejk su objavili kalendare takmičenja za 2010. i u njima nema gostovanja u srpskoj prestonici što je i logično, jer su nedugo posle na programu turniri Masters serije u Indijan Velsu i Majamiju.

"To je kraj jedne ere američkog tenisa, ali će vrata za Rodika i Blejka uvek biti otvorena", izjavio je Mekinro.

Tako će protiv Đokovića i društva u singlu u Areni najverovatnije igrati Sem Kveri, a za drugo mesto konkurišu Džon Izner, Mardi Fiš i Tejlor Dent.

Kveri (25) i Izner (34) su čak bolje plasirani od Blejka (44) na ATP listi, dok je Fiš trenutno 55, a Dent 76. Međutim, sve su to igrači specijalizovani za tvrde podloge, a pošto će u Areni skoro sigurno biti postavljena šljaka, jasno je da će izabranicima Bogdana Obradovića biti olakšan posao.

Jedini jak adut Džona Mekinroa ostaće dubl, u kome se očekuje da igra trenutno najbolji tandem sveta Bob i Majk Brajan.

(MONDO, foto Guliver/Getty images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Feb 23, 2010 5:58 pm

PREMA KLADIONICI "VILJEM HIL", NAŠI TENISERI FAVORITI ZA OSVAJANJE SALATARE
Srbija osvaja Dejvis kup!

Žreb za Srbiju nije bio lak. Amerikanci su velesila, nema veze što neće igrati Blejk i Rodik. Imaju oni još aduta. Ipak, verujem u naš tim. Šljaka i navijači su naša velika prednost - kazao je Đoković.

Davis Cup... - Page 3 F-DEJVIS-KUP-GLAVNI

Novak Đoković, Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Janko Tipsarević trebalo bi po kladioničarskim prognozama da osvoje "salataru" krajem ove godine.
Na putu do trofeja, Srbi će prvo morati da u Areni od 5. do 7. marta savladaju SAD, a u slučaju pobede najteži rival u narednoj fazi mogli bi da budu neugodni Rusi, ili branioci titule Španci.

Amerikanci će biti oslabljeni za igranje Endija Rodika, dok je nastup Džejmsa Blejka pod velikim znakom pitanja.
- Žreb za Srbiju nije bio lak. Amerikanci su velesila, nema veze što neće igrati Blejk i Rodik. Imaju oni još aduta. Ipak, verujem u naš tim. Šljaka i navijači su naša velika prednost - kazao je Đoković
Procena kladionice "Vilijam Hil" može da se oceni kao realna, mada Srbija nije izrazit, već blag favorit. U slučaju da prođe SAD, Srbija bi najjačeg rivala mogla da ima u selekcijama Rusije i Španije, a u oba slučaja imala bi prednost domaćeg terena i podršku 20.000 navijača.
Rusi imaju sjajnog Nikolaja Davidenka i odličnog Mihaila Južnjija, koji ne leže Novaku Đokoviću, mada uz publiku, srpski as u oba duela slovi kao favorit.
Španija je opasan rival, iako je pitanje kako će završiti njihov duel sa Švajcarcima.
S obzirom na blede partije Rafaela Nadala i promenjivu formu Fernanda Verdaska, Srbija na bržoj podlozi u Beogradu može da na pleća položi osvajača trofeja.
Hrvati imaju samo Marina Čilića, mada bi motivacija mogla da ih natera da odigraju iznad svojih mogućnosti. Srbija je jača od Češke, dok bi u sudaru s Francuzima i Argentincima presudnu ulogu imao domaći teren... Pa kladite se na Srbiju.

Autor:
A. Radonić
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimePon Mar 01, 2010 12:38 am

Srpski teniseri počeli pripreme za susret sa Amerikancima

Davis Cup... - Page 3 17043_10

Muška teniska reprezentacija Srbije počela je u Beogradu pripreme za meč sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država sa kojom će se sastati u prvom kolu Dejvis kupa od 5. do 7. marta u Beogradskoj areni.

Selektor srpske reprezentacije Bogdan Obradović za meč protiv Amerikanaca računaće na najjači tim koji naša zemlja ima, a koji čine Novak Đoković (2. na ATP listi u pojedinačnoj konkurenciji), Viktor Troicki (35.), Janko Tipsarević (37.) i Nenad Zimonjić (prvo mesto u dublu na ATP listi).

Pripreme reprezentativaca naše zemlje počele su poslednjeg dana februara, a u Areni su teren od šljake prvi su isporbali Viktor Troicki i Dušan Vemić.

Viktora Troickog naročito su obradovale vesti iz Dubaija, gde je Đoković uspeo da odbrani titulu:
"Mislim da smo svi u sjajnoj formi. Novak je osvojio turnir u Dubaiju i odbranio titulu od prošle godine. Nije igrao sjajno, ali pokazao je da je veliki igrač. I pored toga što je imao problema od prvog kola, igrao je veliki broj dugih mečeva, sve je uspeo da prevaziđe i izašao je na kraju kao pobednik. Svaka čast Novaku na tome, to je velika vrlina. Janko je takođe igrao dobro u Dubaiju, izgubio od finaliste, sjajno je odigrao protiv trećeg igrača sveta Mareja i pobedio ga. Iako nisam imao sreće sa žrebom u Dubaiju imao sam svoje šanse, koje nisam iskristio, Novak je bio bolji u trećem setu i danas se našao na postolju, svaka mu čast! Zimonjić je najbolji dubl igrač sveta i to sve govori. Spremni dočekujemo Amerikance", rekao je Troicki.

Viktor ne smatra da su rani porazi Amerikanaca na turniru u Akapulku od velikog značaja za srpske tenisere, iako bi to mogao da bude dobar pokazatelj pošto je turnir igran na šljaci.
"To što su Izner i Kveri ispali već u prvom kolu Akapulka ništa ne znači i nije pokazatelj njihovih snaga i mogućnosti. U Meksiko su stigli kasno sa turnira u Memfisu gde su igrali u hali i na betonu. Pritom su igrali finale, jedan protiv drugog, osvojili zajedno takmičenje u dublu, tako da rezultat u Akapulku ništa ne znači. Kveri je izgubio treći set 7:6 od Gonzalesa u Akapulku, što isto tako govori da je dobar igrač. Oni su tamo otišli da treniraju i spremaju se za susret sa nama. Nadam se da će svako mesto u Areni biti ispunjeno, da će publika doći i podržati nas u borbi sa Amerikancima", zaključio je Troicki.

Nikola Pilić i Bogdan Obradović

Uz srpski tim je i legendarni Nikola Pilić, koji je već tri godine stručni savetnik Dejvis cup selekcije Srbije.
"Svi su stigli na početak priprema osim Novaka koji je danas osvojio turnir u Dubaiju, tako da će nam se on sutra priključiti. I Vemić nam je velika pomoć, posebno jer Novak stiže dan kasnije. Meč sa Amerikancima je mnogo teži nego što većina ljudi misli. Nadam se da će momci odigrati dobro. Potreban je taj pobednički naboj koji je jedan od veoma važnih faktora u Dejvis kupu i daj Bože da osvojimo tri pobede", rekao je Pilić.

Dušan Vemić se najpre osvrnuo na nastup sa Novakom u Dubaiju, gde su rano eliminisani u nadmetanju parova:
"Takav je dan bio za obojicu. Trebalo nam je malo više vremena da uđemo u ritam, a naši protivnici su diktirali tempo. Meč je bio brz, nismo ušli 'u udarac', a oni su sve brejkove napravili na odlučujući poen u gemu, osim u poslednjem. Jednostavno, tri-četiri poena su odlučila meč", objašnjava Vemić.

Na Otvorenom prvenstvu Australije 2010. u paru sa Hrvatom Ivom Karlovićem Vemić je stigao do polufinala.
"Igrali smo sve mečeve sa jako dobrom energijom, uživali smo u igri u borili se do kraja. I kad smo gubili nismo se predavali, već smo nastavili da igramo pa šta kraj meča donese, a to ispistavilo se bilo dovoljno za polufinale. U polufinalu nas je malo stigao i umor, jer smo tri dana za redom igrali, jedan meč i preko tri sata. Sve se spojilo, nismo imali svežinu, dok su Nenad i Nestor su igrali svaki poen na nivou prvog dubla sveta. Karlović i ja nastavljamo saradnju, igraćemo na svim većim turnirima ove godine. Kada bi svaki grend slem bio kao Melburn bilo bi odlično. Naredni turniri na kome ćemo igrati su Indijan Vels i Majami. Još nismo ušli u žreb, ali se nadamo da ćemo na licu mesta uspeti u tome", kaže Vemić, dodajući da mu je veoma drago što su svi srpski teniseri " u super formi", i da veruje da će "tako biti i protiv Amerikanaca".

Podsetimo, selektor Dejvis kup reprezentacije SAD Patrik Mekinro najavio je dolazak Džona Iznera (21. na ATP listi u singlu) i Sema Kverija (22), kao i braće Brajan, Boba i Majka koji čine trenutno drugi dubl sveta.

Nova šansa za prolazak u drugi krug

Muška teniska reprezentacija Srbije se u septembru 2007. godine vratila se u Svetsku grupu Dejvis kupa nakon 15 godina i to pobedom nad Australijom u Areni. U prvom kolu 2008. voljom žreba Srbi su igrali protiv reprezentacije Rusije, a 2009. u prvom kolu protiv reprezentacije Španije, koje su u tim trenucima bile među selekcijama sveta, a naši teniseri su pritom oba puta gostovali. Žreb je Srbiji ponovo dodelio jak tim u prvom kolu Svetske grupe, ali ovaj put će Beogradska arena biti mesto u kome će izabranici selektora Obradovića pokušati da prebrode prvu rundu nadmetanja.

blic.rs
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimePon Mar 01, 2010 1:16 am

Ja se iskreno nadam da ce nasi momci pobediti Amerikance i zelim im svu srecu!!I naravno,da ce Janko igrati singl Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSub Mar 06, 2010 2:58 am

Srbija blizu četvrtfinala
Davis Cup... - Page 3 V1626310
05. mart 2010. 20:55 > 00:12

Novak Đoković pobedio Sema Kverija sa (6:2, 7:6, 2:6, 6:3) i obezbedio Srbiji tri "meč lopte" protiv SAD u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa. U subotu meč dublova, Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević igraju protiv braće Majka i Boba Brajana.

Srbija vodi protiv SAD sa 2:0 posle prvog dana takmičenja u prvom kolu Svetske grupe Dejvis Kupa. Veliku prednost našoj reprezentaciji obezbedili su Viktor Troicki i Novak Đoković. Troicki je u prvom meču pobedio Džona Iznera sa 3:1, dok je najbolji srpski teniser bio bolji od Sema Kverija sa 3:1.

Prvu priliku za plasman u četvrtfinale Svetske grupe Srbija će imati u subotu, kada je na programu meč dublova, u kojem će Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević pokušati da protiv prvog para sveta, braće Majka i Boba Brajana, obezbede treći odlučujući poen.

Uvodne susrete u Beogradskoj areni posmatralo je oko 12.000 gledalaca, ali je drugi meč završen pred svega 5.000.

Đoković je pobedio Kverija sa 3:1 posle tri sata i 24 minuta igre. Iako je na početku delovalo da će Beograđanin lako izaći na kraj sa Kverijem, imao je Novak velikih problema, pogotovo u drugom setu (spasio četiri set lopte) i u trećem, koji je izgubio sa 6:2.

PRVI SET:

Kveri je imao šansu da oduzme servis Đokoviću, ali je drugi teniser sveta, kod rezultata 1:2, spasio dve brejk lopte.

Đoković je posle početnog ispitivanja snaga zaigrao znatno angažovanije, a na to su se nadovezale i početničke greške Amerikanca, koji prvi gubi servis na meču.

Novak je nastavio u jakom ritmu, vezao pet gemova i za samo 34.minuta igre poveo sa 1:0.

DRUGI SET:

Posle ubedljive igre u prvom setu, očekivalo se da srpski teniser u istom ritmu nastavi i drugi.

Međutim, već na početku naišao je na jak otpor Kverija, koji je kako je meč odmicao sve bolje servirao. Prvo je 22. igrač sveta uspeo da prekine seriju Đokovića, a zatim i da nastavi svoju.

Poveo je Kveri sa 3:0.

Đoković je uspeo da osvoji gem, ali se pri rezultatu 1:4 ponovo našao u problemu na svoje servis. Bilo je 0:30, pa nova brejk lopta za protivnika, ali se Đoković izvukao i smanjio vođstvo na 2:4.

Prednost gostujućeg tenisera se polako topila.

Đoković je uspeo da prvi put u drugom setu oduzme servis Kveriju, zatim da dobije gem na svoj servis, i da se potpuno vrati u set (4:4).

Ipak, morao je Đoković da servira za ostanak u setu. Prvi reket Srbije spasio je četiri set lopte i konačno stigao do novog izjednačenja.

Drugi set rešavao se u taj-brejku.

Novak je taj deo igre dobio sa 7:4 i posle velike borbe, koja je u drugom setu trajala jedan sat i 16 minuta, poveo sa 2:0.

TREĆI SET:

Osim prvog seta, ništa nije išlo lako za Đokovića protiv Kverija.

Da problem bude veći, pred kraj drugog seta Srbina je počela da muči i povreda mišića.

Amerikanac je napravio dva brejka i prilično lako stigao do velike prednosti od 5:2.

Kveri je iskoristio priliku i prvi dobijeni set u karijeri protiv Đokovića rešio ubedljivo (6:2).

Treći set trajao je 40 minuta.

ČETVRTI SET:

Đoković je u četvrti set ušao maksimalno koncentrisan sa željom da što pre da završi posao.

Uspeo je Beograđanin da napravi brejk prednosti već na početku i da znatno mirnije odigra finiš.

Poslednji gem bio je i najduži. Đoković je iskoristio petu meč loptu i Srbiji obezbedio veliku prednost protiv SAD.

Četvrti set završen je rezultatom 6:3.

"Bio sam svestan Kverijevih kvaliteta. Očekivao sam da će prižiti jak otpor i to se obistinilo. Ljudi nisu svesni koliko je teško promeniti podlogu, pogotovo preći na šljaku, koja traži veliki fizički napor. Poslednji put sam na ovoj podlozi igrao pre više od sedam-osam meseci", rekao je posle meč Đoković.

"Najvažnije je da samo poveli sa 2:0 i da imamo lepu priliku za četvrtfinale. Ipak, Dejvis kup je nepredvidiv i nikoga ne bi trebalo potceniti, pogotovo ne Amerikance", dodao je najbolji srpski teniser.

Đoković se na kraju zahvalio svima koji su došli u Arenu i pružili podršku srpskim teniserima.

"Zahvaljujem se svim ljubiteljima tenisa koji su došli da nas pordže. Mnogi su mislili da je posle 2:0 meč rešen, pa su otišli, ali videli ste i sami duel je još potrajao. Ja sam temperamentan igrač, volim podršku sa tribina i ona me često nosi do pobede", zaključio je Đoković.

Interesantno da je dobar deo statističkih parametara meča bio na strani Kverija (neiznuđene greške 54/45, vineri 45/45, as udarci 3/10, duple greške 7/6).

Đoković i Kveri do sada su bili u prilici da dva puta odmere snage. Srbin ima stoprocentni učinak. Prvu pobedu ostvario je 2008. godine na Australijen openu (6:3, 6:1, 6:3), a drugi put bio je bolji u Monte Karlu iste godine (6:4, 6:0).

mondo
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSub Mar 06, 2010 11:50 pm

subota, 06. mar 2010, 11:48 -> 20:50
Dejvis kup

Amerikanci smanjili rezultat

Zimonjić/Tipsarević - Brajan/Izner 1:3 (6:7 (8:10), 7:5, 6:7 (8:10), 3:6)

Teniska reprezentacija Srbije propustila je danas prvu priliku da se plasira u četvrtfinale Dejvis kupa, pošto je u dublu izgubila od SAD sa 3:1.
Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević izgubili su od Boba Brajana i Džona Iznera po setovima 6:7, 7:5, 6:7, 3:6.

Davis Cup... - Page 3 Tipsa-ziki2

Srbija posle dva dana takmičenja vodi sa 2:1, a treću pobedu će moći da ostvari već sutra, kada su na programu dva singl meča. Od 15.00 igraju Novak Đoković i Džon Izner, a posle toga igraju Viktor Troicki i Sem Kveri.

Prva dva singla pripala su Srbiji, pošto je Troicki pobedio Iznera sa 3:1 (7:6, 6:7, 7:5, 6:4), a Đoković Kverija, takođe sa 3:1 (6:2, 7:6, 2:6, 6:3).

Dubl je bio šansa da se Srbija domogne četvrtfinalnog duela sa Hrvatskom u julu, ali je pobeda izostala iako su SAD bile oslabljene neigranjem Majka Brajana, koji sa bratom blizancem Bobom čini najbolji tandem sveta. Majka Brajana je uspešno zamenio 206 centimetara visoki Izner.

Zimonjić i Tipsarević su imali šanse za trijumf. Srpski par je u taj-brejku prvog seta vodio sa 6:2, a potom imao još jednu priliku za vođstvo od 1:0, ali su Amerikanci uspeli da preokrenu rezultat i taj deo igre reše u svoju korist sa 10:8.

Zimonjić i Tipsarević su potom stigli do izjednačenja, pošto su u 11. gemu drugog seta napravli prvi brejk na meču i tu prednost sačuvali za rezultat 1:1.

Davis Cup... - Page 3 Tipsa-ziki3

Srpski tandem imao je šansu da oduzme servis protivnicima i u 11. gemu trećeg seta, ali je nije uspeo da iskoristi tri brejk šanse. Novu priliku imali su i u taj-brejku istog seta, u kome se dogodio i verovatno odlučujući trenutak meča. Zimonjić i Tipsarević su vodili sa 6:5 i na servis Kverija pokušali da stignu do vođstva od 2:1.

Tipsarević je Kverijev servis riternom pretvorio u poen za Srbiju i odmah počeo da slavi sa Zimonjićem.

Glavni sudija je, međutim, poen dodelio gostima pošto je Zimonjić singlalizirao aut kod servisa Kverija, što je protivno propisima jer je tako zasmetao protivnicima.

Srpski dubl potom nije iskoristio još jednu set šansu, pa su Amerikanci, ponovo sa 10:8, stekli novu prednost. Vođstvo su materijalizovali u četvrtom setu u kome su slomili otpor domaćina. U petom gemu napravili su prvi brejk, a u poslednjem, devetom i novi za konačnih 3:1.

Davis Cup... - Page 3 Ziki-majca

Zimonjić je tako jubilarni 50. meč u dresu reprezentacije završio porazom. Pre meča predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović uručio je Zimonjiću dreš sa brojem 50 i natpisom "Zimonjić na leđima".



Srecno sutra! cheers srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeNed Mar 07, 2010 12:47 am

Steta za dubl, nismo imali srece. Ziki zakazao, Janko bio odlican.
Nadam se da ce Janko igrati 5ti mec sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeNed Mar 07, 2010 12:39 pm

Slazem se da je Janko bio odlican partner Zikiju u dublu, i dao je sve od sebe, al eto nisu uspelu....Ziki je cini mi se bio malo nervozan! Jako mi je zao sto je izgubio svoj 50 jubilarni mec u karijeri , al bice bolje, verujem da ce ih odigrati jos puno puno... Ja iskreno ne bih volela da Janko igra 5 mec ukoliko Novak donese 3 poen Srbiji, bezveze je, jer ispada kao kad je sve reseno Janko ajde ti cisto onako, zasluzio je on mnooogo vise!!!
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeNed Mar 07, 2010 3:37 pm

U pravu si Teice, naravno da zasluzuje, ali ja bih opet voleo da ga gledam. Mada evo jedna konstatacija od mene, mozda je to tacno. Izner je prvi reket SAD, a prvi reketi igraju u nedelju prvi mec tako da se znalo da ce Izner igrati u petak protiv naseg drugog reketa. DA je kojim slucajem Kveri 1. reket Amerike, mislim da bi igrao Tipsi, jer on ima daleko vece sanse protiv Kverija koji je za Iznera izmislio tenis na sljaci. Ja ne mogu da kazem da je Vica dobar decko, ali je Janko bolji za sljaku. Janko je sve dostojanstveno i sportski podneo, vidi se da je pravi sportista i dobar covek, kako je navijao i bodrio svoje drugare!
ONO STO ME IZNERVIRALO JE:
1) Kad je spiker najavljivao Tipsu pa Troickog pa Zikia, i onda kaze: A sad ako ste stedeli dlanove, najveci aplauz za Nooooovaaaakaa Djokovicaaaa!!!! Strasno!
2) Kad je Novak rekao publici,tj. prodrao se : TISIIIINAAAA
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Mar 09, 2010 2:21 am

Slazem se s tobom ! Setimo se kako je Janku tesko pao poraz protiv Hjuita u mecu Dejvis Cupa u Beogradu protiv Australije, nije imao snage i zelju da se raduje na kraju kad smo ih pobedili, a sad....bio je susta suprotnost, na kraju je vodio i kolce i pohvalio publiku najvise od svih, a on je slobodno mogu da kazem bio vodja navijaca na klupi :)))
I mene je jako iznerviralo to sto je rekao voditelj programa u Areni, potcenio je tako i Janka i Zikija i Vicu! A Novaka ne bih komentarisala, jer ide iz krajnosti u krajnost, kao da moze da programira publiku kad sme a kad ne da navija. svaka mu cast i hvala na pobedi, ali decko cesto preteruje!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Mar 09, 2010 2:32 am

Sa Jankove svadbe pravo u Split!
Ponedeljak - 08.03.2010

Davis Cup... - Page 3 Tenis-10

Teniska reprezentacija Srbije je u četvrtfinalu Dejvis kupa! Posle tri dana velike borbe, „orlovi“ su nadjačali selekciju SAD, a poen koji je „jenkije“ poslao kući pognutih glava domaćinu je doneo Novak Đoković koji je tukao Iznera sa 7:5, 3:6, 6:3, 6:7, 6:4.

Pravi izazovi tek predstoje, a ukoliko se pogleda raspored naših najboljih tenisera za leto on izgleda otprilikemo ovako - Vimbldon (od 24. juna do 4. jula), svadba Janka Tipsarevića (4. jul) pa pravac Split (od 9. do 11. jula) na okršaj sa Hrvatima.

- Uh, bilo je naporno ovo gledati sa klupe. Svaka čast Noletu, idemo dalje, a što se nas tiče imamo velikih obaveza na leto. Moram prvo da se oženim sa Biljanom, pa onda idemo u Split. Bila mi je velika čast da budem deo ovog tima pred ovako fantastičnom publikom - poručio je uz veliki osmeh Tipsarević.
Novak Đoković je bio iscrpljen posle maratona sa Iznerom, ali je smogao snage da podeli autograme.
- Nema zezanja, imamo gust raspored, pa eto već danas ćemo svi biti u istom avionu na putu do Indijan Velsa gde nas očekuje novi turnir. Što se tiče dugoročnog rasporeda, prvo Vimbldon, pa kod Janka da ga oženimo, pa idemo dalje. Nemojte da me pitate ko će biti zadužen za trubače, moje je da se lepo provedem, za muziku morate da pitate Janka - rekao je Novak.

Jedan od najboljih dubl igrača u istoriji Nenad Zimonjić prilično je emotivno dočekao kraj meča.
- Nismo uspeli da donesemo poen Srbiji u dublu, ali srećom pa imamo Noleta u ekipi. Hvala svima, ovo je zaista veliki uspeh za sve nas - rekao je Zimonjić.
Prema rečima svih iz stručnog štaba Srbije odlučujući poen „orlovima“ doneo je Viktor Troicki još prvog dana.
- Dobro, ako vi tako kažete neka bude. Iskreno, svaki meč je bio veoma bitan, a posebno bih se zahvalio Noletu jer mi je skinuo sa leđa odgovornost da moram da igram odlučujući meč sa Kverijem - rekao je Troicki.


Prpić: Oba naša igrača su bolja od Troickog!

U Hrvatskoj su već počeli da se spremaju za meč četvrtfinala protiv Srbije, a po svemu sudeći, komšije će nas ugostiti u Splitu.
- Daleko je taj meč. Prvo moramo da razmislimo koja nam podloga odgovara, da li ćemo se okrenuti nama ili staviti onu što njima manje odgovara. Smatram da su oba naša igrača kvalitetnija od njihovog drugog igrača. Tako da je sve otvoreno - našao je računicu selektor „kockastih” Goran Prpić.
Najbolji hrvatski igrač, Marin Čilić, smatra da je svejedno gde će meč biti odigran.
- Meni je svejedno, ja sam za svaki grad. To će biti vrlo privlačno i za publiku. Sasvim je svejedno, smatram da će atmosfera biti vrhunska - kaže Čilić.


Bez Pilića na Hrvate!

Ukoliko je i bilo dileme da li će Hrvati ugostiti srpsku reprezentaciju u Zagrebu ili Splitu, ona je juče nestala. Presudna činjenica bio je podatak da će „orlovi“ na primorje otputovati bez specijalnog savetnika Nikole Pilića.
- U Splitu sam rođen i proveo sam puno lepih trenutaka, tako da neću otputovati sa reprezentacijom Srbije ukoliko se bude igralo tamo. Da se kojim slučajem igra u Zagrebu, onda bi i postojala mogućnost. U svakom slučaju, u ovom trenutku smatram da Srbija ima nekoliko milimetara prednosti nad Hrvatskom, ali videćemo šta će biti - rekao je Pilić.


Mekinro: Veliko je rivalstvo Srba i Hrvata

- Koliko ja znam, vlada veliko rivalstvo između ove dve zemlje. Smatram da Srbija ima odlične igrače, ali biće to veoma interesantan meč, pogotovo zbog činjenice da će Hrvatska biti domaćin - smatra selektor Amerikanaca Patrik Mekinro.

alo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Mar 09, 2010 2:33 am

Texy ::
Moram prvo da se oženim sa Biljanom, pa onda idemo u Split.

lol! lol! lol! lol! lol! MORA lol! lol! lol! (konacno je priznao) Wink
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Mar 09, 2010 2:33 am

Texy ::
Texy ::
Moram prvo da se oženim sa Biljanom, pa onda idemo u Split.

MORA lol! lol! lol! (konacno je priznao) Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP

Mirjana MP


Broj poruka : 80
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 23.05.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeSre Mar 10, 2010 7:10 pm

Janko je bio fantastičan partner Zikiju! JoJ Bože da li je moguće da smo se plasirali u to četvrtfinale?! :)
Texy kraljice.. morala si ovo ovoliko puta da naglasiš-- Janko se MORA oženiti Biljom! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimePet Mar 12, 2010 3:59 am

MOGUCE JE, KONACNO SMO U 1/4 finalu Very Happy srbin
hehehehe morala sam da naglasim, bas kao i on lol!
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP

Mirjana MP


Broj poruka : 80
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 23.05.2009

Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitimeUto Mar 16, 2010 5:35 pm

Nisam znala gdje ovo da postavim pa evo ovdje!

Srpski teniseri se odrekli premija od TSS

Davis Cup... - Page 3 3896-1

Generalni direktor i glavni operativac Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić kaže da su se najbolji srpski teniseri Jelena Janković, Ana Ivanović, Novak Đoković i ostali reprezentativci, svesni teške finansijske situacije u državi, odrekli novca koji su dobijali za nastupe u nacionalnom timu. Zauzvrat, savez je povećao njihov udeo koji dobijaju od ITF posle svakog meča i pobede u Fed, odnosno Dejvis kupu, sa 50 na 70 procenata od ukupne novčane nagrade.

- Svako kolo u svetskoj grupi, prema propisima ITF, donosi određena novčana sredstva savezu, pa bi tako osvajanje Dejvis kupa ove godine moglo da nam donese 1.150.000 dolara. Po važećem pravilniku 70 odsto tog novca dele igrači, takođe po određenim principima - nije isto da li je neko sedeo na klupi ili je bio na terenu, da li je igrao dva ili tri meča, i kakve je rezultate imao - rekao je Orlandić u intervjuu za "Večernje novosti".

Da li verujete da možemo do „salatare“ u 2010?

- Mislim da možemo do titule, s obzirom na to ko nam dolazi, a kome idemo u goste. Ukoliko prođemo Hrvatsku, u polufinalu idemo verovatno na Češku, sa kojom bismo igrali kod nas. U finalu od četiri reprezentacije, kod tri bismo bili domaćini, samo bismo gostovali Argentini. Ipak, prvo treba pobediti Hrvatsku. Rezultat će zavisiti i od podloge, a naša prednost je što imamo Đokovića, drugog igrača na svetu, Zimonjića prvog na svetu, i taj dubl je možda naša šansa za prolazak.

Budžet TSS u 2009. iznosio je oko 1.000.000 evra, nešto slično kao i ove. Kako trošite ta sredstva?

- Jedan od prioritetnijih programa već sedam godina su fjučers turniri, a imamo ih deset godišnje. Svaki pomažemo polovinom nagradnog fonda, odnosno sa po 5.000 dolara. Drugo, finansijski pomažemo najboljim juniorima, formirali smo A i B tim sa 27 igrača i svako od njih je dobijao od 6.000 do 15.000 dolara na godišnjem nivou. Ove godine taj spisak je sveden na 17 imena zbog loše finansijske situacije. Dalje, organizujemo i regionalne kampove u Beogradu, Novom Sadu, Gornjem Milanovcu i Nišu, gde okupljamo oko 70 najboljih igrača uzrasta od 11 do 14 godina, pa u Beogradu imamo i zakupljen određen broj termina na tvrdoj podlozi, za naše najperspektivnije juniore. Prošle godine su još važili i ugovori sa našim najboljim igračima, doduše, bili su 50 odsto manji nego prethodne, ali su postojali. Veliki trošak nam predstavlja i organizacija brojnih takmičenja.

Zašto onda uporno forsirate „Arenu“ gde dan iznajmljivanja košta paprenih 25.000 evra?

- Nismo u mogućnosti da odredimo drugi prostor koji zadovoljava standarde Dejvis i Fed kupa. Dok smo bili u Evro-afričkoj zoni onda je moglo mnogo objekata u Srbiji da uđe u izbor. Međutim, Svetska grupa ima veoma visoke i često nepotrebne zahteve, ali oni su deo pravilnika i moramo to da poštujemo. Često kao problem nam se javlja i podloga. Onda kada igramo na šljaci, nemoguća je misija naći dvoranu u koju ona može da se postavi. To u „Areni“ nije problem. Mnogi pitaju zašto ne „Pionir“, ali, nažalost, ta dvorana je opterećena treninzima i mečevima košarkaša Zvezde i Partizana. Sigurni smo da bi sa „Pionirom“ prošli jeftinije i da bi atmosfera bila bolja nego što je u „Areni“, ali, gde bi onda Zvezda i Partizan? Cena „Arene“ jeste 25.000 evra na dan, ali mi je plaćamo po cenovniku koji pravi razlike među onim danima kada se priprema teren i kada se odigravaju mečevi - objašnjava Orlandić.

Zašto nikako ne uspevamo da napunimo „Beogradsku arenu“?

- Problem je što je ona veoma velika. Osam hiljada i nije tako mali broj. Ipak, ekonomska situacija je glavni razlog slabije posete. Narod više nema toliko sredstava da dolazi na ovakve događaje, ali moraju da znaju da cene ulaznica ulaze u troškove oko dvorane. Trebalo je da prodamo više od 8.000 kompleta ulaznica kako bismo ih pokrili. Ako, na primer, prepolovimo cenu karata, morali bismo da prodamo dupke punu „Arenu“ da bismo bili na „nuli“.

Postojala je mogućnost da organizujete Fed kup meč u „Akademiji Đoković“. Da li to znači da ste zakopali „ratne sekire“ sa porodicom našeg najboljeg tenisera?

- Mogućnost za meč na „Galetu Muškatiroviću“ je bila najnormalnija odluka da igramo tamo gde imamo adekvatne uslove i gde bi nam troškovi bili manji nego u „Areni“. Saradnju sa porodicom Đoković zaista imamo, i ona je korektna, a da je drugačije, pitanje je da li bi Novak bio u reprezentaciji.

Ali, rečeno je da Novak ne igra za reprezentaciju zbog TSS već zbog Srbije?

- Normalno, jer nije TSS sam po sebi svrha. Igrači ne igraju za TSS, već za Srbiju, baš kao što čine i fudbaleri, odnosno košarkaši. Na nama je da im damo najbolje moguće uslove da ostvare što bolje rezultate.

Da li ima nekih otvorenih pitanja između vas i vrhunskih igrača?

- Mislim da nema. Probali smo i učinili sve da njima kroz ugovore koje smo svojevremeno potpisali vratimo sve što im nekada nije pruženo i omogućeno, a što sadašnjim generacijama činimo i radimo. Sada smo došli u situaciju u kojoj smo svi svesni problema sa kojima se suočavamo i činimo maksimum da je prevaziđemo. Objašnjeno im je da smo trenutno u finansijskim teškoćama i da novac koji bismo rado usmerili ka juniorima preusmeravamo ka njima, što su oni razumeli i čega su ga se odrekli - zaključuje Orlandić.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Sponsored content





Davis Cup... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Davis Cup...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Davis Cup...
» Davis Cup
» Davis cup!
» Davis cup: SERBIA - CROATIA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: