Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Davis Cup...

Ići dole 
+8
(:~NenA~:)
Vuksha
Pele
Jecika
Shadow
Admin
Texy
snoopy
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:46 pm

Obradović: "Bolji smo od Slovaka"

Davis Cup... - Page 2 Serbia10

Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović rekao je da ekipa mora maksimalno ozbiljno da shvati duel sa Slovacima, iako je slovački tim lošiji po rangu igrača na ATP listi. "Imamo veliki motiv za ovaj duel i nema veze što je po trenutnom renkingu na ATP listi Srbija mnogo bolja. Slovaci imaju iskusan tim predvodjen Dominikom Hrbatijem i zato moramo ozbiljno da se spremimo", izjavio je Obradović na konferenciji za novinare u Beogradu.

Selektor Srbije je, umesto nedovoljno oporavljenog Janka Tipsarevića, u tim za duel sa Slovacima pozvao Borisa Pašanskog.

"Pašanski je izuzetan igrač, kome je najbolji renking svojevremeno bio 55. mesto na ATP listi. Prošle godine je bio u timu protiv Australije, kada nam je doneo jednu pobedu", objasnio je Obradović svoj izbor.

Obradović je rekao da dobro poznaje slovačke igrače i naveo da još ne zna ko će za njih nastupiti u dublu.

"Verujem da će Hrbati i Lukas Lacko igrati singl mečeve, a njihov selektor još nije odlučio ko će igrati dubl", kazao je Obradović.

Selektor Srbije nagovestio je da će za Srbiju u dublu najverovatnije opet igrati Nenad Zimonjić i Novak Đoković.

"U dublu su Zimonjić i Đoković pokazali da umeju dobro da odigraju. Najvažnije je da možemo da računamo na četiri dobra tenisera u ekipi", zaključio je Obradović.

Reprezentativac Srbije Viktor Troicki rekao je da Srbiji najveća opasnost preti od Hrbatija, ali je izrazio uverenje da će "orlovi" obezbediti opstanak u Svetskoj grupi.

"Nisam do sada igrao protiv Hrbatija i Lacka. Ipak, Hrbati je jedno vreme bio medju prvih 20 tenisera na svetu. Srbije u ovom trenutku, ipak, ima kvalitetnije igrače", izjavio je Troicki.

Boris Pašanski naveo je da je u dosadašnjoj karijeri nekoliko puta trenirao protiv Hrbatija i da se radi o veoma dobrom igraču.

"Nekoliko puta sam trenirao sa njim i znam da je u poslednje vreme igrao u slabijoj formi zbog oporavka od povreda. Protiv Lacka sam igrao jednom na betonu i dobio sam ga", rekao je Pašanski.

Pored Pašanskog i Troickog, za Srbiju će u Slovačkoj igrati Novak Đoković i Nenad Zimonjić. Igrači i stručni štab Srbije sutra putuju u Bratislavu. Duel Slovačke i Srbije igraće se od 19. do 21. septembra.

Izvor: b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:48 pm

Ja takodje smatram da bi bolje bilo da je Obradovic ubacio Vemica, da igra sa Zikijem, a da Nole i Viki budu odmorni i spremni za singl! U svakom slucaju puno srece nasim teniserima, i Borisu!
A Janku zelim brz oporavak , a onda da ga gledamo na sledecem mecu Davis Cupa 2009!!! Very Happy srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePon Sep 15, 2008 9:37 pm

Davis Cup... - Page 2 351a72t

DEJVIS KUP: Janko ipak igra protiv Slovaka!

Janko Tipsarević će ipak igrati protiv Slovačke u meču za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa. TSS prošle nedelje saopštio je da naš drugi reket neće biti u stanju da igra i, umesto njega, pozvao Borisa Pašanskog da se priključi timu, ali se u ponedeljak dogodio obrt.

Iz Bratislave je stiglo saopštenje da je Tipsarević dobio "zeleno svetlo" od lekara i da je potom hitno doputovao u prestonicu Slovačke, gde će od 19. do 21. septembra u "Simabak Areni" biti odlučeno koja će od dve reprezentaciji u 2009. godini nastupati u Svetskoj grupi, a koja u Evro-afričkoj zoni.

"Uoči samog polaska u Bratislavu, dobili smo uverenje od Jankovog lekara da je povreda zalečena i da će sa njim biti sve u redu. Odmah smo priključili Tipsarevića ekipi i on je već u ponedeljak trenirao sa ostalim igračima bez ikakvog problema. Ipak, on je i dalje pod intenzivnom pažnjom lekara i fizioterapeuta reprezentacije. Videćemo kako će se stvari dalje odvijati, nadam se pozitivno", rekao je selektor našeg tima Bogdan Obradović.

On je dodao da su ostali zdravi i da je atmosfera sjajna.

"Vredno se radi i očekujemo pobedu".

Dolazak Tipsarevića ne znači da će Pašanski napustiti reprezentaciju, naprotiv. On ostaje u timu i čekaće svoju priliku.

Tipsarević je povredio skočni zglob na Olimpijskim igrama u Pekingu, kada je predao meč Olivijeu Rokusu, a kasnije je samo pogoršao povredu nastupom na US Openu.

I protvinik je trenirao dva puta u ponedeljak, kao i srpski teniseri. I jedni i drugi saznaće imena protivnika u četvrtak na žrebu, a u petak slede prvi mečevi: prvog i drugog reketa i obrnuto.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePon Sep 15, 2008 11:29 pm

Aaaaaaaaaaaaaaa ja sam presrecna (mada to i ne moram da govorim , jer vec znate svi) Very Happy ...pa Anna je sama rekla Very Happy
SRCE MOJA NAJDRAZE....kako me je obradovala ova vest!!! Nadam se da se oporavio u potpunosti! A znala sam ja da ce on igrati za Srbiju, uvek...SRECNO KRALJU UVEK SAM UZ TEBE!!! naJJbolji si!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeUto Sep 16, 2008 3:05 pm

Odlično! Samo da se ne povredi Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 25, 2008 10:13 pm

DEJVIS KUP: Srbija na Španiju

Reprezentacija Srbije u prvoj rundi Svetske grupe Dejvis kupa gostovaće u Španiji, odlučeno je žrebom u Madridu.

Duel će se igrati od 6. do 8. marta sledeće godine.

Selekcija Španije, predvođena Rafaelom Nadalom, igraće finale ove godine protiv selekcije Argentine.
Španci su do sada dva puta osvojili "salataru" - 2000. i 2004. godine.

Selektor Dejvis kup tima Srbije Bogdan Obradović nije bio zadovoljan žrebom, ali bez obzira na to on tvrdi da će njegov tim pružiti maksimum i ići na pobedu u Madridu.

"Svi ste videli kako je ispalo na kraju - dobili smo dve najgore okolnosti, igramo u gostima protiv najjače ekipe na svetu, uz našu. Međutim, kada vam je cilj da osvojite Dejvis kup onda nije velika razlika da li sa najjačima igrate u prvom kolu ili finalu. Sa Đokovićem, Tipsarevićem, Troickim i Zimonjićem imamo kvalitetan i dobar tim i nemamo razloga da se plašimo bilo koga. Ja samo očekujem da moji igrači budu zdravi pred meč u Madridu, a ne da se ponovi situacija iz Moskve sa početka ove godine. Nadamo se da će sve biti u redu, kako bismo dali sve od sebe da pobedimo u Španiji", izjavio je Obradović.

U ostalim mečevima prvog kola Svetske grupe igraće Argentina - Hiolandija, Francuska - Ćeška, SAD - Švajcarska, Hrvatska - Čile, Izrael - Švedska, Rumunija - Rusija i Austrija - Nemačka.

Direktor TSS Dušan Orlandić bio je razočaran posle žreba, budući da je Srbija imala šansu da za protivnike dobije Nemačku, koju je priželjkivala, ali na kraju ipak dobila jednu od najjačih selekcija sveta.

"Drugu godinu zaredom nismo imali sreću u žrebu. Najpre smo prošle godine izvukli Rusiju u Moskvi, a sada Španiju u Madridu. Verujem ipak da možemo svakog da pobedimo, ali da nismo imali sreće - nismo", rekao je prvi operativac srpskog saveza.

Očekivano je da će Španija odabrati da igra na šljaci, njihovoj omiljenoj podlozi, na kojoj devet godina nisu poraženi kod kuće.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSub Nov 22, 2008 2:37 pm

Tenis (sve vesti)


DK (finale): Nalbandijan udario, Lopez vratio
Petak, 21. novembar 2008. 22:28

Selekcije Argentine i Španije ostvarile su po jednu pobedu prvog dana finalnog meča Svetske grupe Dejvis kup takmičenja u Mar del Plati.

Domaća selekcija je povela preko David Nalbandijana, koji je u prvom duelu savladao Davida Ferera sa ubedljivih 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2 posle tačno dva časa igre.

Ipak, oslavljeni Španci, koji igraju bez najboljeg igrača Rafaela Nadala, uzvratili su u drugom duelu. Felisijano Lopez je u maratonu, koji je trajao gotovo tri i po sata, nadigrao Huana Martina del Potra sa 3:1 (4:6, 7:6, 7:6, 6:3) i gostima doneo izjednačenje.

U subotu je na programu duel dublova, a snage će odmeriti Hoze Akasuso i Augustin Kaljeri, na jednoj, i Felisijano Lopez i Fernando Verdasko, na drugoj strani.

U nedelju će biti rešeno i pitanje pobednika posle pojedinačnih susreta, a prema ranije obavljenom žrebu susrešće se Del Potro i Ferer, odnosno Nalbandijan i Lopez.

Argentina prvi put igra finalni meč na svom terenu i želi da osvoji prvu titulu, nakon što je dva puta doživela poraz u finalima, 1981. i 2006. godine.

Španija u Mar del Plati juri treću "salataru" u istoriji, pošto je pehar Dejvis kupa osvajala 2000. i 2004. godine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Vuksha

Vuksha


Broj poruka : 300
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.05.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSub Nov 22, 2008 3:47 pm

samo da pobedi Argentina :))
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Jan 14, 2009 3:18 pm

Kosta: Teško protiv Srbije
Utorak, 13. januar 2009. 22:46
Davis Cup... - Page 2 V1212410
Selektor Dejvis kup reprezentacije Španije Albert Kosta smatra da će njegovoj ekipi biti veoma teško da savlada Srbiju u prvom kolu Svetske grupe.

"Iako Srbija još nije stekla renome kakav imaju Rusija, SAD ili Francuska, radi se o izuzetno snažnom timu koji predvodi Novak Đoković", rekao je Kosta.

Nekadašnji reprezentativac Španije i osvajač Rolan Garosa 2002. naglasio je da izuzetno poštuje kvalitet srpskih igrača.

"Članovi njihovog tima su u odličnoj formi i biće teško pobediti ih".

Španski selektor veoma je zadovoljan što će se meč od 6. do 8. marta igrati u Benidormu pored Alikantea, na obali Mediterana.

"Oduševljen sam što ćemo igrati na nultoj nadmorskoj
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeNed Feb 22, 2009 11:08 pm

Kosta: Varate se da će sa Srbima biti lako...
Nedelja, 22. februar 2009. 13:31

Novi selektor Dejvis kup tima Španije Albert Kosta izjavio je da njegova ekipa meč prvog kola Svetske grupe u Benidormu protiv Srbije dočekuje maksimalno motivisana, ali i veoma oprezna.

"Najteže je igrati prvi meč u bilo kom takmičenju. Mi smo šampioni i imamo dodatni pritisak zbog toga. Ako neko misli da će protiv Srbije biti lako, vara se... Igramo pred svojom publikom, što jeste dobro, ali Srbi imaju veoma dobar tim na čelu sa trećim igračem sveta Novakom Đokovićem i zbog toga moramo biti veoma oprezni", izjavio je Kosta, koji će od 6. do 8. marta debitovati na klupi španske teniske selekcije.

Kosta će na duelu protiv Srbije računati na povređenog Rafaela Nadala, uz Davida Ferera, 14. sa ATP liste, Tomija Robreda (17) i Felisijana Lopeza (28), dok će rezerva biti Nikolas Almagro (23).

U Benidormu jedino neće biti heroja velike pobede iz prošlogodišnjeg finala u Mar del Plati protiv Argentine Fernanda Verdaska, devetog igrača sveta, zbog povrede.

Selektor "crvene furije" očekuje žestok otpor Srbije, jer kako kaže, svaka ekipa daje maksimum na startu, jer ne želi da gubi u prvom kolu.

"Srbija ima izuzetno kvalitetnog Đokovića, Janka Tipsarevića, koji je postao specijalista za duge i iscrpljujuće mečeve, Viktora Troickog, koji bolje igra na brzim podlogama i najboljeg igrača sveta u igri parova, Nenada Zimonjića. Oni su veoma skladna ekipa, uigrana, dobro se poznaju, a naročito su opasni kada igraju za svoju zemlju", ocenio je Kosta.

Koliko su Španci ozbiljno shvatili duel protiv tima selektora Bogdana Obradovića potvrđuje i činjenica da će u Benidorm stići nedelju dana pre susreta sa Srbijom.

Oni će odmah nakon finalnih radova oko postavljanja podloge u parku Tera Mitika početi da treniraju i to raditi svakodnevno kako bi se što bolje prilagodili na teren, koji će morati da se slegne.

Meč prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa između branioca trofeja Španije i Srbije igraće se od 6. do 8. marta u Benidormu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeNed Mar 01, 2009 3:23 am

Bez Nadala pobeđujemo

ZA RAZLIKU od Novaka Đokovića, koji smatra da je selekcija Španije apsolutni favorit u predstojećem Devis kup susretu protiv Srbije (6-8. mart u Benidormu), bez obzira na sastav tima, Janko Tipsarević ima nešto drugačije mišljenje.
- Ako bi se nekim slučajem desilo da Nadal nije spreman za meč, onda bi šanse bile 50-50, pa čak i 60-40 odsto u našu korist - rekao je Tipsarević. - Nadal voli da najavi da će biti spreman za neki turnir, a onda se na njemu ne pojavi. Posle finala u Roterdamu, na kojem nije mogao da hoda od bolova, rekao je da će igrati u Dubaiju, pa je morao
da otkaže. On je veliki borac i sigurno će pokušati da pomogne španskom timu, ali pitanje je koliko stvarno može.
Ako najbolji teniser sveta ipak bude na terenu "crvena furija" će biti favorit.
- Da, tada bi šanse Španaca bile 60-40 ili 70-30 odsto. Mislim da ih očekuje znatno teži posao nego što oni misle - upozorava Tipsarević. - Imamo Zimonjića koji je najbolji dubl igrač sveta i bez obzira na to koga nam postave za rivala, mi smo u prednosti. Dakle, trebala bi nam još dva poena u singlu. Dakle, morali bismo da pobedimo dva puta Ferera ili Robreda.

vecernje novosti
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 02, 2009 12:22 am

Počele pripreme u Benidormu

Davis Cup... - Page 2 101974711249aaa7c877842370954118_big

Teniska reprezentacija Srbije počela je okupljanje pred duel sa Španijom u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa.


</B></FONT>
Selektoru Bogdanu Obradoviću prvi su se u subotu javili Viktor Troicki i Janko Tipsarević. U nedelju uveče će im se pridružiti Nenad Zimonjić, a u ponedeljak ujutru i Novak Đoković, koji je ove nedelje osvojio turnir u Dubaiju. Članovi srpske delegacije za sada su veoma zadovoljni onim što su videli u Benidormu, gde će se od 6. do 8. marta igrati mečeve.
"Teren je izuzetno pripremljen, iako stadion još nije potpuno završen, a naši igrači su maksimalno motivisani. Domaćini su izuzetni, u svemu nam izlaze u susret. U hotelu se osećamo odlično, kao i na terenu. Jednostavno ne možemo da nadjemo nijednu zamerku. Za sada im dajemo najvišu ocenu", kazao je Obradović.

Sličnu ocenu izneo je i Troicki, 44. teniser sveta.

"Teren je odličan, mada je šljaka malo krupnija nego na primer u Parizu", rekao je novinarima u Benidormu Troicki, osvajač ovogodišnjeg "MTS" Open turnira u Beogradu, koji je ove nedelje igrao u Dubaiju, ali je ispao u prvom kolu.

"Osećam se dobro i to sam u Beogradu i dokazao. U Dubai sam, medjutim, stigao sa minus pet na plus 30 stepeni Celzijusa što se i osetilo u mojoj igri. Nisam mogao normalno da funkcionišem i zbog toga je usledio rani poraz", istakao je Troicki.

Teniseri Srbije, iako nekompletni, danas će održati dva treninga, dok Španci za sada to čine jednom. Domaćini su takodje nekompletni, pošto su u Benidorm stigli samo Rafael Nadal i Felisijano Lopes.

Tomi Robredo, koji je ove nedelje igrao u Akapulku gde je stigao do polufinala, kao i David Ferer, kojeg je Djoković juče pobedio u borbi za titulu u Dubaiju, stići će sutra.

Očekuje se da će domaćini, zbog velikog interesovanja, morati da prošire montažni stadion u parku "Tera Mitika" koji je bio planiran za 14.000 posetilaca. Kupovinu ulaznica ne ometa ni činjenica da se prodaju po ceni od 160 do 350 evra.

Interesovanju domaće javnosti svakako je doprineo i veliki optimizam pred duel sa Srbijom, iako teniseri Srbije u glas ističu da nisu u Benidorm došli sa "belom zastavom".

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 02, 2009 2:23 am

Dostojno finala
Dejvis kupa
Davis Cup... - Page 2 10197410
SVE što su nam ljudi koji ga poznaju rekli o njemu, a rekli su da je izuzetno prijatan i ljubazan, bilo je potvrđeno već posle pet minuta gotovo jednočasovnog ekskluzivnog razgovora za dva dnevnika kompanije „Novosti“. Albert Kosta, novi savezni kapiten Dejvis kup reprezentacije Španije, bio je tačan u minut.
Dočekao nas je u svojoj maloj kancelariji u fantastičnom teniskom centru u satelitskom naselju Kornelja, veoma blizu aerodroma u Barseloni. Centar je vlasništvo Katalonske teniske federacije, a Albert Kosta je direktor Međunarodne akademije i taj posao nastavlja da obalja i posle imenovanja na mesto selektora Dejvis kup ekipe, jer su ti poslovi sasvim kompatibilni. Takođe je i direktor „Turnira Godo“.
* Debitujete na klupi pobednika Dejvis kupa protiv rivala koga ste u svim izjavama označili kao „veoma teškog“?
- Nažalost, nisam mogao da biram. Da jesam, sigurno ne bih izabrao Srbiju. Moglo bi se reći da ni Španija ni Srbija nisu imale sreće prilikom žreba, jer je predstojeći meč u Benidormu, po kvalitetu igrača u obe reprezentacije, sasvim dostojan finala ovog takmičenja. Biće to izuzetno težak debi protiv jedne jake ekipe čiji igrači dobijaju posebne motive kada igraju za svoju zemlju.
* Prema očekivanju, izabrali ste šljaku, podlogu na kojoj su stasali svi srpski igrači. Da li je ta odluka samo vaša ili je donete u dogovoru sa igračima?
- Odluka je zajednička. Naravno, znali smo da se Srbi dobro snalaze na šljaci, ali ona je naša tradicionalna podloga i nijednog časa nije bilo dileme oko izbora podloge.
* Koliko je odsustvo Fernanda Verdaska hendikep za Španiju?
- On je bio u odličnoj formi i svakako bi nam puno pomogao, ali šta je tu je. I finale smo, i to u gostima, igrali bez Rafaela Nadala, pa smo dobili...
* Da li ste već odlučili ko će biti drugi igrači, uz Nadala?
- Još ne, odlučiću narednih dana posle treninga. Robredo i David Ferer imaju malu prednost u odnosu na Nikolasa Amargra i Felisijana Lopeza, mada su svi u poslednjih mesec dana imali dobre rezultate.
* A, koga, uz Đokovića, očekujete na srpskoj strani?
- Logika mi kaže da će to biti Janko Tipsarević, ali ne bi me iznenadilo i da se pojavi Viktor Troicki, koji je u usponu forme. Ipak, verujem da će zbog iskustva prednost dobiti Tipsarević, koga, inače, trenira moj dugogodišnji trener Hose Perlas.
* Da li je srpski dubl u prednosti, kao što mnogi misle?
- Kad imate Nenada Zimonjića, svetskog igrača br. 1 u dublu, onda ste uvek bar u maloj prednosti.
Naša je sreća što ne igra u paru sa Nestorom... Sa Đokovićem igra znatno ređe.
* Kako biste, u najkraćim crtama, okarakterisali srpske tenisere?
- Đoković je veliki teniser. Moguće je da je na početku ove godine imao za nijansu slabije rezultate nego u istom periodu prošle, ali verujem da je to posledica promene reketa. To je proces koji zna da potraje, ali je on uprkos toj promeni imao sasvim dobre rezultate. Najjači kvaliteti su mu glava i noge, veoma je pokretljiv i tehnički odličan. Ima raznovrsne udarce, taktički je, takođe, spreman. U najkraćem, svetski vrh.
* Tipsarević?
- Veoma dobar, ali pomalo nepredvidiv igrač. U stanju je da pobedi svakoga, ali i da izgubi od igrača koji su slabiji od njega.
* Troicki?
- Veoma talentovan, odličan servis, ali mu nedostaje iskustvo. Čini mi se da je u usponu forme.
* Zimonjić?
- Super iskusan u dublu. Ima sjajan servis, odličan mu je i volej...
* Može li i isto o Špancima?
- Rafa Nadal je Rafa Nadal. Svetski broj jedan. Mentalitet, talenat, snaga, upornost... Ne znam šta bi se o njemu još moglo reći? Ferer i Robredo su vrlo agresivni igrači, dobro se kreću, brzi su, dovoljno iskusni. Feliciano Lopez ima mnogo talenta, igra raznovrsno, ima moćan servis. Almagro je, takođe, talentovan teniser, koji još može da napreduje.
* Imamo utisak da je španska štampa već otpisala Srbiju?
- A ja imam utisak da štampa nije svesna koliko nas težak meč čeka. Ja, naravno, verujem da možemo da pobedimo, ali biće mnogo komplikovanije nego što štampa misli. Ja bih sada, žmureći, potpisao 3:2 za nas.
* Kažu, Španija je kod kuće praktično nepobediva?
- Tačno je da odavno nismo izgubili kod kuće, ali neka se sete meča sa Brazilom pre 10 godina u Ljejidi, mom gradu. Igrali smo Koreča, Moja, Montilja i ja i izgubili sa 1:3, jer nas je Gustavo Kuerten sam pobedio.

ROLAN GAROS I DEJVIS KUP
ALBERT Kosta ima samo 33 godine, povukao se 2006. posle teške povrede kolena. Na svetskoj sceni se pojavio 1994. kada je bio juniorski prvak Evrope u Estorilu, finalista juniorskog Rolan Garosa i pobednik Oranž bola. Te godine je bio 240. na ATP listi, a već naredne je ušao u prvih 50. Zvezdani trenuci bili su mu trijumf u Dejvis kupu 2000. i pobeda na Rolan Garosu 2002. Najviše mesto na ATP listi bilo mu je šesto 2003.

SRBIJA
ALBERT Kosta veoma dobro poznaje srpske tenisere ali, zanimljivo, nikada nije igrao ni protiv jednog Srbina, ili bar nije mogao da se seti, niti je bio u Srbiji.
- Kada sam ja završavao karijeru Novak Đoković je tek počinjao, a vi, koliko znam, posle Bobe Živojinovića dugo niste imali vrhunskog igrača.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 04, 2009 3:05 am

Došao i Đoković, radi se punom parom
Ponedeljak, 2. mart 2009. 14:25
Davis Cup... - Page 2 V1263910
Najbolji srpski teniser Novak Đoković u ponedeljak se priključio ostatku Dejvis kup reprezentacije, koja će od 6. do 8. marta u Benidormu igrati sa aktuelnim šampionom Španijom u prvom kolu Svetske grupe.

Srpska reprezentacija u nedelju je trenirala u nekompletnom sastavu, pošto se Nenad Zimonjić pridružio tek u nedelju uveče, Đoković u ponedeljak.

Selektor Bogdan Obradović tako će na treninzima imati ceo tim na raspolaganju.

"Savetnik Nikola Pilić i ja smo, pored naših treninga gledali i rad španske reprezentacije. Rafael Nadal i Felisijano Lopes su, posle povreda, spremni za meč, pošto su u nedelju bez pauze trenirali sat i po", rekao je Obradović.

"Uslovi su i dalje idealni i očekujem da ovako kompletni u dobrom raspoloženju dočekamo početak meča", dodao je srpski selektor.

Spreman je i Janko Tipsarević, 47. teniser sveta. "Osećam se stvarno odlično. Zadovoljan sam i igrom, ali od početka sezone jednostavno nisam imao sreće sa žrebom. Uslovi u Benidormu su sjajni, hotel je najbolji od svih u kojim smo do sada boravili", rekao je Tipsarević.

Tipsarević smatra da podloga odgovara reprezentativcima Srbije.

"Sama podloga je klasična španska šljaka, malo brža nego na ostalim terenima sa tendencijom da bude još brža od početka meča. To nama savršeno odgovara i mislim da nismo bez šansi, iako su Španci favoriti na papiru", dodao je Tipsarević.

"Viktor (Troicki) igra odlično, šta reći o Novaku koji je osvojio Dubai ili o Zimonjiću koji igra na ekstra kvalitetnom nivou. Možemo da pobedimo", istakao je srpski reprezentativac.

Srpska reprezentacija, svakog drugog dana ima identičan raspored. Zavisno od doručka, ustajanje se zakazuje između 8 i 9 časova.

Posle doručka se ide na prepodnevni trening u 11 časova, koji traje dva sata, zatim sledi ručak pa popodnevna pauza. Popodnevni trening traje do 16 do 18 časova, a reprezentativci imaju odmor do i posle večere koja je u 20.30.

Teren i čitav stadionski kompleks "Tera mitika" izgrađen je na padini brda koje čini prirodnu granicu Benidorma. Unutar zabavnog kompleksa podignuto je velelepno montažno zdanje, na laganoj konstrukciji i seže do 25 metara.

Napravljen je mali broj VIP boksova, a radnici još postavljaju najviše delove montažnih tribina i veliki broj mesta za sedenje publike, a lični osećaj nelagodnosti na vrhu tribina niko ne moze da sakrije.

(Beta - foto: TSS)


Poslednji izmenio Texy dana Sre Mar 04, 2009 3:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 04, 2009 3:05 am

Ferer: Ne brine me poraz od Đokovića
Ponedeljak, 2. mart 2009. 20:40
Davis Cup... - Page 2 V1264410
David Ferer, Dejvis kup reprezentativac Španije, izjavio je da jedva čeka početak duela sa Srbijom, jer će se meč prvog kola Svetske grupe igrati u Benidormu u oblasti Alikante u kojoj je rođen i odrastao.

"Jedva čekam da meč počne. Imam veliku želju da konačno zaigram pred našim navijačima, posebno zato što će na tribinama biti mnogo mojih rođaka i prijatelja koji će nam pružati podršku", rekao je 12. teniser sveta novinarima u Benidormu.

Ferer je na početku ove godine pokazao da se polako vraća u formu, što je se posebno videlo na prošlonedeljnom turniru u Dubaiju gde je stigao do finala u kome je izgubio upravo od najboljeg tenisera Srbije, Novaka Đokovića. Taj poraz ne brine Ferera.

"Svi znamo koliko je Đoković dobar igrač. On je, ipak, treći na svetu. Bitno je da sam ja u Dubaiju igrao dobro i da se i sada tako osećam. Biće nam sigurno teško protiv Srbije, ali se nadamo da ćemo uz pomoć publike uspeti da ostvarimo pobedu", ocenio je Ferer.

Obe ekipe su u ponedeljak prvi put trenirale u kompletnim sastavima, a prvi put su i medijski izvestači mogli da ih posmatraju dok to čine.

Opšti utisak je da je atmosfera u obe ekipe izuzetno dobra i da optimizam vlada na obe strane.

Isto mišljenje izneo je i selektor Španije Alberto Kosta, koga bi posebno moglo da raduje to što je najbolji teniser sveta Rafael Nadal na terenu izgledao vrlo siguran, dobro raspoložen, motivisan i fizički izuzetno spreman.

"Za sada nisam naleteo ni na kakav problem. Atmosfera je odlična, svi su stalno nasmejani i daju svoj maksimum kako bi se što bolje prilagodili podlozi i uslovima u kojima će igrati. Dajem im čistu 'desetku' za to", istakao je Kosta.

(Beta)


Poslednji izmenio Texy dana Sre Mar 04, 2009 3:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 04, 2009 3:06 am

Obradović i Pilić: Uz rame Špancima
Ponedeljak, 2. mart 2009. 22:19
Davis Cup... - Page 2 V1264510
Selektor teniske reprezentacije Srbije Bogdan Obradović rekao je danas u Benidormu da na raspolaganju ima ekipu koja može da ravnopravno igra i sa Španijom, aktuelnim šampionom Dejvis kupa.

"Kada se pogledaju dosadašnji rezultati sigurno da su Španci, osvajači Dejvis kupa predvođeni najboljim teniserom sveta Rafaelom Nadalom, u prednosti. Međutim, i mi imamo ekipu koja može da im stane rame uz rame", rekao je Obradović, koji će od 6. do 8. marta predvoditi srpski tim u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.

"Novak Đoković je osvajanjem titule u Dubaiju pokazao da se vraća u formu, da mu se vraća samopouzdanje, što će biti veliki podstrek za ceo tim. Viktor Troicki je u usponu forme, a i Janku Tipsareviću nedostaju nijanse da to učini i počne da napreduje na ATP listi. Za Nenada Zimonjića svi znamo da je u svetskom vrhu u dublu", dodao je Obradović.

Španija, ipak, važi za aspolutnog favorita, posebno zato što se u tim vratio i Nadal, koji nije igrao u prošlogodišnjem finalu Dejvis kupa sa Argentinom. Prednost Španaca je i domaći teren, kao i šljakasta podloga, koja najviše odgovara domaćinima.

Obradović je, međutim, ocenio da podloga neće biti baš savršena za Špance.

"Nadal sigurno nije želeo baš ovakvu podlogu. Teren je ispod betoniran, izuzetno je tvrd, lopta visoko odskače. Ima dosta materijala što malo usporava, ali su i loptice izuzetno čvrste i brze. Neće ovaj meč toliko ličiti na neke na zemljanim terenima", kazao je srpski selektor.

Obradović je naveo i da još nije odlučio da li će prvog dana duela pored Đokovića u singlu igrati Tipsarević ili Troicki, ali je naglasio da se raduje teškom izboru.

"Drago mi je što su obojica u izuzetnoj formi. Videćemo. Savetnik Nikola Pilić i ja razmišljamo o tome", izjavio je Obradović i potom pretpostavio da će selektor Španije Alberto Kosta prvog dana na teren izvesti Nadala i Davida Ferera, koga je Đoković u subotu pobedio u finalu turnira u Dubaiju.

"Očekujem Ferera, mada je i Tomi Robredo odlično odigrao ovaj deo sezone, osvojio dva turnira. I njihov selektor će, pod znacima navoda, imati problema pri izboru igrača za drugu ploču".

Španski mediji, inače, složni su u oceni da je, s obzirom na sjajnu formu skoro nepobedivog Nadala, Srbiji za plasman u narednu rundu Dejvis kupa neophodna pobeda u dublu.

"Dubl može mnogo da odluči, jer donosi i veliki podstrek za pobednika, a pritisak na poraženog pred odlučujući treći dan. Ali, kada imate ovako izjednačene reprezentacije na obe ploče ne mogu da kažem da neko ima izuzetnu prednost", rekao je Obradović.

"Španci su do sada igrali sa Felisijanom Lopezom i Fernandom Verdaskom, koji je sada povređen, pa će biti promena. Mi imamo standardnu postavu, tandem Zimonjića i Đokovića, koji su pokazali kako mogu da igraju. Sa druge strane, ako Novak bude igrao neki iscrpljući meč i bude bio umoran imamo i rezervnu varijantu sa Jankom ili Viktorom".

Obe reprezentacije, u kompletnim sastavima, trenirale su u ponedeljak po tri puta. Igračima selekcije Srbije zabranjeno je da komuniciraju sa novinarima van konferencija za medije.
Obradović i Pilić: Uz rame Špancima

Savetnik u teniskoj reprezentaciji Srbije Nikola Pilić ocenio je da srpska ekipa nije mogla da dobije težeg protivnika od selekcije Španije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa.

"Da smo tražili težeg protivnika od Španije, koja je i bez pomoći najboljeg tenisera sveta Rafaela Nadala prošle godine osvojila Dejvis kup, ne bismo mogli da ga pronađemo", rekao je Pilić novinarima u Benidormu.

"Situacija je po nas još gora kada se zna da će sada igrati i Nadal, da igramo kod njih i to na šljaci, gde su oni najbolji", dodao je Pilić.

Proslavljeni stručnjak, koji ima četiri trofeja Dejvis kupa, od kojih je tri osvojio sa reprezentacijom Nemačke, a jedan sa Hrvatskom, istakao je, međutim da se svi u srpskom taboru nadaju pobedi, bez obzira na kvalitet protivnika.

"Mi smo ovde došli zbog sporta u kome je uvek potrebno nadati se najboljem. Tako se i mi uvek nadamo najboljem", naglasio je Pilić.

(Beta)


Poslednji izmenio Texy dana Sre Mar 04, 2009 3:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 04, 2009 3:06 am

Kiša ometa pripreme u Benidormu
Utorak, 3. mart 2009. 13:51
Kiša ometa pripreme u Benidormu

Pripreme srpske i španske reprezentacije u Benidormu za duel prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa omela je u utorak kiša koja je padala.

Srpski reprezentativci su propustili trening na terenu zbog nepovoljnih vremenskih uslova, pa su radili na kondiciji u teretani.

"Postoji mogućnost da, ako se vreme prolepša, uz dogovor sa Špancima, produžimo rad posle podne za jedan sat", rekao je selektor Srbije Bogdan Obradović.

Meč Srbije i Španije bi, ako kiša i mrak ne dozvole da se prema planu završi do nedelje, mogao da se nastavi u ponedeljak, 9. marta. Ako i tada ne bude završeno svih pet mečeva, oba saveza imaju pravo da traže zakazivanje novog termina, a vreme, mesto i podloga bi kasnije bili izabrani.
Kiša ometa pripreme u Benidormu

"Malo nas je kiša izvela iz takta, nismo mogli na teren, a to dosta remeti planove, naročito moje i Novaka Đokovića, jer smo na terenu imali samo jedan trening, a na šljaci nismo igrali baš odavno", rekao je Nenad Zimonjić, koji bi u tandemu sa Đokovićem Špancima trebalo da se suprotstavi u dublu.

"Nadam se da ćemo uskoro moći da treniramo punom parom i spremimo se za meč kao što je bilo planirano. Istina je da o Špancima može da se priča ceo dan, ali verujem da i mi imamo šta da pokažemo", dodao je Zimonjić.

Srpski tim trebalo bi da se kompletira dolaskom 17-godišnjeg Filipa Krajinovića, talentovanog tenisera koga je proslavljeni trener Nik Boletijeri već prozvao "novim Agasijem".

Krajinović će se ekipi pridružiti posle eliminacije u prvom kolu čelindžera u Bergamu.

"Uvek nam je bila želja da uz reprezentaciju imamo jednog mladog igrača koji će da uči i stasava u pravog timskog igrača. Filip je igrao odlično u Italiji, ali nije imao srece na žrebu, pa je odmah iskoristio priliku da na naš poziv dođe u Benidorm. Njegov dolazak će unaprediti rad reprezentacije", ocenio je Obradović.

Duel Španije i Srbije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa igraće se od 6. do 8. marta u Benidormu.

(Beta, foto: TSS)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 04, 2009 3:06 am

DK: Đoković savladao novi alat
Utorak, 3. mart 2009. 19:04
Davis Cup... - Page 2 V1265711

Srpski teniseri složno su na konferenciji za novinare u utorak izjavili da u Benidorm nisu došli samo da bi igrali protiv aktuelnih šampiona Dejvis kupa, već i da bi pobedili reprezentaciju Španije.

"Biće neizvesno, to je jedino sigurno. Sigurno je da mi nismo želeli da na žrebu izvučemo Špance, ali isto tako i oni nisu želeli nas. Očekujem da se pobednik odluči trećeg dana, a nadam se da ćemo to biti mi", rekao je selektor Srbije Bogdan Obradović.

Španci se najviše uzdaju u najboljeg tenisera sveta Rafaela Nadala, dok gosti iz Srbije nade polažu na Novaka Đokovića, trećeg igrača na ATP listi, koji je prošlonedeljnim osvajanjem turnira u Dubaiju pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu.

"Promenio sam reket na početku sezone, što je izazvalo i frustracije na terenu, jer je potrebno vreme da se prilagodiš novom alatu. Stvari se, ipak, menjaju, pobeda u Dubaiju mi mnogo znači, vratilo mi se samopouzdanje", objasnio je Đoković, koji je sa Nadalom do sada odigrao 14 mečeva od kojih je dobio četiri.

"Ne razmišljam o Nadalu, jer za sada ne znamo da li ćemo i igrati. Taj meč je zakazan za treći dan, pre toga imamo još tri bitna meča. On je svakako favorit, zasluženo je najblji na svetu. Igra podjednako dobro na svim podlogama, a posebno na njemu omiljenoj šljaci. Želimo, ipak, da prethodno prvi dan završimo sa rezultatom 1:1, a ako dođe do duela Nadala i mene… biće vrlo interesantno", naglasio je Đoković.

"Španija jeste favorit, ali Dejvis kup je nepredvidivo takmičenje", dodao je najbolji srpski teniser.
Zimonjić: Dubl jeste bitan, ali ne presudanDK: Đoković savladao novi alat

Prvi će se Nadalu suprotstaviti drugi singl igrač Srbije, što će biti Janko Tipsarević ili Viktor Troicki.

"Koliko kod zvučalo glupo ili suludo generalna ideja je da se u ovakve mečeve mora ulaziti sa željom za pobedu. Ako se uđe samo da bi se dobro odigralo, da se ne obrukaš, velika je verovatnoća meč završiš sa samo nekoliko osvojenih gemova", rekao je Tipsarević, koji je već poznat po tome što najbolje igra najteže mečeve.

Isto mišljenje izneo je i Viktor Troicki, trenutno 43. teniser sveta, odnosno tri mesta bolje plasirani igrač od Tipsarevića.

"Nikad ne ulazim u meč da bi pružio dobar otpor. Uvek se trudim da pobedim. Jeste Nadal veliki favorit, ali ćemo, ko god bude igrao, dati sve od sebe da ga iznenadimo", naveo je Troicki.

Bitan, možda i presudan biće i duel dublova u kojem će Srbiju svakako predvoditi jedan od najboljih dubl igrača sveta Nenad Zimonjić.

"Ne verujem da će dubl biti odlučujući, ali je svakako mnogo bitan, jer može da donese prednost koja bi nam izuzetno značila. Biće vrlo neizvesno ko god bude igrao", rekao je Zimonjić.

"Ranije su za Špance igrali Felisijano Lopes i sada povređeni Fernando Verdasko. Ali, na ovoj podlozi oni mogu da sastave izuzetno snažan dubl, bez obzira na to koga budu izabrali. Šljaka im dozvoljava da igraju sa osnovne linije, a tu su oni najjaci", ocenio je Zimonjić.

Duel Španije i Srbije igraće se u Benidormu od 6. do 8. marta.

(Beta/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePet Mar 06, 2009 1:21 am

Đoković: "Imamo podjednake šanse"
Najbolji teniser Srbije Novak Đoković bio je oprezan u prognoziranju rezultata nakon žreba parova za mečeve 1. kola Dejvis kupa sa Španijom.
Davis Cup... - Page 2 Nole10
Đoković će prvi meč igrati protiv 12. tenisera sveta Davida Ferera, u petak od 11 časova, odlučeno je žrebom. “Svi želimo da pobedim Ferera i donesem Srbiji prednost od 1:0. Međutim, u Dejvis kupu je nezahvalno prognozirati rezultat. Rekao bih da imamo podjednake šanse za pobedu”, rekao je Đoković, koji vodi sa 4:3 u međusobnim susretima.

Poslednju pobedu nad Fererom zabeležio je prošle nedelje u finalu Dubaija(7:5, 6:3), ali je Španac dobio oba dosadašnja duela na šljaci. Đoković je ocenio da bi njegova pobeda nad Fererom reprezentaciji Srbije mnogo značila na psihološkom planu, ali je ponovio da je Španija, ipak, veliki favorit i da ne treba razmišljati o konačnom išodu meča.

“Svi se mi nadamo pobedi, ali moramo da budemo realni, a to znači da budemo svesni da su Španci favoriti. Mi smo relativno nova ekipa u Svetskoj grupi, imamo mlad tim sa puno opcija, ali su šanse na strani Španaca. Trenutno smo svi vrlo uzbuđeni. Lično mi je izuzetno drago što ponovo osećam taj timski duh i sigurno ću pokušati da iskoristim tu atmosferu.” naveo je Đoković.

Ferer je ocenio da će njegov meč sa Đokovićem biti mnogo drugačiji od onog u Dubaiju.

“Sve je drugačije kada igrate u Dejvis kupu, kada igrate za svoju zemlju. Biće vrlo interesantno. Sada ću ja imati prednost, jer ćemo igrati na šljaci, a na tribinama će biti i moja porodica i puno mojih prijatelja.. Biće svakako teško, jer je Đoković, ipak, treći igrač sveta”, rekao je Ferer.

b92


Poslednji izmenio Texy dana Pet Mar 06, 2009 1:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePet Mar 06, 2009 1:22 am

Zimonjić: Nikad nisam izgubio od Lopeza
Davis Cup... - Page 2 Ziki10
Drugog dana takmičenja u Benidormu na teren će Đoković i Nenad Zimonjić, koji će igrati dubl meč protiv Felisijana Lopeza i Tomija Robreda.

Španci su dubl do sada uvek igrali sa Lopezom i sada povređenim Fernandom Verdaskom, koga je u timu zamenio Tomi Robredo. Zimonjić je otkrio da je sa Lopezom, ali i Verdaskom, do sada odigrao oko 10 mečeva i da je uvek pobeđivao, bez obzira na ime njihovog partnera.

“Već sam rekao da Španci na šljaci mogu da sastave odličan tim, jer im ta podloga omogućava da igraju sa osnovne linije u čemu su oni najbolji. Lopez je, takođe, jedini već igrao na šljaci ove sezone i adaptirao se na tu podlogu. Ipak, protiv njega imam ne odličan nego savršen učinak u dosadašnjim duelima”, rekao je Zimonjić posle žreba.

“Dubl je uvek jako bitan, jer se igra drugog dana i može da donese veliku psihološku prednost pre svega. Nažalost nismo još imali vremena da se zbog kiše prilagodimo terenu, ali nisu ni oni”, rekao je Zimonjić.

Drugi igrač Srbije u dublu trebalo bi da bude Đoković, ali je moguće i da u poslednjem trenutku dođe do promene, pa da njega zamene Tipsarević ili Viktor Troicki.

“Ideja je da igram sva tri meča, ali imamo jak, mlad tim, sa dosta opcija tako da možemo da menjamo. Zato i nije sigurno da ću ja igrati”, pojasnio je Đoković.

b92


Poslednji izmenio Texy dana Pet Mar 06, 2009 1:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePet Mar 06, 2009 1:22 am

Obradović: Odličan žreb, nadam se da je Janko dobra odluka
Davis Cup... - Page 2 Davis_10
Selektor Srbije Bogdan Obradović ocenio je da njegova ekipa treba da bude zadovoljna žrebom

“Veoma sam zadovoljan. Novak će igrati prvi meč sa Fererom, koga je dobio prošle nedelje u Dubaiju što mu sigurno uliva dodatno samopouzdanje. Eventualna pobeda Đokovića takođe će i Janku olakšati posao, pošto će on imati vremena da se prilagodi atmosferi”, rekao je Obradović novinarima posle žreba.

Obradović je istakao da se nada da je u konsultacijama sa savetnikom Nikolom Pilićem doneo pravu odluku kada je za drugog singl igrača izabrao Janka Tipsarevića, a ne trenutno bolje plasiranog Viktora Troickog.

“Nijanse su odlučivale. Viktor je zaista u izuzetnoj formu, u stalnom je usponu, ali smo se Niki Pilić i ja ipak odlučili za Janka. Nadamo se da smo doneli pravu odluku, odgovornost je svakako na nama”, kazao je Obradović.

Selektor Španije Albert Kosta nije se previše uznemirio ishodom žreba i istakao da se nada da će njegova ekipa već posle prvog dana imati vođstvo od 2:0: "Nadam se pobedi u oba singl meča. Tomi će morati da igra dubl, pa sam želeo da ravnopravno raspodelim opterećenje na igračima”, rekao je Kosta.

b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimePet Mar 06, 2009 1:44 am

Boba Živojinović: Neka pobedi bolji
Davis Cup... - Page 2 Boba10
Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović izrazio je nadu da će meč između reprezentacija Srbije i Španije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa biti neizvestan i kvalitetan i poželeo da pobedi ekipa koja bude bila bolja.

"Dueli srpskih i španskih tenisera uvek su bili tesni, uvek se igrao dobar tennis. Nadam se da će tako biti i ovog vikenda. Puno sreće želim obema ekipama. Neka pobedi bolji", rekao je Živojinović na konferenciji za novinare pred duel Srbije i Španije, koji će se do nedelje igrati u Benidormu.

Taj duel biće prvi između Srbije i Španije, koja je, međutim, prethodno osam puta igrala sa reprezentacijom Jugoslavije i ostvarila šest pobeda. Dva poslednja meča, ipak, Španci su izgubili, a u oba ta duela Živojinović je nastupao kao igrač.

"Srbija i Španija imaju dugu tradiciju u Dejvis kupu. Sinoć smo imali zajedničku zvaničnu večeru kojoj su prisustvovali Nikola Pilić i Manuel Santana koji su bili rivali u Dejvis kupu još pre 40 godina. Tada je, doduše, igrala bivša Jugoslavija", podsetio je Živojinović.

"Prethodni selektor Španije, Emilio Sančes Vikario, koji vas je prošle godine i doveo do titule Dejvis kupa, igrao je protiv Jugoslavije pre 20 godina, a ja sam imao privilegiju da budem s druge strane", dodao je predsednik TŠ pred španskim zvanicama.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeUto Maj 12, 2009 4:05 pm

Srpski teniseri dočekuju Uzbekistan
utorak, 12. maj 2009, 12:41 -> 14:29


Teniska reprezentacija Srbije igraće protiv Uzbekistana u meču za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, odlučeno je žrebom u Londonu.


Meč u kojem će srpski teniseri biti domaćini, igraće se 18. do 20. septembra ove godine.

Ovo je drugi put da reprezentacija Srbije igra u plej ofu, posle prošlogodišnjeg duela sa Slovačkom, kada je obezbeđeno učešće u prvom kolu Svetske grupe protiv Španije.

Naša selekcija je u aprilu ove godine u Benidormu pretrpela poraz od aktuelnog šampiona Dejvis kupa sa 4:1.

Ostali parovi plej -ofa:

Austrija - Čile

Belgija - Ukrajina

Brazil - Ekvador

Francuska - Holandija

Indija - Južna Afrika

Švedska - Rumunija

Švajcarska - Italija

Osam pobednika plej of mečeva igraće iduće godine u prvom kolu Svetske grupe, dok će osam poraženih ekipa preći u takmičenje po zonama.


Davis Cup... - Page 2 35ajg1t

Obradović izuzetno zadovoljan žrebom

"Odmah nakon zreba čuo sam se svim našim igracima i sa savetnikom reprezentacije Nikolom Pilićem. Svi smo izuzetno zadovoljni žrebom. Bez obzira na snage protivnika meču ćemo pristupiti maksimalno profesionalno, nećemo dozvoliti da se desi bilo kakvo iznenađenje", rekao je Obradović.

"Jedini ozbiljan igrač u selekciji Uzbekistana je Denis Istomin i kada pogledamo naš i njihov tim moram da kažem da smo favoriti, pogotovo što igramo kod kuće", dodao je Obradović.

Selektor Srbije dodao je da će meč najverovatnije biti odigran u Areni na brzoj podlozi.

"Prvi dogovor sa igračima je da to budu Arena i brza podloga. Sada ostaje da se prati forma i rad naših igrača. Moramo da napravimo zajednički plan i da pratimo rad, učinak i formu protivničkih igrača", zaključio je Obradović.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeSre Sep 09, 2009 2:23 am

Bez Đokovića na Uzbekistan
Utorak, 8. septembar 2009. 14:03

Davis Cup... - Page 2 Srpski10

Novak Đoković neće igrati za srpsku Dejvis kup reprezentacija u duelu protiv Uzbekistana u plej-ofu za popunu Svetske grupe za 2010. godinu.

U timu, koji je odredio selektor Bogdan Obradović su: Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić.

Selektor Bogdan Obradović obrazložio je za MONDO odluku da Đoković ovog puta ne bude u srpskom timu. Bar ne fizički.

"Pre svega, veliki smo favorit protiv Uzbekistana ili protiv bilo koje ekipe, što su momci i pokazali u Diseldorfu kada su i bez Novaka osvojili svetski kup. Ova ekipa je jaka i sa Novakom i bez njega", rekao je Obradović.

On je dodao da je odluku da Đokovića malo odmori doneta u dogovoru i sa najboljim srpskim teniserom, sa ostalim igračima, kao i sa savetnikom reprezentacije Nikolom Pilićem.

"Kad pogledamo broj turnira i broj mečeva koji na njima igra, svakako je da je Novaku potreban odmor. Trenutno je na US openu, u odličnoj je formi i stalo mu je da napravi dobar rezultat i kada se sve to uzme u obzir doneli smo odluku da ga poštedimo", naglasio je Obradović.

Meč Srbija - Uzbekistan biće odigran od 18. do 20. septembra u Beogradskoj areni.

Sve do jedan sat pre početka žreba, koji je zakazan za 17. septembra, selekori kapiteni oba tima imaju pravo promene dva igrača na koja računaju u meču Srbija - Uzbekistan.

Karte za meč mogu se naći i kupiti na blagajni Beogradske Arene, kao i u Bilet servisu, preko sajta Card servisa i na prodajnim mestima Eventima. Cena kompleta karata (za sva tri dana takmičenja) za sektor "400" iznosi 650 dinara, dok je cena kompleta karata za sve ostale sektore 1.300 dinara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 13, 2009 10:45 pm

13. septembar 2009. | 20:00 | Izvor: B92
Prvi trening Srba pred Uzbekistan

Davis Cup... - Page 2 23r91mh

Dejvis kup reprezentacija Srbije odradila je prvi trening u Beogradskoj areni pred meč sa Uzbekistanom od 18-20. septembra.

Pobeda nad Uzbekistanom neophodna je Srbiji radi opstanka u Svetskoj grupi, a rival trenutno nema nijednog igrača u prvih 100 na ATP listi. Najbolje rangirani je Denis Istomin, trenutno 108. na svetu, a tu su još Faruh Dustov (454), Murat Inojakov (602) i Vaja Uzakov (909).

Za Srbiju neće nastupiti Novak Đoković, pa su u timu Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić.

Denis Istomin je trenutno u padu forme, ali je krajem jula bio 57. na ATP listi, što značiu da Uzbekistan ima relativno dobru 'prvu tablu'. Dustov nikada nije bio u prvih 150, Inojakov ni u 200, dok Uzakov ima 21 godinu i nikada nije bio plasiran više od 738. pozicije.

Uzbekistan je do plej-ofa za popunu Svetske grupe došao pobedama nad Južnom Korejom i Japanom. Do sada su četiri puta dolazili do plej-ofa, ali još nisu uspeli da se plasiraju u Svetsku grupu.

Davis Cup... - Page 2 28anom0


Selektor Srbije Bogdan Obradović preneo je atmosferu iz ekipe.

"Raspoloženje u ekipi je odlično. Svi igrači su spremni za susret sa Uzbekistancima. Imaćemo i trening prednosti u odnosu na protivnički tim, što je dobra stvar. Podloga je sjajna, vec smo je probali i odgovara nam potpuno. Teren je srednje brzine, sličan kao na US Openu. Po kvalitetu smo daleko ispred selekcije Uzbekistana, ali i ovom meču, kao i svakom drugom. prilazimo maksimalno ozbiljno", a slično razmišlja i Viktor Troicki:

"Protivnik jeste slabiji, ali nećemo ih potceniti. Potrudićemo se da već posle drugog dana dođemo do tri boda koja nam obezbeđuju pobedu i povratak u Svetsku grupu. Imamo jak tim, tako da, kod god da bude sa druge strane mreže, moramo da pobedimo".
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Davis Cup... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Davis Cup...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Davis Cup...
» Davis Cup
» Davis cup!
» Davis cup: SERBIA - CROATIA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: