Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Viktor Troicki

Ići dole 
+17
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
Tviksi
Beba Kids
Pele
Annie
Jecika
(:~NenA~:)
Jelena...
Admin
markowwe
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Texy
snoopy
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeNed Apr 12, 2009 9:28 pm

Bas steta, ali zreb je bio stvarno tezak, kako za njega, tako i za ostale nase tenisere... Sad
On i Nole ce igrati i u dublu gde ce im protivnici u prvom kolu biti Brazilci Melo i Sa.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 13, 2009 8:08 pm

Đoković i Troicki u drugom kolu dublova
ponedeljak, 13. apr 2009, 18:52


Srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki uspešno su startovali u konkurenciji dublova na turniru masters serije u Monte Karlu pošto su u prvom kolu savladali brazilski par Andre Sa-Marselo Melo sa 2:0 u setovima - 6:1, 6:4.

Naredni rivali Đokovića i Troickog biće osmi nosioci, Južnoafrikanac Džef Keci i Australijanac Džordan Ker, koji su u prvom kolu bili slobodni.

Turnir u Monte Karlu se igra za ukupan nagradni fond od 2,75 miliona evra.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 13, 2009 8:34 pm

Bravoooo!!! Napred momci... srbin
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeSre Apr 15, 2009 1:48 am

Bravo za nase momke u dublu, ali steta za Vikija sto je ispao u 1 kolu!!! Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeSre Apr 15, 2009 9:54 pm

MK: Đoković i Troicki opet pobedili
Sreda, 15. april 2009. 16:37


Viktor Troicki - Page 5 2mdp7d4


Novak Đoković i Viktor Troicki plasirali su se u treće kolo dublova na turniru Masters serije u Monte Karlu.

Oni su u sredu savladali osme nosioce, Južnoafrikanca Džefa Kecija i Australijanca Džordana Kera, rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Sledeći protivnici Đokovića i Troickog biće Španci Felisijano Lopez i Fernando Verdasko ili Indijac Maheš Bupati i Mark Nouli sa Bahama. Đoković i Verdasko mogli bi da se sastanu i u četvrtfinalu singla, ukoliko preskoče još po jednu prepreku.

Turnir u Monte Karlu igra se za ukupan nagradni fond od 2,75 miliona evra, a Novak i Viktor za sada su uspehom u dublu obezbedili 13.750 evra. Neće da se baci...

(Tanjug/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeČet Apr 16, 2009 12:49 am

BRAVO NOLE & VIKI....SVE CESTITKE....IDEMO DALJE srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePet Apr 17, 2009 10:35 pm

MK: Novak i Viktor idu na Zikija u polufinalu
Petak, 17. april 2009. 20:24


Viktor Troicki - Page 5 Ejg3z8Viktor Troicki - Page 5 Wtwwgw


Novak Đoković i Viktor Troicki uspeli su da pobede četvrti dubl sveta, Maheš Bupati/Mark Nouls posle velike drame - 2:1 (6:4, 4:6, 12:10), tako da će u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, u subotu, igrati protiv drugih na ATP listi, Nenada Zimonjića i Danijela Nestora.

Sveže sastavljen dubl Đoković/Troicki do plasmana u polufinale, osvajanja 360 ATP dubl poena i nagrade od 30.000 dolara, došao je u produženom taj-brejku, koji se posle rezultata 1:1 u setovima igra do deset osvojenih poena ili na razliku.

Prvi i drugi reket Dejvis kup reprezentacije vodili su sa 9:6 u "super taj-brejku", imali tri meč lopte protiv poznih tridesetogodišnjaka sa kombinovanih 95 titula u karijeri, kada su dublovi u pitanju (Bupati 44, Nouls 51), ali su izgubili naredna četiri poena i morali da spašavaju "živu glavu" - 9:10.

Ipak, protiv znatno iskusnijih rivala na "Princezinom terenu", Đoković i Troicki uzvratili su sa tri uzastopna poena i došli do polufinala, gde će se sastati četiri Beograđanina. Danijel Nestor, koji ima državljanstvo Kanade, rođen je u srpskoj prestonici.

Drugi polufinalni par dublova čine (1) Majk i Bob Brajan - (3) Dluhi/Paeš, tako da su Đoković i Troicki jedini učesnici polufinala koji nisu postavljeni za nosioce, čak nemaju ni zajednički ATP renking.

Ranije u petak, Đoković je u četvrtfinalu singla izbacio (7) Fernanda Verdaska, tako da će se takođe u subotu, u polufinalu sastati sa (13) Stanislasom Vavrinkom.

(N. J. - MONDO)



Cestitam, momci!

Srecno, pa nek pobede oni koji budu bolji!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeSub Apr 18, 2009 11:12 pm

MK (dubl): Da se zna ko je stariji
Subota, 18. april 2009. 20:44


Viktor Troicki - Page 5 2mh79zk


Nedostajao je samo Janko Tipsarević...

Nenad Zimonjić plasirao se u finale turnira Masters serije u Monte Karlu, pošto je u paru sa Kanađaninom Danijelom Nestorom pobedio saigrače iz Dejvis kup tima Srbije, Novaka Đokovića i Viktora Troickog.

Mladost je prva povela, iskustvo preokrenulo - 3:6, 6:1, 10:5 posle 63 minuta igre u subotu uveče.

Zimonjić i Nestor boriće se za drugu titulu u 2009. sa starim znancima, braćom Brajan.

Bob i Majk su u prvom polufinalu, posle velike drame, izbacili Čeha Lukaša Dluhija i Indijca Leandera Paesa, rezultatom 6:7, 6:3 i 14:12 u "super-tajbrejku".

Dva najbolja dubla sveta u 2008, ove godine su se sastali u finalu Sidneja, sredinom januara, kada su Amerikanci trijumfovali u dva seta - 6:1, 7:6.

Srpski i kanadski veteran prošlog meseca su ispali u prvim kolima Mastersa u Indijan Velsu i Majamiju, tako da su u Monte Karlo doputovali kao tek deveti u ATP trci.

Pored bodova, ne može se zanemariti ni finansijski ulog - pobednici će u nedelju podeliti 166.500 evra, a poraženi znatno manju sumu, 66.000.

Đoković i Troicki odlučili su da se okušaju u dublu pre svega radi boljeg "upoznavanja" sa podlogom, po dolasku sa betonskih terena u SAD. Na putu do polufinala padali su Brazilci Melo i Sa, zatim Keci i Ker (osmi nosioci), pa Bupati i Nouls (četvrti favoriti).

Selektor Srbije Bogdan Obradović može biti zadovoljan, jer je dobio još jednu potencijalno uspešnu kombinaciju za mečeve Dejvis kupa.

Poslednjeg dana turnira, Đoković i Nadal sastaće se u finalu singla sa početkom u 14 časova, a onda sledi okršaj dublova. Troicki može da uživa i navija.

(MONDO)




Bilo bi najlepse da su se ova dva nasa dubla sastala u finalu... ali dobro je i ovako...
Novak i Viktor su bili odlicni, sto se i vidi po tome koje su nosioce izbacili...
A, za Zimonjica i Nestora, sta da se kaze...
Srecno u finalu, uz vas smo!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 6:12 pm

BARSELONA: Srbin bolji od Srbina
Ponedeljak, 20. april 2009. 16:50


Viktor Troicki - Page 5 2i0yuz7


Srpski teniser Viktor Troicki i njegov dubl partner Čeh Radek Štepanek plasirali su se u drugo kolo turnira u Barseloni.

Oni su na startu takmičenja pobedili srpsko-ruski dubl Dušana Vemića i Marata Safina sa 2:1 po setovima 6:3, 3:6, 10:6.

Troicki i Štepanek će u drugom kolu igrati protiv Južnoafrikanca Džefa Kucija i Džordana Kera iz Australije, koji su sedmi nosioci. Njih dvojica su bili slobodni u prvom kolu.

Turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 1.995.000 evra.

(MONDO)



Steta sto su se sastali u prvom kolu, pa je jedan nas morao da izgubi...

Cestitam Troickom i Stepaneku, samo neka tako nastave...
Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 10:12 pm

Asta la vista, Troicki
Utorak, 21. april 2009. 20:47


Viktor Troicki - Page 5 2drzxgz


Viktor Troicki već u prvom kolu je okončao nastup na turniru ATP 500 serije u Barseloni (nagradni fond 1,995 miliona evra), izgubivši od Mihaila Južnjog posle dva sata i 45 minuta igre.

Nekada osmi, sada tek 72. teniser sveta trijumfovao je rezultatom 6:7 (5:7), 7:6 (8:6), 6:3, zahvaljujući brejku u osmom gemu poslednjeg seta.

Meč je počeo u ranim poslepodnevnim časovima, ali je zbog kiše prekinut krajem prvog seta i dvoiposatna pauza je koristila Južnjom. Troicki je u uvodnim gemovima pružio odličnu igru i poveo sa 5:2 uz dva brejka prednosti.

Dva puta je servirao za 1:0 u setovima - jednom pre i jednom posle kiše - ali se Južnji u oba navrata izvukao. Troicki je kasnije dobio set u taj-brejku, ali je bilo vidljivo da više nije u stanju da nametne svoju igru.

Rus mu je oduzeo servis na početku drugog seta (2:0), Troicki se vratio (2:2) i potom propustio šansu da povede sa 4:2, čime bi stigao na dva koraka od pobede.

Južnji je uzvratio udarac u taj-brejku, a kada se činilo da će i set odluke biti rešen trinaestim gemom, Viktor je poklekao i u gemu sa nekoliko izjednačenja izgubio servis - 3:5.

Iskusni protivnik nije ispustio prednost i u sledećoj rundi će se sastati sa Švajcarcem Stanislasom Vavrinkom, umesto da Troicki pokuša da mu se revanšira za poraz u prvom kolu Monte Karla pre desetak dana.

Težak posao u sredu oko 12 časova čeka Janka Tipsarevića. On će posle pobede nad Albertom Montanjesom pokušati da savlada i češkog veterana Radeka Štepaneka, sa kojim se do sada sastao samo jednom (2:1 u Moskvi 2007. godine).

Pobednik tog meča u osmini finala će sačekati boljeg iz duela Vavrinka - Južnji. U drugom kolu uključiće se i prvi nosilac, Rafael Nadal, četvorostruki uzastopni osvajač titule u glavnom gradu Katalonije.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeČet Apr 23, 2009 10:44 pm

BARSELONA: Troicki i Štepanek u četvrtfinalu
Cetvrtak, 23. april 2009. 16:55


Viktor Troicki - Page 5 Aylwnt


Srpski teniser Viktor Troicki i njegov dubl partner Radek Štepanek igraće u četvrtfinalu turnira u Barseloni.

Oni su u drugoj rundi takmičenja priredili iznenađenje i savladali sedme nosioce, Južnoafrikanca Džefa Kucija i Džordana Kera iz Australije rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Štepanek, koji je u singlu eliminisao Janka Tipsarevića, i Troicki će za plasman u polufinale igrati protiv Šveđanina Simona Aspelina i Veslija Mudija iz Južne Afrike.

Njih dvojica su prethodno eliminisali treće "kosturaše", Čeha Lukaša Dluhija i Indijca Leandera Paesa, sa 7:6, 7:6.

Plasman u četvrtfinale izborili su ranije Nenad Zimonjić i Daniel Nestor.

Turnir u Barseloni igra se za ukupni nagradni fond od 1,995 miliona dolara.

(MONDO)




Cestitam! srbin
Srecno u sledecem mecu, uz vas smo!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePet Apr 24, 2009 9:57 pm

BARSELONA: Ispali Troicki i Štepanek
Petak, 24. april 2009. 18:39


Viktor Troicki - Page 5 14xcaqr


Viktor Troicki i Radek Štepanek poraženi su u četvrtfinalu turnira u Barseloni od Simona Aspelina iz Švedske i Veslija Mudija iz Južne Afrike - 4:6, 3:6.

Srbin i Čeh su otpor pružali samo 70 minuta.

Iako su načinili više asova (5-2), Aspelin i Mudi su znatno bolje servirali i češće pogađali prve servise. Šveđanin i Južnoafrikanac su načinili čak četiri brejka, a Troickom i Štepaneku dozvolili da naprave samo jedan.

Inače, Štepanek je pre meča u dublu igrao i u singlu. Poražen je, takođe u četvrtfinalu, od Rusa Nikolaja Davidenka - 1:2.

Pobedničkom paru u Barseloni pripašće 500 ATP bodova i 73.000 evra.

(MONDO, foto MN Press)




Uh, bas steta... Sad
Verovatno je na poraz uticalo i to sto je Stepanek ranije danas igrao mec u singlu i izgubio...

Srecno na sledecim turnirima...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 27, 2009 8:57 pm

RIM: Troicki slavio na startu
Ponedeljak, 27. april 2009. 14:43


Viktor Troicki - Page 5 J13g9c


Viktor Troicki uspešno je započeo takmičenje na turniru Masters serije u Rimu.

Srpski reprezentativac je u prvom kolu nadigrao Viktora Haneskua rezultatom 6:3, 6:3, posle 77 minuta igre.

Troicki se tako revanširao Rumunu, koji ga je savladao u januaru na turniru u Dohi.

Posle lošeg starta (0:2) srpski teniser je preuzeo inicijativu i dobio čak pet gemova u nizu. Hanesku, koji na ATP listi zauzima 34. mesto, uspeo je do kraja seta da dobije samo još jedan gem, a imenjak iz Srbije već posle 33. minuta imao je prednost od 1:0.

U drugom setu vodila se mnogo žešća borba. Hanesku je prvi napravio brejk, ali je Troicki već u narednom gemu vratio istom merom i doveo meč u egal (2:2).

Ipak, u osmom gemu srpski teniser je iskoristio brejk loptu i poveo sa 5:3, posle čega je, bez mnogo problema, četiri minuta kasnije, priveo meč kraju.

Troicki, koji je prošle nedelje eliminisan na startu turnira u Barseloni, u drugom kolu takmičenja u Rimu sastaće se sa petim teniserom sveta, Argentincem Huanom Martinom del Potrom.

Troicki i Del Potro do sada su dva puta odmerili snage i visoki Argentinac oba puta je odneo pobedu. Najpre je slavio prošle sezone u finalu turnira u Vašingtonu sa 6:3, 6:3, a zatim je bio bolji i na početku ove godine u Ouklendu (6:3, 6:2).

Turnir u Rimu, na kojem još učetvuju Novak Đoković i Janko Tipsarević u singlu i Nenad Zimonjić u dublu, igra se za ukupni nagradni fond od 2,75 miliona evra.

(MONDO)



Cestitam!
Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 27, 2009 9:26 pm

Bravo Viki!!!! aplauz Idemo dalje... mada, tesko ce biti sa Del Potrom... bang head
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeČet Apr 30, 2009 4:53 pm

RIM: Troicki osvetlao obraz
Cetvrtak, 30. april 2009. 00:00


Viktor Troicki - Page 5 9fsk8p


Viktor Troicki odigrao je jedan od boljih mečeva ove godine, ali mu to nije bilo dovoljno za pobedu nad Huanom Martinom Del Potrom.

Peti teniser sveta plasirao se u treće kolo ATP Mastersa u Rimu, propisno se namučivši na putu do konačnih 6:3, 1:6, 6:3.

Troicki je odigrao prvi set sa previše respekta prema ne naročito raspoloženom Argentincu. U drugom ga je prosto "počistio" sa terena, da bi na početku trećeg izgubio gem na svoj servis i dao protivniku prednost koju je ovaj umeo da sačuva.

Obojica su iskoristila po dve od devet brejk lopti, Del Potro je imao više viner udaraca (24:19), ali i više neiznuđenih grešaka (49:42). Možda je na kraju presudio servis, koji je Argentinca služio kada mu je bilo najpotrebnije.

Pri vođstvu od 4:2 u trećem setu, u gemu koji se igrao "na razliku", dugajlija iz Južne Amerike je sve poene osvojio iz servisa, što asovima, što nemogućnošću Troickog da uzvrati na željeni način.

I dok su u odlučujućem setu prevagnuli kvalitet i bolji udarci rivala, Viktor može da žali što u prvom setu nije napravio rani brejk, kada je imao 2:2 i 0:40.

Da je to uradio, verovatno bi Del Potra stavio pod veći pritisak, a videlo se u drugom setu da mu nije svejedno kada protivnik kontroliše rezultat i diktira poene šetajući ga sa jedne na drugu stranu terena.

Prethodna dva meča, u finalu Vašingtona 2008. i četvrtfinalu Oklenda ove godine, Del Potro je rutinski rešio u svoju korist. Ovog puta je Troicki pokazao da u njegovoj igri ima poboljšanja, ali dvadesettrogodišnjak iz Beograda još uvek nema ono što je neophodno da bi ozbiljnije ugrozio tenisere iz Top 10.

Ostaju usamljeni trijumfi nad Endijem Rodikom, u četvrtfinalu pomenutog turnira u Vašingtonu, odnosno nad Novakom Đokovićem, u "bratskom" susretu 2007. godine u Umagu. Čeka se Viktorov odlučniji korak napred.

(MONDO, foto: AP)


Pruzio je odlican otpor...
Ima vremena samo neka produzi, polako... uskoro ce on predstavljati strah i trepet za sve tenisere, pa i iz samog svetskog vrha...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Maj 12, 2009 10:06 pm

MADRID: Troicki zatvoren u magičnu kutiju
Utorak, 12. maj 2009. 17:08


Viktor Troicki - Page 5 98aipw


Dalje od prvog kola nije otišao ni drugi srpski predstavnik na Mastersu u Madridu. Dan posle eliminacije Janka Tipsarevića, turnir je završio i Viktor Troicki, tako da je Srbija u muškom singlu ostala sa jednim predstavnikom, Novakom Đokovićem.

Troicki je u utorak popodne, na "Estadio 3" terenu kompleksa "La Caja Magica" (Magična kutija) izdržao sat i 17 minuta protiv 11. igrača sveta, Nikolaja Davidenka. Bilo je 2:0 za Rusa, po setovima 6:2, 6:2, tako da će se on u drugom kolu sastati sa Francuzom Floranom Serom.

Meč je počeo brejkom Troickog i, nažalost, to je bilo manje-više sve od njega... Davidenko je odmah vratio brejk, a onda od rezultata 2:2 vezao četiri gema u nizu i posle 39 minuta osvojio prvi set.

U drugom, Rus je bio još sigurniji na svoj servis, a bio je jako blizu brejka u drugom gemu kada je početni udarac izvodio Troicki. Nije ga tada "brejknuo", ali jeste u četvrtom, tako da je brzo došao do vođstva od 4:1.

Tada je naš drugi reket, 41. teniser sveta, poslednji put imao priliku da se vrati u meč, pri rezultatu 4:2 imao je tri brejk lopte na servis desetog nosioca u Madridu (3.700.000 evra, 1.000 ATP poena), ali nije ih iskoristio. Nekada treći igrač sveta to je kaznio sa 6:2 i drugom pobedom u toliko mečeva protiv Troickog u karijeri.

Prvi put, dva tenisera sastala su se februara 2008. godine na Dejvis kup okršaju Rusije i Srbije u Moskvi i umalo je Troicki doneo bod našem timu prvog dana takmičenja. Izgubio je sa 3:2 (6:1, 1:6, 6:3, 1:6, 6:2).

Davidenko je ove sezone imao velikih problema sa povredama. Do polovine aprila odigrao je samo dva turnira i to bez većih uspeha, januarski Čenaj i februarski Roterdam.

Kada se u potpunosti oporavio od povrede, vezao je nastupe u Monte Karlu, Barseloni, Rimu, Eštorilu i sada Madridu, a dva puta stigao je i do polufinala. Protiv Troickog potvrdio je ono što se i ranije znalo za njega: nema opasan servis, ali sve nadoknađuje neverovatnom pokretljivošću na osnovnoj liniji i sigurnošću u udarcima.

U utorak je pokazao i da ume da izađe na mrežu. Devet puta je to radio, devet puta je osvojio i poen.

Novak Đoković kao treći nosilac bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom, verovatno u sredu, sastaće se sa Špancem Oskarom Ernandezom.

(N. J. - MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 9:00 pm

RG: Srbija - tri od tri
Utorak, 26. maj 2009. 17:37


Viktor Troicki - Page 5 1563hfp


Utorak je bio divan dan za Srbe na Rolan Garosu. Posle Jelene Janković i Novaka Đokovića, drugog kola se domogao i Viktor Troicki. On je peti Srbin u drugoj rundi pošto su prethodnih dana uspešni bili i Ana Ivanović i Janko Tipsarević. Ispao je samo Ilija Bozoljac.

Za razliku od Jelene i Novaka, koji su imali lake poslove, Viktor je savladao Kubota posle maratona - 3:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:3.

Meč je trajao četiri sata!

Protivnik u drugom kolu biće mu peti nosilac, Huan Martin Del Potro.

Srpski teniser je na kraju ipak zasluženo pobedio, jer je po svim statističkim parametrima bio bolji rival. Odservirao je 13 asova naspram pet Kubota, imao više direktnih poena, a manje neiznuđenih grešaka (20:33)...

Ipak, Poljak je dokazao da nije slučajno igrao u finalu nedavno završenog turnira Serbia open powered by Telekom Srbija u kome je poražen od Đokovića. Iako je 142. na ATP listi pružio je žestok otpor znatno bolje rangiranom Troickom (32).

Troicki će u nastavku takmičenja na Rolan Garosu imati težak zadatak. Pred njim će se naći peti nosilac, Argentinac koji ga je pobedio u sva tri dosadašnja meča, od čega dva puta ove godine (u Oklendu i Rimu).

Del Potro je na startu pariskog Gren slema "isprašio" domaćeg tenisera Mikaela Lodru - 6:3, 6:3, 6:1.

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 11:46 pm

bravo!!! Idemo nasi.. srecno! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 8:36 pm

RG: Del Potro ponovo zaustavio Viktora
Cetvrtak, 28. maj 2009. 15:43


Viktor Troicki - Page 5 90d5jq


Četvrti put u isto toliko mečeva u karijeri Argentinac Huan Martin Del Potro pobedio je Viktora Trocikog. Ovog puta visoki "gaučo" bio je koban po našeg tenisera u drugom kolu Rolan Garosa.

Na Terenu broj 7, Del Potro (21 godina) nije prepustio ni set dve godine starijem Troickom - 3:0 (6:3, 7:5, 6:0).

Troicki je bio koliko-toliko ravnopravan sa petim nosiocem samo u drugom setu, kada je počeo sa brejkom zaostatka (0:2), a onda uspeo da izjednači na 5:5.

Argentinac je tada ponovo došao do svoje igre i rešio drugi set u svoju korist - 7:5, posle čega se naš drugi reket praktično predao i nije osvojio ni gem do kraja učešća na drugom gren slem turniru u sezoni

Ipak, Troicki je zabeležio mali napredak na Rolan Garosu, jer je prošle sezone ispao u prvom kolu.

Jedini set protiv Del Potra, Beograđanin je osvojio ovog proleća u Rimu, kada je izgubio sa 2:1.

U prvom kolu, Troicki, 32. teniser sveta, nadigrao je finalistu Serbia Opena Lukaša Kubota sa 3:2 u setovima (3:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:3).

On je drugi srpski predstavnik u muškom singlu, koji je eliminisan sa Rolan Garosa, posle Ilije Bozoljca.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimePet Maj 29, 2009 11:23 pm

Troicki: "Nisam imao šansu"
29. maj 2009. | 08:43 | Izvor: Sportske.net


Viktor Troicki - Page 5 2w4d3ci


Viktor nije igrao na potrebnom nivou da bi ugrozio odličnog Del Potra. Naš teniser nije zadovoljan sezonom na šljaci, ali ima najbolji ranking karijere. Sledi pauza pa sezona na travi koja počinje turnirom u Haleu.



Viktor Troicki je mirno primio poraz od Del Potra, svestan je da u ovom trenutku zaostaje za teniserima iz svetskog vrha, ali i da njegovo vreme dolazi.

„Pokušao sam sve, ali je Argentinac igrao mnogo bolje nego u Rimu. U prva dva seta, sam pružio kakav takav otpor, stigao do 5:5 u drugom setu, ali nisam imao šansu. Bio sam umoran od duela prvog kola. Nisam imao igru potrebnu da se nosim sa Del Potrom“, kaže Viktor.

„Nisam zadovoljan sezonom na šljaci, rano sam ispadao, ali sam, na sreću, osvojio dovoljno bodova u Dizeldorfu, potreban mi je odmor od non stop igranja i pauza će dobro doći“, smatra naš drugi reket.

Izneo je i svoj plan za leto.

„Igraću na turniru u Haleu, tu mi je baza i drugi dom. Prošle sezone sam na travi imao solidne rezultate i nadam se da ću nastaviti u istom stilu i ove godine“, dodao je na kraju Troicki.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 8:54 pm

slazem se... treba mu odmor... naporno je igrao... Srecno u Haleu... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 9:28 pm

Sunovrat Troickog
Utorak, 9. jun 2009. 19:25


Viktor Troicki - Page 5 2953c03


Kada je Nikolas Kifer 1999. godine osvojio turnir u Haleu, Viktor Troicki je još uvek išao u osnovnu školu.

Srpski teniser u utorak je na ličnom primeru shvatio šta znači kada kažu da "bez starca nema udarca".

Uskoro tridesettrogodišnji Kifer za 75 minuta ga je pobedio sa 6:2, 6:1 i plasirao se u drugo kolo renomiranog turnira na travi, na kojem se takmiči trinaesti put u karijeri i koji je od 1996. do sada propustio samo jednom.

Prvi minuti ovog meča uopšte nisu ukazivali na tako poražavajući epilog, naprotiv.

Troicki je iskoristio slab prvi servis Kifera da povede sa 2:0. Mogao je zatim da napravi još jedan brejk, ali se Nemac izvukao.

Ispostavilo se da je taj gem bio početak Kiferove serije od sedam osvojenih gemova, za preokret na 6:2 i vođstvo od 1:0 u drugom setu. Viktor je uz mnogo muka uspeo da izjednači na 1:1, posle čega je opet na terenu postojao samo jedan teniser - Nikolas Kifer.

Poslednju šansu da uhvati priključak Troicki je propustio pri rezultatu 4:2 u prvom setu. Imao je dve vezane šanse za brejk (15:40), ali mu je protivnik sa dva sjajna servisa raspršio sve nade.

Nemački veteran (34. na ATP listi) iskoristio je pet od osam prilika za brejk, a Troicki (33) jednu od šest, od toga jednu od četiri već u prvom gemu.

Kao i Janko Tipsarević u Kvinsu, Troicki je poražen na startu turnira koji predstavlja jedan od samo dva testa za Vimbldon.

Naredne nedelje na rasporedu su turniri u Hertogenbošu (Holandija) i Istbornu (Engleska), a već 22. juna počinje treći grend slem turnir u sezoni. Prvi nastupi na travi članova srpskog Dejvis kup tima nisu ohrabrujući.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 11:27 pm

Steta Viki za danasnji poraz, mogao si ti da pruzis veci otpor, al' sta je tu je.....idemo dalje, i na pripreme za Wimbledon...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeČet Jun 11, 2009 9:50 pm

HALE: Nole ostaje, Viktor ode
Sreda, 10. jun 2009. 18:09


Viktor Troicki - Page 5 15qvvpk


Srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki izgubili su u sredu od Nemaca Nikolasa Kifera i Miše Zvereva - 0:2 (1:6, 1:6) u drugom kolu turnira u Haleu u konkurenciji dublova.

Troicki je tako završio učešće na turniru u tom nemačkom gradu, pošto ga je Kifer juče eliminisao i u prvom kolu singla.

Đoković je u singlu sezonu na travnatoj podlozi počeo pobedom nad Italijanom Simoneom Bolelijem, a u drugom kolu će igrati sa Francuzom Floranom Serom.

Ukupni nagradni fond turnira u Haleu iznosi 750.000 evra.

(Beta, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitimeSre Jun 24, 2009 11:02 am

VIMBLDON: Troicki tri, Dabul nula!
Utorak, 23. jun 2009. 19:12


Viktor Troicki - Page 5 14yby41


Viktor Troicki bez problema je prošao prvu prepreku na terenu Broj 8. Argentinac Brajan Dabul eliminisan je bez izgubljenog seta - 3:0 (6:4, 6:4, 6:3).


Beograđanin i 30. nosilac na trećem gren slemu sezone zadržao se 104 minuta na travnatoj podlozi i tako ponovio prošlogodišnji plasman.

Za korak dalje, biće mu potrebna pobeda u drugom kolu ili nad 98. teniserom na ATP listi, Špancem Danijelom Himeno-Traverom ili 266. na svetu, Amerikancem Tejlorom Dentom. Ko god da bude protivnik momku, kojem čitaoci MONDA predviđaju najbolji plasman ove sezone na Sveengleskom teniskom klubu, sve osim pobede biće iznenađenje.

Troicki ne zna kako je igrati ni protiv Himeno-Travera, ni Denta, baš kao što je bio slučaj i pred susret sa Dabulom, koji je realizovao samo jednu brejk loptu na meču i to u prvom setu, u kojem je Troicki dva puta brejknuo Argentinca i poveo sa 1:0 posle 33 minuta.

U drugom, Srbinu je bio dovoljan jedan brejk, a u trećem malo je "skratio" priču sa dva brejka za 6:3.

Drugi reket Srbije, odnosno 31. teniser ATP liste, odservirao je 11 asova protiv levorukog Dabula, koji je imao dobre rezultate na Serbia Openu. Dobra stvar u igri Troickog je realizacija na mreži. On je 19 puta poentirao iz 24 volej udaraca.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Viktor Troicki - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Viktor Troicki
Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: