Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Viktor Troicki

Ići dole 
+17
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
Tviksi
Beba Kids
Pele
Annie
Jecika
(:~NenA~:)
Jelena...
Admin
markowwe
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Texy
snoopy
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimePon Jul 05, 2010 11:16 am

Pobedićemo Hrvate!
Nebojša MANDRAPA | 04. jul 2010. 21:00

Intervju "Novosti": Drugi reket Srbije Viktor Troicki optimista pred meč Dejvis kupa u Splitu. Spremni smo na pritiske s tribina, jer verujemo u sebe.

Viktor Troicki - Page 12 Spo%20viktor_310x186

Kada je pregazio Tomija Robreda u tri seta na pariskoj šljaci pre mesec dana, Viktor Troicki je pokazao da je na odličnom putu da stigne i u sam svetski vrh. Mesto broja „četrdeset i nekog“ ne zanima previše našeg tenisera, koji ima vrhunski kvalitet, ali i manjak sportske sreće da zablista punim sjajem.
Gubio je nekoliko mečeva ove sezone u ranim fazama takmičenja, ali skoro nikada to nije bilo protiv nekog autsajdera, već isključivo izuzetno snažnih rivala: Vavrinke, Almagra, Kolšrajbera, Conge, Melcera... Samim tim, došlo je vreme da se kolo sreće okrene na njegovu stranu i da drugi reket Srbije krene u proboj ka društvu desetorice najboljih.
Za to će imati sjajnu priliku već na američkoj turneji koja startuje krajem meseca, a na kojoj Viktor brani mali broj poena. Ipak, pre borbe za svoju čast i reputaciju na ATP sceni, Troicki će obući dres sa državnim grbom i voditi najvažniju bitku u istoriji srpskog tenisa - protiv Hrvatske u Splitu, za ulazak u polufinale Dejvis kupa.
- Za domaćine verovatno ne igra Ivo Karlović, ali ne mislim da su zbog toga oslabljeni na bilo koji način, već su, čak, i ojačani, jer je umesto njega tu Ljubičić. Tačno je da Ivan ima problema sa leđima i da to nije onaj stari Ljubičić, ali on je i dalje 15. na svetu i veoma je opasan rival. Može i dalje da odigra sjajno, što je i pokazao partijama u Indijan Velsu, i nipošto ne smemo da ga potcenimo i otpisujemo, jer je paklen igrač. Ima vremena da se oporavi do prvog meča - objašnjava Troicki.

* Čini se da će biti još teže s njihovim prvim reketom Marinom Čilićem?
- Čilić igra sjajno na betonu, bio je odličan cele sezone, posebno u Australiji. Dakle, biće nam veoma teško. Međutim, mislim da imamo kvalitet da ih prođemo. Nadamo se svi pobedi, a ja u nju i verujem, pa idemo tamo da ih savladamo i plasiramo se u polufinale Svetske grupe.

* Da li ste spremni na urlanje 10.000 navijača u dvorani „Spaladijum“?
- Spreman sam na razne pritiske s tribina, ali iskreno se nadam da neće biti provokacija. Biće sigurno psovki, ali očekujem da neće preći određenu granicu. Najvažnije u svemu je da trijumfujemo i dođemo do tri pobede. Nije toliko bitno ni ko će od nas igrati, Nole, Janko ili ja. Ima vremena još do meča, ali kako se bliži njegov početak, svakako da rastu i moja trema i uzbuđenje.

* Jeste li stigli da razgovarate s vašim rivalima tokom turnira o ovom susretu?
- Jesmo, pričali smo dosta sa hrvatskim teniserima o meču. Uglavnom su to bili šaljivi razgovori. Mi smo dobri prijatelji, između nas nema nikakvih problema, i svi se nadamo da neće biti bilo kakvih problema ili incidenata.

* Hoćete li stići da se okupate na splitskoj rivijeri ukoliko obezbedite pobedu posle prva dva dana?
- Ne znam da li ćemo se kupati. Probaćemo, ali biće to vrlo problematično. Nisam siguran da ćemo imati slobodu da se krećemo kuda želimo, posebno ako probamo da se šetamo gradom. Ne znam, to ćemo još da vidimo. Ne znam kakva je situacija. Još nam ništa nisu rekli.

* Iza vas je Vimbldon, na kom ste poraženi od Melcera...
- Razočaran sam samim tim što sam izgubio u drugom kolu. Očekivao sam više, iskreno, ali to je tenis. Opet, igrao sam sjajan meč, a prva dva seta sam dobio, dok je on u važnim trenucima u četvrtom setu bio sjajan. Mogu reći i da sam nesrećno izgubio, a nisam ništa grešio u svojoj igri. Bio sam dobar tokom celog meča, ali on je u poslednje vreme u sjajnoj formi i vidi se da ima samopouzdanja. Ja sam se već okrenuo narednim izazovima.

* Kakav vam je plan turnira do kraja sezone, i kakva pozicija bi zadovoljila
vaše ambicije u ovom trenutku?

- Posle Dejvis kupa imam malu pauzu, a potom idem u Ameriku na turneju po betonu. Krećem od Vašingtona, pa onda se selim u Toronto, Sinsinati i Njujork. Igraću na četiri turnira, pa ćemo videti. Reč je o jakim takmičenjima, ali to je podloga koja meni najviše odgovara, osećam se na njoj sjajno. Prošle godine sam bio povređen, nisam napravio nikakve poene, tako da očekujem da bih ove godine mogao da napredujem na listi i sa boljim rezultatom uđem u prvih 25 - zaključuje Troicki.


SJAJNA ATMOSFERA U REPREZENTACIJI
* JEDAN od preduslova uspeha reprezentacije Srbije u Dejvis kupu jeste i atmosfera među igračima. Kako se međusobno slažete i družite?

- Mogu da potvrdim da smo svi u zaista odličnim odnosima. Atmosfera među nama je uvek sjajna, posebno na mečevima Dejvis kupa, kada provodimo zajedno nekoliko dana zaredom. Dosta se šalimo, uvek neko drugi prednjači u pravljenju pravog štimunga, i raspoloženje je izvanredno - ističe naš drugi reket.


SMEŠAN BOZOLJAC
* POSLE vaših „prozivki“ na račun Bozoljčevih kvaliteta u basketu, tokom Srbija opena pre nekoliko meseci, oglasio se nedavno i Ilija, koji vas je pozvao da mu, zajedno sa Zimonjićem, izađete na crtu. Daće vam i početnu prednost?

- Baš ste me iskreno nasmejali. Šta da kažem na takve pozive. Smešan je. Mislim da je to dovoljan komentar - rekao je kroz šalu Viktor.


ENDI RODIK NAJVEĆI SKALP
* U 2009. dobijali ste asove poput Žoa Vilfreda Conge, Davida Nalbandijana i Tomasa Berdiha. Koju pobedu smatrate najvećom do sada?

- To je, verovatno, trijumf nad Đokovićem kada je bio broj tri, ili nad Rodikom u Vašingtonu, u vreme kada je bio peti na svetu. Oba meča će mi ostati u sećanju, ali taj protiv Amerikanca mi je, ipak, draži, jer sam ga dobio pred njegovim navijačima - kaže Troicki.


SREĆNO NOVIM MLADENCIMA
PRE puta na četvrtfinalni susret Dejvis kupa protiv Hrvatske, cela reprezentacija Srbije bila je u nedelju gost na svadbi Janka Tipsarevića i Biljane Šešević.

- Očekivao sam da će biti veselo, a to se i ispunilo. Šalu na stranu, bilo je to lepo veselje i želim im oboma mnogo sreće. Ne bih da otkrivam šta sam mu kupio za poklon, neka to ostane tajna - poručuje Troicki.


BOLJI SAM OD NOVAKA U SONIJU
* NOVAKA Đokovića bije glas da je najveštiji igrač na „soni plej stejšnu“ među našim Dejvis kup reprezentativcima. Da li je to istina i može li neko u tome da mu parira?

- U čemu je on najbolji?! U „soniju“? Ma, dajte, to prosto nije istina - odgovara Viktor kroz smeh. - Evo, možda će da zvuči malo neskromno, ali ja ne znam da sam izgubio na „soniju“ ikada, posebno ne od bilo koga od njih iz reprezentacije. To najviše važi u slučaju ako igramo PES, što nam je merilo veštine. Uostalom, meni je igranje na „soniju“ i omiljeni hobi, koji mi oduzima najviše vremena pored sporta. Takođe, volim da igram fudbal, što mi je jedna od zanimacija.


BIĆE TITULA I POSLE DULETA
* VAŽITE za velikog navijača Partizana, kako u fudbalu, tako i u košarci. Viđeni ste i na nekim mečevima crno-belih u „Pioniru“ tokom prošle sezone. Kako gledate na šanse u narednoj sezoni, s obzirom na to da je klub napustio trener Vujošević?

- Nisam razočaran odlaskom Duleta Vujoševića, jer mogu da razumem njegovu odluku da preuzme CSKA iz Moskve. On jeste legenda kluba, ali s obzirom na to da je dobio dobru ponudu, sasvim je razumljivo što je otišao. Opet, moguće je da se jednog dana i vrati. Nadam se da će i bez njega Partizan nastaviti da igra dobro i da će postizati maksimalne rezultate. Videćemo kako će biti, a ja ću biti uz klub, bez obzira na plasman.


FUDBALERI ME RAZOČARALI
JEDNA od glavnih zanimacija tokom slobodnog vremena u Vimbldonu bilo je i praćenje mečeva na SP u fudbalu. Među najvatrenijim navijačima naše reprezentacije bio je upravo Troicki.

- Gledao sam mečeve iz Južne Afrike najviše upravo tokom Vimbldona. To je bilo u klubu, i to najviše u svlačionici. Nisu nam zabranjivali da gledamo fudbal na televizorima unutar „Ol ingland kluba“, iako je bilo najava da će to da učine. Naši su me veoma razočarali, iskreno, a nadao sam se mnogo boljem rezultatu, baš kao i cela nacija. Ipak, to je sport. Igraju svi fudbal, pa su Australijanci, za koje smo mislili da ne znaju da ga igraju, pokazali da to i te kako znaju.


LIČNA KARTA
Datum rođenja: 10. februar 1986.
Mesto: Beograd
Prebivalište: Beograd
Visina: 193 cm
Težina: 86 kg
Igra: desnom rukom
Profesionalac od: 2006.
Trener: Jan de Vit
Sajt: www.viktortroicki.com
Trenutni plasman: 42.
Najbolji plasman: 24.
Skor u 2010: 18-18
Skor u karijeri: 77-75
Zarada u karijeri: 1.765.636 dolara
Najbolji rezultati: finale ATP turnira u Bangkoku (2009) i Vašingtonu (2008).
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeUto Avg 03, 2010 10:35 am

VAŠINGTON: Troicki se jedva oznojio
03. avgust 2010. 08:49 > 08:50

Viktor Troicki savladao Kevina Kima u prvom kolu 6:1, 6:2, a u drugom će se sastati sa Mardijem Fišom.

Viktor Troicki - Page 12 V178450p0

Viktor Troicki bio je ubedljiv na startu turnira u Vašingtonu, iz kategorije ATP 500. Drugi reket Srbije lako je pobedio domaćeg kvalifikanta Kevina Kima - 6:1, 6:2.

U jedinom prethodnom meču Srbin je takođe bio bolji od Amerikanca, trenutno 153. na ATP listi, ali je na Gemaksu 2008. imao mnogo više problema da ga savlada - 2:1.

Naredni protivnik Troickog u Vašingtonu biće još jedan Amerikanac, Mardi Fiš, sa kojim se nikada nije sastajao. Fiš je 35. igrač sveta, a 15. nosilac na turniru.

Troicki je trenutno 50. na ATP listi, a pre godinu dana imao je najbolji rejting u karijeri - 24. Međutim, imao je lošu seriju rezultata ove godine - osim polufinala u Dohi na početku sezone nije ostvario nijedan zapažen rezultat.

U četiri meča pre ovog sa Kimom, ostvario je samo jednu pobedu.

Prošle godine u Vašingtonu bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom je zbog povrede predao meč Francuzu Marku Žikelu. Pretprošle godine je stigao do finala, u kome je poražen od Huana Martina Del Potra.

Na turniru u Vašingtonu učestvuju i Janko Tipsarević, kome predstoji duel sa Francuzem Arnom Klemonom, i Nenad Zimonjić, koji se u paru sa Danijelom Nestorom sastaje sa Česima Tomašom Berdihom i Radekom Štepanekom.

Nagradni fond turnira je 1.165.500 dolara.

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeSre Avg 04, 2010 10:49 am

3. avgust 2010. | 23:54 | Izvor: B92
Vašington: Fiš izbacio Troickog

Viktor Troicki - Page 12 15034641464c588f81a735f792453760_extreme

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od Amerikanca Mardija Fiša sa 6:4, 6:3, u drugom kolu na turniru serije 500 u Vašingtonu.

Iako je Fiš već deset godina profesionalac, a Troicki četiri, bio je ovo prvi međusobni duel 35. i 50. tenisera sveta.
Treći ’reket’ Srbije izgubio je svoj servis čak pet puta protiv Amerikanca, i to je bio glavni uzrok poraza u prestonici SAD.
U prvom setu Viktor je olako dopustio Fišu da sa dva brejka viška povede sa 5:1. Rođeni Beograđanin vratio je jedan brejk, prišao na 5:4, ali više od toga nije mogao i Fiš je rešio prvi set u svoju korist posle nešto više od pola sata.

U drugom setu Amerikanac je odmah na startu napravio brejk, Viktor je uspeo da se vrati i izjednači, ali Fiš, koji se nalazi u odličnoj formi, do kraja meča je oduzeo još dva servisa našem igraču i tako neočekivano lako stigao do pobede.

Njegov protivnik u trećoj rundi biće pobednik duela Denis Istomin – Marin Čilić.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeUto Avg 10, 2010 9:58 pm

TORONTO: Troicki konačno pobedio Čilića
10. avgust 2010. 19:07 > 19:12

Viktor Troicki pobedio je Marina Čilića 6:4, 7:6 (2) i plasirao se u 2. kolo Rodžers kupa u Torontu.

Viktor Troicki - Page 12 V179223p0

Ukoliko Janko Tipsarević večeras savlada Filipa Kolšrajbera, u narednoj rundi sastaće se dvojica srpskih tenisera.

Troickom je trebalo 110 minuta da prvi put, i to iz šestog pokušaja, savlada najboljeg hrvatskog tenisera.

U stvari, Čilić je dobio svih deset prethodnih mečeva protiv Troickog i Tipsarevića, ali još nije našao rešenje za Novaka Đokovića (5:0).

Ali, trenutno 51. igrač na svetu je našao recept za Marina Čilića.

Prvi set trajao je 49 minuta. Viktor je iskoristio jedinu brejk loptu, za 3:2, a prethodno je spasio sve četiri (sve u istom, četvrtom gemu), koliko je imao Čilić. To mu je bilo dovoljno za vođstvo - 6:4.

U drugom setu je Srbin imao dve prilike da oduzme servis protivniku, kome nije dozvolio nijednu brejk šansu. Ipak, Hrvat (13. na ATP) se oba puta izvukao, pa se došlo do taj-brejka.

Tada je Troicki "počistio" Čilića, poveo je 4:0, zatim 6:1, do konačnih 7:2.

Srpski teniser je odlično servirao, ubacio 73 odsto prvog servisa, od kojih je osvojio 73 odsto poena.

Čilić je napravio 35 neiznuđenih grešaka, a Viktor 23.

Sve je to doprinelo da Srbin pobedi.

Doduše, Čilić se tokom meča žalio na vrtoglavicu i stomačne probleme, ali je izdržao do kraja.

Nagradni fond Rodžers kupa je 2.430.000 dolara, a pobednik će dobiti 443.500 dolara i 1.000 ATP poena.

(MONDO, foto MN Press - arhiva)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeČet Avg 12, 2010 12:27 pm

11. avgust 2010. | 23:36 | Izvor: B92 | JT
Poraz Troickog u Torontu

Viktor Troicki - Page 12 14546528124c63189982ef0635670421_extreme

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo Rodžer kupa u Torontu.

Troicki je u drugom kolu takmičenja poražen od Nemca Filipa Kolšrajbera sa 6:4, 3:6, 6:0.
Kolšrajberu je prethodno na startu turnira u Kanadi meč zbog povrede predao drugi srpski teniser Janko Tipsarević, pa je Novak Đoković ostao jedini srpski predstavnik u Torontu.
Posle vođstva Nemca od 1:0 u setovima Troicki je u drugom uspeo da se vrati u igru, ali je u odlučujućem, trećem setu, dozvolio protivniku da čak tri puta dođe do brejka, a potom i zasluženo dođe do trijumfa.

U narednom kolu Kolšrajber će se sastati sa pobednikom duela između Francuza Pola Anrija Matijea i Jena Lua sa Tajvana.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeČet Avg 19, 2010 12:36 pm

Manekenka okončala vezu sa srpskim teniserom!
Sunčica ostavila Troickog
Sreda - 18.08.2010

Lepa manekenka Sunčica Travica raskinula je vezu sa jednim od najboljih srpskih tenisera Viktorom Troickim, saznaje nezvanično „Alo!“ iz krugova bliskih popularnom paru.


Viktor Troicki - Page 12 Suncica-v

Iako su im mnogi prognozirali skoriji odlazak pred oltar, to se po svemu sudeći neće dogoditi a, kako se priča, lepotica već ima novog izabranika!
- Sunčica i Viktor su se poslednjih meseci emotivno udaljili i bilo je pitanje dana kada će ova veza da se završi. Njih dvoje su nedavno vodili veoma ozbiljan razgovor, posle kojeg su zaključili da je bolje da više ne budu zajedno. Po gradu se priča da je manekenku osvojio jedan mlađi muškarac iz poznate i veoma imućne porodice, te da je sada sa njim u ljubavi - priča za „Alo!“ dobro obavešteni izvor blizak Travici.
Indirektna potvrda ove priče stigla je i od same Sunčice, koja je sa svog „fejsbuk“ profila sklonila status da je „u vezi“ i poslednjih dana postavlja veoma simptomatične pesme. Pre dva dana je sa svojim prijateljima na „fejsbuku“ podelila numeru Dženana Lončarevića pod nazivom „Idi bilo kome“, a pre toga, 13. avgusta, pesmu Lepe Brene „Boli me uvo za sve“. Ipak, do zvaničnog komentara Travice i Troickog nismo uspeli da dođemo do zaključenja ovog broja.


Par je krajem prošle godine letovao na Maldivima, a svoje poslednje pojavljivanje u javnosti imali su pre mesec i po dana, na svadbi Viktorovog kolege Janka Tipsarevića.



Ljubav počela u Parizu

Veza između Sunčice i Viktora počela je krajem 2008. godine u Parizu, gde je ona radila na nedelji mode, a on igrao na Rolan Garosu. Prema njihovim rečima, bila je to ljubav na prvi pogled, koja je i zvanično počela nakon prve zajedničke večere u „gradu svetlosti“. Teniser je pre toga bio u petomesečnoj vezi sa Sofijom Milošević, sadašnjom izabranicom Filipa Živojinovića, a kao njegova najveća ljubav u dotadašnjem životu označena je studentkinja turizma Ana Jovanović, sa kojom se zabavljao kao tinejdžer.

J. Bogdanović
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimePet Okt 22, 2010 3:15 pm

Sjajni Viktor pobedio Congu u Moskvi!
I.Đ. / Blic online | 21. 10. 2010. - 19:54h |

Srpski teniser Viktor Troicki savladao je Francuza Žoa Vilfreda Congu sa 6:3, 3:6, 7:5 u trećem kolu Kupa Kremlja u Moskvi.

Veoma je ohrabrujuće na koji način se Troicki vratio u meč protiv igrača koji će biti u timu Francuske u finalu Dejvis Kupa u Beogradu (3.-5.decembar).

Viktor Troicki - Page 12 70168_viktor-protiv-novaka01-afp-don-emmert_f

Conga je daleko bolje ušao u meč i lako je posle osvojenog brejka čuvao prednost do kraja seta.

Francuz je imao 69 naspram Viktorovih 54 odsto uspešnosti prvog servisa, a i ostali parametri u statistici su išli njemu u korist.

Troicki se mučio u prijemu Conginog servisa a nije blistao ni na mreži.

Ipak, u drugom setu je Viktor prikazao da itekako ume da se vraća u igru i upravo to mu je do sada nedostajalo da bi bio u samom vrhu svetskog tenisa.

Tajna osvajanja drugog seta leži u laički rečeno, "ubijanju" Congine igre. Troicki je slao dubinske lopte, gledao je da ne troši previše energiju i nije nasedao na lukave poteze Francuza kada je reč o skraćenim loptama. Išao je samo na to da mu vraća loptice i da ga što više umori.

Kao rezultat toga, došao je do "plus dva" u drugom setu i nije mu bio problem da finišira za 1:1.

Congini navijači mislili su da se njihov ljubimac u krajnjem delu seta opustio videvši da će da ga izgubi, odnosno da štedi snagu za finalni.

Međutim, kada je Troicki poveo sa 2:1, njegovi navijači nadjačali su francuske i usledio je pravi triler na terenu.

Conga je preokrenuo na 3:2, a zatim su usledile nove epizode u maniru Alfreda Hičkoka, tokom kojih je bilo i izjednačenja, puno prednosti i na kraju 5:5.

Viktor Troicki - Page 12 8694_federerconga02-reuter-tim-wimborne_f

Ukoliko Troicki i u finalu Dejvis kupa ponovi igru iz poslednja dva gema, Srbija nema o čemu da brine.

Iako se i dalje mučio sa prvim servisom, srpski igrač je sjajno igrao na servis priotivnika, slao je ubitačne forhende i Francuz je na kraju morao da položi pružje.

Troicki će u četvrtfinalu igrati protiv Horasija Sebaljosa iz Argentine. Sa 89. igračem na ATP listi, Viktor se do sada nije sastajao.

P.S. Janko i Biljana prisutni u publici!!! Viktor pobedio Zeballosa 6:2; 6:1! Bravo Vicooo! aplauz yahoo
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimeSub Okt 23, 2010 8:59 pm

KREMLIN KUP: Troicki sa Bagdatisom za trofej
23. oktobar 2010. 16:15 > 19:14

Srpski teniser otpisao i Urugvajca Pabla Kuevasa. U polufinalu Kupa Kremlja u Moskvi - 6:3, 6:3. U finalu sa Bagdatisom.

Viktor Troicki - Page 12 V186822p0

Posle Tursunova, Conge i Sebaljosa, Viktor Troicki srušio je i četvrtu prepreku na tradicionalnom Kupu Kremlja (nagradni fond milion dolara).

Posle sigurne pobede od 2:0 u setovima nad Pablom Kuevasom, pruža mu se treća prilika da osvoji prvi ATP trofej u karijeri. Igrao je finala Vašingtona (2008) i Bankoka (2009), ali su ga tada zaustavili Huan Martin del Potro, odnosno Žil Simon.

Ovog puta, nasuprot sebi imaće Markosa Bagdatisa, koji je uz mnogo muka savladao Uzbekistanca, Denisa Istomina - 6:4, 6:7, 7:6.

Njih dvojica sastajali su se samo jednom, i to ove godine u Sidneju, a bolji je bio Kipranin, trenutno 19. igrač sveta.

Ipak, sa samopouzdanjem koje je stekao, ovog puta se čini da ima daleko bolju "startnu poziciju" nego u prethodnim finalima.

Kuevas je u polufinalnom meču vodio samo nekoliko minuta. Oduzeo je Troickom servis u uvodnom gemu, ali je u sledećem izgubio tu prednost.

Brejk odluke za vođstvo od 1:0 u setovima Viktor je napravio u maratonskom, šestom gemu. Propustio je četiri prilike, petu iskoristio i poveo sa 4:2, a onda uzeo još dva gema na svoj servis.

U drugom setu je rezultat bio izjednačen do 3:3. Čuveni "sedmi gem" pripao je Troickom na servis Kuevasa, a realizacija brejk lopte bila je fenomenalna. Kuevas je izašao na mrežu, solidno napao srpskog tenisera, a ovaj daleko iza osnovne linije poslao milimetarski precizan "pasing šot" iz forhenda - 4:3.

Kuevas je tada praktično potpisao predaju, a Troicki nije čekao svoj servis, već je novim brejkom - bez izgubljenog poena - priveo meč kraju posle sat i 11 minuta.

"Pokazao sam stabilnost i bio sam agresivan kada je trebalo. Volim da igram u Rusiji, jer tu uvek imam podršku sa tribina", izjavio je Troicki.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimePon Okt 25, 2010 4:36 pm

Viktor Troicki - Page 12 1a6e8782b04fc1be9f96d34a05b89e31-getty-kremlin_cup_2010_-_final
aplauz yahoo

Viktor Troicki - Page 12 4dc81c8327a14f18bf0cca9878934723

Viktor Troicki - Page 12 9cdbeae261424d958a3710098dfa3edc

Viktor Troicki - Page 12 710ecc78bb695970e31e0b6213156792-getty-tennis-atp-rus

Viktor Troicki - Page 12 13ed1fccf16b402ca22553fad5957d50

Viktor Troicki - Page 12 648944cb1c4a20e6b4fa67cef3509700-getty-tennis-atp-rus
Very Happy

Viktor Troicki - Page 12 Bc43bdcdb9e3e8f0cfb16536361c9bcd-getty-tennis-atp-rus

Viktor Troicki - Page 12 Fb98c3d5036716a148b34a27bdd04d27-getty-tennis-atp-rus

Viktor Troicki - Page 12 50e43b7997dfdafc6d9b65df69cd0359-getty-tennis-atp-rus

Viktor Troicki - Page 12 A618c44ad9bc49e5acba21904cc4cef0

Viktor Troicki - Page 12 6ebe7de561204d1d80422b406c6af666

Viktor Troicki - Page 12 7e111c15688a47df95f3b84987485c82

Viktor Troicki - Page 12 Abff250785a04edba123083ad55b1746

Viktor Troicki - Page 12 68b9660f1cd94aadb3398756f0c74431

Viktor Troicki - Page 12 A62cd60e2439a86fbb2ce76f25763b85-getty-tennis-kremlin-cup

Viktor Troicki - Page 12 85cf7099235d4baad0899ccee9ece670-getty-tennis-kremlin-cup
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitimePon Okt 25, 2010 6:00 pm

Sve cestitke Viktoru,zasluzio je i mnogo mi je drago zbog njega!Samo tako nastavi,majstore!! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Viktor Troicki - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 12 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Viktor Troicki
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: