Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  Novinski clanci

Ići dole 
+16
Tviksi
Vuksha
delgado
(:~NenA~:)
Pele
Jecika
Annie
Beba Kids
Admin
alex_bg93
yankela
Mala
Jelena...
*Anja*
Texy
snoopy
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeČet Jul 29, 2010 4:05 pm

Aha, hahahhahahhahahha!!! hahaha hahaha hahaha Janko 01


jameslarosa: ''mix dublovi na olimpijadi u londonu 2012, koga bi izabrao: Jelenu, Anu, ili Novaka sa Shakirinom perikom?''
Janko: ''Izabrao bih Novaka sa Shakirinom perikom. Ne zato sto je on jedan od mojih najboljih prijatelja, nego zato sto ocu ZLATO, cuo si me, ZLATOO, hahaha :) ''


Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Jul 31, 2010 1:25 pm

'' http://twitpic.com/2a332z <--- Gel za tusiranje u muskoj svlacionici. Da li ovo znaci da sam bio 3 puta prljaviji pre nego sto sam se oprao sa ovim? ''


hahaha respekt
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Jul 31, 2010 9:07 pm

Kralj!!!Neprevazidjen je! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeNed Avg 01, 2010 5:17 pm

''Dobro, moj medjunarodno priznat zvezda metroseksualac dubl partner zvani Feliciano Lopez je pobedio! Idemo, ribo!''
cheers
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeNed Avg 08, 2010 12:55 pm

''Gledajući u pasoš, obezbeđenje ma pita: Hmmm, ti si iz Srbije, ona je bila dio Rusije, zar ne? Ja odgovaram: Blizu si, bila je dio Jordana!??'' Xaxaxaxaxaxa... aplauz srce
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeNed Avg 08, 2010 2:21 pm

*tipsy* ::
''Gledajući u pasoš, obezbeđenje ma pita: Hmmm, ti si iz Srbije, ona je bila dio Rusije, zar ne? Ja odgovaram: Blizu si, bila je dio Jordana!??'' Xaxaxaxaxaxa... aplauz srce

Hahaha,umirala sam od smeha kad sam to procitala Very Happy E neka si im rekao,Janko! hahaha
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Avg 14, 2010 2:05 pm

Janko Tipsarević: Zbog povrede nemam vremena za odmor
13 Avg 2010


Nakon što je povredio zglob desne noge u prvom kolu Masters turnira u Torontu, teniser Janko Tipasarević posvetio se lečenju povrede kako bi što pre ponovo zakoračio na teren

Naš uspešni teniser uživa punu podršku svoje supruge Biljane, a s obzirom na to da je poznat kao sportista vedrog duha, detalje svog oporavka je podelio sa obožavaocima na mreži Twitter. Janko dan započinje sa kofom punom leda za povređenu nogu, a zbog mnogobrojnih vežbi nema vremena za odmor, već mora da se u potpunosti povinuje savetima trenera i članova svog stručnog tima.

- Mislio sam da ću imati vremena za odmor ali izgleda da sam se prevario jer mi je potrebno mnogo tretmana da bi mi se poboljšalo trenutno stanje – otkrio je Janko svojim pratiocima na društvenoj mreži Twitter.

P.S. Janko je otkazao Cincinnati

Janko uzmi vremena koliko ti god treba da saniras povredu, samo nam se dobro oporavi! Iako te povreda sustigla u najgorem mogucem trenutku, ne odustaj! Nemoj da te to zaustavi! Ajde oporavi nam se pa idemo u nove pobede! MOZES TI TO! Janko 01 srce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeUto Sep 07, 2010 10:56 pm

07. 09. 2010. 18:35h | Vestionline
Tipsarević: Imamo dobre šanse za finale DK

Srpski teniser Janko Tipsarević izjavio je da naša selekcija ima 60 odsto šansi da se plasira u finale Svetske grupe Dejvis kupa.

 Novinski clanci - Page 4 40303_slika281351_f
Protiv Čeha može da odluči dubl - Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević

Srbija će od 17. do 19. septembra igrati u Beogradu u polufinalu Dejvis kupa protiv Češke.

"Kad je u pitanju meč Srbija - Češka tu bih dao 60 odsto šansi našoj reprezentaciji, a 40 preostalih procenata selekciji Češke. U slučaju da ne igra Del Potro smatram da je Francuska blagi favorit protiv Argentine i dajem im 55 odsto šansi. Lodra, Beneto, Conga neće igrati, a sve to će uticati i na sastav ekipe, samim tim i rezultat. Argentina ima Nalbandijana koji može i svakoga da dobije i od svakoga da izgubi. Videćemo!", objasnio je Tipsarević.


On je istakao da reprezentativcima Srbije puno znači podrška sa punih tribina Arene.

"Razgovarao sam sa ljudima iz Teniskog saveza Srbije i kažu da se Arena puni dobrom brzinom. Priznajem bio sam skeptik da će prodaja karata ići dobro, s obzirom kakva je posećenost bila u prethodnom meču. Razlog što smo ovaj put na dobrom putu da Arena bude ispunjena do poslednjeg mesta je pristupačna cena karata. Čitao sam komentare posle poslednjeg meča koji smo imali u Areni i svi su se svodili na isto, karte su bile skupe i nepristupačne. Mislim da je sadašnja cena karata od 1.000 dinara zaista pristupačna i ukoliko ne bude puna Arena razlog ću videti u tome da ili naši ljudi više ne prate tenis ili ne žele da bodre svoje tenisere. Za 1.000 dinara gledaćete šest igrača iz Top 40 na planeti, od toga četiri igrača iz Top 10 najboljih na svetu: Đokovića, Berdiha u singlu i Zimonjića i Dluhija u dublu i stvarno ne može manje od ove cene. Pozivam publiku da dođe i da nas podrži u ovom istorijskom meču, jer ovo je nešto što se ne dešava često, ne igra se svake godine polufinale Svetske grupe", jasan je Tipsarević.

On tvrdi da su Srbija i Češka sličnog kvaliteta.

"Oba tima imaju izuzetno jaku prvu tablu i dosta dobar dubl. Ne potcenjuem ni Viktora, ni mene, ni Stepaneka, ali biće interesantno kako će proteći prvi dan. Novak igra izuetno dobro, u velikom je usponu forme, Stepanek je dobio jedan ili dva meča tokom cele američke turneje, ali bio je i odsutan sa terena zbog povrede i ovo je njegov povratak na teren. Mi smo uvek računali na dubl, ne mogu reći kao sigurna poen, ali smo računali da smo favoriti. Sada izuzetno jak protivnički dubl Berdih - Stepanek. Neću reći da su favoriti, ali biće to otvoren meč sa kim god od nas Zimonjić bude igrao", dodao je srpski teniser.

Tipsarević kaže da slab rezultat čeških tenisera na Ju-Es openu ne može da utiče na njihovo samopouzdanje na duelu sa Srbijom.

"Oni će zbog toga što su razočarali svojim rezultatima u Njujorku doći, uslovno rečeno gladniji u Beograd, da se iskupe za svoje loše igre, jer svi su izgubili u prvim kolima, pogotovo što se Berdiha tiče koji je zaista imao kiks, ali dešava se da imaš ili loš dan ili neugodnog protivnika, nema pravila. Sigurno je da je Berdih jedan od najkonstantnijih igrača ove sezone i jedino je dobro što oni neće imati mečeva do početka Dejvis kup meča sa nama. Dubl će biti jako bitan i mislim da će biti jako bitan prvi dan, odnosno šta neko od nas bude uradio u meču sa Berdihom. Ako uspemo da ga dobijemo Berdiha prvog dana, smatram da smo na ekstremno dobrom putu da pobedimo", zaključio je Tipsarević.
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeČet Sep 16, 2010 12:59 pm

DK: Đoković iscrpljen ali motivisan
15. septembar 2010. | AK


 Novinski clanci - Page 4 1166892684c90efbde6c03990786864_extreme

Novak Đoković priznao je da je umoran posle nastupa u finalu US Opena, ali je istakao da uvek ima energiju i motiv da igra za tim Srbije.


Srbiju za vikend očekuju dueli sa Češkom u polufinalu Dejvis kupa, a Đoković je istakao da će sigurno igrati i pomoći ekipi da ostvari još veći uspeh.

"Igrao sam odličan turnir u Njujorku, prikazao možda i svoj najbolji tenis u poslednjih 12 meseci. Moram da budem zadovoljan celom turnejom po SAD, vratio sam samopouzdanje i vrlo sam srećan zbog toga", rekao je Djoković.

"Sada sam pomalo iscrpljen, ali to je sasvim normalno. A za ovakav istorijski meč uvek može da se nađe dodatni motiv i energija. Spreman sam već za prve mečeve u petak", dodao je.

Češku će na meču u Beogradu u singlu predstavljati sedmi teniser sveta Tomaš Berdih i iskusni 31-godišnji Radek Štepanek, koji je 35. na ATP rang listi. Đoković je Štepaneka pobedio na pet od dosadašnjih šest susreta, dok je Berdiha pobedio dva puta, ali i izgubio na poslednjem meču, u polufinalu ovogodišnjeg Vimbldona.

 Novinski clanci - Page 4 2163608584c90efbe150ab360676562_extreme

"Veoma ih dobro poznajem. Berdih je svakako trenutno najbolji igrač Češke i oni se oslanjaju na njega. Igra verovatno najbolju sezonu u dosadašnjoj karijeri. Trenutno je sigurno jedan od najkvalitetnijih tenisera na svetu", ocenio je Đoković.

"Na Vimbldonu je igrao fenomenalno, a ja sam bio veoma loš. Veoma je agresivan i ima izuetno dobar servis", dodao je drugi teniser sveta, koji je u sredu doputovao u Beograd.

Selektor Bogdan Obradović ocenio je da je Đokovićev uspeh na US Openu važan za celu reprezentaciju Srbije, koja je prema njegovim rečima "kompletna i spremna za veliki duel sa Češkom".

"Najvažnije je da dobro treniramo i da imamo fantastičnu atmosferu u ekipi. Uvek idemo na pobedu, bez obzira što zvuči kao da stvaram pritisak na ekipu. Verujem u ovaj tim i znam da možemo i dalje od polufinala", kazao je Obradović i dodao da nema nikakve posebne želje pred sutrašnji žreb za raspored mečeva.


 Novinski clanci - Page 4 18234266634c90efbe3c79e915597732_extreme

Najbolji srpski dubl igrač Nenad Zimonjić podsetio je da je Češka trenutno druga na svetskoj rang listi reprezentacija i da je prošle godine igrala finale Dejvis kupa u kome je poražena od Španije 0:5.

"Berdih je među prvih deset na svetu, a i Štepanek je donedavno bio u tom društvu. Izuzetno su iskusni i uigrani i u dublu. Prošle godine
su Berdih i Štepanek u paru izgubili samo jedan meč i to u finalu
", rekao je Zimonjić koji je sa Kanađaninom Danijelom Nestorom ove godine izgubio od Berdiha i Štepaneka u prvom kolu turnira u Vašingtonu.

Viktor Troicki je istakao da ne razmišlja o tome da li će on ili Tipsarević biti drugi singl igrač Srbije.

"Nije važno ko će igrati. Važno je da spremni dočekamo taj meč, da damo sve od sebe i uzmemo bod", kazao je 47. teniser sveta, dok je deset mesta bolje plasirani Janko Tipsarević naveo da upravo u tome vidi prednost Srbije.

"Pored Đokovića koji uvek može da uzme dva boda, i Viktor i ja možemo da odigramo dobro, ne samo u singlu, već i u dublu sa Zimonjićem. Nije ni važno ko će da istrči na teren. Važno je da već prvog dana osvojimo dva boda", naveo je Tipsarević.

SRECNOOOOO!!! IDEMOOOoooOOOooooOooo! srbin kolce Janko 01 tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Sep 17, 2010 3:04 pm

Дејвис куп: Ђоковић болестан, мења га Троицки
17. септембар 2010. | 08:30 → 13:18 |

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић због болести неће данас играти против Радека Степанека у првом полуфиналном мечу Дејвис купа између Србије и Чешке, саопштила је представница за штампу Међународне тениске федерације Барбара Траверс.

"Ђоковић неће играти данашњи меч због гастроентеритиса, а уместо њега против Степанека ће наступити Виктор Троицки", рекла је Траверс у Лиону, где данас почиње други полуфинални меч између Француске и Аргентине.

На јучерашњој конференцији за штампу Ђоковић је рекао да је исцрпљен учешћем на УС опену и путовањем из Америке, али је најавио да ће ипак бити спреман за меч против Степанека.

 Novinski clanci - Page 4 Novak-djokovic_500x250

Финале УС опена, у којем је Ђоковић изгубио од Рафаела Надала, због кише је померено са недеље на понедељак, па је наш најбољи тенисер у Београд стигао дан касније него што је било планирано и имао је мање времена да се прилагоди на временски разлику.

По завршетку снаге ће одмерити Јанко Типсаревић и Томаш Бердих.

У суботу играће само дублови. За Србију Ненад Зимоњић и Виктор Троицки, а за Чешку Јан Хајек и Иво Минар.

Последњег дана полуфинала, у недељу, Ђоковић ће играти против Бердиха, а затим Типсаревић против Степанека.

Bas steta za Noleta! Crying or Very sad Al' sta da se radi! :/ Jedva cekam! U 15:00 na RTS 1! yahoo navijacii srbin
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Sep 18, 2010 10:55 am

Дејвис куп: Типсаревић Србији донео изједначење
17. септембар 2010. | 18:57 → 22:34 |

Тенисер Јанко Типсаревић победио је вечерас у Београду Томаша Бердиха са 3:1 (7:5, 6:2, 2:6, 7:6) и Србији донео изједначење на мечу са Чешком у полуфиналу Дејвис купа.

Типсаревић је, ипак, успео да изненади седмог тенисера света и надокнади заостатак пред наставак дуела.

Одлично је почео 30 места слабије рангирани Типсаревић и брзо повео са 2:0 у сетовима.

Први сет је решио у своју корист брејком у последњем, 12. гему, иако је и у 10. сервирао за вођство од 1:0, које је тада само привремено одложено.

 Novinski clanci - Page 4 Janko-tipsarevic_500x250

Типсаревић је у другом сету био још убедљивији и ривалу препустио само два гема, а и тада је имао прилике да му одузме сервис. Сет је преломио серијом од пет освојених гемова после резултата 1:1.

Бердих је истом мером узвратио у трећем сету, када је четврти и осми гем освојио на сервис Типсаревића и заостатак смањио на 1:2.
Први је Бердих стигао до два гема предности и у четвртом сету и повео са 3:1, али се Типсаревић одмах брејком вратио у игру. Сет је зато одлучен у тај брејку, пошто Бердих није искористио брејк прилику у осмом, а Типсаревић у 11. гему.

Тај брејк је припао Типсаревићу који је повео са 4:2, па на 6:4 имао две сет лопте. Другу је и искористио за коначну победу.

"Не знам шта би било да се ушло у пети сет. Ноге су у једном тренутку стале. Бердих је тежак противник. Терао ме је да трчим за сваки поен. Са њим мораш да играш од почетка до краја", кратко је рекао Типсаревић одмах по завршетку меча у Боеградској арени.

Бердих: Типсаревић је био бољи

Чешки тенисер Томаш Бердих је изјавио да га је Јанко Типсаревић вечерас заслужено победио у другом полуфиналном мечу Дејвис купа, који се игра у Београду.

"Победио је бољи тенисер. Играо је веома добро. Ја сам му помогао грешкама, које је он знао да искористи. У некој другој ситуацији, да сам играо као пре месец дана, резултат би био другачији", рекао је седми тенисер света на конференцији за новинаре после пораза од 1:3 (5:7, 2:6, 6:2, 6:7).

Типсаревић је тако, после три сата и 38 минута игре, покварио 25. рођендан Бердиха који је, ипак, свима захвалио за честитке. Најбољи поклон, како је рекао, добио је од саиграча Радека Штепанека који је победио Виктора Троицког у првом мечу у Београдској арени.

"Сутра морамо да се боримо поново и да покушамо да освојимо поен у дублу", рекао је Бердих.

Селектор Чешке Јарослав Навратил истакао је да је за њега резултат од 1:1 оптималан за први дан полуфинала.

"Када смо повели са 1;0, мислили смо да можемо да победимо и у другом. Јанко Типсаревић је одлично, заиста одлично играо, много боље од Томаша, јер има самопоуздање са Отвореног првенства САД", рекао је Навратил.

Он је додао да ће сутрашњи дубл бити веома тежак и да очекује да ће у недељу Новак Ђоковић сигурно играти.

Први меч српски тенисер Виктор Троицки изгубио је вечерас у Београдској арени од 35. играча света Радека Штепанека са 1:3 (6:4, 2:6, 4:6, 4:6), па је Чешка повела са 1:0 у дуелу са Србијом у полуфиналу Дејвис купа.

У недељу игра и Ђоковић

Сутра би Троицки и Ненад Зимоњић у дублу требало да играју са Јаном Хајеком и Ивом Минаром, а за недељу су заказани обрнути сингл мечеви. Тада би за Србију требало да игра и други тенисер света Новак Ђоковић који је због умора пропустио први дан сусрета.

Ђоковић би могао да игра већ у дублу, пошто селектори имају право да врше измене најкасније један сат пре почетка меча, а стручни штаб Србије мораће да нађе начин да надокнади неочекивани губитак поена у дуелу Троицког и Штепанека. Троицком је Ђоковић синоћ наговестио могућност да игра против Штепанека, а 47. играч света је данас и дефинитивно сазнао да ће бити на терену.

Најава, ипак, није била довољна да се избегне пораз, иако је Троицки ове сезоне победио 31-годишњег Штепанека у оба сусрета. Данас му је недостајало концетрације у одлучујућим тренуцима.

Први сет је Троицки преломио већ на самом почетку када је повео са 2:0 и предност сачувао до краја тог дела игре. Наставак је донео потпуни преокрет, пошто је Штепанек освојио гем већ на први сервис Троицког, а потом направио још један брејк у самом финишу другог сета за сигурних 6:2 и изједначење од 1:1 у сетовима.

Последња два сета Штепанек је освајао брејковима у последњим гемовима. Троицки, са друге стране, није успео да у трећем сету искористи три прилике да одузме сервис противнику, а у четвртом је испустио брејк предности.

Један од најтежих пораза у каријери

Тенисер Србије Виктор Троицки изјавио је да му је данашњи пораз од Радека Штепанека у првом мечу полуфинала Дејвис купа против Чешке један од најтежих у каријери.

"Морам да заборавим овај меч што пре. Ми и даље имамо шансе да победимо. Ово је један од мојих најтежих пораза у каријери. Тешко је када се изгуби пред домаћом публиком", рекао је Троицки после пораза.

Троицки је подсетио да је Штепанека победио у оба овогодишња сусрета.

"Оба пута сам победио прилично лако. Играли смо на другачијој подлози. Играо је боље него тада. Сигурно је да сам ја имао већи притисак. Криво ми је, веома ми је криво што сам изгубио", рекао је Троицки.

Тенисер Србије није могао да објасни зашто је изгубио игру после доброг првог сета.

"Не бих знао да одговорим шта се променило. У другом сету сам имао мали пад, а он је почео добро да игра. Тада је пропуштена прилика. Нисам имао шансу на његов сервис. Он је једину прилику у том сету искористио", рекао је Троицки.

Тенисер Србије објаснио је да је тек данас сазнао да ће играти, јер се Новак Ђоковић није опоравио од напорних турнира у САД.

"Данас сам сазнао да ћу играти. Био сам спреман, јер сам знао да Ноле није. Био сам и фокусиран, али је другачије када нисте 100 одсто сигурни да ћете да играте", рекао је Троицки и похвалио публику која га је бодрила за време меча са Штепанеком.

"Публика ми је помогла. Углавном су навијачи били сјајни. Међутим, видео сам после првог сета да је ВИП део трибина полупразан и да су сви отишли, не знам где, можда да једу. То наравно није разлог што сам изгубио. Ето, само сам приметио" рекао је Троицки.

Друго полуфинале Дејвис купа у Лиону играју Француска и Аргентина, а домаћини тренутно воде са 1:0.

Типсаревић: Неко од нас увек може да победи

Тенисер Јанко Типсаревић изјавио је после победе у мечу са Чехом Томашем Бердихом да је "квалитет наше Дејвис куп репрезентације то што има неколико играча који увек могу да победе".

"Јачина српског Дејвис куп тима је што има неколико играча који увек могу да побеђују. После нашег тријумфа прошле године у Диселдорфу, ми никоме ништа не морамо да доказујемо. Може Новак Ђоковић да се одмори један дан", рекао је Типсаревић на конференцији за новинаре.

Према његовим речима, мало играча не воли да игра Дејвис куп пред својом публиком.

"Направио сам план игре и нисам размишљао о томе шта је било у претходном мечу и шта ће се догодити уколико евентуално изгубим. Такве мисли стварају додатни притисак", рекао је Типсаревић.

Селектор репрезентације Србије Богдан Обрадовић је Типсаревићу честитао победу, објаснио да је Троицки такође био надомак победе и да се нада да ће извући поуке из пораза од Штепанека.

"Сутра је важан дубл. Важно је ко ће га добити, али и који играчи ће играти. Биће тешко. Размишљаћемо о томе и вечерас и сутра. Добро је што су сви играчи спремни да играју. Имамо много комбинацију. Чеси не могу да бирају и могу да имају проблема трећег дана. Има још времена за размишљање да донесемо праву одлуку", рекао је Обрадовић.

Bravoooo Jankoooo majstoreeeeeeee!!! AAAAA kako sam srecnaaaaaaaa! aplauz srbin Ovo mi je najlepsi rodjendanski poklon! Very Happy Janko 01 yahoo srce

P.S. Francuska-Argentina: 2:0
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeUto Sep 21, 2010 7:43 pm

Janko Tipsarević podigao Stefan Braun na noge
21 Sep 2010

 Novinski clanci - Page 4 Thumbnail.php?file=DSC06546_336371339

U društvu srpskog tenisera koji je sinoć bio u ulozi di džeja u popularnom klubu Mr. Srefan Braun zabavljali su se i Novak i Marko Đoković, kao i Viktor Troicki.

Popularni teniser Janko Tipsarević se u toku noći pridružio DJ Vladi i MC Koletu i svojim muzičkim setom atmosferu doveo do usijanja. Poznati su se u velikom broju odazvali pozivu kluba da svojim prisustvom pomognu u prikupljanju novčanih sredstava za Aleksandru Mitrović, kojoj je hitno neophodna transplatacija bubrega. U ulozi šankera bili su: pevačica Mina Kostić sa dečkom Igorom, voditeljke emisije City Iva Smiljanić i Sanja Uzanović, novi voditelj Zvezda Granda Vladimir Stanojević, miss Vojvodine i učesnica Farme Sanja Radinović, bivši odbojkaš Edin Škorić i reper Dalibor Andonov Gru. Među prisutnima koji su uživali u koktelima i dobrom provodu bili su i Boško Jakovljević, Filip Živojinović, Žarko Čabarkapa, Vlada Radmanović , Ivan Ivanović, Ivan Zeljković, Ana Štajdohar…

U slavljeničkom raspoloženju naročiti su bili Novak i Marko Đoković i Viktor Troicki. Kada je u jednom trenutku došlo do zastoja u muzici, oni su u glas zapevali pesmu od Branka Kockice U svetu postoji jedno carstvo, u čemu su im se zdušno pridružili svi gosti kluba.

 Novinski clanci - Page 4 Tipsa

 Novinski clanci - Page 4 Viktor_0

 Novinski clanci - Page 4 Nole_0

 Novinski clanci - Page 4 Tipsa%204

 Novinski clanci - Page 4 Tipsda%202
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Okt 30, 2010 11:43 am

Don Vito Tipsarević i Boss Zimonjić
29. oktobar 2010. 22:24 > 22:40

Teniseri Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić i Viktor Troicki su na kratko bili manekeni, a tako sređeni imali su razne asocijacije na svoj novi izgled.

 Novinski clanci - Page 4 V187494p0

 Novinski clanci - Page 4 V187494p1

 Novinski clanci - Page 4 V187494p2

Za vreme svog boravka u Beogradu tokom septembra najbolji teniseri Srbije ne samo da su uspeli da ostvare veliki uspeh plasmanom u finale Dejvis kupa, nego su briljirali i van terena.

Neposredno pre odigravanja tog meča sa Česima Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić i Viktor Troicki pozirali su za magazin Elle i njihove fotografije objavljene su u specijalnom izdanju.

Navikli smo da ih viđamo u majcama i šortsevima, ponekad trenerkama, pa je zato i potpuno neverovatna njihova transformacija u vrhunske modele.

Strpljivo su čekali da im se zakopčaju manšete, zategnu nogavice, sredi frizura... A za vreme snimanja u fantastičnom ambijentu Muzeja avijacije, na aerodromu Nikola Tesla, teniseri su se malo i našalili.

Snimak te zabave je osvanuo i na Youtube.

Mobilnog telefona latio se Viktor Troicki i snimio kako feniraju Janka Tipsarevića, nazvavši ga "mlađani don Vito". Ali da vam ne prepričavamo, najbolje da pogledate sami.



U intervjuu za Elle Nenad je, između ostalog, rekao da "nema ničeg lepšeg i interesantnijeg u njegovom životu trenutno od Leona i Lune, blizanaca koji imaju 22 meseca".

Zimonjićevi mlađi saigrači govorili su i o njemu.

"Nenad je svima nama stariji brat. Jedan od najboljih ljudi koje poznajem, uvek smiren i pažljiv. Pravi je ortak i uvek želi da pomogne. Voli puno da priča i neverovatni je perfekcionista“, kaže Viktor.

Njegov trenutni dubl partner je malo pojasnio:

"A svi znamo kakav stariji brat ume da bude. Nismo baš uvek spremni da čujemo sve što ima da kaže i da prihvatimo njegov savet, ali se na kraju uvek ispostavi da je bio u pravu".

Ni u ovom intervjuu nisu izostali Tipsarevićevi filozofski momenti.

"Veoma mi je teško da u životu nađem meru, pronađem sivu boju. Ili je sve crno, ili belo. To što nema sredine ume da mi predstavlja priličan problem", rekao je Janko.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeNed Nov 07, 2010 1:25 pm

Tipsarević "otkazao" Pariz: Laknulo mi je
06. novembar 2010. 20:20 > 20:21

Srpski teniser želi da se oporavi od povrede kuka. Drago mu je što se završava sezona ispunjena povredama i bolestima.

 Novinski clanci - Page 4 V188229p0

Janko Tipsarević neće učestvovati na turniru Masters serije, koji će se naredne nedelje igrati u Parizu, pa će jedini srpski predstavnik u singlu biti Novak Đoković.

Tipsarević je posle poraza u polufinalu turnira u Bazelu u dublu, odlučio da otkaže dolazak u "grad svetlosti", jer "vuče" povredu kuka još od četvrtfinala turnira u Sankt Petersburgu u kome je poražen od kasnijeg pobednika, Mihaila Kukuškina.

"Odmah posle dubla u Bazelu, u kome sam takođe igrao sa bolovima, razgovarao sam sa menadžerom i lekarima i odlučili smo da se povučem sa turnira u Parizu", saopštio je Tipsarević.

Kaže da mu je trenutno najvažnije da spreman dočeka početak decembra i finale Dejvis kupa protiv Francuza u Beogradskoj areni.

"Jednostavno, već dugo igram povređen, ne mogu da pružim maksimum i ne vidim da ću u Parizu moći da napravim dobar rezultat, da ću otići u završnicu turnira. Zato smo odlučili da odmorim, da se posvetim sanaciji povrede i treninzima za meč finala Dejvis kupa između Srbije i Francuske za koji želim da budem sto posto spreman. Ne želim da igranjem u Parizu, pod ovakavim zdravstvenim okolnostima, rizikujem težu povredu što bi me omelo da zaigram za Srbiju".

"Moram da priznam da mi je jednim delom drago što je ova noćna mora od sezone 2010. završena za mene. Na meč finala Dejvis kupa gledam kao na početak sezone 2011. i za mene će to zaista biti početak nove i verujem lepše godine", zaključio je Tipsarević.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Nov 12, 2010 6:16 pm

Janko Tipsarević di-džej u Stefan Braunu

I proteklog ponedeljka u klubu Stefan Braun organizovano je humanitarno veče poznatih u saradnji sa Televizijom Avala i emisijom Milica na kvadrat, a svoj doprinos dali su i Zorica Brunclik, Viktor Troicki i Janko Tipsarević
 Novinski clanci - Page 4 Thumbnail.php?file=DSC07013_842911768
Sav prikupljeni novac u toku meseca novembra biće doniran tridesetogodišnjem Nevenu Raniću, treneru atletike koji je već par godina u invalidskim kolicima, za lečenje tumora na gornjem delu kičme. Pozivu za učešće u ovoj humanitarnoj akciji odazvali su se Zorica Brunclik sa mužem Miroljubom Aranđelovićem Kemišom, Playboy zečica Martina Rajić, pevačica Kaja, voditelji Vladimir Stanojević i Nikola Milivojević, menadžer Zoran Bašanović, kao i teniseri Viktor Troicki i Janko Tipsarević koji je još jednom doveo atmosferu do usijanja u ulozi di džeja.
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePon Nov 15, 2010 8:39 pm

Tipsarević uživa na medenom mesecu
15. 11. 2010. - 00:02h | Foto: M. Metlaš |


Jedan od naših najboljih tenisera Janko Tipsarević zaboraviće na tenis i na treninge u narednih desetak dana, jer će dve nedelje uživati na medenom mesecu u Dubaiju sa svojom suprugom Biljanom.

Janko i Biljana su u Dubaiju na odmoru, a teniser preko „Tvitera“ obaveštava obožavaoce šta rade.

Janko, koji je poznat po tome da sve svoje utiske deli sa prijateljima preko društvene mreže “Tviter” ostavio je poruku samo nekoliko minuta pred ulazak i u avion za Dubai, a čim je sleteo razmenjivao je i poruke sa svojim teniskim rivalom Endijem Rodikom. Naime, mladi amerikanac podelio je sa Jankom svoje uzbuđenje nakon prve odgledane utakmice Premijer lige Čelzi-Sanderlend, juče u Londonu.

Uspešni sportista i njegova supruga Biljana inače voditeljka, večali su se 4. jula u Jakovu nakon pet godina veze. Zbog Jankovih profesionalnih obaveza rešili su da tek u novembru otputuju na medeni mesec i uživaju u svojoj ljubavi.

Prvobitno, planirali su da otputuju na romantični odmor na Maldive, ali su, izgleda u poslednjem trenutku promenili odluku.
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePon Nov 15, 2010 8:50 pm

Obradovićeva dilema: Tipsa ili Troicki

Drugi i treći reket Srbije, Janko Tipsarević i Viktor Troicki, naglašavaju da je mnogo važnije da Srbija osvoji Dejvis kup od toga ko će od njih dvojice, pored Đokovića, igrati u singlu protiv Francuza. Iako je Janko odigrao više mečeva za Srbiju i ostvario bolje rezultate, Troicki je u poslednjih mesec dana u izvanrednoj formi.

Selektor reprezentacije Bogdan Obradović dobro zna sastav koji će suprotstaviti trikolorima. Protiv Francuza će u „Areni" igrati Novak Đoković, Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Janko Tipsarević. Međutim, jedino Nole i Ziki su neprikosnoveni - Đoković na mestu prvog reketa u singlu, a Nenad u dublu. Za poziciju druge table u pojedinačnoj i konkurenciji parova ravnopravno konkurišu i Tipsarević i Troicki.

Janko uspešniji kada igra za Srbiju
Janko igra za reprezentaciju još od 2000. godine, a uz Đokovića je zablistao u ovogodišnjem polufinalu protiv Češke. Tipsarevićev ukupan skor za Srbiju su 32 pobede i 12 poraza. S druge strane, Viktor je daleko neiskusniji što se tiče nastupa pod državnim grbom, pošto je igrao 12 mečeva od kojih je dobio sedam.

Kada se pogleda njihov skor protiv Francuza, i tu je Tipsa nešto uspešniji od svog prijatelja Troickog. Janko vodi 3:2 protiv Monfisa, od koga je izgubio ove godine u četiri seta na US openu. Bolji je i od Lodre, ali nikada nije pobedio Rišara Gaskea i Žila Simona. Troicki nije ukrštao rekete sa Monfisom i Lodrom, a nedavno je slavio protiv Gaskea. Sa Žilom Simonom ima najviše problema pošto je izgubio u sva četiri odmeravanja.

- Između mene i Janka nema nikakvog takmičenja. Zaista nije važno ko će da igra, jer će svako od nas dati svoj maksimum za tim. Ko se tog dana bude osećao bolje, izaći će na teren. Janko je odigrao fantastične mečeve u polufinalu protiv Radeka Štepaneka i Tomaša Berdiha. Ako on bude igrao protiv Francuza, sigurno je da se neću osećati loše, samo dok moj saborac pobeđuje - izjavio je Troicki.

Forže: Lodra uz Monfisa
Francuski Dejvis kup selektor Gi Forže otvoreno je priznao da će drugi reket u finalu protiv Srbije biti Mikael Lodra. Bivši as se i definitivno odlučio za Lodrine pobede nad Novakom Đokovićem pre dva dana na mastersu u Parizu.

- Lodra me je odavno ubedio da je spreman da izađe na teren u Beogradu, a sada je to i potvrdio. Fantastično je odigrao protiv Đokovića. U presudnim trenucima bio je smiren i ubitačan. Ostaje nam još samo pitanje dubla za finale sa Srbijom - otkrio je Forže.

Važnija „salatara" od toga ko će na mrežu

Iako je Tipsarević duže u vrhu svetskog tenisa, Troicki je definitivno kvalitetnije odigrao ovu sezonu. To je pokazao svojim prvim ATP titulama i u singlu i u dublu. Janko kaže da je njegovo „nazovi takmičenje" sa Troickim dobro za naš tim.

- To što imamo Viktora je dobro i za Srbiju i za mene. On me vuče napred. Bio bih zaista srećan kada ja ne bih zaigrao u finalu, a Srbija osvojila Dejvis kup! Činjenica da Viktor u poslednje vreme igra na visokom nivou, stavlja ga u prvi plan za nastup u finalu, ali na kraju krajeva, nimalo nije važno ko će se od nas dvojice naći u toj ulozi. Jedino je važno da Srbija osvoji 'salataru'. Nisam igrao dobro od polufinala Dejvis kupa, ali to je moj problem sa konstantnošću. U polufinalu je bilo sasvim drugačije i nadam se da nošen tim osećanjima iz polufinala, mogu da igram i u finalu - jasan je Tipsarević.

Federer tipuje na Srbiju, žali što ne igra Conga
Najbolji teniser svih vremena Rodžer Federer izjavio je u Parizu da Srbija ima veće šanse za trijumf u finalu Dejvis kupa.

- Očekujem superfinale izbalansiranih ekipa, sa malom prednošću na strani Srbije. Jednostavno, oni igraju kod kuće, pred svojim navijačima, a i imaju bolje rangirane igrače. Šteta je za Francusku što ne može da računa na Žoa Congu, ali ima tu još veoma kvalitetnih pojedinaca - rekao je Švajcarac.

Naravno, osim mesta drugog reketa u singlu, pred selektorom Obradovićem je i pitanje koga upariti sa Nenadom Zimonjićem u dublu. To je do sada uglavnom bio igrač koji nije bio opterećen nastupom u singlu.

- Snaga našeg tima se krije i u tome što je svako od nas dobra solucija za uparivanje sa Nenadom. Ja nikada nisam izgubio kada sam igrao sa Zikijem i nas dvojica se odlično slažemo. Janko i Novak mogu takođe da budu odlični dubl partneri, tako da imamo više opcija o kojima selektor može da odluči i tog dana kada se bude igrao dubl - objasnio je Viktor Troicki.
(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 10, 2010 2:37 am

Afrička avantura Janka Tipsarevića i Ilije Bozoljca

09 Dec 2010







 Novinski clanci - Page 4 Thumbnail.php?file=tipsa_bozoljac_313880629

Našiteniseri Janko Tipsarević i Ilija Bozoljac trenutno se nalaze naafričkom kontinentu gde se u Keniji pripremaju za predstojeću sezonu Srpskisportista koji uživa u braku sa lepom Biljanom Tipsarević stigao je u usredu veče u Keniju, gde će se u narednom periodu pripremati zapredstojeću tenisku sezonu. Popularni Janko trenira u društvu svogprijatelja iz reprezentacije Ilije Bozoljca, koji se nakon trijumfaSrbije u Davis kupu, kao i Tipsarević, odrekao duge kose. Naši teniseriće trenirati i sa svojim kolegama Rajnerom Šatlerom i Jen Hsun Luom.
story.rs
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 10, 2010 2:38 am

Svetski prvaci, svi na odmor - Janko u znoju lica svoga

09. decembar 2010. | 15:36 | Izvor: Sportske.net


Posle proslave heroji otišli na odmor. Janko Tipsarević ponovio prošlogodišnji ritual, za novu sezonu se priprema u Keniji.  Novinski clanci - Page 4 Dejvis-kup26453120101205164655Zimonjić je nakon proslave otišao u Nemačku, lakat mu je stvarao probleme tokom godine i želi da spreman dočeka pripreme za narednu sezonu. Nakon terapije otići će na kratak odmor, a onda sa Ljodrom počinje saradnju.

Novak je skoknuo do Monaka gde ima kuću, ostavio je reket sa strane, krije lokaciju na kojoj će se odmarati, ali će predah biti kratak. Kreću pripreme za novu sezonu sa Vajdom i stručnim štabom, želi da u Pert stigne spreman.

Troicki će takođe kratko odmoriti, pripreme za novu sezonu počeće u svojoj stalnoj bazi, nemačkom Haleu. Jednom je rekao da mu to odgovara jer nema ništa osim hotela i terena i da maksimalno radi kada je u Nemačkoj. Viktor startuje u Dohi u 2011.

Janko je bio na medenom mesecu u Dubaiju, a nakon finala otišao je Keniju. Njegov menadžer i trener Dirk Hordorf ima teniske terene u ovoj afričkoj zemlji, temperatura je visoka, pa će "ćelavcu" to prijati. Tamo se i spremao za 2010.

Novu sezonu Tipsarević počinje u Čenaiju u Indiji gde je igrao i prethodne dve godine.

sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 10, 2010 2:53 am

Ajmooo,Janko!Lepo si se odmorio,sad u nove pobede!Kreni vec iz Indije! tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
Vuksha

Vuksha


Broj poruka : 300
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.05.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 10, 2010 3:34 am

kako bi bilo lepo poceti trijumfom sezonu...Uh... :)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 11, 2010 12:53 am

December 8th, 2010 Tipsarević pred teškim zadatkom – DEUCE Magazine (I)

Popovratku sa medenog meseca u Dubaiju, Janko Tipsarević iščekuje uspešanzavršetak godine u kojoj su ga mučile povrede. Pomoćiće timu Srbije dasavlada Francusku i podigne trofej Dejvis kupa prvi put u istoriji.Prezentujući igru suptilnosti i veštine, Janko Tipsarević je uvekbio igrač za velike mečeve, majstor odluke koji može da igra sa punosamopouzdanja. Ipak, kada preko puta mreže nije igrač iz vrha, njegovum često odluta i njegova igra varira.Baš kao Magbet, u tragičnoj predstavi Vilijema Šekspira u kojojdobar čovek zaveden od strane veštice – koji zna ko su i šta su, biraizdaju i zločin, potpuno svestan da čini zlo – Tipsarević se bori saemocionalnim krajnostima na terenu i oprezno hoda duž kritične linije.
“U mom slučaju, emocije su ili crne ili bele”, rekao je Tipsarević,zavaljen na kauču lobija hotela u Bazelu. “To je jedan od razloga zaštoimam crnu tetovažu na ruci.“Generalno mrzim emocije na terenu. Imate igrače koji crpe snagu izemocija i izvlače samo pozitivne emocije u nastojanju da dobiju meč.”“Kada igram protiv srednje rangiranog igrača, kao što sam i ja, oko30., 40., 50.mesta, ako vodim, ili ako se nešto desi na terenu, mojakoncentracija iznenada nestane. Kao da nisam na terenu – čitam, bordamili slušam muziku- što je zaista loše i nedisciplinovano.”“Možda negde u podsvesti mislim da mogu da se izvučem ako budem‘odsutan’ dva gema. Ali kada igram protiv top 10 igrača, iako gubimvećinu tih mečeva, samo to što su momci iz top 10 mi ne dozvoljava dami um luta okolo. ”
Tipsarević, koji ima odličan skor pobeda i poraza protiv prvih 10igrača na ATP listi, 9-22, priznaje da su mu najteži porazi 2008. odNikolaja Davidenka na Sony Ericsson Open turniru i od Davida Ferera naMastersu u Monte Karlu, ali generalno uživa kada igra na velikimterenima protiv najboljih tenisera.“Mislim da više izlazim na mrežu [protiv top 10 igrača], jer znam danisam dovoljno dobar da ih nadigram udarcima sa osnovne linije. Aliznam da sam dovoljno brz da izađem na mrežu i završim poene.”“Protiv prvih 10 igrača mislim: moram da pobedim, moram sam da sepotrudim da osvojim poen. Takva misao mi ne dozvoljava da izgubim fokuskada znam da sam ja manje-više taj koji mora da osvoji poen.”Ovakva agresivna taktika je primenjena na putu do finala UNICEFOpena (izgubio od Stahovskog) u junu i protiv Endija Rodika u drugomkolu US Opena u avgustu. Ali ne možete očekivati da igrate protiv top10 igrača svake nedelje.Kada je Tipsarević raspoložen, vrlo je teško pobediti ga, ali njegov“najveći neprijatelj” ostaje konstantnost. Tokom proteklih 12 meseci,pobedio je 21 od 25 mečeva kada je osvojio prvi set, ali mu je odnospobeda i poraza 4-18 u mečevima kada je imao lošiji početak i izgubioprvi set.“Kada je u mojoj glavi sve dobro i kada me nosi publika, moja emocija je bela”, kaže on.
“S druge strane, mogu da budem u zoni crnih emocija dugo vremena. Akopromašim udarac, to ima efekat i na sledeći poen. Zaista “.Tipsarević priznaje da je poslednji put takvu grešku dozvolio sebiprotiv Mihaila Kukuškina na svom pretposlednjem ATP World Tour turniru2010., na Sankt Peterburg Openu, i kaže “, ako ne promenim ovakavpristup, sa ovim stavom, nikada neću biti vrhunski igrač “.“Mislim da na terenu pružam najbolje igre kada sam smiren. Pozitivanstisak pesnice je tu, ali pokušavam da ne trošim previše mentalneenergije – svejedno da li vodim protiv nekog sa 6-0, 5-0, ili igramprotiv [Rafaela] Nadala.“Kada uspem da držim emocije na toj nekoj sredini, sa minimalnimpromenama, tada moj fokus ne luta okolo i igram svoj najbolji tenis”.
Nekada davno, Tipsarević je bio bolji od velikog broja igrača. Bio jebroj jedan u juniorskoj konkurenciji u kategorijama svih uzrasta, iakoje bio mlađi godinu dana od svojih rivala podigao je pehar juniorskogšampiona Australijen Open-a 2001.godine, i napravio skok u seniorskotakmičenje sa rekordom 8-3 u finalima u juniorskoj konkurenciji.Uz podršku majke Vesne, “koja je bila opsednuta školovanjem”, i ocaPavla, profesora fizičkog vaspitanja, “koji mi je dozvoljavao da samdonosim odluke”, Tipsarević je ostao u Srbiji, odbijajući opciju datrenira u Majamiju ili Barseloni.“Ne znam kakav bi mi život bio da sam napustio Srbiju”, rekao je.“Probio sam se u vreme vlasti Slobodana Miloševića, u vreme velikihpolitičkih potresa. Bilo je izuzetno teško za moju porodicu da izdržavatenisera.“Otac se oslanjao na vlast. Njegova plata je bila pet maraka, što jeništa, dovoljno da se kupi oko sedam kilograma šargarepe. Zemlja seraspadala, a otac je verovao u mene i ja ne bih bio ovde i ne bih imaodobar život da mi je tada rekao da odustanem od sna.”.
Tipsarević je oduvek znao da je prelaz iz juniorske u seniorskukonkurenciju komplikovan, ali nije imao nikoga da mu kaže šta daočekuje. “Bio sam prvi posle Slobodana Živojinovića koji je bio navrhuncu pre 20-25 godina. Nisam imao nikakve smernice ili nekoga da mikaže da su seniori ajkule, da su snažniji, da ima dosta različitihstilova i da ima mnogo servis volej igrača.
“Odigrao sam jedan ili dva satelita i možda jedan fjučers turnir. Alipredugo sam ostao na čelindžerima. Ne možete očekivati da svi buduNadal ili [Novak] Đoković, ali generalna ideja je ako ste dobar juniorda pokušate – sećam se to mi je stalno govorio Mario Ančić – dapobegnete od satelita, fjučersa i čelindžera čim možete ili ćete ostatina tom nivou.”Tipsarević je jedno vreme putovao na turnire sa svojim mlađimbratom, Veljkom, ne zbog tehničkih saveta, već zbog društva. Braća sudobro radili zajedno i ostali igrači su ga često pitali da unajmeVeljka, kad god su hteli da poprave plasman, ili da imaju niz dobrihrezultata.“Mislim da sam mogao mnogo ranije da načinim pomak ka vrhu”, smatraTipsarević, gledajući svoju ranu karijeru. “Ali, moj savet za bilo kogmladog igrača je što pre shvatite da sat otkucava i da je karijeratenisera zaista, zaista kratka, to bolje.”
www.jtipsarevic.com
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 11, 2010 12:54 am

Tipsarević pred teškim zadatkom – DEUCE Magazine (II)

 Novinski clanci - Page 4 JankoDeuceRođeniBeograđanin, koji je počeo da igra tenis kada je imao šest godina,ostao je veran porodičnim vrednostima i vaspitanju i često se setizlatnog pravila svog oca: “Ako treba, sve što zaradiš uloži u sebe.Veruj u sebe i da možeš biti bolji nego što jesi.”Tipsarević sada uživa u kvalitetnom životu sa svojom suprugom,Biljanom Šešević, koja putuje sa njim na turnire kad god može. “Ona jenajbolja stvar koja mi se desila u životu.”Dirk Hordorf, njegov trener od avgusta 2009., priseća se, “Mojenajlepše sećanje je kada sam upoznao njegovu porodicu na rođendannjegove mame, kada sam video koliko mu znači porodica.”Njegov saigrač u srpskoj reprezentaciji, Viktor Troicki, potvrđujeda je Tipsarević dobar momak. “Na terenu je emotivan, sjajna je osoba iveoma je druželjubiv”, rekao je pobednik Kupa Kremlja.Smatraju ga godinama za intelektualca na turu, dobro je poznat počitanju Dostojevskog, Ničea i Šopenhauera, a omiljeni slikari su muDali i Karavađo.“Zaista mislim da mogu da uđem u prvih 20″, rekao je Tipsarević.“Ove godine, nisam morao da se borim samo sa konstantnošću,koncentracijom i učinkom na terenu, već i sa bolešću i povredama.“Moj glavni cilj za narednu godinu je da nemam povrede i bolovetokom sezone, jer se svake sezone nešto desi. Voleo bih da odigramjednu sezonu bez prekida, tako da mogu da odredim svoj raspored i kakoželim da igram. ”Hordorf veruje da Janko može da iskoristi svoje sposobnosti na boljinačin. “Verujem da ima više varijacija u igri i koristi svojesposobnosti pametnije nego ranije.“Janko već igra na nivou prvih 20. To se ogleda u rezultatima protivdobrih igrača. Ali, da bi podigao svoj rang do tačke koju želi dapostigne, mora pametnije da igra mečeve. ”“Ne volim da postavljam ciljeve na osnovu brojeva, renkinga,, aliželim da iskoristi svoje sposobnosti i da kada završi karijeru može dakaže,” uradio sam najbolje što sam mogao ” i da je postigao veliki deosvojih ciljeva . Čvrsto verujem da ne bi trebalo da bude zadovoljan dokne bude u Top 10 “.2010.godine, Tipsarević je odigrao veliku ulogu u uspehu Srbije uDejvis kupu. Ima 25-9 odnos pobeda i poraza u singlu. Deset godinaposle debija, svestan je da je finale protiv Francuske, “najvažnijitrenutak u ovoj godini, ako ne, i u celoj u mojoj karijeri.”Devet dana je trenirao u Beogradu, “gledajući ovo finale Dejvis kupakao deo sezone 2011.” Trenirao je čak i na svom medenom mesecu uDubaiju. Vežbao je sa Troickim u Beogradu dok su Đoković i NenadZimonjić igrali na završnom Barclays ATP World Tour Finals turniru uLondonu.Zimonjić, koji je u paru sa Danijelom Nestorom osvojio drugi puttitulu na završnom turniru sezone u nedelju, ima samo reči hvale zaTipsarevića. “Janko je veoma dobar Dejvis kup igrač. U svojoj karijerije pokazao da može da igra zaista dobro mečeve protiv vrhunskih igrača.Mislim da je u Dejvis kupu pokazao više nego na ATP turnirima “.Tipsarević se slaže sa Zimonjićem, navodeći: “Igram veoma dobro uDejvis kupu, jer se ne borim protiv najvećeg neprijatelja – a to jekonstantnost. Lepota Dejvis kupa je i u tome, da možete da imate dobrei loše dane, a drugi član tima može da vam pomogne da ostvarite konačnupobedu. Da ste mi u martu kada smo pobedili SAD rekli da ćemo seplasirati u finale Dejvis kupa, ne bih vam verovao.“Imam dobre rezultate u ovoj godini [uključujući i mečeve singla -pobede nad Česima Tomašom Berdihom i Radekom Štepanekom] i mogu dakažem na kraju, ako osvojimo Dejvis kup, da sam dao veliki doprinospobedi Srbije I osvajanju trofeja.“Ako zemlja Srbija pobedi u finalu Dejvis kupa, veliki znak uzvika će stajati na kraju rečenice: Srpski tenis je moćan!”
www.jtipsarevic.com
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 11, 2010 3:01 pm

Ova 2 teksta su prelepa!Iyborice se nas Janko i sa tom konstantnoscu i polako krenuti u pohod na titule,jer,SRPSKI TENIS JE MOCAN! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
 Novinski clanci - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Novinski clanci - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitimeČet Feb 03, 2011 10:27 pm

Janko Tipsarević: Duel s lavićem
03 Feb 2011


 Novinski clanci - Page 4 Bnjy_161983090

Sportista Janko Tipsarević tokom boravka u Africi bio je u prilici da se nađe u neobičnoj situaciji i odmeri snagu s kraljem životinja

Naš proslavljeni teniser podelio je sa svojim virtuelnim prijateljima fotografije na kojima je zabeleženo njegovo druženje sa lavićem.

- Znam da je mladunče, ali ću ipak da se pohvalim da sam stavio prst lavu u usta – poručio je Janko svojim pratiocima na društvenoj mreži Twitter.

Nakon što su fanovi primetili da se na slici ne vidi ko dira lava, teniser je postavio još jednu fotografiju, koja mnogo bolje dočarava celu situaciju i potvrđuje autentičnost prethodne tvrdnje.

 Novinski clanci - Page 4 3ukc_135877159
mig
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Novinski clanci - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novinski clanci    Novinski clanci - Page 4 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novinski clanci
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Novinski tekstovi i intervijui-
Skoči na: