Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rodzer Federer

Ići dole 
+11
Pele
Annie
Jecika
Texy
(:~NenA~:)
markowwe
Lazevski
snoopy
Admin
Jelena...
Djidja
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jan 25, 2009 11:14 pm

Bravo za Fedu !!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeUto Jan 27, 2009 9:53 pm

Federer pregazio i ponizio Del Potra




Rodzer Federer - Page 3 Roger_federer_sangaj333_afpv
ŠVICARAC Roger Federer poigrao se s Argentincem Juanom Martinom Del Potrom u četvrtfinalu Australian Opena, prepustivši mu samo tri gema u meču.
Federer je slavio sa 6:3, 6:0, 6:0 za jedan sat i 20 minuta igre. Kada su u pitanju drugi i treći set, može se govoriti i doslovno o školskom satu, koji je ''profesor'' Federer, trostruki pobjednik Australian Opena, održao Del Potru u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju. Argentinac još uvijek nije osvojio niti set. Kada je riječ o ovome meču, dobro da je uhvatio i tri gema u prvom setu, koji je još i nalikovao na nekakvu borbu. Ostala dva ponudila su dominaciju Rogera Federera kao iz njegovih najboljih dana…
Švicarac je u meču osvojio 83 poena, Argentinac 36. Federer je imao 38 izravnih poena i samo 9 neforsiranih pogrešaka, Del Potrov je omjer bio 11 - 24. Argentinac je break loptu mogao samo sanjati, ''čarobnjak iz Basela'', koji je ovaj meč odigrao doista čarobno, realizirao je 7 od 11 prilika za oduzimanje servisa. Na kraju meča kao da se ispričavao Juanu Martinu, mogao je i publici koja je ostala uskraćena za bilo kakva uzbuđenja, kada je u pitanju rezultatska neizvjesnost.
U polufinalu će Federer igrati protiv Amerikanca Andyja Roddicka, kojeg je pobijedio 15 puta u 17 dvoboja. No, zadnji dvoboj, ujedno i jedini koji s odigrali prošle godine, u četvrtfinalu Miamija, dobio je - Roddick.

izvor:Index
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jan 28, 2009 12:16 am

Bogami lepa pobeda,kao da je igrao prvo kolo Wink
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jan 28, 2009 12:42 am

da, da, da... opasan Fedex...
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSub Mar 14, 2009 1:16 am

Federer postaje otac na leto

Rodzer Federer - Page 3 82817181649b97123b38a4379208939_big

Švajcarski teniser Rodžer Federer objavio je u četvrtak da je njegova verenica Miroslava Vavrinec trudna.

</B></FONT>
Drugi igrač sveta srećnu vest saopštio je na svom zvaničnom veb-sajtu. „Mirka i ja smo uzbuđeni što vam govorimo da ćemo na leto postati roditelji. Mirka je trudna i presrećni smo što ćemo zajedno osnovati porodicu. Za nas je san postao java. Oboje volimo decu i radujemo se što ćemo biti roditelji prvi put. Mirka se oseća sjajno i sve ide po planu“
Federer i Miroslava Vavrinec upoznali su se 2000. godine na Olimpijskim igrama u Sidneju, gde su zajedno igrali za reprezentaciju Švajcarske.

Rodžer ove sedmice igra na turniru u Indijan Velsu, a u drugom kolu igra sa boljim iz meča Simone Boleli – Mark Žiskel.

izvor:B92

aplauz aplauz aplauz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Apr 12, 2009 10:12 pm

Oženio se Federer
Subota, 11. april 2009. 22:00


Rodzer Federer - Page 3 Vzzh91


Drugi teniser sveta Rodžer Federer oženio se u subotu dugogodišnjom devojkom Miroslavom Vavrinec.

U kratkom saopštenju na zvaničnom sajtu švajcarskog tenisera navodi se da su se venčali u Bazelu, okruženi malom grupom bliskih prijatelja i porodice.

Novi bračni par upoznao se na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine, kada su bili članovi teniske reprezentacije.

Federer je pre mesec dana saopštio da će po prvi put postati otac.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Apr 15, 2009 1:49 am

Sve cestitke i sve najbolje novom bracnom paru!!!! Very Happy Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeČet Apr 16, 2009 8:45 pm

takodje, zelim im sve najbolje.. aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 10, 2009 3:47 pm

Federer preskače Hale

Rodzer Federer - Page 3 20080210

utorak, 09 jun 2009


Drugi teniser sveta i novi vlasnik titule na Rolan Garosu, Rodžer Federer danas je na svom sajtu potvrdio da neće učestvovati na turniru u Haleu.

Kao što je već bilo nagovešteno branilac titule i prvi nosilac na turniru u Haleu, napraviće pauzu nakon, kako je sam naveo neverovatnih uzbuđenja u prethodnih nekoliko dana.

"Iskreno se izvinjavam organizatorima turnira, ostalim igračima i mojim fanovima u Nemačkoj. Nadam se da će razumeti da sam i dalje preprlavljen emocijama. Teško mi je da priznam, ali jednostavno ne mogu da zamislim da odmah pružim sve od sebe na drugom turniru i ne želim da rizikujem povredu ukoliko nisam 100% spreman. Potrebno mi je da se odmorim i regrupišem.

Radujem se da se 2010. vratim u Hale i probam da osvojim i šestu titulu. Ovo je jedan od mojih omiljenih turnira na ATP turneji."


Mesto Rodžera Federera u žrebu zauzeće srećni gubitnik iz kvalifikacija, Slovak Lukas Lacko.

SvetTenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 10, 2009 3:49 pm

Stari kralj, novi kralj!

Rodzer Federer - Page 3 Federe10

nedelja, 07 jun 2009

Prvi set: po jutru se dan poznaje! To valjda važi za metereologiju, a naročito od pre 50-60 godina.

U tenisu, svi su preokreti mogući i ništa nije izvesno pa ta neizvesnost i čini zanimljivim ovaj sport. Ne znam kome je važnije ovo finale, da li Soderlingu ili Federeru. Ko će imati veću tremu? Da li neiskusni za finala Gren Slemova ili ovaj drugi koji je prošao kroz sijaset takvih. Naravno, odlučilo je ovo iskustvo, smirenost, kao da igra prvo kolo. S'druge strane Soderling nije ličio na sebe iz prethodnih kola.

Drugi set: ovde se stvar malo izbalansirala, iako je stalno bio prisutan miris brejka od strane Federera. U tom setu smo videli upad nekakvog teniskog teroriste, sa zastavom i nekakvom crvenom kapom koju je hteo da natakne Federeru na glavu. U trenutku pisanja to je ličilo na nešto špansko. Brzo su se našli tu sudija i zakasnelo obezbeđenje, čovek im je izmigoljio i preskočio mrežu ka Soderlingu i onda ga je uhvatio jedan jedini došavši sa druge strane. Nije to poremetilo igru, a publika se divno zabavljala. Ne znam kako će ovom tipu biti zabavno iza scene? Počeo je Šved da malo više pušta svoju desnu ruki proizvodeći strahovite forhende, one što smo gledali u predhodnim kolima. I tako smo uplovili u taj brejk. Uzbudljivije malo, bar u odnosu na prvi set. Servira Federer: AS! Servira Soderling: AS! Servira ponovo Soderling: nije as, gubi poen, mini brejk. Servira Federer:AS! Servira ponovo: AS! Impozantnih 4:1. Počinje Federer pomalo da se igra, malo as, malo neočekivani čop drop šot, igra taj brejka gotova za tili čas. Čistih 7:1. 2-0 u setovima! Još jedan do istorije. Pomno je pratio Sampras situaciju, ne znam da li mu se svidelo ili ne. Ali izrazio je želju da stvari ponovo uzme u svoje vremešne rukice, ako nigde drugo nego na Vimbldonu. Jedino tu može dum-dum bez mnogo trčanja.

Treći set: servira Soderling. Počinje malo da srlja na mrežu, malo dupla greška, malo ovo malo ono, tek, eto ranog brejka. Kakav se sada miris širio? Istorijski! Drugi gem, 30:0, treći poen najduža izmena, iznenađuje nas Soderling da je dobio taj dugi poen. Ali avaj, opet as majstora, i lakih 2:0. Servira Soderling. Lakih 40:0. Izbacuje poluzicer iz bekhenda u aut, onda dobar servis-gem.

Servira Federer sa brejkom prednosti-2:1. Soderling kao da beži od lopte, lopta u mrežu. Dupla greška, čudno. As, nije čudno. Opet as, ni to nije čudno. Izbaci zicer u aut, čudno. Soderling mu daje lopte na izvol'te, hvala lepo 3:1. Prvi poen Soderlingu, pumpa sebe, hrabri se, treba mu to, samo da nije malo kasno! Ma nikad nije kasno, samo da li se može? Ipak *3:2. Gleda Švajcarska, gleda Švedska, svi fanovi Federera širom sveta, već ushićeni razvojem događaja, i tačno tako, as za asom od asa-4:2! Servira Soderling, Federer pokazuje koliko je teren veći nego što izgleda, 0:15, onda ga Soderling tri puta kopira 40:15 i malkice se pibližava, 4:3. Bolje 4:3 nego 5:2 pomislio je Šved. Da li je to dovoljno, bar jedan mali setić? Ali Federer kaže, sada ću da ti prijatelju pokažem da teren ima ćoškove! Onda ga Soderling izkopira 30:15. Ali Fed k'o Fed, na visini zadatka, trebaju mu još dva gema, i uzima od ta dva jedan. Treba mu samo još jedan. Jedan valjda najvredniji u svojoj karijeri. Neznam da li iko više veruje u bilo kakav preokret! *5:4, 2:0 u setovima!

Sedi na pauzi mirni Federer, brisucka znoj koga je već obrisao, priprema se za finale finala, finale koje označava istoriju, lakih 30:15, Soderling kači loptom mrežu, Fed izbacuje u aut prvu loptu, pa onda iz sving voleja zicer u aut! Prva brejk lopta!!! Onda stupa na scenu sva veličina terena, sva moguća i nemoguća teniska geometrija i jedini mogući ishod ovog finala.

Bujica emocija!!! Suze! Radosnice! Skočila je mirna mama, skočila je mirna Mirka, svi sretni i radosni- sin i suprug najveći svih vremena!

svettenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 10, 2009 3:54 pm

THE ROGER FEDERER SONG

Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 10, 2009 3:59 pm

Roger Federer attacked by crazy man in ROLAND GARROS FINAL 2009

Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 10, 2009 4:02 pm

Roland garros 2009 -Finale

Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeČet Jun 18, 2009 10:43 pm

Federer: "Bolji sam nego ikad"

BetaPosle osvajanja trofeja na Rolan Garosu, Rodžer Federer je uveren da će moći i da povrati slavu na Vimbldonu i porazi večitog protivnika Rafaela Nadala.


Federer, koji je prošle godine na Rolan Garosu upravo od Nadala u finalu poražen 6:1, 6:3, 6:0, ove godine imao je lakši zadatak, pošto je svetski broj jedan izgubio od Robina Soderlinga, kojeg je Federer potom pobedio u finalu. Švajcarac, kome je ovo bio rekordni, 14. Gren slem trofej, veruje da će sada igrati sa manje pritiska i da može da osvoji još titula.

"Osećam da sam definitivno postao veći muškarac u proteklih par godina, pošto se više ne plašim mečeva od pet setova. Mogu da podnesem pritisak", rekao je Federer, koji je tek šesti teniser kome je pošlo za rukom da osvoji sva četiri Gren slema.

"Drago mi je da sam morao da pokažem malo borbenosti i dobro je što sam iskazao i taj kvalitet, pošto su pre toga svi bili navikli na moju dominaciju. Lepo je znati da mogu stvari da rešavam i na drugačiji način", dodao je Švajcarac.

Dvadesetsedmogodišnji teniser sada se okreće Vimbldonu.

"Sada razmišljam samo o Gren slemovima, pošto smo na pragu Vimbldona. Ova dva meseca sezone na šljaci i travi su ključna, i ako tu igrate najbolje, onda ćete i poboljšati plasman. Biće veoma teško vratiti se na prvo mesto, jer je Rafa odličan i jer osvaja mnogo turnira, ali mislim da sam sada, pošto sam osvojio Rolan Garos, korak bliži tome", objasnio je Federer.

Bivši svetski broj jedan je naglasio i da je glavni favorit za osvajanje Vimbldona.

"Da, zaista mislim da sam favorit, ako se uzmu u obzir moji prošli uspesi. Prošle godine sam bio veoma blizu, i u Londonu se osećam kao kod kuće. Ne želim da uvredim druge igrače, ali mislim da je tenis moja igra. Imam pravi mentalni pristup i imam iskustvo da trijumfujem na Vimbldonu još mnogo puta", zaključio je Švajcarac.


izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 2:06 pm

VIMBLDON: Federeru titula donosi i prvo mesto


Rodžer Federer će povratiti prvo mesto na ATP listi samo ukoliko osvoji titulu na Vimbldonu, koja bi mu bila šesta u karijeri u Londonu, a rekordna 15. na svim gren slem turnirma.

Sličnu mogućnost Švajcarac je imao i pre odluke prvog igrača sveta i zvaničnog šampiona Vimbldona, Rafaela Nadala da se povuče zbog problema sa kolenima, ali je tada morao da računa i na loš plasman Španca, odnosno gubitak većeg dela od 2.000 bodova, koliko je Rafa morao da brani.

Odlukom da se povuče, automatski je izgubio svih 2.000 bodova i prvog ponedeljka posle finala Vimbldona imaće svega 10.735 bodova na ATP listi.

S druge strane i Federer brani 1.400 bodova za finale prošle sezone i ostaće na sadašnjih 10.620 samo ukoliko ponovo stigne do finala. Drugim rečima, osvojiće bodove isključivo osvajanjem titule... Tada bi se FedEx vratio na čelo ATP liste, gde se nalazio rekordnih 237 nedelja, pre nego što ga je uoči Olimpijskih igara u Pekingu, Nadal skinuo sa trona.

Nadal je rasipanje poena počeo na Rolan Garosu, kada je ispao u osmini finala od Robina Soderlinga. Pre drugog gren slema u sezoni, razlika između Nadala i Federera bila je 4.490 bodova, ali je Švajcarac na najbolji način iskoristio Rafin pad u Parizu i osvajanjem jedine GS titule koja mu je nedostajala prišao na svega 2.115 bodova u nedelji pred Vimbldon.

Obojica tenisera nisu branila titule iz 2008. godine prošle nedelje, kada su igrani turniri u Kvinsu (Nadal) i Haleu (Federer). Španac je pokušavao da se oporavi od povrede i spremi za Vimbldon, dok je Federer organizatorima Halea rekao da je emotivno ispražnjen posle Frenč Opena, tako da su ostali bez po 250 bodova.


Đoković može najviše da "zaradi"

Ipak, ne bi trebalo zaboraviti ni to da bi Federer kiksom vrlo lako mogao da izgubi drugo mesto na svetu!

Endi Marej, posle osvajanja Kvinsa na travi, ima 9.230 bodova, a prošle sezone eliminisan je u četvrtfinalu Vimbldona od Nadala, tako da brani znatno manji broj bodova. Pored toga, Škotu se kao na dlanu otvorio žreb posle Nadalovog odustajanja i najteži protivnici do polufinala mogu da mu budu eventualno Marat Safin i Žil Simon.

Nadal kao prvi i Marej kao treći nosilac bili su u gornjoj polivini žreba, dok su drugi Federer i četvrti Novak Đoković u donjoj. Rafinim povlačenjem ostalo je upražnjeno prvo mesto, a popunio ga je peti nosilac Huan Martin Del Potro, tako da će on biti potencijalni protivnik Mareju u polufinalu. Ukoliko do tamo Argentinac dođe, jer nije sjajan na travi.

Polovina žreba u kojoj su Federer i Đoković nije trpela znatne izmene i oni će imati jednako komplikovan posao do potencijalnog međusobnog duela u polufinalu.

Del Potro je zamenio Nadala u žrebu, (13) Džejms Blejk zamenio je Del Potra, (33) Nikolas Kifer zamenio je Blejka, a laki luzer iz kvalifikacija, Brazilac Tijago Alveš dobio je priliku da se oproba u glavnom žrebu na mestu Kifera. Tako je organizator popunio rupe, ali teško da će bilo šta nadomestiti neigranje šampiona, što se dogodilo samo jednom u poslednjih 35 godina i to Goranu Ivaniševiću.

Šansu da se približi vodećem triju na ATP listi vidi i Đoković, koji je prošle sezone doživeo neprijatan poraz već u drugom kolu od Safina. Beograđanin bi mogao najviše da profitira posle 123. Vimbldona, ali neće moći da ugrozi poredak vodećih na listi, jer ima svega 7.860 bodova ove nedelje.

Priča o bodovima uvek je aktuelna, međutim mnogo dugotrajnija informacija u tenisu je broj gren slem i ATP titula. Uostalom, ko se danas seća koji je na ATP listi bio Pit Sampras kada je osvajao Vimldon, Andre Agasi kada je dizao trofej na US Openu, Stefan Edberg kada je postao pobednik Australian Opena, Ivan Lend kada je slušao himnu Čehoslovačke na Rolan Garosu?
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 4:28 pm

Federer: Žao mi je što ne igra Nadal
Nedelja, 21. jun 2009. 03:11


Rodzer Federer - Page 3 2vtnuvs


Rodžer Federer će, ukoliko osvoji Vimbldon, ponovo biti prvi na ATP listi. Posao će mu biti znatno olakšan odustajanjem Rafaela Nadala.

Ipak, Švajcarac tvrdi da mu je žao što Španac neće igrati.

"To je veliko razočaranje ne samo za organizatore turnira, već i za mene. Obožavam da igram protiv njega i smatram ga najvećim rivalom. Igrali smo do sada fantastične mečeve, a tu pre svega mislim na finale prošle godine upravo na ovom mestu kada je Nadal trijumfovao", rekao je Federer.

Osvajanjem šeste titule na Vimbldonu, srušio bi rekord - to bi mu bio 15. gren slem trofej. Federer smatra da nije jedini kandidat za titulu.

"Veliki favoriti su pored Endija Mareja i Novak Đoković, Huan Martin Del Potro, Žo Vilfred Conga, Endi Rodik i naravno Robin Soderling", istakao je Federer koji će u ponedeljak na startu igrati protiv 64. igrača sveta, Jen Hsun Lua iz Tajpeha.

(Tanjug, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 6:21 pm

21. jun 2009.
Federer: "Samo želim titulu na Vimbldonu"

Federer, koji se pobedom na ovogodišnjem Rolan Garosu izjednačio sa legendarnim Amerikancem Pitom Samprasom po broju osvojenih gren slem titula (14), veliki je favorit za trijumf na terenima ‘Al Ingland Kluba’, pošto se prvi teniser planete Španac Rafael Nadal povukao sa tog turnira zbog povrede. Drugom reketu sveta pruža se jedinstvena priliku da obezbedi svoje mesto u istoriji belog sporta kao jedan od najboljih teniseta svih vremena, ako ne i kao najbolji svih vremena.


"Koncetrišem se na prvo kolo i prvi poen, tu počinje moj put ka tituli", rekao je 27-godišnji Federer koji će pokušati da šesti put u poslednjih sedam godina trijumfuje na Vimbldonu.

"Isti put moram da pređem ne bih li srušio rekord Pita Samprasa. Ipak mislim da ću o tome ozbiljno početi da razmišljam tek kroz 10 ili 12 dana, kada dođem do polufinala i finala", dodao je on.

"Sada samo razmišljam o tome kako da povratim naslov najboljeg na Vimbldonu. Iskreno ne osećam pritisak vezan za obaranje Pitovog rekorda, ali znam da imam odlične šanse za uspeh", istakao je Švajcarac.

Sezona za Federera je počela sa suzama na Australijan Openu pošto je u finalu tog turnira doživeo još jedan poraz od Nadala, što je navelo mnoge da pomisle da je Federerova era na izmaku i da njegovi dani polako prolaze.


Ipak stvari su se od tada drastično promenile, Švajcarac je u međuvremenu osvojio Rolan Garos, jedini gren slem koji mu je nedostajao u karijeri.

"Osećam se odlično", rekao je Federer koji je odlučio da propusti turnir u Haleu koji se takođe igra na travnatoj podlozi i tradicionalno služi kao priprema za Vimbldon.

"Osećam da trenutno igram u veoma dobroj formi. Neće mi trebati ni mnogo vremena da se naviknem na travu. Prijala mi je pauza od nedelju dana, jer sam imao prilike da se odmorim od svega, oporavim i saberem utiske. Jednostavno sam uzivao kod kuće i sada sam potpuno spreman", istakao je petostruki osvajač Vimbldona.

"Znao sam da mi treba odmor. U Parizu sam bio pod ogromnim pritiskom, imao sam utisak da igram četiri finala, a ne jedno", priznao je on.

Federer će u ponedeljak, na svom 11. nastupu na Vimbldonu, za prvog protivnika imati Tajvanca Lu Jen-hsua, a po prvi put u istoriji nema bojazni da će vremenske prilike ugroziti početak tog meča pošto je na Centralnom terenu postavljen novi pokretni krov.

"Obišao sam Centralni teren i moram da kažem da stadion ovim renoviranjem i modernizacijom nije izgubio ništa od svoje istorije. To je još uvek najbolji teren na svetu i uzbuđen sam što ću u ponedeljak igrati na njemu", ocenio je Federer.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 12:23 pm

VIMBLDON: Federer upalio motore
Ponedeljak, 22. jun 2009. 16:22


Rodzer Federer - Page 3 2l9le2e


Rodžer Federer startovao je na Vimbldonu pobedom nad Jen-Hsunom Luom iz Kineskog Tajpeha - 7:5, 6:3, 6:2.

Meč je trajao 105 minuta.

Drugi teniser sveta, a prvi favorit na Vimbldonu, imao je problema u prvom setu, kada je 65. igrač sa ATP liste napravio brejk za 3:2. To kao da je razljutilo Švajcarca, pa je dodao gas, dobio taj set rezultatom 7:5. Naredna dva osvojio je znatno lakše i brže.

Lu nije mnogo grešio, rivali su imali sličan broj neiznuđenih grešaka, ali je Federer imao daleko više direktnih poena (42:15).

Tako je Švajcarac krenuo ka novim rekordima, odlučan u nameri da osvajanjem šestog Vimbldona pretekne Pita Samprasa po broju gren slem titula. To bi mu bio 15. trofej sa četiri najveća turnira.

"Ove godine ne osećam pritisak, jer posle mnogo vremena nisam došao da branim trofej"
, podsetio je Federer da ga je posle pet uzastopnih trijumfa na Vimbldonu, prošle godine sa trona skinuo Rafael Nadal.

Teniser koji će se vratiti na vrh ATP liste ukoliko pobedi na turniru, pojavio se na zagrevanju pred meč sa Luom neobično obučen - u dugim pantalonama, jakni, ispod koje je imao prsluk... Naravno, u kompletno beloj opremi.

"To je moderan look... Podseća na stajling tenisera iz prošlog veka", objasnio je Federer.

Naredni rival biće mu Španac, Giljermo Garsija Lopez, koji je nedavno osvojio turnir.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:24 pm

VIMBLDON: Federer izgubio set
Petak, 26. jun 2009. 16:55


Rodzer Federer - Page 3 25quc15


Rodžer Federer nezadrživo grabi ka mestu broj 1 na ATP listi i u teniskim analima. Na putu ka šestoj tituli u Vimbldonu, a 15. na gren slem turnirima, čime bi pretekao Pita Samprasa, Švajcarac je srušio i treću prepreku.

Posle Jen-Hsun Lua i Giljerma Garsije Lopeza, skalp je uzeo i Filip Kolšrajberu (27). Doduše, Nemac mu je "otkinuo" set - 6:3, 6:2, 6:7, 6:1.

Prvi favorit turnira se mučio samo u trećem setu iako je u uvodu tog dela napravio brejk. Kolšrajber se vratio u igru oduzevši servis Federeru za 4:4. Kasnije je bio prisebniji u taj-brejku i smanjio na 1:2.

Međutim, to je bilo sve od Nemca. Federer je ponovo dodao gas i meč priveo kraju posle 151 minuta.

Četvrti rival biće mu Robin Soderling (13), koga je nedavno savladao u finalu Rolan Garosa, a koga je pre početka Vimbldona svrstao u krug favorita. Šveđanin je u tri seta, prebrodio treće kolo. Bio je bolji od Nikolasa Almagra - 7:6, 6:4, 6:4.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:35 pm

opaaaa.... izgubio set... hahaha Malo me iznervirao njegov stav da ce ove god. sigurno osvojiti Wimbledon, pa mi je zato drago sto je neko uspeo da mu oduzme set...
valjda ce ga Soderling pobediti... tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:46 pm

Fedex o Džeksonu: Hteo sam na njegov koncert
Petak, 26. jun 2009. 21:25


Rodzer Federer - Page 3 289abrd


Vest o smrti svetske pop zvezde Majkla Džeksona zasenila je sve ostale događaje, uključujući i mečeve na Vimbldonu.

Jedan od najboljih tenisera svih vremena, Švajcarac Rodžer Federer ispričao je novinarima kako je kao klinac očajnički želeo da ide na Džeksonovo koncert u Bazelu.

"Bilo je to 1988. ili 1989. godine u Bazelu. Vladalo je veliko uzbuđenje zbog njegovog koncerta. Išao sam sestrom do stadiona, ali smo ostali ispred, jer nismo uspeli da uđemo. Volim njegovu muziku... Ovo je veoma tužan trenutak za svetsku muzičku scenu. Džekson je uspeo da dopre do mnogo ljudi, pa i do mene. I dalje ću uživati u njegovoj muzici", rekao je 27-godišnji Federer.

Ni Serena Vilijams nije ostala imuna na vest iz Los Anđelesa. Sa Majklom Džeksonom se nekoliko puta srela i prisetila se da je bila veoma uzbuđena kada ga je prvi put upoznala.

"Ne postoje reči kojima bih opisala svoj šok. Jednostavno, on je bio prava ikona. Bila mi je čast što sam se sretala sa njim. Verujem da je svako ko je imao priliku da priča s njim bio oduševljen. Kada sam ga prvi put videla, počela sam u sebi oduševljeno da govorim 'O, Bože, to je on, to je on...'. Majkl je za mene bio najveća među svim zvezdama", rekla je mlađa od sestara Vilijams.

Sve pesme Majkla Džeksona obožava, ali izdvaja spot za pesmu "Triler". "To je najbolji spot ikada. Tada je započeo jedan novi trend, ples, pesma, ma, sve u kompletu...".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeSre Jul 01, 2009 8:20 pm

1. jul 2009. | Izvor: B92
Federer lako sa Karlovićem

Drugi teniser sveta Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je pobedio Hrvata Iva Karlovića rezultatom 6:3, 7:5, 7:6 (7-3).

Rodzer Federer - Page 3 S4p4wh

Meč je trajao 1 čas i 43 minuta. Švajcarac je bio odličan na riternu, što je ključni udarac protiv topovskog servera kakav je Karlović. Federer je rano napravio brejk u prvom setu, već u četvrtom gemu, a u drugom je brejk napravljen u samom finišu. Karlović je treći set 'dogurao' do taj brejk, ukojem je Rodžer rutinski slavio.

Karlović je do meča sa Federerom osvojio svih 79 gemova na svoj servis, a protivncima je dozvolio samo četiri brejk lopte. Ipak, Švajcarac je već na samom startu napravio brejk i tako jasno stavio do znanja 22. nosiocu da nema šta da traži u dvoboju sa njim.

Federer je tokom celog meča izgubio samo 11 poena na svoj servis, što dovoljno govori o superiornosti drugog tenisera sveta.

Karlovićeva taktika pre meča bazirala se na tome da neodbranjivim servisima dođe do taj brejka, pa da tamo pokuša da napravi nešto više. To mu je pošlo za rukom jedino u trećem setu, ali je u 'dodatnom gemu' Švajcarac briljirao i bez ikakvih problema obezbedio prolaz u finale.

Za sedmo uzastopno finale na Vimbldonu Federer će se boriti sa Tomijem Hasom, koji je savladao Novaka Đokovića.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 3:33 pm

Boga mi.. Fedex lagano hoda ka jos jednoj tituli... Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 10:00 pm

VIMBLDON: Kralj se vratio!
Nedelja, 5. jul 2009. 20:25

Rodzer Federer - Page 3 20p7lo5

Vratio se! I to kako... Istog dana kada je povratio najdražu titulu, vimbldonsku, ponovo je postao prvi igrač sveta i, najvažnije - najtrofejniji teniser u istoriji igre, kada su gren slem titule u pitanju.

Ah, da... Radi se o Rodžeru Federeru!

Četiri sata i 16 minuta trajalo je 123. finale Vimbldona, a Švajcarac je uspeo da osvoji šestu titulu na najprestižnijem turniru na svetu i pobedi Amerikanca Endija Rodika tako što je PRVI BREJK napravio u 77. gemu, ujedno i poslednjem na meču - 3:2 (5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14)!

Premotavaće se ovo finale godinama... A, ostaće ubeleženo i po najdužem setu u predugoj istoriji Vimbldona. Petom setu, u kojem je neko morao da napravi brejk i to je bio Rodžer Federer. Mirisalo je na takav ishod još negde od 9:9, jer se videlo da Rodik gubi snagu i da apsolutno sve u njegovoj igri počinje da zavisi od servisa.

Dan pošto je Švajcarac svrgnuo rekord Pita Samprasa od 14 gren slem titula i osvojio 15. u karijeri, on će se vratiti na prvo mesto ATP liste, na kojoj je do avgusta 2008. godine proveo rekordnih 237 nedelja u svojstvu prvog igrača sveta.


Šteta što tu čast nije stekao pobedom u finalu protiv, do nedelje aktuelnog šampiona i prvog igrača sveta, Rafaela Nadala, ali istina je i ta da je Rodik priredio Federeru podjednak broj nevolja koji je Švajcarac navikao da doživljava od Rafe.

Potpuno je suvišno prepričavati kretanje rezultata finalnog meča, niti se pozivati na statistiku. Uostalom, dve srpske televizije prenosile su ga uživo, ali jedan momenat bitno je uticao na ishod.

Rodzer Federer - Page 3 5dl98j

Bio je to taj-brejk drugog seta, u kojem je Endi Rodik imao četiri uzastopne set lopte za vođstvo od 2:0. Nekako nije uspeo!

Koliko je leden, Rodžer je tada pokazao, a koliko je neobuzdan, Endi je tada dokazao.

Federer je osvojio osam uzastopnih poena i osvojio set sa 8:6 u taj-brejku, što mu je pružilo slamku spasa u finalu. Uhvatio se čvrsto i ispisao istoriju.


A, lako je mogao da bude žrtva atmosfere, koja je bila potpuno podređena njegovom liku i delu i očekivanja da će Rodik samo glumiti rivala u finalu, pred očima kraljevske porodice i najvećih legendi tenisa, među kojima je bio i Pit Sampras. Uz to, sašivena trenerka sa zlatnim rubovima i izvezenim brojem 15 na njoj...

Da je Rodik poslao bekend volej u teren i poveo sa 2:0, teško da bi se Rodžer od toga oporavio, iako nije malo puta u karijeri stizao takvu prednost.

Zašto?

Zato što je Amerikanac igrao dovoljno dobro da ga pobedi i posle dramatičnog raspleta drugog seta, koji ga je u trenutku šokirao i zbog čega je istrčao sa terena da se sredi u hodniku. Sabrao se i usledili su sati divnog tenisa, u kojem je na kraju Rodik platio cenu utroška nadljuskih napora u izvođenje servisa, na kojem je bazirao igru.

Koliko je to dobro radio, govori podatak da je Federer došao u situaciju da igra peti set, bez da je napravio brejk!!!

Ali, nijedna energija nije nepotrošna, pa ni Rodikova. Kako mu je servis slabio, tako mu je igra bila ranjivija, a Federer obožava da oseti krv... Švajcarac je iskoristio tek sedmu brejk loptu, ujedno i prvu meč loptu, posle čega Rodik nije mogao da sakrije suze.

Ej-Rod je igrao treće vimbldonsko finale protiv Federera, doživeo treći poraz, ali nikad nije bio bliži da dođe do najbitnijeg trofeja u tenisu. Ostao je na jednoj gren slem tituli i lagano će njegova igra otići u zaborav, a večno će pisati da je Rodžer Federer osvojio šest titula na Vimbldonu u sedam godina.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 3 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 10:03 pm

Sve cestitke Federeru, ali mi je zao Rodika... Cak sam i navijala za njega... Sad Nijanse su odlucile pobednika... Bio je poprilicno izjednacen mec. Fedexsu svaka cast, oborio je Samprasov rekord i ponovo je prvi... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rodzer Federer - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rodzer Federer
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Strani teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: