Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ana Ivanovic

Ići dole 
+15
delgado
*SlAdjAnA*
Vuksha
hipi YANKELLA
(:~NenA~:)
Beba Kids
*Anja*
Nic0laaa
markowwe
Jecika
Texy
Teniser
snoopy
Jelena...
Admin
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Mar 20, 2010 12:03 pm

NAŠA TENISERKA SNIMILA SPOT ZA POZNATI BREND
Ana u reklami sa Bekamom
A. Novaković | 20. 03. 2010. - 00:02h

U novoj reklami za „Adi das” pojavljuje se zanimljiva sportsko-muzička ekipa u kojoj se nalaze Snup Dog, Dejvid Bekam, Noel Galager, ali i naša teniska zvezda Ana Ivanović i njen bivši dečko Fernando Verdasko.

Ana Ivanovic - Page 10 22835_zabana00_f
Slavni fudbaler Dejvid Bekam u reklami ima ulogu paparaca, dok se nasmejana Ana pojavljuje na nekoliko sekundi

U jednominutnom sp o tu za kampanju „The Streets Where Originality Lives”, osim Ane Ivanović, u glavnim ulogama su Dejvid Bekam koji „glumi” paparaca, reper Snup Dog je naravno pevač, a najviše zlobnih komentara je izazvao Noel Galager, nekadašnji član benda „Oasis”, kojem je pripala uloga uličnog svirača. Ostrvski mediji nisu propustili priliku da zaključe da Noela, nakon čije se žestoke svađe sa bratom Lijamom grupa „Oasis” raspala, čeka slična sudbina... sviranje na ulici.
U spotu koji će sigurno biti zapamćen i po sjajnoj muzičkoj numeri, pojavljuje se nekoliko stotina statista, profesionalnih skejtera... a na listi zvezda koje možete prepoznati u ovom video klipu nalaze se i španski teniser Fernando Verdasko, pevačice Li Hjori i Kjara, Ijan Braun, nekadašnji pevač grupe „Stone Roses”, američki modni kreator Džeremi Skot...

Ana Ivanovic - Page 10 22836_7_hs
Dejvid Bekam

Zanimljivo je da su Dejvid Bekam i Snup Dog pre dva meseca takođe snimili reklamu za „Adidas”, a tada im je društvo pravio niko drugi nego Dart Vejder.
Da podsetimo, Ana Ivanović je pre mesec dana potpisala doživotni ugovor sa „Adidasom” i tako je postala najmlađi sportista koji je potpisao ovakav ugovor sa poznatom nemačkom firmom..
- Veoma sam ponosna što ću nositi „Adidas” do kraja karijere. „Adidas” mi je izuzetno pomogao proteklih nekoliko godina, sjajnim proizvodima i jedinstvenim uslugama van terena - izjavila je Ana Ivanović, koja je ocenila da je potpisivanje dugoročnog ugovora „logična odluka”.
Iako finansijski detalji ugovora nisu saopšteni, procenjuje se da će Ana, bez obzira na rezultate koje postiže, godišnje zarađivati najmanje 3,5 miliona dolara, s tim što ta suma može da naraste i do 12 miliona, naravno pod uslovom da Anini rezultati budu na očekivanom nivou.

Ana Ivanovic - Page 10 22838_8_ff
Snup Dog je zadužen za šou u reklami; Na kratko se pojavljuje i Verdasko

Inače, Dejvid Bekam i Noel Galager su ranije snimili reklamu za isti brend u kojoj su se pojavili kao junaci kultnog naučno-fantastičnog serijala „Zvezdane staze”. Naime, na snimanju u Londonu u septembru prošle godine, Bekam i Galager su sve doveli do suza kada su se na setu pojavili u čudnim kostimima. U drugom delu iste reklame pojavili su se i Ijan Braun, Snup Dog, Agneš Din i “Daft Punk”.


Anini sponzori
Sa godišnjom zaradom od 16,5 miliona dolara Ana Ivanović je trenutno najplaćeniji srpski sportista. Većinu novca Ana je inkasirala od sponzora, a osim ugovora sa „Adidasom” Ivanovićeva ima i unosne ugovore sa proizvođačem reketa „Joneks”, firmom „Roleks”, kompanijom „Verano motors”...






blic.rs
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Mar 20, 2010 11:50 pm

Ana se pojavila na snimku 2 sekunde... I to samo faca... :S
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Mar 25, 2010 11:14 pm

MIAMI:

IVANOVIC A. (SRB) PARMENTIER P. (FRA) 6-4 6-3

aplauz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimePet Apr 02, 2010 1:53 pm

IVANOVIĆEVA KRAJEM MESECA U NEMAČKOJ
Ana: Raduje me povratak u Štutgart

Z. Kecman | 02. 04. 2010. - 00:02h | Foto: FoNet, EPA |

Ana Ivanović neće igrati za Srbiju u meču Fed kupa sa Slovačkom, ali će zato pokušati da ostvari što bolji rezultat na turniru u Štutgartu, koji se igra krajem ovog i početkom narednog meseca.

Ana Ivanovic - Page 10 26444_sivanovic01-foto-fonet-epa_f
Traži put za povratak: Ana Ivanović

Srpska teniserka, koja je skliznula na 58. poziciju svetske rang-liste najboljih igračica, prijavila se za „Porše tenis gran pri“ u Štutgartu, koji je na programu od 26. aprila do 2. maja. Biće to Anino drugo učešće na ovom turniru, na kojem je prethodno igrala 2007. godine. Međutim, tada se ovo takmičenje održavalo na tvrdoj podlozi, sada se igra na šljaci. Ivanovićeva je tada pobedila Pati Šnider da bi u drugoj rundi izgubila od Katerine Bondarenko.

Nagradni fond ove godine je 700.000 dolara. Organizatori su saopštili da će sastav turnira biti veoma jak i da se za učešće prijavilo osam od trenutno deset najboljih teniserki. To će svakako biti dobra priprema za Rolan Garos.
- Raduje me što ću ponovo igrati u Nemačkoj. To je zemlja sa velikom teniskom tradicijom. Jedan od najlepših trenutaka u karijeri doživela sam upravo tamo kada sam osvojila titulu u Berlinu pre nekoliko sezona - izjavila je Ivanovićeva.
Pod nadzorom trenera Hajnca Gintarda, Ana vredno radi na ispravljanju nedostataka u igri. Svesna je da neće biti lako vratiti se na vrh, to joj je poručio i bivši trener Štefi Graf.


- Bila sam u Štutgartu nekoliko puta. Pre tri godine sam baš tamo odigrala jedan od svojih najboljih mečeva, u prvom kolu protiv Pati Šnider. Tada se turnir igrao krajem sezone u dvorani na tvrdoj podlozi - kaže srpska teniserka.
Ove sezone Ivanovićeva ima skor od pet pobeda i šest poraza, računajući tu i dva neuspeha u Fed kupu protiv Rusije. Na šljaci je ranijih sezona beležila dobre rezultate, uostalom jedina grend slem titula u njenoj karijeri je osvojena u Parizu na Rolan Garosu. Takmičenje u Štutgartu će biti pravi izazov i prilika da se vidi dokle je stigla u pripremama za takmičenje u Parizu.

- Veoma me interesuje kako će sada biti u Štutgartu. Pomalo je neobično što će se igrati na šljaci, ali u dvorani. Koliko vidim, i lista učesnika je impresivna kao i obično, biće to svakako veliki izazov - poručila je Ivanovićeva.
Inače, veliki teniski turnir u Majamiju stigao je do završnice. U polufinale su se plasirale Belgijanke Kim Klajsters i Žistin Enan. Kim je bila bolja od Samante Stosurk 6:3, 7:5, dok je Enanova savladala drugu igračicu sveta Karolinu Voznjacki sa 6:7, 6:3, 6:4. Sinoć u polufinalu su igrale Enan i Klajsters, odnosno Mario Bartoli i Venus Vilijams.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimePet Apr 02, 2010 9:28 pm

Toliko o tome da ce pruziti podrsku nasem tinu na Fed kupu iako ne igra... devil Bitno je da ona za to vreme igra neki dr. turnir....
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeNed Apr 04, 2010 2:38 pm

3. april 2010. | 12:32 | Izvor: B92, zvanični sajt | NK
Ana i Ginthart nastavljaju saradnju

Ana Ivanovic - Page 10 17476747904bb719ef3d91b587326441_big

Ana Ivanović potvrdila je da nastvalja saradnju sa trenerom Hajncom Ginthartom i tokom turnira na šljaci.

Srpska teniserka je počela saradnju sa Švajcarcom u februaru.
"Osećam da sam tokom prošlog meseca dosta napredovala. Radeći sa novim trenerom, sa Hajncom, skoro svakodnevno mogu da vidim poboljšanja. To je vrlo ohrabrujuće", izjavila je Ivanovićeva.

Srpska teniserka je prošlu sezonu završila bez trofeja, a nije uspela da odbrani titulu na Rolan Garosu. Loše partije nastavile su se i ove godine, rane eliminacije je doživela na Otvorenom prvenstvu Australije, Indijan Velsu i Majamiju.

Prvi put posle pet godina, Ivanovićeva je ispala iz Top 50 na WTA listi i sada zauzima 58. poziciju. U ponedeljak je objavila da neće nastupati za reprezentaciju Srbije protiv Slovačke u Fed kupu.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeUto Apr 06, 2010 1:36 pm

GOLFER ADAM SKOT U DRUŠTVU GLUMICE
Kejt preotima dečka Ani

M. Mijatović | 06. 04. 2010. - 00:02h

Holivudska glumica Kejt Hadson ponovo je bacila oko na golfera Adama Skota, dečka naše teniserke Ane Ivanović, s kojim je bila u kratkoj vezi pre nego što su Adam i Ana započeli svoju romansu.

Ana Ivanovic - Page 10 27283_montaza_f
Skot između dve vatre: teniserke Ane Ivanović i glumice Kejt Hadson

Naime, američki mediji ovih dana prenose da je lepa glumica nakon raskida sa bejzbol zvezdom Aleksom Rodrigezom krenula u pravi pohod na muški rod, te da se istovremeno viđa sa više muškaraca.
Kejt Hadson navodno je obnovila kontakt sa poznatim australijskim golferom Adamom Skotom još dok je bila u vezi sa Rodrigezom, ali je njihovo intenzivno druženje počelo nedavno.
Hadsonova i Skot su se upoznali krajem 2008, početkom prošle godine započeli su i ljubavnu vezu, a njihove zajedničke fotografije sa letovanja na Havajima preplavile su medije.


Veza glumice i golfera bila je kratkog daha, budući da je Skot ubrzo upoznao našu teniserku Anu Ivanović tokom snimanja reklamne kampanje za „roleks“ u Australiji.
S druge strane, pokazalo se i da Hadsonova ne pati za atraktivnim Australijancem već da uživa u zagrljaju zvezde američkog bejzbola Aleksa Rodrigeza.

Međutim, ima i onih koji tvrde da se Kejt paralelno viđala sa obojicom sportista.
- Viđala se bez obaveze i sa Aleksom i sa Adamom u isto vreme, ali kada je raskinula sa Adamom, njena veza sa Rodrigezom je postala ozbiljna. Nedavno je obnovila kontakt sa Adamom dok je boravila u Los Anđelesu i od tada se ponovo viđaju. Njih dvoje su se oduvek dobro slagali - izjavio je izvor blizak glumici.

Da stvari budu još zamršenije, pobrinula se sama Kejt, koja je proteklih meseci često viđana u društvu fotografa Darena Enkenmana i jednog neimenovanog brokera.
Jedina osoba koja je ozbiljno zabrinuta zbog ovakvog ponašanja šarmantne glumice je njen bivši suprug, rok muzičar Kris Robinson sa kojim ima šestogodišnjeg sina Rajdera.
Naime, Robinson se plaši da će nestalni ljubavni život dečakove majke loše uticati na njegov razvoj.

Adam Skot se za sada ne izjašnjava o spekulacijama vezanim za Kejt Hadson, a retke izjave koje je davao o svom ljubavnom životu u poslednje vreme odnosile su se isključivo na jačanje njegove veze sa Anom Ivanović.
- Ana i ja delimo puno toga. Ona je gledala kako patim tokom cele godine, a i ja sam gledao kako se ona muči, takođe. Siguran sam da nas je to još više zbližilo i učinilo jačim - rekao je Skot jednom prilikom.


http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/183849/Kejt-preotima-decka-Ani
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeUto Apr 13, 2010 6:40 pm

Ana Ivanović: Do kraja godine u TOP 10
13. april 2010. 15:12 > 15:16

Srpska teniserka Ana Ivanović poručila da je pad na WTA listi posledica povreda i gubitka samopouzdanja.

Ana Ivanovic - Page 10 V166516p0

Ona je dodala da će svet uskoro gledati novu-staru Anu, koja je 2008. godine bila najbolja igračica na planeti i pobednica Rolan Garosa.

Srpska "Lolita", kako su je krstili španski mediji, rekla je u intervjuu madridskom "Asu" da planira da se do kraja godine vrati u "Top 10".

"Osećam da s novim stručnim štabom na čelu sa Hanjcom Guntartom (bivši trener Štefi Graf) i kondicionim trenerom Australijancem Demijanom Prasadom stvari idu na bolje. Ne opterećujem se trenutnim plasmanom na WTA listi, već prvenstveno želim da popravim formu i udarce. Ostalo će doći samo po sebi, možda se do kraja godine vratim među prvih deset igračica", izjavila je Ivanovićeva.

Prema njenim rečima, za potpuni "kam-bek", potrebno je da se vrati u "rutinu igranja tenisa".

"Još malo kontinuiteta u igri je potrebno da ponovo uđem u rutinu".

Na pitanje, da li je prošle godine kada je počela da pada na listi bilo momenata da je zamrzela "beli sport", Ivanovića je navela da je mržnja "prejaka reč".

"Istina je da mi je bilo potrebno da predahnem i da razmislim šta mi je potrebno. Ta pauza je bila prva otkako sam počela da se bavim ovim sportom".

Španske novinare je posebno zanimao odnos srpskih navijača prema tenisu i da li čita novinske članke o sebi.

"U Srbiji je ludnica za tenisom. Sva deca sada imaju rekete. 'Beli sport' je u modi, što je razumljivo zbog uspeha naših tenisera. I ja sam uostalom krenula tim putem zbog Monike Seleš. Što se tiče medija, ne čitam ništa o sebi", podvukla je trenutno 57. teniserka na WTA listi.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 4:55 pm

ANA IVANOVIĆ ČESTO DOBIJA KOMPLIMENTE ZA SVOJ IZGLED
Ana: Volim kad mi kažu da sam seksi
Z. Kecman | 14. 04. 2010. - 00:02h | Foto: AFP

Ana Ivanović sprema se za povratak na teren i uživa na španskom suncu. Proteklih dana boravila je u Madridu, gde je promovisala turnir koji će se održati od 8. do 16. maja, takmičenje na kojem će učestvovati i sama, jer je dobila specijalnu pozivnicu organizatora.

Ana Ivanovic - Page 10 29660_sivanovic11-foto-afp_f

Ivanovićeva je odigrala par gemova sa direktorom turnira, legendarnim Manolom Santanom. On je rekao da je srećan što će Ivanovićeva učestvovati na takmičenju, a i srpska teniserka je istakla da je uzbuđena zbog toga.
- Radujem se što ću igrati ovde. Bila sam impresionirana kada sam prvi put posetila kompleks „Kaha magika“ pre nekoliko godina. Biće to sjajan turnir - uverena je Ana.

U intervjuu za dnevnik „As“ Ana je pričala o sebi i aktuelnom trenutku u kom se nalazi, privatnom životu. Ana od pre nekoliko godina poseduje kuću u Majorci.
- Obožavam to mesto. Ljudi su uvek ljubazni, vreme je lepo, a kada igram na turnirima u Evropi, to mi je uvek dobra baza. Zato sam kupila kuću tamo - kaže Ana.

Ivanovićeva ima dosta obaveza van terena. Stalno je zovu na promocije, snima reklame, često pozira za sportske magazine. Uz to, svi ističu njenu atraktivnost.
- Nije mi problem to što radim, jer se tako opuštam od tenisa. Uživam u svemu. To je takođe sjajan način da se promoviše naš sport i tako sam na neki način bliža navijačima. Što se tiče atraktivnosti, mislim da nema žene kojoj tako nešto ne prija da čuje. To je kompliment za mene. Ipak, moj prioritet je tenis. Sve se dešava brzo i, ako nema rezultata, brzo vas zaboravljaju. Ipak, više ne čitam članke o sebi, jer kada sam to ranije radila, sve sam preterano analizirala - kaže Ana.

Ana Ivanovic - Page 10 29661_sana01afp_f
Želi povratak među prvih deset teniserki na svetu: Ana Ivanović

Mnogi se pitaju šta se dešava sa njenim tenisom. U poslednjih 18 meseci, srpska teniserka ne pruža igre koje se od nje očekuju.

- Prošle godine sam imala problema sa povredama, nisam mogla da treniram u kontinuitetu. Uz to su stigli porazi i pad na listi, i našla sam se u začaranom krugu. Sada sam uverena da sa novim timom stručnjaka, Hajncom Gintardom i Damijanom Prasadom mogu da napredujem. Zadovoljna sam kako sve ide. Ne razmišljam o poziciji, nego o tome kako da popravim udarce. Sve će doći samo po sebi. Namera mi je da se vratim među deset najboljih. Za to mi je potrebno da vratim staru igru i da pobeđujem u kontinuitetu - smatra bivša prva igračica sveta.
Ana kaže da je prošle sezone morala da odmori od svega i da dobro razmisli o tome šta dalje. Kaže da više nije sujeverna i da je odbacila mnoge stvari koje je praktikovala da radi, kao što je igranje u istoj opremi ili tuširanje pod istim tušem na turniru! Srpska teniserka kaže i da je tenis veliki hit u Srbiji, ali i da je teško naći prijateljice među rivalkama.

- Nije lako imati prijateljicu, ali to je razumljivo. Svaki dan se suočavamo na terenu, kod nas je taj takmičarski aspekt jači nego u muškom tenisu - kaže Ivanovićeva.

Ona je pričala i o aktuelnom trenutku tenisa, Sereni Vilijams, Belgijankama Enan i Klajsters i rivalitetu Federera i Nadala.

- Ne znam da li je Serena nepobediva, ali znam da protiv nje ne ide lako. Njen stil je moćan i razlikuje se od drugih. Ima odličan servis što je vrlo važno. Drugo, povratak Enan i Klajsters je sjajan za ženski tenis. Povukle su se prerarno, dobro je da su se vratile jer još mogu da pobeđuju. Kod tenisera, Nadal i Federer su mi zanimljivi, iako imaju različite stilove igre. Obojica igraju čudesno - poručila je Ana.


Ana pomaže u rešavanju krize

Na pitanje španskog novinara Hezusa Mingesa da li se nada da će svojim savetima u oblasti ekonomije pomoći da se prevaziđe svetska finansijska kriza, Ana je odgovorila:
- Nadam se! Studiram u Srbiji, ali imam još dosta da završim. Što se tiče mog španskog, moram još da radim na njemu, ali tek pošto se vratim u tenisu tamo gde želim.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSre Apr 21, 2010 4:41 pm

Sigurno bez Ane
N. Ma., 19.04.2010 10:23:50
Poslednja promena: 19.04.2010 20:51:21

Ana Ivanovic - Page 10 Spo-tenis

Veleobrt i šansa da Ana Ivanović, ipak, zaigra za Srbiju protiv Slovačke, kako se pominjalo ovih dana na domaćim teniskim forumima, samo je pusta želja ljubitelja belog sporta.
To je potvrdio i selektor FED kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš, koji je, posle razgovora sa stručnim štabom naše teniserke, naglasio da od iznenađenja u poslednji čas i dolaska bivše šampionke Rolan Garosa u „Beogradsku arenu“ neće biti ništa.

- Ana i definitivno neće igrati za Srbiju protiv Slovačke u Beogradu. I mene su iznenadile informacije da bi moglo da dođe do preokreta, ali s obzirom na to da nikakvih priča nije bilo na tu temu, morao sam još jednom da proverim detalje sa njenim timom, koji mi je potvrdio definitivni izostanak - kaže naš selektor.

o Da li postoji mogućnost da se Ana pridruži reprezentaciji barem na klupi i da odatle bodri drugarice?
- Mislim da ta opcija nije realna, jer joj je potreban svaki dan treninga i priprema za Štutgart. Trenutno se nalazi u Španiji, odakle će direktno otići u Nemačku na ovaj izuzetno jak turnir.

o Izostanak Ivanovićeve nije jedini problem sa kojim se suočava naš nacionalni tim?
- Zbog problema u aviosaobraćaju, još čekamo da nam se Jelena pridruži. Moraćemo da počnemo treninge bez nje. Ako je za utehu, i Slovakinje su u istoj situaciji, jer im je Hantuhova u SAD.

Meč Srbije i Slovačke igra se u „Areni“ 24. i 25. aprila, a u prodaju je pušteno 7.100 karata za svaki dan. Pobednik duela zadržaće mesto u elitnoj diviziji ženskog ekipnog tenisa.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Apr 22, 2010 6:58 pm

22. 04. 2010
PRESS
Lud je svako ko misli da ću ostaviti tenis!

Ana Ivanović: Tek su mi 22 godine i imam još mnogo toga da osvojim i dostignem. Tenisom ću prestati da se bavim onog trenutka kada mi više ne bude predstavljao zadovoljstvo, a to neće biti u skorije vreme.

Ana Ivanovic - Page 10 4801-fonet
Ljubav prema tenisu mi omogućila da dobro zarađujem... Ana Ivanović kaže da je srećna zbog toga što radi ono što voli


Ana Ivanović, bivša šampionka Rolan Garosa, izjavila je da su svi koji misle da će napustiti tenis „apsolutni ludaci", dodajući da ima nameru da se povuče tek za pet ili šest godina!
U opširnom i nadasve zanimljivom intervjuu za nemački Spox.com, nekada najbolja teniserka sveta takođe je poručila da će se ubrzo vratiti na vrh WTA liste, ali i da novac nije ono što je pokreće.

Na pitanje da li joj ponekad dođe da baci reket i lopticu i posveti se nekim drugim aktivnostima, Ivanovićeva je rekla da joj tako nešto ne pada na pamet, jer ima još mnogo toga da pokaže u tenisu.
- Svako ko misli da bih zbog nekih trenutnih problema ostavila tenis mora da je totalno lud! Obožavam ovaj sport i osećam da imam još mnogo toga da ostvarim u karijeri. Imam tu sreću da su oko mene ljudi koji mi žele dobro i koji su spremni da učine sve kako bih ponovo bila ona stara. Svesna sam da mi predstoji još mnogo posla, ali znate šta, to mi uopšte ne smeta. Nemam problem da vredno treniram i radim, jer sam motivisana i znam šta hoću - poručila je Ivanovićeva.

Iako je u protekle dve godine svašta preturila preko glave, što se prirodno odrazilo i na WTA listu (sa prvog pala na 57. mesto), Ana kaže da ne razmišlja ni o eventualnoj pauzi, na koju su se svojevremeno odlučile Kim Klajsters i Žistin Enan...

- Ni to ne dolazi u obzir. Zapravo, poprilično sam sigurna da ću se tenisom baviti još najmanje pet ili šest godina. Tek su mi 22 godine i imam još mnogo toga da osvojim i dostignem. Tenisom ću prestati da se bavim onog trenutka kada mi više ne bude predstavljao zadovoljstvo, a kako sada stvari stoje, to neće biti u skorije vreme - kaže naša teniserka.

Ivanovićevoj na terenu možda i ne ide baš najbolje, ali i dalje predstavlja magnet za sponzore i jedna je od najplaćenijih teniserki svih vremena. Lepa Srpkinja, međutim, tvrdi da bi radije menjala sav novac koji je zaradila za još nekoliko grend slem titula.
- Veoma sam srećna što mi je moja ljubav prema tenisu omogućila da dobro zarađujem. Ali novac nije ono što me motiviše! Želim da se takmičim sa najboljim od najboljih, da pobeđujem i osvajam grend slem titule. Želim da ponovo budem na prvom mestu WTA liste, a o novcu ne razmišljam previše. Sigurno je da mi prija bezbrižna pozicija, ali finansije svakako nisu presudne da bih bila srećna - napominje Ivanovićeva.


http://pressonline.rs/sr/vesti/sport/story/113548/Lud+je+svako+ko+misli+da+%C4%87u+ostaviti+tenis!.html
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:21 pm

TENISERKA ODMARA NA MAJORKI
Ana uživa sa Adamom
M. Mijatović | 24. 04. 2010. - 00:02h

Srpska teniserka Ana Ivanović, nakon odluke da preskoči mečeve sa reprezentacijom u Fed kupu ovog vikenda u Beogradu protiv reprezentacije Slovačke, rešila je da sa svojim dečkom Adamom Skotom ode na kraći odmor na Majorku.

Ana Ivanovic - Page 10 32546_zabveza03-foto-reuters_f
Ana na Majorki ima vilu od 950 metara kvadratnih

Ana i Skot primećeni su ovih dana kako prijatno raspoloženi šetaju ulicama jedne od Aninih omiljenih destinacija u Evropi. Poznati sportski par obilazio je radnje po Majorki, a kada su se umorili od šetnje, seli su u jedan od mnogobrojnih kafića kako bi se osvežili i uživali u toplom aprilskom suncu. Ana je na sebi nosila dugu haljinu, romantičnog kroja i u modernom cvetnom dezenu, dok su od nakita na njoj dominirali veliki prsten na levoj ruci, minđuše u boji zlata, kao i jedna ogrlica od perlica, te nekoliko narukvica u boho stilu.

Iako Ana i Skot baš i ne vole kada im paparaci kvare intimne trenutke, činilo se da je u ovoj prilici zaljubljeni par više bio zaokupljen jedno drugim, nego foto-objektivima koji su ih pratili u stopu. Uprkos natpisima u stranim medijima da je veza mlade teniserke i zgodnog Australijanca dovedena u pitanje nakon što je na njega ponovo oko bacila holivudska glumica Kejt Hadson, par se očigledno dobro zabavljao, budući da im osmesi nisu silazili sa lica čitavog dana.

Inače, Ana često posećuje Majorku, na kojoj je pre par godina kupila i luksuznu vilu za odmor, u kojoj je i sada odsela sa australijskim golferom. Vila Ivanovićeve se nalazi u elitnom delu ostrva Son Vida, sagrađena je 1998, prostire se na 950 metara kvadratnih, dok se okolno imanje prostire na 6.000 metara kvadratnih. U prizemlju kuće je ogromna dnevna soba, prostrana kuhinja sa trpezarijom, spavaća soba, garderoba i kupatilo. Na spratu se nalaze četiri spavaće sobe sa terasama, tri kupatila, kao i odvojeni apartman za poslugu, sa spavaćom i dnevnom sobom, kuhinjom i kupatilom.

Ana će sa Skotom ostati na Majorki još par dana, budući da sledeći turnir za koji se prijavila, „Porše tenis gran pri“ u Štutgartu, počinje 26. aprila.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------


24. 04. 2010
PRESS
Ana Ivanović igra na UNICEF openu

Srpska teniserka Ana Ivanović potvrdila je da će učestvovati na turniru UNICEF open, koji će biti odigran na travi u holandskom Rosmalenu od 13. do 19. juna.

Ana Ivanovic - Page 10 4403-fonet
Voli decu... Ana Ivanović

To će biti njeno treće učešće na ovom takmičenju, ali prvo od kada se igra pod patronatom UNICEF-a, čiji je Anči ambasador za Srbiju.
- Uživala sam u dosadašnjim boravcima u Rosmalenu. Turnir je prijateljski, odlično je organizovan i privlači dosta vrhunskih teniserki. Radujem se ponovnom dolasku tamo i igranju na travi. To je veoma drukčija podloga i zabavno je igrati na njoj. Bila sam jako srećna kada sam saznala da se ove godine UNICEF udružio sa turnirom. Volim da radim sa UNICEF-om i divim im se zbog svih sjajnih stvari koje rade po celom svetu, i uvek mi je čast da učestvujem u njihovim događajima. Poslednje što se desilo je bila moja poseta školi u Beogradu gde sam učestvovala u radionici, u učionici. To je bilo zabavno i sjajno iskustvo - izjavila je Beograđanka.

Među ostalim teniserkama koje su prijavile učešće na ovom kombinovanom muško-ženskom turniru, koji prethodi Vimbldonu, izdvaja se ime Dinare Safine.
Inače, Ivanovićeva je juče sa trenerom Hajncom Guntardom stigla u Štutgart gde će iduće sedmice igrati na tamošnjem turniru.

(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:43 pm

WTA ŠTUTGART
Radvanska ponovo bolja od Ane
Blic online | 27. 04. 2010. - 20:21h

Ana Ivanović je drugi put uzastopno izgubila od Agnješke Radvanske i posle 7:6 (4), 6:4 i sat i 48 minuta igre završila je učešće na startu WTA turnira u Štutgartu.

Ana Ivanovic - Page 10 33672_anci-jaojjo01-ap-j-pat-carter_f

Iako je tokom jednomesečne pauze Ana popravila igru, servis i pre svega izbačaj loptice, to nije bilo dovoljno da pobedom obeleži povratak na teren, na koji je poslednji put izašla u Majamiju.

Obe teniserke su morale da čuvaju po jednu brejk loptu u uvodnim servis gemovima, što je uz nekoliko odličnih forhenda Ivanovićeve najavilo neizvesnu borbu. Ipak, srpska igračica je imala puno problema sa bekhendom, što je Radvanska iskoristila za brejk i vođstvo od 3:1. Posle 20-ak minuta igre na semaforu je pisalo i 4:1. Međutim, Ana je uspela da uzvrati.

Radvanska joj nije dozvolila da preuzme inicijativu na brejk lopti u sedmom gemu, ali nešto kasnije nije imala rešenje za 0:40. Ivanovićeva je stigla do izjednačenja, pa je set otišao u taj brejk.

Po dva mini-brejka su razmenjena na startu, ali je zatim prednost stekla Radvanska, koja je nije ispustila do konačnih 7:4.

I drugi set je započeo razmenom gemova, samo što su ovoga puta teniserke iskoristile svoje brejk prilike. Sledeće su stigle već u četvrtom gemu, kada je Ana zaigrala odlično, stigla do 0:40, a zatim i do prednosti od 3:1, doduše tek posle "đusa".

Međutim, to joj nije bilo dovoljno da prelomi set. Radvanska je uzvratila i to serijom do 5:3, posle čega je Ani na kratko pozlilo.

Srpska teniserka se nakon merenja pulsa vratila na teren i pomalo neočekivanim fantastičnim forhendima prekinula niz svoje protivnice. Ipak, Poljakinja, koja je Anu izbacila i sa turnira u Majamiju, ubrzo je odservirala za pobedu - 6:4.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSre Apr 28, 2010 8:55 pm

Ana: Što te ne ubije, ojača te!
28. april 2010. 13:29 > 13:34

Srpska teniserka Ana Ivanović posle eliminacije u prvom kolu WTA turnira u Štutgartu kaže da je to bio težak poraz, ali da treba da ostane pozitivna.

Ana Ivanovic - Page 10 V168085p0

"Ono što te ne ubije, čini te jačim", tim rečima se teši Ana Ivanović posle poraza od Agnješke Radvanske.

Interesantno je da je pre mesec dana, na svom prethodnom meču Srpkinja poražena takođe od Poljakinje, u šesnaestini finala Majamija.

"Nekoliko grešaka tu i tamo me je koštalo meča. Bio je to težak poraz, ali moram da ostanem pozitivna. Samo treba da budem strpljiva", ponovila je Ana ono što smo čuli mnogo puta u poslednjih skoro dve godine.

Bivša šampionka Rolan Garosa i liderka WTA liste je od početka godine odigrala ukupno pet turnira plus dva meča u Fed kupu, sto je ukupno 12 susreta i zabeležila je svega pet pobeda.

"Trudim se da svaki udarac uradim savršeno, ali to jednostavno ne dolazi svaki put. Samo treba da se više opustim", dodala je Ana Ivanović, koja je prošle nedelje bila na Maljorci sa svojim dečkom Adamom Skotom.

(MONDO, foto: Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeUto Maj 04, 2010 8:44 pm

RIM: Ana kao nekada

Ana Ivanović lako i ubedljivo pobedila Elenu Vesninu rezultatom 6:1, 6:3 u prvom kolu turnira u Rimu. Ispala Svetlana Kuznjecova.

Ana Ivanovic - Page 10 V168612p0

Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo turnira u Rimu. Srpska teniserka je na stratu takmičenja u italijanskoj prestonici bila bolja od Elene Vesnine iz Rusije sa 2:0 (6:1, 6:3).

Meč je trajao jedan sat i šest minuta.

Srpkinja je konačno pružila partiju koja se od nje očekuje već duže vreme. Ivanovićeva je u svim segmentima igre bila bolja, a protivnici, 32. na WTA listi, nije dozvolila nijednu priliku da joj oduzme servis.

Ana je na 58. mestu liste najboljih teniserki sveta.

U drugom kolu Ivanović će igrati protiv desete teniserke sveta, Beloruskinje Viktorije Azarenko.

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković bila je slobodna u prvom kolu. Njena rivalka u prvom meču na turniru biće Amerikanka Betani Matek Send.

Bojana Jovanovski izgubila je startu takmičenja od Jaroslave Švedove iz Kazahstana rezultatom 6:2, 6:2.

Svetlana Kuznjecova još jednom je neprijatno iznenadila pošto je već na početku turinira izgubila od Marije Kirilenko sa 2:1.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeUto Maj 04, 2010 11:42 pm

4. maj 2010. | 21:04 | Izvor: B92 | NK
Ivanovićeva pobedila i Azarenku

Ana Ivanovic - Page 10 20203882234be0710e6222f300214152_extreme

Ana Ivanović plasirala se u treće kolo turnira u Rimu pobedom nad Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom u dva seta 6:4, 6:4.

Meč je trajao jedan čas i 36 minuta. Srpska teniserka je u oba seta imala brejk zaostatka, ali je odličnom igrom uspevala da ih nadoknadi. Njena protivnica u narednoj rundi biće Ruskinja Jelena Dementijeva protiv koje je gubila u sva četiri dosadašnja međusobna okršaja.
U meču Ivanoviće i Azarenke viđeno je čak osam brejkova. Beloruskinja je na startu meča oduzela protivnici servis, ali je Ana u finišu seta napravila seriju i rešila taj deo igre u svoju korist.

Srpska teniserka, koja titulu nije osvojila još od 2008. godine, imala je u dva navrata brejk zaostatka u drugom setu. Međutim, ono što nije bilo karakteristično za nju u poslednje vreme, bila je najbolja u presudnim momentima meča, stigla je do dve meč lopte na servis Azarenke, drugu je iskoristila i trijumfovala.

Ivanovićeva i Dementijeva su se sastale samo jednom na šljaci, Berlinu 2008. godine i tada je Ruskinja pobedila.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Maj 06, 2010 9:19 pm

WTA RIM
Ana Ivanović u polufinalu Rima!
M.G / Blic Online | 06. 05. 2010. - 18:16h | Foto: AP

Ana Ivanović nastavila je sa fantastičnim partijama i za sedamdesetak minuta igre plasirala se u polufinale turnira u Rimu savladavši Nađu Petrovu sa 2:0 u setovima (6:2, 7:5).

Ana Ivanovic - Page 10 36099_anasamopouzdana01-ap-alessandra-tarantino_f

Srpska teniserka je već na samom startu uzela prvi servis Petrove, a potom i povela sa 3:0. U četvrtom gemu Ana je propustila nove brejk prilike, ipak, Ruskinja je konačno sačuvala svoj servis za 3:1.


Ivanovićeva pri svom servisu nije imala apsolutno nikakvih problema i ti gemovi su se jako brzo okončavali. Petrova je u šestom gemu ponovo spasavala dve brejk lopte pre nego što je smanjila na 4:2, a usledio je nov lagan servis gem za srpsku teniserku. Ruskinja je došla do 40:30 u sledećem poenu, ali je Ana došla do prednosti i prve set lopte koju je odmah zatim i iskoristila za 6:2 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Ivanovićeva je nalik prvom setu dobro startovala i u drugom. Srpska teniserka je već standardno rutinski uzela gem na svoj servis, a zatim je i brejknula Petrovu za 2:0.
Ipak, Ruskinja konačno uspeva da oduzme servis Ani Ivanović i to u dva navrata i pri rezultatu 4:3 za Petrovu svi su predvideli izjednačenje. Međutim, srpska teniserka je pokazala izrazitu mentalnu snagu i u sledećem gemu dolazi do brejka bez prepuštenog poena i uz malo muke.

Obe igračice su zadržale svoje servise do poslednjeg gema pred eventualni taj brejk. Ipak, 18. igračici sveta je zadrhtala ruka pri 6:5 za Anu, a srpska teniserka je iskoristila prvu brejk i meč loptu za povratak u polufinale nekog turnira još od Brizbejna na početku ove godine.

U polufinalu Anu Ivanović očekuje 27. igračica sveta Marija Hose Martinez Sančez koja je ranije danas savladala Lusi Safarovu sa 2:0 u setovima.

Večeras svoj četvrtfinalni meč igra i Jelena Janković protiv Venus Vilijams.

Nagradni fond turnira u Rimu je 2.000.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Maj 06, 2010 10:45 pm

ANA IS BACK!!! aplauz yahoo BRAVO, Anciiiii..! SRECNO!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Maj 08, 2010 7:09 pm

Ana Ivanović u polufinalu izgubila od Sančes

RIM - Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u finale turnira premijer serije u Rimu pošto je u polufinalnom meču izgubila od Španjolke Marije Hose Martines Sančes sa 2:0 u setovima - 6:4, 6:2.

Ana Ivanovic - Page 10 ANA

Posle blistavih igara u dosadašnjem delu takmčenja, Ivanović je večeras sasvim podbacila u duelu protiv 26. teniserke sveta. U njihovom prvom međusobnom okršaju šampionka Rolan Garosa 2008. nije ni približno pokazala kao u prethodnim mečevima protiv Jelene Vesnine, Viktorije Azarenka, Jelene Dementijeve i Nađe Petrove.

S druge strane, Martines Sančes je tokom 72 minuta borbe odigrala možda najkvalitetniji meč u karijeri. Odmah na početku je sa dva brza brejka stekla prednost od 3:0, ali se činilo da se Ana ipak neće olako predati, pogotovo kada je na servis protivnice smanjila na 3:2. Španjolka je, međutim, do kraja seta strpljivo osvajala poene i zasluženo sačuvala brejk prednosti za vođstvo od 1:0.

U drugom setu ponovila se ista priča. Martines Sančes je takođe iskoristila dve brejk lopte i povela sa 3:0, da bi do kraja igrala još bolje nego na početku. Uspela je brejkom da povede sa 5:2 i tu je priča bila završena. Nervozna i neraspoložena Srpkinja se u tim trenucima predala, pa je mogla samo da čestita priotivnici na zasluženoj pobedi.

Ani skoro ništa nije polazilo za rukom. Dugo je tražila pravi ritam, ali su slab servis i neočekivano mnogo grešaka i nepreciznih udaraca doprineli da teren "Foro Italika" na kraju napusti pognute glave.

Ivanović je plasmanom u polufinale napredovala na svetskoj rang listi i sa 58. skočila je na 42. poziciju.

Martines Sančes će se u borbi za titulu sastati sa našom najboljom teniserkom Jelenom Janković. Srpkinja i Španjolka su se do sada sastajale dva puta, a rezultat je nerešen 1:1.

Autor:
Agencija Tanjug
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Maj 08, 2010 7:12 pm

Ana: Naučila sam da gubim
08. maj 2010. 14:49 > 14:53

Ana Ivanović, nekada prva teniserka sveta, konačno je ponovo počela da pobeđuje. "Više se ne plašim poraza", kaže ona.

Ana Ivanovic - Page 10 V169137p0

Srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je da je ključ njenog povratka u formu, posle više od godinu i po dana krize i padanja na WTA listi sa prvog na 58. mesto, u činjenici da je prevladala strah od poraza.

"Poraz me više ne plaši i na terenu sada uživam u igri", izjavila je Ivanović Rojtersu.

Ivanović je ove sedmice na WTA turniru u Rimu briljantnim igrama došla do polufinala u kojem je izgubila od 26. igračice sveta Španjolke Marije Hose Martines Sančes.

"Odbijanje da se predam je u principu deo mog karaktera. Ipak, ranije je bilo situacija kada sam se pitala šta uopšte radim na terenu", istakla je Ivanović i dodala da je glavna kočnica njenom pokušaju povratka u vrh, uprkos velikom radu, bila svojevrsna psihološka "blokada".

"Sumnjala sam u sebe i svoje kvalitete, tako da bih u svaki udarac na terenu unosila strah da ću pogrešiti, što je i bila najveća kočnica moje igre", istakla je Ivanović.

Nekadašnja prva teniserka sveta naglasila je da je upornost u radu otklonila sve sumnje u sopstvene kvalitete.

"Uporan rad na kraju daje rezultate", rekla je Ivanović.

Pobednica Rolan Garosa 2008. godine istakla je da su joj pobede na turniru u Rimu nad Viktorijom Azarenkom i Jelenom Dementijevom, prve ostvarene u poslednjih godinu i po dana nad igračicama iz samog teniskog vrha, vratile samopouzdanje.

Ivanović je dodala da posebnu zaslugu za njen povratak u staru formu ima nekadašnji trener Štefi Graf, Hajnc Guntart.

"Značajnu ulogu u poboljšanju moje igre ima servis", rekla je Ivanović i precizirala da je sada mnogo sigurnija i slobodnija na servisu, što je automatski popravilo i ostale udarce.

"Prvo što me je trener naučio bilo je da se oslobodim prilikom servisa, što mi je očigledno i pošlo za rukom", kaže Ana.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeNed Maj 09, 2010 12:54 pm

hehehe... Ko bi rekao i Ana i Jeca u punoj formi... Very Happy Bice zanimljivo na RG.

Najsmenija izjava do sada... - "Naucila sam da gubim"... Pa morala je nauciti, kada je u poslednjih godinu dana samo to znala da radi... aplauz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Maj 15, 2010 1:07 pm

telva.com intervju

Ana je za vreme Mutua Madrilena Madrid Open turnira dala intervju za veb sajt vodećeg španskog modnog časopisa telva.com. Ona je nedavno na sajtu časopisa izglasana za najlepšu teniserku.

Sledi prevod dela intervjua:

Volite li svet mode?
Da. Sjajno je što imam priliku da igram u gradovima kao što su Madrid, Rim i Pariz, centrima visoke mode.

Da li je neki deo vašeg tela osiguran?
Ne, nije.

O kom delu tela najviše vodite računa? Noge, ruke...?
U stvari, verovatno o kosi.

Koja je vaša najveća tajna u vezi lepote, na primer specijalno mleko za telo?
Vrlo sam loša kada je to u pitanju, prilično sam lenja! Uvek zaboravim da namažem mleko za sunčanje.

U svojoj torbi uvek nosite…
Sjaj za usne. Usne mi se brzo osuše, i volim da ga koristim.

Da niste teniserka, kako bi provodili vreme?
Volela bih da studiram psihologiju.

Ko su vam uzori na teniskom terenu? Znamo da ste kao dete zavoleli tenis dok ste gledali Moniku Seleš kako igra.
Ima nekoliko igrača na koje se ugledam, kao što su Roger i Nadal.

Omiljena jela?
Japanska, posebno suši.

Zadovoljstvo sa grižom savesti?
Mislim da previše volim čokoladu!

Da li trenutno imate neke projekte van teniskog terena?
Želim da snimim više fotografija gradova u koje odlazim, da bih imala lepe uspomene. To mi je trenutno mali projekat. Baš sam kupila nov foto aparat.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimePon Maj 24, 2010 9:35 pm

ROLAN GAROS: Ana u drugom kolu
24. maj 2010. 17:45 > 19:21

Ana Ivanović se plasirala u drugo kolo Rolan Garosa, gde je čeka Ruskinja Alisa Klejbanova.

Ana Ivanovic - Page 10 V170805p0

Srpska teniserka je pobedila Tai Čen Čang iz Tajpeha, 89. teniserku sveta - 6:3, 6:3.

Meč je trajao malo više od sata.

Duel prvog kola na grend slemu u Parizu Ivanovićeva je rešila u svoju korist zahvaljujući odličnoj igri u sredini meča.

Ivanovićeva je tada od zaostatka od 1:3 stigla do vođstva od 1:0 u setovima pošto je osvojila pet gemova uzastopce.

Seriju nekada najbolje teniserke sveta Čangova je na kratko prekinula osvojivši prvi gem drugog seta, ali samo da bi izgubila naredna četiri. Do kraja meča uspela je samo da osvoji još dva gema i ublaži poraz.

Naredna protivnica Ane Ivanović biće Alisa Klejbanova (Rusija, 28 na WTA), koja je lako sa 2:0 (6:2, 6:1) pobedila Ukrajinku Mariju Koricevu.

Ana ima negativan skor sa Ruskinjom - 1:2. Ove godine Klejbanova je bila bolja od Ane u Fed kupu.

Ivanovićeva je prošle sezone stigla do cetvrtog kola Rolan Garosa, a godinu dana ranije je u Parizu osvojila svoju jedinu grend slem titulu. Posle toga nije uspevala da se plasira među osam najboljih teniserki na bilo kom od četiri grend slema u sezoni.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeČet Maj 27, 2010 8:34 pm

RG: Ani lekcija od Klejbanove
27. maj 2010. 17:11 > 17:18

Ruskinja Alisa Klejbanova moćnom partijom je raspršila nade u dobar rezultat Ane Ivanović na Otvorenom prvenstvu Francuske - 6:3, 6:0.

Ana Ivanovic - Page 10 V171155p0

Kada je prvi put nastupila na Rolan Garosu, maja 2005, Ana Ivanović još je bila maloletna, ali je plasmanom u četvrtfinale nagovestila uspon na teniski tron.

Dani slave i podizanja pehara 2008. godine sada izgledaju mnogo daleko...

Ana je porazom od Alise Klejbanove (28. nosilac) u drugom kolu ostvarila najslabiji rezultat u karijeri na pariskoj šljaci.

Isprva je delovalo da je srpska teniserka spremna da se revanšira Ruskinji za eliminaciju sa prošlogodišnjeg Australijan opena, pošto je u prvom gemu napravila brejk, zatim povela sa 2:0 i zapretila još ubedljivijim vođstvom.

Ipak, kada je Klejbanova sprečila drugi brejk i smanjila na 2:1, bio je to početak perioda u kojem je na terenu, uglavnom, postojala samo jedna igračica.

Klejbanova je dobila 12 od poslednjih 13 gemova i završila meč za sat i šest minuta, ubedljivo i impresivno - 6:3, 6:0.

Ana je napravila čak sedam dvostrukih servis grešaka i slala nedovoljno dobre udarce sa osnovne linije. Njena naoko nezgrapna protivnica mnogo bolje je kanalisala agresivnost, a i pokazala više samopouzdanja.

Za Klejbanovu nije bilo izgubljene lopte, šprintala je uz osnovnu liniju, ka mreži, potom uspevala da odigra precizne udarce...

Ivanovićeva se nije predavala, ali čak i kada je dolazila do dvostruke brejk lopte (15:40 pri rezultatu 0:1 i 0:4 u drugom setu), Ruskinja je odgovarala snažnim servisima i dodatno rušila moral nekada prve igračice sveta.

Zanimljivo je da su i jedna i druga imale po šest prilika za brejk, ali je Klejbanova iskoristila pet, a Ana samo onu prvu.

Klejbanova će se u sledećem kolu najverovatnije sastati sa Kazahstankom Jaroslavom Švedovom, koja u trenutku prekida zbog kiše vodi protiv favorizovane Poljakinje Agnješke Radvanske (8) - 7:5, 5:2.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ana Ivanovic - Page 10 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ana Ivanovic - Page 10 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitimeSub Maj 29, 2010 9:22 pm

28. 05. 2010
PRESS
INTERVJU, ANA IVANOVIĆ, SRPSKA TENISERKA
SKANDALOZNO - Ana uvredila Srbiju!

Srbija je zemlja u kojoj nema reda, gde niko ne poštuje pravila i zakone. U Švajcarskoj je sve drugačije, šta ti neko obeća, to i uradi. Tamo sam naučila da verujem ljudima.

Ana Ivanovic - Page 10 Ana-1

Srpska teniserka Ana Ivanović požalila se da u njenoj rodnoj zemlji niko ne poštuje red i zakon! Pobednica Rolan Garosa 2008, otkrila je u intervjuu za švajcarski list „Tages ancajger" da je najvažnije stvari u životu naučila baš u zemlji satova i čokolade, gde ljudi jedni drugima mogu da veruju.
Ona je otkrila i da joj je u Srbiji često veoma neprijatno, jer svi žele da joj priđu i pričaju sa njom, dok u Švajcarskoj poštuju njenu privatnost.

Živite u Bazelu, a i trener van je Švajcarac. Kako biste opisali svoju vezu sa Švajcarskom?

- To je posebna veza. Prvi put sam došla u Švajcarsku kada mi je bilo 12 godina, da treniram. U stvari, život me je nekako uvek vukao ka ovoj zemlji. Odlično i opušteno se osećam u Švajcarskoj. Ljudi me prepoznaju, ali ne luduju i poštuju moju privatnost.

Da li je to glavni razlog što živite u Švajcarskoj?

- Pored toga što ima savršenu infrastrukturu, to je drugi najvažniji razlog. U Srbiji mi je teško da se slobodno krećem. Ljudi su otvoreni i veoma prijateljski raspoloženi, ali pošto me svi prepoznaju smatraju da imaju pravo da pričaju sa mnom, da mi priđu. Zbog toga je uvek gužva oko mene. I kada vozim kola, trube mi kada me pretiču. Biti popularan je zaista divno, ali je takođe i stresno. Gotovo je nemoguće da provedem miran dan sa prijateljima.

Poznato je da ste u Beogradu, zbog rata, trenirali u bazenu u rano jutro. Kako ste se osećali kada ste iz takve Srbije došli prvi put u Švajcarsku?

- To je bio šok! U Srbiji nema reda, niko se ne drži pravila. U Švajcarskoj je, međutim, sve dobro organizovano, odmah sam imala utvrđen plan treniranja. Ako ovde neko nekome nešto obeća, on to i uradi i to dobro. U Švajcarskoj sam naučila da verujem ljudima.

Od 2008. niste osvojili nijedan turnir. Vaš dečko, profesionalni golfer iz Australije, Adam Skot, nedavno je prekinuo duži post pobedom na turniru. Da li vas to inspiriše?

- Lepo je što je ponovo uspešan. Njegove pobede me inspirišu i daju mi više snage i želje da i ja ponovo počnem da osvajam turnire. Naročito je važno imati nekoga ko razume tvoju situaciju i kome možete da verujete. Ali, zbog toga što imamo važne poslove u kojima smo uspešni, mnogo ređe se viđamo nego drugi parovi.

Da li vi igrate bolje golf, ili Adam igra bolje tenis?

- Adam mi je držao nekoliko časova iz golfa, ali je on definitivno bolji u tenisu, nego ja u golfu. Čak odigramo i poneku partiju jedno protiv drugog i desi se da me „prošeta po terenu" (smeh).

Da li je istina da „vrtite" pesmu u glavi kada izlazite na teren?

- Da, to mi pomaže da se opustim, koncentrišem i oslobodim pritiska. Kada sam osvojila Rolan Garos dosta sam slušala Pink i vrtela sam tri njene pesme u glavi.


Maltretirali me u školi
Uključeni ste u program UNICEF-a „Škola bez nasilja". Da li ste nekada i sami bili žrtva nasilja dok ste bili đak?
- Nisam doživela fizičko maltretiranje u školi, ali verbalno jesam. Skoro u svakom razredu postoji nekoliko dece koja oforme grupicu i smatraju da je posebno „kul" maltretirati druge učenike. Inače, „Škola bez nasilja" će se u narednih nekoliko meseci proširiti i na druge države i ja ću postati globalni ambasador.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ana Ivanovic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ana Ivanovic   Ana Ivanovic - Page 10 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ana Ivanovic
Nazad na vrh 
Strana 10 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Ana Ivanovic vs Jelena Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniserke-
Skoči na: