Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novak Đokovic

Ići dole 
+19
delgado
Sakis
Pele
*SlAdjAnA*
Lazevski
Vuksha
hipi YANKELLA
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Tviksi
Texy
snoopy
Jelena...
Admin
Swanton bomb
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:37 pm

SRPSKI TENISER UBEDLJIVO DOBIO ŠARDIJA (6:1, 6:1)
Đoković za sat vremena do 3. kola Rima
I.Đ. / Blic online | 27. 04. 2010. - 16:13h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković uspešno je startovao na turniru u Rimu pošto je u 2. kolu ubedljivo savladao Francuza Žeremija Šardija sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1.

Novak Đokovic - Page 16 30577_nolinjo01-fonet-fonetepa_f

Novak je lakše nego što se očekivalo za tačno sat vremena pobedio Francuza prepustivši mu ukupno 20 poena u toku čitavog meča.

Đoković će u 3. kolu igrati protiv pobednika meča Džon Izner (SAD) - Tomaz Beluči (Brazil) / Leonardo Majer (Argentina).
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Apr 28, 2010 9:28 pm

TENISER DOBRO POZNAJE ATP TURNIR NA KOJEM IGRA
Novak: Ne treba mi privikavanje na Rim
I.Đ. / Blic online | 28. 04. 2010. - 12:32h

Samo sat vremena bilo je dovoljno najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću da demolira juče Francuza Žeremija Šardija (6:1, 6:1) i plasira se u 3. kolo ATP turnira u Rimu.

Novak Đokovic - Page 16 30435_nolahi01-fonet-fonetepa_f

Novak je posle meča bio vrlo zadovoljan ističući da će imati sasvim dovoljno vremena da se pripremi za naredna iskušenja.
"Što pre završiš meč, toliko ćeš biti srećniji. Puno puta sam igrao na ovom turniru i zato mi ne treba po nekoliko sati da se naviknem na teren. Na počecima turnira u prvom ili drugom kolu nikada ne znate šta da očekujete, naročito kada vam je protivnik tako jak na servisima kao Šardi. Mogao je da mi pravi probleme, ali sam bio izuzetno koncentrisan od prvog gema", izjavio je Đoković.

On je dodao da je ključ njegove ekspresne pobede dobar ritern na koji Šardi nije znao da odgovori.
"Mislim da mi je taj udarac jedan od uzroka brze pobede. Znao sam kakav servis ima i pripremio sam se da mu dobro uzvraćam", istakao je Đoković.

On će u 3. kolu igrati ili protiv Amerikanca Džona Iznera, budućeg učesnika Serbia Opena, ili protiv Brazilca Tomaza Belučija.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeČet Apr 29, 2010 9:25 pm

SRPSKI TENISER PORAZIO BRAZILCA (6:4, 6:4)
Đoković dobio Belučija, u četvrtfinalu protiv Verdaska
I.Đ. / Blic online | 29. 04. 2010. - 14:42h

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinalu ATP turnira u Rimu pošto je eliminisao Brazilca Tomaza Belučija sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Novak će u sledećem kolu igrati protiv Fernanda Verdaska.

Novak Đokovic - Page 16 30578_nolinjo201-ap-lionel-cironneau_f

Kako je ovo Novaku i Belučiju prvi međusobni susret, nijedan od njih nije previše rizikovao tokom prvog seta, već su više pažnju obraćali na prednosti i mane onog drugog.

Od oprezne igre su digli ruke u petom gemu kada je na servis Đokovića briljirao Beluči i uz precizne paralelu i drop-šot, uspeo je da se dokopa 15:40, a zatim i da napravi prvi brejk za 2:3.
Imponovala je Novakova psihološka stabilnost u tim trenucima, jer je vrlo lako u narednom gemu prvo napravio ribrejk a zatim je lagano sačuvao svoj servis i vratio stvari na svoje mesto za 4:3.

U finišu prvog seta, Đoković je probao da se odlepi na "plus dva" ali je Beluči da je teniser kojeg karakterišu snažan servis i poeni posle prvog (13 poena od 17), tako da se brzo došlo do 5:4 za Novaka.
Srspki teniser je najbolji gem odigrao u ključnom trenutku, pošto je sjajnim riternima i izlascima ka mreži osvojio tri vezana poena za 0:40, a zatim je iskoristio prvu brejk loptu i poveo je sa 1:0 u setovima.

U drugom setu slična priča, ali još agresivnija igra Belučija, na koju je Novak, srećom imao rešenja. Ujednačena igra sa obe strane mreže trajala je do petog gema, kada je Brazilac uspeo da napravi brejk, a zatim i da odbrani svoj servis za 4:2.
Novak, slično prvom setu, nije sebi dozvolio bilo kakvo nepotrebno nerviranje, pa je unapredio igru sa osnovne linije i uz mnogo bolji servis, uspeo je da se vrati u set i dođe do 4:4.

To kao da je poremetilo brazilskog tenisera koji je u poslednja dva gema počeo da pravi početničke greške pa je Đoković posle 87 minuta rutinski priveo duel kraju.
Srpski teniser je u ovom meču napravio jedan as, tri duple servis greške, dok je imao 57 odsto uspešnosti prvog servisa. Daleko više poena osvojio je posle prvog servisa, a takođe je uspešnije reagovao na druge servise protivnika.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Fernanda Verdaska koji je danas pobedio Giljerma Garsiju Lopeza sa 2:0, po setovima 6:4 i 7:6.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePet Apr 30, 2010 8:27 pm

ATP RIM
Verdasko bolji od Novaka u maratonu
Blic online | 30. 04. 2010. - 16:35h |

Novak Đoković nije uspeo da napravi preokret u odličnom i iscrpljujućem meču protiv Fernanda Verdaska - Španac je otišao u polufinale Rima posle tri sata i 16 minuta žestoke borbe - 7:6 (4), 3:6, 6:4.

Novak Đokovic - Page 16 34459_novver01-reuter-max-rossi_f

Dvojica tenisera su najavili žestoku borbu već u prvom gemu koji je trajao dobrih desetak minuta. Novak je uspeo da sačuva servis, a zatim da osvoji samo jedan poen na riternu. Došao je red na novi maraton, pa se tek posle ukupno 22 minuta igre na semaforu ispisalo 2:1.

Đoković je tada pronašao bolji ritam i raspoloženi Verdasko je na svom servisu morao mnogo više da radi. Nole je često koristio drop šotove, a stigao je i do prve brejk lopte tako što je fantastično odigrao razmenu u kojoj je razmenjen 21 udarac.

Španac se odbranio, a nešto kasnije je uspeo i da konačno oduzme servis rivalu za vođstvo od 4:3. Ipak, to mu nije bilo dovoljno da mirno završi set. Đoković je dva puta za redom sprečavao rivala da odservira za 1:0, ali posle serije brejkova i žestokog tenisa nije imao snage za preokret i u taj brejku - 7:4 za Verdaska posle čak sat i 28 minuta igre.

Verdasko je drugi set otvorio ubedljivim servisom, ali je Novak na rezulat 0:1, 0:1 sjajno odgovorio. Vezao je četiri gema i tako sebi otvorio put ka izjednačenju. Španac je uspeo da vrati jedan brejk, ali ne i da mnogo produži drugi deo igre - 6:3 za Noleta posle vrlo dobrih 40-ak minuta.

Nešto blaži i brži drugi set je poslužio i kao svojevrstan odmor igračima za ono što je usledilo u nastavku. Ispostavilo se da im je svaka sekunda odmora bila itekako potrebna, jer je iscrpljujuća borba vrlo brzo donela nove mini-maratone.

Novak Đokovic - Page 16 34420_noleverdasko05-reuter-max-rossi_hs

Verdasku je pripao prvi i odlučujući - na Đokovićev servis u trećem gemu. Španac je stigao do 15:40, Novak ga je zatim jednom lepo prošetao, a onda pogodio samu liniju iz bekhenda za "đus". Fantastičan bekhend je spasao još jednu brejk loptu, ali je njih do kraja dugog gema bilo previše. Poslednju je Verdasko iskoristio za 2:1.

On je bio na pragu da definitivno prelomi meč i nastavi veliku seriju, ali se Novak se nije predao, spasao je ukupno 14. brejk loptu i umesto 1:4 stigao do 2:3. Ipak, to kao i sve ostalo do kraja sjajnog duela nije bilo dovoljno da se kompletira preokret.


Verdasko je odservirao do svoje druge uzastopne pobede nad Đokovićem, potvrdio je sjajnu formu na šljaci i stigao do polufinala gde ga čeka zemljak David Ferer. Deseti nosilac na turniru se prakitčno prošetao do polufinala nakon što je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


VERDASKO DRUGI PUT U DVE NEDELJE BOLJI OD SRPSKOG TENISERA
Đoković: Tesan meč, moglo je biti i drugačije
Blic online | 30. 04. 2010. - 18:51h | Foto: AFp

Drugi teniser sveta Novak Đoković izjavio je da je očekivao težak posao protiv Fernanda Verdaska, ali da je tesan meč mogao da se završi i pobedom u njegovu korist.

Novak Đokovic - Page 16 34468_novver08-afp-alberto-pizzoli_f

Verdasko je po drugi put u dve nedelje savladao najboljeg srpskog tenisera, ovoga puta u tri seta (7:6, 3:6, 6:4) što mu je bilo dovoljno za plasman u polufinale turnira u Rimu.

Četvrtfinalni duel je potrajao gotovo tri i po sata pre nego što je Verdasko overio pobedu, dok je samo prvi set trajao gotovo sat i po.

"Kada igrate protiv nekoga ko ume da vam zada problem čak i kada deluje da je sve rešeno brzo završen posao je nešto što ne bi trebalo da očekujete. Znao sam da će meč biti dug i naporan. Bilo je veoma tesno, razliku su napravila dva poena, pa smatram i da je epilog mogao da bude drugačiji", rekao je Đoković posle meča.

Srpski teniser je izgubio kontrolu u trećem setu kada je Verdasko šestim brejkom na meču poveo sa 2:1, uspevši da pre toga istrči na Novakov slajs i potom ga natera da lopticu nalepi na nec.

"Imao sam malo problema sa bekhendom i servisom, mada sam zadovoljan svojom igrom. Jedino što bih mogao da ubuduće promenim je da igram bolje u odlučujućim gemovima", rekao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeUto Maj 04, 2010 11:46 pm

04. 05. 2010
PRESS
Nole: Ne mogu da živim od alergije

Novak Đoković: Već mesecima teško dišem jer sam alergičan na ambroziju i kućnu prašinu. Ove godine je gore nego ikad, bukvalno ništa ne može da mi pomogne. Zbog toga imam velike probleme u igri.

Novak Đokovic - Page 16 1

Novak Đoković, prvi nosilac našeg jedinog ATP turnira, Srbija opena, rekao je da poslednja tri meseca prolazi kroz izuzetno težak period pošto pati od alergije. On je rekao da nikada u životu nije imao ovako jaku reakciju i da je pokušao sve da se reši problem, ali mu ništa nije pomoglo.

Naš as je rekao i da ga drugo mesto na svetskoj listi ne opterećuje i da je sada najveći akcenat stavio na pripreme za masterse i, pre svega, grend slemove. Nole takođe tvrdi i da mu se vratila njegova karakteristična igra, ali da još ima problema sa pasivnošću.
- Alergija mi otežava igru jer ja, kao vrhunski sportista, moram da budem potpuno spreman za velike fizičke napore, posebno na šljaci na kojoj igramo u Beogradu. Poslednja dva, tri meseca prolazim kroz zaista težak period. Alergičan sam na polen američke ambrozije i na kućnu prašinu. Nikada u životu nisam imao ovako jaku reakciju i bukvalno mi ništa ne pomaže da se osećam bolje. Sve sam pokušao i jedino rešenje je da prevencija počne pred početak proleća - promuklim glasom rekao je Đoković.

Još od Australijan opena 2008. kada je stigao do titule, naš teniser nije uspeo da se probije do finala jednog od četiri grend slema. Zbog toga je ove godine stavio akcenat upravo na njih.
- Ne opterećuje me drugo mesto, iako sam na njega čekao tri godina. Sad pored Rodžera Federera i Rafaela Nadala ima više igrača koji mogu da osvoje grend slem, tako da je i konkurencija jača. Ponavljam, plasman mi u ovom periodu nije primaran, već veliki turniri, pre svega grend slemovi. Oni su moji viši ciljevi. Drago mi je da sam povratio svoju karakterističnu igru. Istina, ponekad odigram pasivno, ali sve je to na psihološkom nivou tako da će pobede sigurno doneti i boljitak - jasan je Beograđanin.

Dolazak u rodni grad kod njega uvek budi posebne emocije. Tako je i ovog maja, kada će pokušati da odbrani titulu osvojenu na prvom Srbija openu.
- Meni je zaista veliko zadovoljstvo da igram na ovom takmičenju na kome sam domaćin. Sigurno je da sam u životu osvajao važnije titule, ali prošlogodišnja u Beogradu je nosila najviše emocija - zaključio je prvi reket Srbije.



Mnogo bolja organizacija

Novak Đoković smatra da je organizacija na drugom izdanju Srbija opena mnogo bolja nego na prvom.
- Smatram da je ovaj Srbija open mnogo bolje organizovan nego prethodni. Naravno, uvek ima nekih sitnica, ali to je normalno. Svi igrači i gosti su prezadovoljni. Licencu ATP za organizaciju turnira smo dobili na 10-15 godina, tako da ćemo sve raditi polako, ali temeljno. Želim da napomenem da ove godine radimo 24 časa dnevno i da će ljudi koji dođu i noću imati gde da se zabave - kazao je Đoković.

(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Maj 05, 2010 9:04 pm

Novak kao fudbaler: Moja levica odlučila

Volej, dribling, vic, šmek, bog te video pa Novak Đoković zna da igra i fudbal. I to kako, zatresao je mrežu kao rasni golgeter, profesionalac. Drugi reket sveta sinoć na Dorćolu špartao je terenom, delio lopte, a istovremeno je okupio elitu glumaca i sportista.

Novak Đokovic - Page 16 29923_389767149164_186816884164_3814460_2103022_n

U okviru ATP turnira u Beogradu, revijalnu utakmicu na stadionu GSP Poleta, koji je rekonstrukcijom dobio veran izgled stadiona BSK-a iz 1930. godine, odigrale su ekipe Serbia Opena i glumci filma “Montevideo, bog te video”.

Tim sastavljen od poznatih fudbalera, košarkaša i tenisera slavio je sa 3:2, strelci su bili Ivan Tomić, Savo Milošević i Novak Đoković, a golove za glumce, koje su predvodili bivši asovi Partizana Bata Mirković i Dragan Ćirić, postigao je Petar Strugar.

- Presudila je moja ubitačna levica – nasmejan je bio Đoković posle utakmice.
“Zašto sam dobio žuti karton?”, pitao je Novak sudiju posle efektnog pogotka u engleskom stilu. Bacanje dresa ni u ovakvim duelima, očigledno, nije dozvoljeno, pa je Đoković, sa sve zelenim flasterima oko ruku i nogu, “iznerviran” morao na klupu.


- To sam uradio da bih se uklopio u sveopšti fudbalski ambijent - objasnio je veliki as.

Za tim Serbia Opena su osim Novaka, igrali golman Vlade Divac, Dejan Bodiroga, za fudbal i te kako talentovani Viktor Troicki i Nenad Zimonjić, zatim Vladan Lukić, Savo Milošević, Gordan Petrić, Saša Ćurčić, episkop zahumsko-hercegovački Grigorije, direktor Telekoma Branko Radujko, dok je lider glumaca bio kapiten Viktor Savić. Sa razglasa posao spikera obavljao je Dragan Bjelogrlić, režiser filma i tv serije “Montevideo, bog te video”, u društvu trenera Ljubiše Tumbakovića.


Pred oko 1.000 gledalaca Đoković jeste bio prva zvezda, ali se i Divac istakao odbranama, Milošević driblinzima, Ćurčić lucidnošću, Lukić nesebičnim dodavanjima, a Bodiroga i otac Grigorije sjajnim baratanjem lopte. Posebna priča je Troicki, koji bi bez problema mogao da se preseli i na veliki travnati tepih, dok je Mirković u suprotnom taboru bio neprelezan u odbrani.

- Ovo je mi je drugi put u životu da igram veliki fudbal, mislim da nisam bio loš… Najvažnije je da je publika došla u velikom broju i da smo ovom utakmicom uveličali spektakl - dodao je Novak.


Igralo se dva puta po 20 minuta, uz produžetak sudijske četvorke od još pet. A arbitre su činili TV voditelji, “milioner” Ivan Zeljković, “keš taksi” Ivan Ivanović, glumac Nenad Okanović i pevač Vuk Roksandić.

(Blic Online)
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Maj 05, 2010 11:07 pm

Nole sutra igra, na SERBIA OPENU, vecernji mec (20:00 h) protiv Italijana FOGNINIA...SRECNO Nole!!! tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePet Maj 07, 2010 10:56 pm

DJOKOVIC N. (SRB) KRAJINOVIC F. (SRB) 4-6
Nole je predao mec iz zdravstvenih razloga!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSub Maj 08, 2010 7:23 pm

MADRID: Novak odustao
08. maj 2010. 15:26 > 15:30

Najbolji srpski teniser Novak Đoković neće igrati na turniru Madrid Open zbog bolesti i alergije, saopštili su organizatori tog takmičenja.

Novak Đokovic - Page 16 V169142p0

Drugi reket sveta u petak je predao meč Filipu Krajinoviću na Serbia Openu, posle čega je izjavio da je od starta turnira imao zdravstvenih tegoba i da mu alergija mnogo smeta.

Đoković je, međutim, izrazio uverenje da je reč samo o privremenim zdravstvenim problemima.

"Koliko će biti prisutni, zavisi od odmora. Kada imate tu vrstu problema, oporavak zahteva odmaranje, a ne fizički napor. Videću za sledeću nedelju, ali mi je najbitnije da igram na Rolan Garosu i Vimbldonu, koji su mi najvažniji turniri u ovom delu sezone", rekao je Đoković.

Novak je prošle sezone igrao u polufinalu turnira u Madridu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeNed Maj 09, 2010 12:52 pm

Steta, Nole... Sad Ali,ja te potpuno razumem, jer i ja mucim muku sa alergijom.. Mad
Nadam se da ces malo mirovati i napuniti baterije... Very Happy Volela bih da igras u Madridu... ali RG i Wimbli su najbitniji... Wink

goo NOle!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePon Maj 24, 2010 9:41 pm

ROLAN GAROS - 1. KOLO
ROLAN GAROS: Novak se zagrevao u Parizu
24. maj 2010. 15:39 > 15:43

Đoković je na startu ovogodišnjeg Rolan Garosa prepustio set Kazahstancu Jevgeniju Koroljevu, ali je ipak bio prilično ubedljiv - 3:1 (6:1, 3:6, 6:1, 6:3).

Novak Đokovic - Page 16 V170791p0

Pohod na drugu gren slem titulu u karijeri, Novak Đoković počeo je u ponedeljak, na 30 pariskih stepeni Celzijusovih.

Za drugo kolo Rolan Garosa, bilo mu je potrebno dva časa i osam minuta tenisa protiv ruskog Kazahstanca Jevgenija Koroljeva - 3:1 (6:1, 3:6, 6.1, 6:3).

U tri seta koje je dobio, Novak je bio dominantan igrač, koji je dobro servirao i manje grešio sa osnovne linije. Utisak sa Suzan Leglen stadiona u Parizu bio bi gotovo perfektan, da treći teniser sveta nije imao pad u igri u drugom setu, koji je Koroljev glatko dobio sa 6:3.

Koroljev je rođeni Moskovljani, ali nastupa pod zastavom Kazahstana.

Đoković je tada dva puta prepustio servis protivniku i prilično defanzivno prihvatio izjednačenje - 1:1.

Na njegovu sreću, brzo se vratio na nivo igre sa početka meča, tako da je bez mnogo problema "završio" 73. tenisera na ATP listi, kojeg je već jednom pobedio, 2007. godine na Indijan Velsu (6:2, 6:1).

U drugom kolu Rolan Garosa, Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Santijago Hiraldo (Kolumbija, 58) - Kej Nišikori (Japan, 246).

Sa Nišikorijem, Novak se nije sastajao, dok je Hiralda pobedio 2007. godine, baš na Rolan Garosu, još u prvom kolu. Kolumbijac, Đokovićev vršnjak, trenutno igra najbolji tenis u karijeri.

Novak je prošle sezone, posle dva uzastopna polufinala u Parizu, eliminisan u trećem kolu od Filipa Kolšrajbera, tako da ove godine ima priliku da boljim plasmanom zaradi veliki broj ATP poena.

Đoković je od četvrtfinala Mastersa u Rimu i poraza od Fernanda Verdaska odigrao samo dva meča na Serbia Openu, dobio je Fabija Fonjinija i izgubio od Filipa Krajinovića u četvrtfinalu. Tada je predao zbog problema sa zdravljem, zbog kojih je otkazao i učešće na madridskom Mastersu, gde je prošle sezone igrao polufinale.

To ga je koštalo priličnog broja bodova pred početak Rolan Garosa, ali i dalje ima izgleda da titulom postane i prvi teniser sveta.

U nedelju je u prvom kolu Rolan Garosa eliminisan Janko Tipsarević, a tek bi trebalo da nastupi Viktor Troicki, čiji je protivnik u prvom kolu Tomi Robredo.

(MONDO)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


ROLAN GAROS: Đoković zadovoljan
24. maj 2010. 18:30 > 18:52

"Ako budem igrao svoj najbolji tenis mislim da imam dobre šanse da odem daleko u drugoj nedelji Rolan Garosa", izjavio posle plasmana u drugo kolo Novak Đoković.

Novak Đokovic - Page 16 V170811p0

Novak Đoković je posle uspešnog starta na Rolan Garosu i pobede protiv Jevgenija Koroljeva iz Kazahstana (3:1), izjavio da je zadovoljan svojom igrom na premijeri, a posebno zato što zbog disajnih problema izazvanih alergijom nije igrao skoro mesec dana, od turnira u Rimu.

"Fizički se sada osećam dobro, spreman sam... Ove godine sam prvi put imao problema sa alergijom. I dalje me malo muči, ali mnogo manje nego u prethodna dva meseca. Srećan sam što je to sada iza mene i što mogu da se fokusiram na teren", rekao je Đoković na konferenciji za novinare posle meča prvog kola.

Đoković je na startu takmičenja u Parizu izgbio jedan set.

"Imao sam uspone i padove. Nisam igrao dobro u drugom setu, ali sam uspeo da prebrodim krizu. Posle sam igrao bolje, servirao bolje. Važno je da idem napred", ocenio je naš najbolji teniser, koji je pao na treće mesto ATP rang liste tenisera pošto je prethodno dugo bio drugi na svetu.

Prve dve pozicije zauzimaju Rodžer Federer i Rafael Nadal, koji su, priznao je Đoković, veliki favoriti za titulu na Rolan Garosu.

"Federer i Nadal su najbolji teniseri sveta i najveći favoriti za ovu titulu. Ali, ako budem igrao svoj najbolji tenis i ako budem uspeo da održim taj nivo mislim da imam dobre šanse da odem daleko u drugoj nedelji turnira", rekao je Novak.

Protivnik Đokovića u drugom kolu turnira biće malo poznati Japanac Kei Nišikori, koji je tek 246. teniser na svetu. Đoković je, ipak, oprezan.

"Uvek su protivnici u prvim rundama takmičenja opasni. Oni su vrlo motivisani, tako da ih nikad ne treba potcenjivati", rekao je Đoković i dodao da upravo želja za pobedom pravi razliku između najboljih tenisera i ostalih.

"Razlika je ta sposobnost da sve vreme budete jaki i koncetrisani, da razumete čime se bavite u životu i da probleme rešavate na najbolji način, davajući maksimum u svakom trenutku."

"Nekada ne igrate najbolje, ali nađete način da pobedite... Ovo je naš život. Put koji smo izabrali. Velika je želja da budemo na vrhu. To me pokreće, motiviše i uzbuđuje svaki put kada izađem na teren", zaključio je Novak Đoković.

(Beta/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSub Maj 29, 2010 9:11 pm

SRPSKI TENISER UZ MALO TRUDA POBEDIO RUMUNA (3:1)
Đoković bolji od Haneskua, sa Đineprijem za četvrtfinale
I.Đ. / Blic online | 29. 05. 2010. - 16:36h

Najbolji srpski teniser i treći nosilac na Rolan Garosu Novak Đoković pobedio je u meču trećeg kola Rumuna Viktora Haneskua 6:3, 3:6, 6:3, 6:2 i obezbedio plasman u osminu finala.

Novak Đokovic - Page 16 42389_nole01-reuter_f

Novak je u uvodnom delu meča potvrdio da mu igra rumunskog tenisera leži, budući da je u ukupnom skoru 3:0 za srpskog igrača.


Đoković je bio bolji u svim segmentima igre, a ukoliko bi negde mogao da popravi procenat uspešnosti, onda bi to moglo da bude kod osvajanja poena na svom drugom servisu.

Posle prvog seta, ovako je izgledala Novakova igra statistički gledano: prvi servis - 20/31, dvostruke servis greške - 1, poeni prilikom prvog servisa - 17/20, poeni prilikom drugog servisa - 6/11, vinera - 12, neiznuđenih grešaka - 7, poeni na mreži - 6/9.

Šta se u drugom setu dogodilo sa Đokovićem teško je utvrditi, ali Hanesku je vidno popravio igru i držao rezultatski priključak i svoj servis sve do 3:3. Posle vođstva u sedmom gemu, Rumun se rastrčao po terenu i uspeo da natera Novaka na greške sa osnovne linije i napravio je brejk za 5:3.
Đoković se trudio da ostane u meču ali je za to bilo kasno, pa je Hanesku izjednačio na 1:1. Dobro je bar što srpski teniser ne deluje previše nervozno posle gubitka seta.

U trećem setu Novak je delovao kao da je maltene prespavao drugi, jer je igrao kao na početku duela. Odmah je poboljšao bekhend, a odvažio se i ponovo na izlaske ka mreži, što se protiv raspoloženog Haneskua pokazalo kao pun pogodak. Ključni je bio središnji deo seta kada je Novak oduzeo servis protivniku a zatim stigao i do 5:3, što je vrlo brzo pretvorio i u 2:1 u setovima.

Srbin je odlučujući četvrti set počeo loše i dozvolio Haneskuu da povede 2:0. Međutim, posle toga kao da se naš teniser razljutio, počeo je znatno bolje da servira i preuzeo inicijativu što je rezultiralo potpunim preokretom.
Đoković je dobio narednih šest gemova uz koja i dva brejka i ekspresno rešio pitanje pobednika.

Đoković će u osmini finala igrati sa 98. igračem sveta Amerikancem Robijem Đineprijem, koji je u trećem kolu savladao Španca Huana Karlosa Ferera sa 7:5, 6:3, 3:6, 2:6, 6:4 posle tri sata i 18 minuta igre.

Đoković je bio uspešniji u sva četiri meča koja je do sada odigrao sa Đineprijem. Treći reket sveta je poslednji put pobedio američkog tenisera 2008. godine u prvom kolu Olimpijskih igara u Pekingu.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePon Maj 31, 2010 9:40 pm

PREDSTOJI DUEL SA JIRGENOM MELCEROM
Sve bolji Đoković u četvrtfinalu Rolan Garosa
M.G / Blic Online | 31. 05. 2010. - 13:33h | Foto: AFP

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad 98. reketom sveta Amerikancem Robijem Đineprijem sa 3:1 (6:4, 2:6, 6:1, 6:2) za dva sata i 16 minuta igre.

Novak Đokovic - Page 16 41095_djokatrijumf01-afp-boris-horvat_f

Đinepri je već u prvom gemu došao do brejk lopte, ali je srpski teniser lako spasio i došao do vođstva od 1:0. Tokom celog prvog seta i gem za gem serije Novak se mučio na svoj servis, a relativno lako je gubio na servis protivnika. Đoković je spasavao nove dve brejk lopte u devetom gemu pre nego što je poveo sa 5:4, a zatim u najboljem mogućem momentu podigao nivo igre da bi došao do brejka za 6:4 i vođstvo od 1:0.


Gubitak prvog seta nije obeshrabrio Đineprija koji je delovao prilično samouvereno. Đoković je propustio brejk priliku pri vođstvu od 1:0, ali je od tog momenta njegova igra naglo pala. Usledio je prvi brejk na meču za Đineprija, a Amerikanac je isto učinio i u sedmom gemu za vođstvo od 5:2. Iako je poveo sa 30:0 u sledećem gemu Novak je stao i nije pokazao previše elana dozvolivši četiri laka vezana poena za Đineprijevo izjednačenje u setovima – 6:2.

Đoković je znatno podigao nivo igre u trećem setu. Đinepri je sve više i više grešio, a srpski teniser je surovo kažnjavao svaku njegovu slabost. Novak je vezao pet gemova za vođstvo od 5:0 pre nego što je dozvolio Amerikancu počasni gem u trećem setu posle kojeg je usledio rutinski servis gem za 6:1 i vođstvo od 2:1.

Novak je na startu četvrtog seta nastavio gde je stao u trećem i odmah je brejknuo Đineprija za vođstvo od 1:0. Đoković je brojao do četiri pre nego što je konačno prepustio retki gem Amerikancu - 4:1. Usledila je serija gem za gem koju je svojim servisom okončao Đoković za 6:2 i ukupnu pobedu od 3:1.

Đoković u četvrtfinalu očekuje Austrijanca Jirgena Melcera koji je takođe u četiri seta bio bolji od Gruzijca Tejmuraza Gabarišvilija (7:6, 4:6, 6:1, 6:4)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePon Maj 31, 2010 9:43 pm

NOVAK ĐOKOVIĆ ZADOVOLJAN PLASMANOM U ČETVRTFINALE
Nole: Sad moram još agresivnije
Agencije | 31. 05. 2010. - 15:00h 16:31h | Foto: AFP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković rekao je da je zadovoljan svojom igrom u trećem i četvrtom setu u današnjem meču protiv Amerikanca Robija Đineprija i da očekuje težak četvrtfinalni duel protiv Jirgena Melcera.

Novak Đokovic - Page 16 43155_09-afp_f

Đoković je danas pobedio Đineprija sa 6:4, 2:6, 6:1, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, gde će igrati protiv Austrijanca Jirgena Melcera.

"Trebalo mi je malo vremena da uđem u ritam i zagrejem se za meč. On je od početka bio agresivan, dobro je igrao. Imao sam sreće i osvojio prvi set, drugi sam izgubio jer nisam bio dovoljno koncentrisan, ali uspeo sam to da prevaziđem", rekao je Đoković posle meča.

"U trećem i četvrtom setu sam igrao veoma dobro. Bio sam agresivan i dobro sam servirao, igrao sam dobro sa svakog dela terena. Naterao sam ga da se više kreće i da pravi više grešaka"
, dodao je on.

Na pitanje novinara zbog čega se mučio u prvom setu, Đoković je rekao da je imao uspona i padova, ali da je najvažnije da je pobedio.

"Zašto se stalno vraćamo na negativne stvari? Uvek se priča o mučenju. Pobedio sam, to se dogodilo. Dobro sam završio meč, sa mnogo 'vinera' i agresivnosti. To je moj stil igre, moram da budem agresivan od početka i da nastavim sa dobrom igrom", rekao je treći teniser sveta.

Đoković je rekao da očekuje težak meč protiv Melcera, koji će prvi put u karijeri igrati u četvrtfinalu jednog grend slem turnira.

"Biće to težak meč. On igra odlično, na Rolan Garosu je napravio iznenađenje i pobedio (Davida) Ferera. Sa takvom igrom može da bude među 10 najboljih igrača. Ovo je druga nedelja turnira, četvrtfinale grend slem turnira i mečevi su sve teži", rekao je on.

"Melcer može dobro da igra i ofanzivno i defanzivno i zbog toga je opasan. Trudiću se da održim dobar ritam, a pobediće bolji. Dobro se osećam, što je dobra stvar pred naredne mečeve", dodao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Jun 02, 2010 10:51 pm

ROLAN GAROS 2010
Melcer posle maratona eliminisao Novaka Đokovića!
Blic online | 02. 06. 2010. - 20:21h | Foto: AP | Komentari

Novaku Đokoviću nije bila dovoljna ni prednost od 2:0 u setovima protiv Austrijanca Jirgena Melcera koji je osvojio tri seta za redom i posle četiri sata i deset minuta igre izborio plasman u polufinale Rolan Garosa- 3:6, 2:6, 6:2, 7:6, 6:4.

Novak Đokovic - Page 16 43884_meca01-ap-michel-euler_f

Najbolji teniser Srbije je bio smiren i siguran na svom servisu u prvom setu, po pravilu je dominirao u dužim razmenama i ostavio je utisak da je sačuvao sasvim dovoljno energije za nastavak susreta. Đoković je morao da se odbrani od dve brejk lopte, a svoju šansu sačekao u osmom gemu kada je napravio brejk za 5:3, a zatim i odservirao za prvi set.


Novak je nastavio u odličnom ritmu, novi brejk napravio već na startu drugog seta, a u tim trenucima Austrijanac jednostavno nije imao nikakve šanse u razmenama sa srpskim teniserom.

Đoković je sa dva snažna servisa cementirao prednost i stigao do 3:1, a Melcerov otpor nije dugo potrajao. Novak se odbranio od poslednjeg napada i preuzeo potpunu kontrolu do kraja seta koji je osvojio ubedljivim rezultatom - 6:2.

Novak je jako dobro otvorio i treći set u kome je odmah uzeo brejk i potom poveo sa 2:0. To je na žalost bilo i sve od srpskog tenisera jer se Melcer konačno razmrdao i u naletu osvojio četiri vezana gema.

Đoković je u šestom gemu ispustio brejk loptu što je bila poslednja šansa da se vrati u igru pa je Melcer do kraja kompletirao seriju od šest vezanih gemova za pobedu od 6:2.


Novak Đokovic - Page 16 43885_djokameca01-ap-michel-euler_hf

Austrijanac je od tog momenta postao dominantan igrač na terenu, a seriju gemova nastavio je i na početku četvrtog seta kada je poveo sa 1:0. Đoković je imao puno problema da odgovori na servis rivala, dok je sam u više navrata bio u prilici da spašava brejk lopte. Najpre u drugom gemu, a potom i u maratonskom osmom koji je potrajao 15-ak minuta.

Melcer je za to vreme propustio sedam brejk lopti, a posle devet izjednačenja Novak je uspeo da stigne na 4:4. Četvrti set je otišao u taj brejk, a Melcer je tamo ponovo eksplodirao i poveo sa 6:0. Đoković je uspeo da veže tri poena, ali je Austrijanac bio skoncentrisan i zasluženo izborio peti set.

Đoković se na startu odlučujućeg seta odbranio od brejka i poveo sa 1:0, da bi u sedmom gemu posle dva sata igre došao u priliku da oduzme servis fenomenalnom Austrijancu. Melcer ipak nije dao, ali je zato u devetom gemu uspeo da posle 12 vezanih brejk prilika konačno iskoristi 13. i povede sa 5:4!

U krajnje dramatičnom desetom gemu, Đoković je ispustio dve brejk lopte, dok je Melcer posle neverovatnog promašaja uspeo da iskoristi treću meč loptu i obezbedi plasman u polufinalu sa Rafaelom Nadalom.

Nadal je u drugom četvrtfinalu dana savladao zemljaka Nikolasa Almagra rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 7:6, 6:4 i u dosadašnjem toku turnira još uvek nije naišao na rivala sposobnog da mu oduzme set.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePet Jun 04, 2010 3:35 pm

Bas razocaravajuce... Gledala sam mec do 2:0 i izasla iz kuce... Kada sam se vratila bas sam se ukljucila na mec loptu... Zaprepastila sam se... Crying or Very sad Mad
Ali, sta je tu je... Neka se sprema za Wimbli... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Jun 09, 2010 10:33 pm

09 Jun 2010 | 10:56
Novak se "potresao" zbog Šakire

Novak Đokovic - Page 16 00029194

Posle Pariza i šljake, na redu je londonska trava. Najbolji srpski teniser Novak Đoković u prestonici Londona pripema se za Vimbldon na turniru Kvinsa, a kao i uvek, našao se na meti novinara i zbog njegovih imitacija. Poslednja u nizu uvredila je kolumbijsku pevačicu Šakiru, kojoj se nije dopala replika njenog spota za pesmu "Džipsi", sa Rafaelom Nadalom u glavnoj ulozi. Novak se nije uzbudio zbog kritika koje je na njegov račun uputila popularna pevačica.

- Čuo sam da me je Šakira kritikovala zbog toga i baš mi je teško (ha, ha). Tu nije bilo mnogo pevanja, već uglavnom glume, ali smo se lepo proveli - rekao je Đoković, a prenosi Press.

Nole smatra da su mu najuspelije imitacije one u kojima je oponašao Nadala i Mariju Šarapove.

- Teško je reći koga volim da imitiram, jer to radim imitiram ceo život. Počelo je kada sam imao sedam godina. Imitirao sam moje idole na terenu, Edberga, Samprasa, Ivaniševića i Agasija. To sam radio da bih pokupio njihove poteze, a ispalo je da se dopada ljudima - prisetio se Đoković.

Treći teniser planete zna šta će u narednih mesec dana raditi u slobodno vreme.

- Prioritet će mi biti gledanje Svetskog kupa u fudbalu. Svi u Srbiji su veoma uzbuđeni. Mi smo zemlja koja je odlično odigrala kvalifikacije, bili smo prvi u grupi. Ja sam veliki fan fudbala. Pratio sam sve utakmice reprezentacije i tako će biti i tokom SP. Da je bliže išao bih sigurno da odgledam neku utakmicu, a ovako ću paziti na svoje mečeve i karijeru. Ne bih ništa prognozirao, pošto je to Svetsko prvenstvo i nikada se ne zna - objasnio je Đoković.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


ATP KVINS
Đoković rutinski preko Lorencija do trećeg kola
M.G / Blic Online | 09. 06. 2010. - 18:57h | Foto: AFP

Novak Đoković rutinski je nakon dva seta savladao Italijana Paola Lorencija (6:3, 6:3) i plasirao se u treće kolo turnira u Kvinsu posle 72 minuta igre.

Novak Đokovic - Page 16 45829_djolenovak01-afp-carl-de-souza_f

Iako je spasavao brejk loptu već u prvom gemu, to nije sprečilo Novaka da odmah ubaci u drugu brzinu i već u sledećem gemu dođe do brejka.

Srpski teniser je rutinski sačuvao ostvarenu prednost i u gem za gem seriji došao do prvog seta - 6:3.

Slično je počeo i drugi set, Lorenci je lako zadržao svoj servis gem, a zatim propustio tri brejk prilike. Novak je uspeo ono što nije italijanski teniser iskoristivši treću brejk šansu za vođstvo od 2:1. Malo problema Đoković je ponovo imao u petom gemu kada je spasavao nove dve brejk prilike, ali je na kraju zadržao svoj servis i nastavio ka maksimalnom trijumfu. Posle sat i deset minuta igre Lorenci je servirao za opstanak u meču, a iako je došao do 40:15, Đoković je sa četiri uzastopna poena iskoristio prvu brejk i meč loptu za pobedu od 2:0.

Novak će u trećem kolu igrati protiv Ksavijera Malizea koji je bio bolji od Bernarda Tomića u tri seta. Belgijski teniser, koji je 74. na svetu, nikad se pre nije sastao sa Đokovićem tokom svoje karijere.

Ukupan nagradni fond turnira u Kvinsu iznosi nešto manje od 714 hiljada evra.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:35 pm

USPEH SRPSKOG I IZRAELSKOG TENISERA
Đoković i Erlih u dublu osvojili Kvins
Tanjug | 13. 06. 2010. - 20:19h | Foto: AP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković i Izraelac Džonatan Erlih trijumfovali su na Kvins turniru u Londonu u konkurenciji dublova savladavši danas u finalu Slovaka Karola Beka i Čeha Davida Skoha sa 2:1 u setovima - 6:7 (6:8), 6:2, 10:3.

Novak Đokovic - Page 16 47021_nove-dubl01-ap-sang-tan_ff

Treći teniser sveta i izraelski specijalista za dubl ostvarili su veliki uspeh na poznatom londonskom turniru. Posle "tesno" izgubljenog prvog seta, ubedljivo su dobili drugi, da bi u produženom taj brejku bili sigurniji i precizniji, pa su zasluženo trijumfovali nakon jednog časa i 29 minuta zanimljive igre.

Osvajanjem trofeja u dublu Đoković je "kompenzovao" preranu eliminaciju na Kvinsu u singl konkurenciji, gde je izgubio u osmini finala od Belgijanca Ksavijera Malisa. Nema sumnje da će ovaj uspeh mnogo značiti za našeg najboljeg tenisera pred nastavak sezone na travnatim terenima, posebno uoči učešća na Vimbldonu.


Đokoviću je finale na Kvinsu bilo tek drugo u karijeri u konkurenciji ATP dublova, a prvi put je trijumfovao, uz značajnu pomoć Erliha. Prethodni put je u paru sa Čehom Radekom Štepanekom igrao pre tri godine u Adelejdu, gde su ih pobedili Južnoafrikanac Vesli Mudi i Australijanac Tod Peri.

Na turniru u Londonu, koji je igran za ukupan nagradni fond od 713.000 evra, u singlu je trijumfovao Amerikanac Sem Kveri savladavši ranije danas u finalu zemljaka Mardija Fiša sa 7:6 (7:3), 7:5.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeUto Jun 22, 2010 12:03 pm

VIMBLDON: Novakov preokret pod krovom!
22. jun 2010. 00:18 > 01:49

Najbolji srpski teniser gubio sa 1:0 i 2:1 od Belgijanca Olivijea Rohusa, ali se posle skoro četiri sata igre ipak plasirao u drugo kolo. Na redu Amerikanac Tejlor Dent.

Novak Đokovic - Page 16 V173968p0

Novak Đoković izbegao je oproštaj od Vimbldona na samom startu turnira i pridružio se Iliji Bozoljcu, Viktoru Troickom i Jeleni Janković, koji su takođe prebrodili prve prepreke na turniru.

U ponedeljak su se od londonske trave oprostili Janko Tipsarević i Ana Ivanović, dok se mlada Bojana Jovanovski u utorak sastaje sa Kejsi Delakvom iz Australije.

Đoković - Rohus 3:2, po setovima 4:6, 6:2, 3:6, 6:4, 6:2.

Da je ovaj meč odigran dve godine ranije, bio bi prekinut zbog mraka na kraju trećeg, ili sredinom četvrtog seta. Ovako, pokretni krov nad Centralnim terenom omogućio je da se igra do kraja, s tim da su teniseri morali u svlačionicu na oko pola sata...

Meč je završen minut pre ponoći po centralnoevropskom, odnosno minut pre 23 časa po lokalnom vremenu, tako što je Novak posle ranog vođstva Rohusa u petom setu (0:2) odmah uzvratio brejkom i osvojio šest gemova zaredom.

Na sličan način je set odluke dobio i Rodžer Federer (6:0), protiv Kolumbijca Alehandra Falje...

Ko bi rekao da će Federerov, Đokovićev i meč Jelene Janković popuniti čitav dan na Centralnom terenu Vimbldona?

Novak će posle ovog "hoda po mukama" imati dan ili dva predaha, a onda mu sledi okršaj sa Tejlorom Dentom, američkim teniserom ubojitog servisa. On je sa 3:1 u setovima eliminisao Argentinca Huana Ignasija Čelu.

Đoković je protiv Rohusa odigrao daleko ispod svog nivoa. Da je bilo drugačije, ne bi se tri puta prekrstio nakon pobede nad 66. igračem sveta, ili proslavljao poen na mreži kao da je postigao gol u fudbalu... A sve je to videla publika u petom setu.

Prednost koju je ostvario u "vinerima" (96:33) umnogome je neutralisao sa 60 neiznuđenih grešaka, dok je Belgijanac u tako dugom meču napravio samo 24.

Od pomenutih 60, čak 12 su bile dvostruke servis greške. To ukazuje na nedostatak koncentracije, a naredni meč(evi) pokazaće da li je to bila samo prolazna slabost. Novak je odservirao i 17 asova.

(MONDO, foto: AP)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Đoković: Dobio sam meč sa sobom
22. jun 2010. 10:00 > 10:03

Srpski teniser kaže da pobeda u prvom kolu Vimbldona nad Olivijeom Rohusom (4:6, 6:2, 3:6, 6:4, 6:2) nije plod sreće, već njegove dobre i agresivne igre.

Novak Đokovic - Page 16 V173983p0

"Ne bih rekao da je u tom meču bilo mnogo sreće. Zapravo, imao sam veliki izazov i veliki meč sa samim sobom", rekao je Novak Đoković na konferenciji za medije koja je održana oko ponoći, što se donedavno nije dešavalo na Vimbldonu.

Treći nosilac Otvorenog prvenstva Engleske je već u prvom kolu imao težak meč u kome na početku nije igrao na svom nivou. Ipak, "proradio" je u pravom trenutku i uspeo da savlada 68. tenisera sa ATP liste Olivijea Rohusa.

"Kada sam počeo da igram agresivno i dobro dobio sam meč. Tokom četvrtog i petog seta, posebno tokom poslednjeg pokazao sam pravu igru, igru koju bi trebalo da koristim", rekao je Đoković i dodao:

"Znam da je to bio odličan meč, naravno. Rohus je veoma lukav igrač, posebno na travi. Protiv njega svaki poen moraš da zaradiš. Meni je opao nivo servisa i počeo sam da mu dajem previše šansi, koje je on iskoristio. To je razlog zašto sam prošao težak period tokom meča sa Rohusom. Veoma sam srećan zato što sam na kraju uspeo da pronađem pravu igru."


Pred početak četvrtog seta napravljena je pauza od oko 40 minuta kako bi iznad Centralnog terena bio uspostavljen krov i uključeni reflektori. U nastavku svežije je delovao Novak.

"Pauza mi je zapravo pomalo pomogla, jer se nisam osećao sjajno na terenu u tom momentu. Imali smo oko pola sata pauze i za to vreme sam se jednostavno relaksirao i fokusirao na ostatak meča", priznao je Đoković i dodao da mu je bilo interesantno što je na Vimbldonu igrao meč do kasno u noć.

U drugom kolu najprestižnijeg turnira današnjice, Novak će u sredu igrati protiv Amerikanca Tejlora Denta, 97. teniseri svetske rang liste sa kojim se do sada nije sastajao.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSub Jun 26, 2010 11:37 am

VIMBLDON - 3. KOLO:
VIMBLDON: Novak efektan, sledeći je Hjuit
1 komentar 25. jun 2010. 16:07 > 18:38

Sudeći prema igri u meču sa Albertom Montanjesom, Novak Đoković ulazi u ritam na ovogodišnjem Vimbldonu.

Novak Đokovic - Page 16 V174423p0

U trećem kolu, naš najbolji teniser rutinski je i za gren slem prilike ekspresno pobedio španskog tenisera. Bilo je 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:4.

Na putu do četvrtog kola, odnosno osmine finala, Novak sedam godina starijem Montanjesu nije dozvolio ni priliku za brejk, servis mu je odlično funkcionisao, a ostvario je i veliki broj direktnih poena sa osnovne linije, što nije bio baš slučaj u prvom nastupu u Londonu, kada mu je za prolaz u drugo kolo bilo potrebno pet setova protiv Olivijea Rohusa.

U osmini finala, (3) Đoković će igrati protiv (15) Lejtona Hjuita, koji je takođe u tri seta dobio (21) Gaela Monfisa - 6:3, 7:6, 6:4. Novak je Hjuita tri puta pobedio u karijeri, nakon što je Australijanac bio bolji u njihovom prvom međusobnom duelu pre pet godina.

Novak Đokovic - Page 16 V174423p1

Plasmanom u osminu finala Novak još nije došao u situaciju da osvaja ATP poene, jer je prošle sezone igrao četvrtfinale, gde je bolji od njega u četiri seta bio Tomi Has. Drugim rečima, napredak na ATP listi, Novaku bi doneo tek plasman u polufinale, što je ujedno njegov najbolji rezultat na Vimbldonu.

Do meča za veliko finale, Beograđanin je stigao 2007. godine, kada je posle maratonskog meča četvrtifinala sa Markosom Bagdatisom u pet setova, morao da preda polufinale Rafaelu Nadalu.

Posle rutinski rešenog prvog seta, Đoković je ključne brejkove u drugom i trećem setu pravio na početku i potom ih uspešno branio. Sto i jedan minut bio je potreban Novaku da i četvrti put u karijeri nadigra Montanjesa, 31. na ATP listi, a 28. nosioca na Vimbldonu.

Posle Rohusa, a pre Montanjesa, naš teniser u tri seta nadigrao je Amerikanca Tejlora Denta.

Ukoliko bude uspešan u osmini finala, protivnik u četvrtfinalu biće mu jedan od pobednika mečeva: (5) Endi Rodik - Filip Kolšrajber i Florijan Majer - Jen-Hsun Lu.

Đoković je na ovogodišnji Vimbldon došao sa 17 osvojenih turnira u singlu i jednim u dublu.

(MONDO, foto: Beta/AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSre Jun 30, 2010 11:14 pm

IMBLDON: Đoković "ekspres" u polufinalu
30. jun 2010. 16:03 > 17:17

Srpski teniser pobedio je Jen-Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) za 110 minuta u četvrtfinalu Vimbldona. Za finale sa Tomašom Berdihom.

Novak Đokovic - Page 16 V174928p0

Đoković je posle pobede nad Lejtonom Hjuitom ušao i u ovaj meč sa izuzetnim motivom. Prvi set odigrao je potpuno dominantno.

Srbin je imao priliku za brejk već u četvrtom gemu, koju nije realizovao. Ali zato jeste pri rezultatu 3:2, da bi potom rutinski dobio gem na svoj servis za 5:2.

Na svoj servis izgubio je svega tri poena i posle 32 minuta dobio prvi set.

U drugom setu Novak je uspeo da napravi dva brejka, zapravo u petom gemu mu je teniser iz Kineskog Tajpeha skoro poklonio priliku za brejk. Srbin ju je, naravno, iskoristio.

Đoković je u sedmom gemu lako stigao do prednosti od 40:0 na servis Lua, da bi azijski teniser uspeo da izjednači.

Ipak, treći igrač sveta nije propustio novu priliku za brejk i vođstvo od 5:2, čime je praktično došao na korak od pobede.

Treći set najmlađi učesnik četvrtfinala počeo je sa tri vezane brejk lopte. Đoković je za pet minuta uspeo i da oduzme servis Luu.

Beograđanin je potom staloženo osvojio i svoj servis gem i stekao prednost od 2:0. Đoković je napravio novi brejk u petom gemu (4:1) i time je pitanje pobednika bilo rešeno.

Bez obzira što mu je osnovna karakteristika istrajnost i što je u ponedeljak načinio iznenađenje pobedivši Endija Rodika, Jen-Hsun Lu nije imao mnogo šansi protiv fokusiranog Novaka.

U prilog tome govori i statistika - Đoković u šest vezanih gemova na svoj servis nije prepustio nijedan poen rivalu.

Srpski teniser nije dozvolio jedinom neevropljaninu među osam najboljih da se razmaše na Terenu 1, a njegova forma je u usponu i ohrabruje pred završne bitke na londonskoj travi.

Novak Đoković je do sada jednom igrao polufinale Otvorenog prvenstva Engleske. Bilo je to 2007. godine kada je u trećem setu predao meč Rafaelu Nadalu pri rezultatu 6:3, 1:6, 1:4.

Za 27-godišnjeg Jen-Hsun Lua, trenutno 82. tenisera na ATP listi, četvrtfinale Vimbldona je najveći uspeh u karijeri.

Čeh Tomaš Berdih (12. nosilac) iznenadio je u drugom četvrtfinalu Švajcarca Rodžera Federera (1), koji je branio titulu.

Ostale parove čine Britanac Endi Mari (4) i Francuz Žo Vilfred Conga (10), odnosno Šveđanin Robin Soderling (6) i Španac Rafael Nadal (2).

(MONDO)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

SMENA NA ATP LISTI
Novak već drugi na svetu, Federer pada na treće mesto!
Blic online | 30. 06. 2010. - 19:06h

Novak Đoković će od ponedeljka ponovo biti drugi teniser sveta, dok će na trećem mestu posle skoro sedam godina biti Rodžer Federer!

Novak Đokovic - Page 16 53531_novak-car01-afp-glyn-kirk_f

Đoković je prolaskom u polufinale izjednačio svoj najbolji rezultat na Vimbldonu, a ujedno je ponovo dostigao svoj najbolji plasman na ATP listi. Najbolji teniser Srbije je, za sada, zaradio 360 bodova, pa ima sigurnih 6.905 ATP poena.

Ukoliko osvoji trofej, Novak bi mogao da stigne do čak 8.185 poena, ali ni to mu ne bi bilo dovoljno da ugrozi neprikosnovenog Rafu Nadala. Španac je trenutno na prvom mestu sa 8.745 poena i to ne računajući ono što će osvojiti na Vimbldonu, koji je prošle sezone propustio.

Iza njih dvojice biće Rodžer Federer, koji će pasti na treću poziciju ATP liste po prvi put još od novembra 2003. godine.

Fedeks je poslednji put izgubio pre finala na Vimbldonu 2002. godine, a poraz od Berdiha ga je koštao čak 1.640 bodova. Švajcarac će tako u ponedeljak imati 6.885 bodova.

Federerovu poziciju, bar što se tiče prvih dana posle Vimbldona, neće moći da ugrozi Endi Marej, koji bi i u slučaju istorijskog trijumfa na turniru imao 6.435 bodova.

Međutim, Federer bi mogao još niže tokom američke turneje. Švajcarac brani titulu u Sinsinatiju i finale na US openu, pa bi trenutni broj 4 svetskog tenisa mogao da ga preskoči ako se sve poklopi.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSub Jul 03, 2010 1:24 pm

ČEH SLAVIO SA 3:0 (6:3, 7:6 (9), 6:3)
Berdih bolji, Novak bez finala Vimbldona
M.G / Blic Online | 02. 07. 2010. - 16:31h

Novak Đoković završio je takmičenje u polufinalu Vimbldona nakon ubedljivog poraza od Tomaša Berdiha - 6:3, 7:6 (9), 6:3.
Meč na centralnom terenu Čeh je završio za nešto više od dva sata igre, a 13. teniseru sveta ovo je prvo grend slem finale u karijeri.

Novak Đokovic - Page 16 54075_novak-pati01-fonet-fonetepa_f

Oba tenisera su čvrsto ušla u duel, a to je pokazala i serija odbranjenih servisa koja je trajala sve do pestog gema. Berdih je iskoristio Đokovićeve loše početne udarce da stigne do dve brejk lopte, a zatim je prihvatio i neiznuđenu grešku Đokovića za 4:2.
Trinaesti igrač sveta nije imao problema da sačuva svoj servis do kraja seta i nakon 33 minuta došao je do 6:3.

Drugi set odlučnije je krenuo Novak, a u četvrtom gemu dugo se Čeh namučio da sačuva servis. Od tri vezane brejk lopte ga je spasio čelendž koji je pokazao da je loptica milimetarski "liznula" liniju. Đoković je ipak došao do brejk lopte, ali je nije iskoristio i Berdih je uspeo da održi ravnotežu.

Čeh je odmah odgovorio i stigao do dve brejk lopte, ali je Novak uspeo da stabilizuje servis, i uz par lepih udaraca brzo je rešio gem u svoju korist. Egal je trajao sve do 11. gema kada je Berdih napravio novi brejk i činilo se da je drugi set rešen. Međutim, srpski teniser je pronašao snage da posle puno muka stigne do taj brejka.

Tamo je nervozni Novak lako omogućio Berdihu da dođe do 6:2, ali je usledila fantastična serija i potpuni preokret na 7:6! Trenuci koji su definitivno prelomili meč mogli su da najave drugi ishod, ali se umešala i jedna odluka linijskog sudije, koji je posle sjajnog Đokovićevog loba viknuo "aut". Lopta je bila dobra, ali se poen ponovio, što je verovatno dodatno dekoncentrisalo srpskog tenisera. Klackalica je tako završena duplom servis greškom pri rezultatu 10:9 za Čeha što je na semafor upisalo rezultat 2:0.

Na startu trećeg seta Berdih je lako dolazio do svojih servis gemova, a Novak se prilično mučio. Srpski teniser je potpuno popustio u osmom gemu. Berdih tada nije pošteno ni potrčao jer mu je Novak poklonio brejk neiznuđenom greškom uz dve "duple". Kao i tokom celog meča, Čeh je lako sačuvao svoj servis za najveći uspeh u karijeri i prvo grend slem finale - 6:3.

Đoković će uprkos porazu od ponedeljka zameniti Rodžera Federera na poziciji broj 2 na ATP listi, a Berdihu sad preostaje da sačeka pobednika drugog polufinalnog duela između Rafaela Nadala i Endija Mareja.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSLE POLUFINALA VIMBLDONA
Đoković: Bolji igrač je pobedio ; Berdih: Ovo je san
M.G / Blic Online | 02. 07. 2010. - 18:06h | Foto: AFP

Novak Đoković je rekao nakon poraza od Tomaša Berdiha u polufinalu Vimbldona da je bolji igrač danas pobedio i zasluženo otišao u finale.

Novak Đokovic - Page 16 54046_nole01-afp-ian-kington_f

"Berdih je danas bio bolji igrač na centralnom terenu. Kada sam imao prilike nisam ih iskoristio. U ključnim trenucima činio sam duple servis greške, a u nekim situacijama nisam ni imao dovoljno sreće. Berdih je iskoristio svoje šanse i zasluženo je pobedio", rekao je Đoković.

Srpski teniser i dalje malo žali za prekinutim poenom u tajbrejku kada je linijski sudija doneo pogrešnu odluku, a glavni arbitar odlučio da ne dodeli poen Đokoviću. Ipak, Novak je uprkos tom previdu rešio u svoju korist dva sledeća poena, ali je poklekao nešto kasnije.

"U tom trenutku sam mislio da je sudija pogrešio. Nastavio sam da igram, ali ko zna, možda bi to bio preloman trenutak. Ko zna šta bi se dogodilo da sam pobedio u drugom setu", rekao je Đoković.

Novak je otkrio da se ponovo nije osećao najbolje na terenu.

"Nisam se osećao najbolje. Ne znam zašto. U trećem setu sam potpuno pao i nisam uspevao da vratim agresivnost u igru", rekao je Đoković.

Tomaš Berdih rečima nije mogao da opiše svoju sreću nakon što je savladao Novaka Đokovića i obezbedio prvo grend slem finale u svojoj karijeri.

"Ne mogu da opišem trenutni osećaj. Svakom detetu je cilj od prvog susreta sa lopticom i reketom da zaigra u finalu nekog grend slema. Ovo je san i moj najveći turnir u karijeri", rekao je Berdih.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeNed Jul 04, 2010 1:43 pm

NOLE: ŽENIMO JANKA I DOBIJAMO HRVATSKU
Nedelja, 4. Juli, 2010.|

Novak Đokovic - Page 16 9218

Srpski teniser Novak Đoković izjavio je da reprezentacija Srbije nema nameru da ovogodišnje odlične rezultate u Dejvis kupu prekine u četvrtfinalnom duelu sa Hrvatskom u Splitu. Pre odlaska u Dalmaciju Janko Tipsarević će se oženiti Biljanom Šešević.

- Prvo okupljanje naše ekipe zakazano je za danas, na svadbi Janka Tipsarevića. Kad oženimo Tipsu, krećemo u pohod na Hrvatsku. To je za nas izuzetno bitan duel, iz kojeg želimo da izađemo kao pobednici. Gostovanje u Splitu neće biti nimalo lako. Hrvatska reprezentacija ima dugu tradiciju odličnih rezultata u Dejvis kupu i vatrene navijače - izjavio je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimePet Jul 16, 2010 5:00 pm

Novak u spotu Martina Solvega
14. jul 2010. 16:52 > 20:26

Novak Đoković i Gael Monfis gosti su u "teniskom" spotu francuskog elektro muzičara Martina Solvega.

Novak Đokovic - Page 16 V176478p0

U spotu za pesmu "Hello", njih dvojica se pojavljuju na teniskom terenu na kom Solveg igra turnir.

Prvi meč igraju Bob Sinkler i Martin Solveg, a rankirani su po spisku časopisa "DJ Mag", na 35. i 47. mestu. Sinkler "dere" Solvega, a devojke u publici drže transparente sa imenima njegovih pesama.

Kada dođe do odlučujućeg poena, Solveg gubi i traži čelendž, ali sudija je neumoljiv. Na terenu se tada pojavljuje Novak Đoković, koji brani Solvega i svađa se sa sudijom, pa mu čak i drma stolicu.

"Neverovatno, pa to je Novak, nismo videli ovako nešto još otkad se Džon Mekinro povukao", kažu komentatori.

Meč se nastavlja, francuski DJ nada se da će ga lepa brineta u publici primetiti, ali uzalud - pored nje seda Gael Monfis i ljubi se sa njom.


Pogledajte.

Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic - Page 16 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic - Page 16 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitimeSub Jul 24, 2010 1:29 pm

23. jul 2010. | 23:38 | Izvor: B92, Beta | JT
Đoković donirao milion dinara

Novak Đokovic - Page 16 19702809774c4a0bd506d22027509663_extreme

Novak Đoković posetio je Školu prijateljstva na Tari u kojoj boravi 200 dece štićenika Naše Srbije i toj humanitarnoj organizaciji donirao milion dinara.

Srpski teniser je posetu iskoristio da svečano otvori i teniske terene Škole prijateljstva.
Drugi teniser sveta rekao je da zna da je većina dece u Školi prijateljstva iz srpskih enklava na Kosovu i Metohiji i da mu je baš zato drago što ima priliku da bude sa njima i da ih vidi radosne, zadovoljne i kako mogu slobodno da se kreću.
„Važno je da decu vidimo da se smeju i uživaju, da dišu punim plućima u ovom predivnom centru. To je velika stvar a ovo nije samo moja individualna želja već želja cele Srbije i svih nas koji ovde stojimo“, rekao je Đoković.

Otvarajući terene Đoković je rekao da će razmotriti mogućnost da za neke naredne pripreme izabere baš Taru.

„Prvom prilikom razmotriću mogućnost da se za neki od turnira na tvrdoj podlozi pripremam ovde na Tari. Tara je predivan nacionalni park, imao bih i sve uslove a čak i vas decu koja bi mi davala energiju“, istakao je Đoković.

Novak Đokovic - Page 16 13045966124c4a0bd526b0b505527075_extreme

Đoković je deci poklonio majice i fotografisao se s njima. Njegova porodica će birnuti i o 12 dece Naše Srbije, koja danas, u godini kada obeležava deset godina rada, brine o 1.500 mališana.

Konzul u Čikagu Desko Nikitović koji je sa porodicom donator sredstava za izgradnju terena, koji će nositi ime Novaka Đokovića, rekao je da mu je zadovoljstvo što je njegova porodica omogućila da deca Naše Srbije dobiju terene.

„Naša porodica je sretna što je omogućila da se tereni izgrade, da deca Naše Srbije imaju uslove da treniraju i zavole tenis. Drago nam je što mogu da vide i Novaka Đokovića koji je primer da se uspeh može ostvari ako čovek radi dovoljno jako i teško“, rekao je Nikotivić.

U jubilarnoj, desetoj Školi prijateljstva od 3. jula do 4. avgusta u tri segmenta boraviće 600 dece.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novak Đokovic - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic - Page 16 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đokovic
Nazad na vrh 
Strana 16 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: