Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novak Đokovic

Ići dole 
+19
delgado
Sakis
Pele
*SlAdjAnA*
Lazevski
Vuksha
hipi YANKELLA
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Tviksi
Texy
snoopy
Jelena...
Admin
Swanton bomb
23 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Swanton bomb




Broj poruka : 7
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 12.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Mar 17, 2008 9:25 pm

NOLE je car! Moj omiljeni teniser! Sta vi mislite o njemu? Daki stavi sve ono znas biografiju i to mrzi me!
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Mar 17, 2008 9:30 pm

Novak Đokovic P1_djo10

Ime i prezime: Novak Đoković
Nadimci: Nole, Nokia, Nox
Datum rođenja: 22. maj 1987.
Mesto rođenja: Beograd, Srbija
Boravište: Monte Karlo, Monako

Visina: 187cm
Težina: 80kg
Boja kose: Crna
Boja očiju: Braon-zelene

Porodica: Otac Srdjan, majka Dijana, braća Marko i Đorđe

Igra: Desnom rukom (Dvoručni bekhend)
Počeo je da igra tenis kada je imao: 4 godine
Profesionalac: Od 2003. godine
Trener: Marjan Vajda

Trenutna pozicija na rang listi: 3
Broj osvojenih titula u singlu: 7
Broj osvojenih Master titula: 2
Broj Grand Slam titula: 1
Broj osvojenih titula u dublu: 0

Sportska oprema: Adidas
Reket: Wilson

Idol: Pit Sampras
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Mar 17, 2008 9:32 pm

Novak Đoković je tenisom počeo da se bavi u četvrtoj godini, a trener mu je bila Jelena Genčić. Uvek je bio vrlo ambiciozan, a talenta i volje za radom mu nije manjkalo, pa je u mlađim kategorijama bio veoma uspešan. Osvojio je prestižne francuske turnire La Boul i La Poet, kao i Princes Kup u Majamiju. Profesionalac je od 16. godine, a na debitantskom ’fjučersu’ u Beogradu uzeo je trofej, savladavši u finalu Sesara Ferera sa 6:4, 7:5.


Naredne sezone je trijumfovao na ’čelindžeru’ u Ahenu, a na putu do titule eliminisao je Vavrinku, Dika Normana i Larsa Burgsmilera. U finalu ’fjučersa’ u Budimpešti nadigrao je Danijelea Bračalija, a na turniru u Bukureštu je zabeležio prvu ATP pobedu – izbacio je Arnoa Klemona sa 2:6, 6:4, 6:4, a u drugoj rundi propisno namučio Davida Ferera – 4:6, 6:4, 6:4. Osvojio je još jedan’ ’fjučers’ u Beogradu i 2004. godinu završio kao 182. teniser na ATP listi.

U 2005. godini Novak je pokazao blistav talenat i potencijal za stvaranje raznovrsne igre, ali je prečesto imao problema sa disanjem i povredama, što je pomalo i usporilo njegov napredak. Fenomenalnu partiju pružio je u prvom kolu Rolan Garosa, kada je oduvao Robija Džineprija sa 6:0, 6:0, 6:3.

Njihov meč počeo je pred malim brojem gledalaca na jednom od sporednih terena, ali su tribine na kraju bile skoro pune, jer su svi došli da vide 18-godišnjaka koji na drugom meču na Gren slemovima osvaja prvih 14 gemova. Sjajno je započeo i duel drugog kola protiv Giljerma Korije, nadoknadio dupli brejk zaostatka i osvojio prvi set, ali je zbog problema sa disanjem predao meč sredinom trećeg.

Nastavio je da oduševljava javnost na Vimbldonu, kada je u prvom kolu eliminisao Huana Monaka sa 6:3, 7:6, 6:3. U meču drugog kola sa Giljermom Garsijom Lopesom pokazao je osobine koje odlukuju jedino prave šampione – spasao je 0:2 u setovima, tri vezane meč lopte na servis protivnika i na kraju trijumfovao sa 3:6, 3:6, 7:6, 7:6, 6:4. Solidan otpor pružio je Sebastijanu Grožanu u trećem kolu, ali je Francuz na iskustvo dobio prvi set, a zatim pojačao ritam, što je, uz Novakov umor, bilo dovoljno za pobedu.

Na US openu je u kontroverznom dvoboju eliminisao Gaela Monfisa sa 7:5, 4:6, 7:6, 0:6, 7:5, a Francuz je posle poraza optužio Đokovića da je izmišljao poteškoće sa disanjem i da je prekide (ukupno 4) tražio kako bi poremetio njegovu igru. Pobedio je u još jednom dramatičnom meču Marija Ančića sa 6:3, 5:7, 7:6, 6:3, a u tom duelu je fantastično ’čitao’ protivnikov servis, što je i bio ključ uspeha.

U trećem kolu je poražen od Fernanda Verdaska posle još jednog maratona – 6:1, 4:6, 6:7, 6:4, 6:4. Trijumfovao je na ’čelindžeru’ u San Remu, a beležio je i pobede nad bolje rangiranim teniserima, kao što su Rohus, Hanesku... Tu sezonu završio je na 85. mestu, a posebno impresivan bio je njegov skor u taj brejkovima – 12 dobijenih i 4 izgubljena.

Ono što je smirenošću, tehnički savršenim udarcima i raznovrsnom igrom najavio u 2005. godini, to je ostvario naredne – plasman u prvih 20 i dva trofeja, u Mecu i Amersfortu. Iako je imao pristojne rezultate i na početku sezone (polufinale Zagreba i četvrtfinale Roterdama), za njegovu ’eksploziju’ bila je presudna pobeda nad Fernandom Gonsalesom u drugom kolu Rolan Garosa sa 6:4, 6:1, 3:6, 4:6, 6:1.

Novak je na tom meču pokazao neverovatnu menatalnu snagu, spasao 12 od 15 brejk lopti, a prvi set je dobio nakon samo jedne šanse, kao da je iskustvo bilo na njegovoj, a ne na strani Čileanca. Nije ga obeshrabrio ni povratak Gonsalesa u meč posle 0:2 u setovima, odlučujući set odigrao je agresivno sa puno samopouzdanja i dobio ga za 34 minuta. Fernando je nakon tog duela izjavio da je Đoković igrao „za prvih 5 na svetu“, a on je to potvrdio maksimalnim trijumfom protiv Tomija Hasa – 7:5, 6:1, 7:6.

Ono što je naročito upadalo u oči tokom celog turnira bili su Novakove odlične skraćene lopte, kao i sigurnost i preciznost na drugom servisu. U osmini finala je pobedio Monfisa sa 7:6, 7:6, 6:4, iako je Francuz u prva dva seta uspeo da anulira vođstvo rivala od 2:4 i 3:5. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Đoković je bio značajno bolji u razmeni udaraca i dokazao Monfisu da je razlika u kvalitetu između njih dvojice evidentna.

U četvrtfinalu je predao meč Rafaelu Nadalu pri rezultatu 4:6, 4:6, a na Vimbldonu je nastavio sa dobrim igrama, pobedio je Goldstina, Robreda i Južnija, a priliku da se nadmeće sa Federerom u četvrtfinalu uskratio mu je Mario Ančić – 6:4, 4:6, 4:6, 7:5, 6:3. Hrvat je igrao odlično tokom celog meča, Novak nije mnogo zaostajao, ali je Ančić više jurišao na mrežu, što u tako neizvesnim dvobojima na Vimbldonu često bude prelomno.

Osvojio je titulu u Amersfortu, gde je u finalu pobedio Nikolasa Masua sa 7:6, 6:4, seriju trijumfa nastavio je naredne nedelje u Umagu, ali njegovo telo nije izdržalo – u taj brejku prvog seta finala sa Vavrinkom srpski teniser se srušio na zemlju i nije mogao da nastavi meč. Na US openu je vrlo lako eliminisan od Lejtona Hjuita, zatim je pobedio Melcera u finalu Meca, a na turniru u Madridu dobio je Gaskea i Mareja, pre nego što je ispao od Gonsalesa u četvrtfinalu.

Kako je Nole igrao u prvom delu ove sezone pogledajte ovde.

Posle fantastičnih igara tokom prve polovine 2007. godine, Đoković je sa pravom proglašavan jednim od favorita pred Rolan Garos. Taj status je opravdao plasmanom u polufinale, gde je izgubio od Rafaela Nadala sa 7:5, 6:4, 6:2. Nije započeo turnir onako kako se očekivalo, dosta se mučio protiv Hiralada u prvom kolu i na terenu je delovao vrlo bezvoljno. Takav pristup nije mu se osvetio prvenstveno zbog vrlo lakih rivala u prva dva kola (Hiraldo i Rekurde).

Na red je došao istorijski susret sa Olivijeom Pasijansom, koji je osetio priliku za senzaciju, vera u sebe rasla mu je svakim novim udarcem, ’izvlačio’ je vrlo teške voleje i odlično sevirao, ali je Đoković dokazao da je izrastao u tenisera svetske klase i uspeo da okrene stvari u svoju korist. Od tog trenutka se uozbiljio i relativno lako izbacio Verdaska i Andrejeva, a nijedan njegov navijač sigurno ne može imati zamerki na lavovsku borbu i snažan otpor koji je pružio Rafaelu Nadalu.

Na Vimbldonu je zaustavljen na istom stepeniku ponovo od Nadala, ali mu žreb nije uopšte bio naklonjen kao na pariskom Gren slemu. Snažnim servisom i neočekivano dobrom igrom na mreži Amer Delić je uspeo da oduzme set Đokoviću, a rival u trećoj rundi bio mu je Nikolas Kifer, igrač koji uvek igra iznad svojih mogućnosti protiv favorita.

To se ostvarilo i u meču sa srpskim teniserom, koji je zbog kiše trajao nekoliko dana. Ipak, Đoković je bio bolji i slavio sa 7:6, 6:7, 6:2, 7:6. U vrlo neizvesnim mečevima prebrodio je i sledeće dve prepreke u vidu Hjuita i Bagdatisa, a zatim je zbog žuljeva i iscrpljenosti predao Nadalu polufinale. U Umagu je ispao već u drugom kolu od Viktora Troickog, ali to se nimalo nije odrazilo na njegove partije u budućnosti.

Na turniru Masters serije u Montrealu Đoković je za 3 dana pobedio prvu trojicu na ATP listi, a finalni dvoboj sa Federerom bio je epohalan - Švajcarac nije igrao ispod svog nivoa, ali je Đoković uspevao da mu parira sa osnovne linije. Prevashodno zahvaljujući sopstvenim greškama Federer propušta tri vezane set lopte pri rezultatu 6:5, a Đoković dominira u taj brejku prvog seta. Vodeći svetski teniser je bio nadmoćan u drugom setu, ali je Nole bio bolji u taj brejku odlučujućeg seta i stigao do najbitnije pobede u karijeri.

Posle velikog trijumfa Novak je i fizički i emotivno iscrpljen došao u Sinsinati, gde je već u prvom meču poražen od Karlosa Moje sa 6:4, 6:1.

U 2008. je osvojio Australian Open.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 1:05 pm

Novak dobio Kolsrajbera 6:3 6:2
U osmini finala naš teniser će igrati protiv Argetinca Giljerma Kanjasa koji je 16. teniser sveta .
Novak se sa Kanjasom sastao samo prošle godine u finalu Majamija i pobedio rezultatom 6:3, 6:2, 6:4. Meč osmine finala između Novaka i Kanjasa je na programu najverovatnije u sredu.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je posle pobede nad Nemcem Filipom Kolšrajberom u trećem kolu Indijan Velsa da je naučio kako bi trebalo da igra u prvim rundama na velikim turnirima. Dejvis kup reprezentativac Srbije je Kolšrajbera dobio sa 6:3, 6:2, a meč je trajao samo sat vremena.

"Čini mi se da imam novi kvalitet u svojoj igri. Konačno sam shvatio kako treba da igram uvodne mečeve na turnirima", rekao je Djoković posle duela sa Kolšrajberom.

"Dobro je što se nisam previše umorio protiv Kolšrajbera, iako nisam igrao najbolje što umem. Moram racionalno da trošim energiju", zaključio je Djoković.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 1:13 pm

...e nek nam je krenulo... ajde Nole... razbij Kanjasa... cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 8:04 pm

...Novakov poen u mecu protiv Nadala 27.03.2008. proglasen za Play Of The Week....
i to je prvi put da je Djokovic proglasen za igraca nedelje... I Janko je jednom proglasen...
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 10:09 pm

Znas li koji poen? Da nije onaj kada mu je ispao reket, a osvojio je poen? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 10:25 pm

...aha upravo taj poen... bas je bilo mocno...super se snasao... hocemo jos
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 10:30 pm

Hehehhehe mislim da taj poen nikada necu zaboraviti Very Happy Bas je bilo mocno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSub Mar 29, 2008 12:13 am

Novak izgubio u 2. kolu Majamija...i to od kvalifikanta......... :|
Nazad na vrh Ići dole
Tviksi
Najj Jankov moderator :D
Tviksi


Broj poruka : 274
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSub Mar 29, 2008 2:27 am

da jbg verovatno je umoran i verovatno se i opustio izgubio je 495 poena ali znam da ce se Nole jos jaci vratiti posle poraza i da ce do kraja sezone biti na tronu gde i zasluzuje da bude Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSre Apr 02, 2008 1:00 pm

Novak Đoković nije više na turniru u Majamiju, ali i dalje privlači pažnju medija. Osim što se pojavio na oproštajnoj zabavi trostrukog šampiona Rolan Garosa, Brazilca Gustava Kuertena, Novak je u centru pažnje i zbog intervjua koji je dao za aprilsko izdanje magazina „Mens Vogue“.

U tekstu pod naslovom „Ubica džinova“, čiji autor, Vilijam Finegan je boravio u Beogradu, Novak je ponovio priču o svojim teniskim počecima, ali je rado pričao i o „Novakomaniji“, popularnosti tenisa u Srbiji i teškim vremenima kroz koje je prolazila zemlja u protekloj deceniji.
Đokovića su pitali da im objasni tradicionalni srpski pozdrav sa tri prsta.
- Nisam ekstremista. To je naš simbol, kao što ljudi podižu dva prsta u znak mira. Tri prsta su naš, srpski simbol. To su radili svi ljudi u našoj istoriji kada su bili uspešni i kada su želeli da pokažu odakle su - objasnio je Novak američkom žurnalisti.
Na pitanje o Rodžeru Federeru i šta misli o njemu, Đoković je odgovorio da u tenisu nema savršenih.
- Federer je najbolji na svetu. Jako ga poštujem, ali niko nije savršen. Iako ga zovu „gospodin Savršeni“, nije nepobediv.
Kada je reč o igri Švajcarca, ističe se surovost njegovog forhenda i varijacije prilikom izvođenja bekhenda, i mnogi su podeljeni kada je u pitanju šta treba raditi da bi se on pobedio.
- Obe priče su tačne. Međutim, ipak verujem da imate više šansi da dođete do vinera ako ga pritiskate na bekhend stranu. Tako dobijate više prostora da plasirate udarac- smatra Đoković.
Iako mu je Beograd u srcu, Đoković priznaje da mu nije lako da nosi teret slave u svojoj zemlji.
- Ne mogu više sam na ulicu. Ljudi me prepoznaju, ne bih rekao da me uznemiravaju, ali prilaze, pozdravljaju. Ne mogu da se opustim, sve oči su uprte u mene.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSre Apr 02, 2008 9:45 pm

Promocija knjige "Moj prvi Grend slem" tenisera Novaka Đokovića biće održana u subotu u Francuskom kulturnom centru, saopštila je danas agencija Femili sport.

Tokom promocije, koja će početi u podne, Đoković će potpisivati knjigu. Novak je svoju prvu grend slem titulu osvojio ovog januara u Melburnu, gde je u finalu Australijan opena pobedio Žoa Vilfreda Tsongu rezultatom 3:1 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7:2).
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSub Apr 05, 2008 11:33 am

Na markici za Peking


Novak Đoković je trenutno na mini-odmoru u Srbiji, ali kroz dva dana već počinje pripreme za sezonu turnira na šljaci i drugi grend slem sezone - Rolan Garos. Prošle godine u ovo vreme Novak se spremao za Estoril, koji je i osvojio. Međutim, ovaj put neće u Portugal na odbranu titule, već će trenirati u Monte Karlu za tamošnji turnir koji počinje 21. aprila.

- Predstoji mi sezona na šljaci, na jednoj od najtežih podloga, jer zahteva mnogo fizičkog napora pa na njoj morate da pružate više od maksimuma. Prvi termin mi je Monte Karlo i sledeće nedelje počinjem sa pripremama, jer su mi potrebne dve nedelje jakog treninga pred turnir. Posle toga idem u Rim i Hamburg, koji su uvertira za Rolan Garos. Gledajući na rezultate u 2008, jedan sam od najuspešnijih tenisera sveta, znam za očekivanja i osećam pritisak. U Majamiju sam neočekivano slabije odigrao, ali i to je deo sporta. Potrudiću se da održim konstantnost i da se do kraja godine domognem jednog od prva dva mesta na ATP rang-listi - rekao je Đoković.
Da je Novak trenutno najpopularniji sportista u Srbiji već se zna, a juče je stigla i zvanična potvrda. Naime, generalni direktor PTT Srbija Goran Ćirić predstavio je poštansku marku sa njegovim likom „Olimpijski teniski tim Srbije - Novak Đoković“. To je prvi put da neki naš sportista dobije svoju markicu, ali ne i u Evropi. Rodžeru Federeru je ista čast ukazana u Švajcarskoj. Pored toga, prvi teniser sveta, ako ne računamo trenutnu formu, poznat je kao igrač koji sa lakoćom osvaja turnir za turnirom. Na pitanje šta to Švajcarac ima, a Novak nema da bi osvojio dve titule zaredom, Đoković je odgovorio:
- Nema ništa! Federer je imao poštansku marku, a sada je imam i ja... Šalim se, naravno, on ima 26 godina, a ja 20. Federer ima mnogo više iskustva i više trofeja, lakše ostaje koncentrisan, a ja i dalje učim. Treći sam na svetu i osvajač grend slema, jedan od najboljih igrača današnjice, ali moram još da učim i izvlačim pouke. A ako tako nastavim, verujem da ću uskoro i stići tamo gde želim - kaže Novak.
Srpski teniser je prekjuče posle 10 godina posetio rodni kraj njegovog oca, Kosovsku Mitrovicu i Zvečan, što je na njega ostavilo poseban utisak.
- Jako je teško opisati rečima ono što smo moji prijatelji i ja tamo doživeli, pogotovo ako se zna da je moja porodica odatle. Koliko god mogu promovišem našu zemlju u svetu i trudim se da donesem i podelim radost sa srpskim narodom. Nadam se da ćemo motivisati i ostale da odu na Kosovo i Metohiju i provedu neko vreme sa našim zemljacima.
Inače, Đoković je produžio saradnju sa sponzorom, kompanijom „Telekom Srbija“.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Apr 11, 2008 12:29 pm

Đoković:"Važan je kontinuitet"

Kakvo ti je samopouzdanje sada, kada si već osvojio prvi Gren Slem sezone? Da li ti je lakše sada da igraš, i misliš li da si unapredio igru?

-Mislim da je osnovna karakteristika vrhunskih igrača da unapređuju igru iz meča u meč, i verujem da je to ono što i ja radim. Drago mi je da sam meč protiv odličnog igrača kao što je Kanjas okončao u dva seta. On je veoma snažan i može da vrati svaki udarac. Morao sam da igram agresivno i nametnem svoj stil, dok sam se trudio da svaki poen završim sa što manje udaraca. Dobro sam igrao, ali ne bih da upoređujem svoju formu sada sa onom sa Australijen Opena.

Ipak, jedno je sigurno- osećam se odlično, i radujem se predstojećim mečevima.

Da li ti je bilo teško dok si čekao na tvoj meč? Meč pre tvog je trajao tri sata. Koliko je teško da ostaneš pripremljen?

-Jeste, bilo je teško čekati, ali i to je deo igre, i čovek mora da se navikne na to. Pokušavao sam da se opustim i sakupim energiju, što je rutina pred svaki meč. Naravno, morao sam i da se zagrevam iznova i iznova, što nikad nije prijatno, ali šta da se radi...

Oduvek si bio pažljiv kada si pričao o budućnosti, ali kada poredimo tvoje uspehe do sada u ovoj godini, može se reći da ti je ova sezona bolja od prošle. Da li misliš da je ovo tvoja godina?

-Kad god nekome krene, uvek su tu i priče. Ja se trudim da na to ne obraćam pažnju, kako ne bih bio pod još većim pritiskom. Znam da ljudi očekuju mnogo od trećeg igrača sveta. Očigledno je da sam favorit u većini mečeva koje igram, naročito na ovoj podlozi, koja mi je omiljena i koja mi najviše odgovara. Godinu sam počeo u odličnoj formi, i nadam se da ću tako moći i da je završim. Približio sam se drugom, a i prvom mestu, ali moj jedini cilj je i dalje samo trud da dobro igram u kontinuitetu.

Primetili smo te na terenu kako se zabavljaš i opuštaš, naročito sa nečim što mi ovde zovemo “soccer” lopta. Da li bi sebe opisao kao “soccer” igrača, ili “football” igrača?

-Mi to zovemo fudbal.

Dobro, to znamo.

-Pa, dobro, ja kad sam bio mali, oduvek sam želeo da igram fudbal, samo što je želja za tenisom bila još jača. Postao sam teniser, ali i dalje redovno gledam fudbal kod kuće. I kad putujem, pratim taj sport.

Od ostalih tenisera, koji je najbolji fudbaler?

-Teško je reći, ali su to sigurno Španci i Argentinci. Oni stvarno obožavaju fudbal, zato ga najbolje i igraju.

Srbija je takođe poznata po košarci i “soccer”-u.

-Fudbal.

Da, fudbal, hvala. Kakva je situacija što se tenisa tiče u Srbiji?

- Pre svega, treba da budemo svesni činjenice da tenis u Srbiji nema dugu tradiciju. Tek odnedavno je sva medijska pažnja usmerena na tenis. Sada mogu i da kažem da je tenis najpopularniji sport u mojoj zemlji. Jako mi je drago zbog toga, jer svi radimo veoma naporno da bismo to postigli. Divno je videti da se toliko mladih ljudi iz srpskog tenisa probija na svetskoj sceni, to su sve ljudi sa kojima sam odrastao. Mi smo nacija timskog sporta, kao što ste i rekli, košarka, odbojka, vaterpolo...To su neki od naših uspešnih sportova, a i dalje su. Ipak, ljudi su i ljubitelji promena, i tenis je sad naš najveći sport i privlači veoma veliki broj mladih da treniraju, što je prosto ludo, i veoma je lepo videti to. Uprkos tome, do sada nismo imali teniski centar, koji je preko potreban svoj deci koja žele da se bave tenisom.

Šta misliš o Rafinom nastupu danas, gde je preokrenuo treći set sa 5-2 u svoju korist na kraju?

-Bio je to veoma dugačak meč, ali znate Rafu, on je navikao da igra dugačke mečeve. Mentalno, on je jedan od najjačih, a i fizički. On je tip igrača koji se niakda ne predaje. Mislim da je i Conga to sad shvatio. Iako je servirao za meč i imao dosta dobrih prilika, Nadal nikad neće “položiti oružje”. Divno je gledati ga kako se bori, i mislim da je zaslužio pobedu.

Pre par godina na vrhu su bili samo Federer i Nadal. Sada si i ti u toj grupi, i ceo svet priča o “prva tri igrača”. Razlika između vas trojice je sada, kad god igrate, samo u tome ko veruje u pobedu i ne gubi samopouzdanje?

-Upravo tako. Kontinuitet nam je takođe veoma bitan, kome pođe za rukom u nekoliko mečeva. Verujem da je to sada odlučujuće kod nas troijice. Kada gledamo igru, generalno, nas trojica smo veoma različiti, i svako ima svoj stil, tako da je dobro videti raznolikost u vrhu svetskog tenisa.

Endi Marej je u poslednjem intervjuu pričao o tome kako su mu snovi o tenisu pomogli da bolje igra. Da li si ikada sanjao tenis, i kako se to odrazilo na tebe?

-Mislim da većina ljudi sanja ono čemu u životu teži i što želi da postigne. Mislim da je svačiji san da osvoje Gren Slem. I ja sam sanjao da se nađem u takvoj situaciji jednog dana, i to sam uspeo da postignem. Nakon finala Australijen Opena rekao sam da je to ostvarenje sna, i to sam stvarno i mislio. Ali, znate i sami, svako ima drugačije snove i želje.

.

Tražili smo na internetu tvoje snimke, i naišli smo na karaoke sa prošlogodišnjeg Rolan Garosa. Tvoj nastup je bio veoma popularan, i ljudi su dosta pričali o tome. Takođe, kada smo pričali sa Lejtonom Hjuitom i Svetlanom Kuznjecovom, oni su rekli da su pevali samo zato “što je trebalo”. Kako si ti došao na ideju da pevaš “I will survive”, i kakvi su tvoji utisci?

-Sa mnom je to bilo sopntano, nije bilo nikakvih planova. Samo sam dobio predlog da to uradim dan pre “nastupa” i složio sam se. Nikada nisam video svoj snimak, ali sam gledao snimke od pre dve godine, i svideli su mi se. Imam dosta slobodnog vremena u toku dana. Moram da vežbam više puta i odigram meč, ali osim toga sam slobodan.Ovako nešto je odlično za opuštanje i oslobađanje od pritiska. Dok sam nastupao, improvizovao sam, naročito u delu sa skidanjem majice, ali stvarno sam se zaneo, i to je sve bilo odlično iskustvo koje bih želeo da ponovim.

Šta ćeš pevati ove godine?

-Ne znam još uvek.

Da li si razmišljao o tome?

- Imam neke pesme na umu, ali to će ostati tajna.

Objavljena je Top 10 lista pevača, i ti si bio prvi...

-Pa, naravno.

Da li misliš da bi bio prvi i bez skidanja majice?

-Bio sam malo iznenađen kada sam saznao da sam prvi, zato što asm mislio da je bilo boljih pevača od mene. Vrištao sam u mikrofon, skinuo sam se, i očigledno su neke devojke glasale za mene.

Čiji nastup se tebi najviše svideo? Ko te je zadivio?

-Meni se dopala Rafina “La Bamba”, ali nisam video sve natupe. Godinu pre toga gledao sam Hjuita kako peva “Eye of the tiger”, i mislio sam kako je to veoma karakteristično za njega.

B92
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePet Apr 18, 2008 4:52 pm

Proglašeni dobitnici tradicionalnih nagrada
Među 13 dobitnika nalaze se Novak Đoković, Biljana Srbljanović, Nebojša Glogovac i Jovan Kolundžija

Predstavljanjem Pekinga i Olimpijade 2008. godine u Kini , juče je u Sportsko rekreativnom centru „Olimp” Zoran Alimpić v. d. gradonačelnika otvorio manifestaciju „Dani Beograda”; U čast „Dana Beograda” organizovan je i promenadni koncert. Konjanici policije na čelu povorke stigli su na Kalemegdan gde je položeno cveće na Spomen obeležje predaje ključeva grada knezu Mihailu

Proglašenjem dobitnika nagrada grada Beograda za 2007. godinu juče je i zvanično počela tradicionalna manifestacija „Dani Beograda”. Na svečanoj sednici Skupštine grada kojoj je predsedavao Zoran Alimpić, v.d. gradonačelnika, imena dobitnika pročitali su predsednici komisija za dodelu nagrada.

Nagrada za sport pripala je Novaku Đokoviću, našem proslavljenom teniseru, osvajaču turnira u Adelaidi, Majamiju, Estorilu, Kanadi i Beču, polufinalisti Vimbldona i finalisti Ju-Es opena i turnira u Indijan Velsu.

Dobitnik Nagrade za pozorišno stvaralaštvo je Biljana Srbljanović, dramska spisateljica. Ona će biti nagrađena za tekst drame „Barbelo, o psima i deci” u režiji Dejana Mijača.

Nagradu za film i radio-televizijsko stvaralaštvo poneo je glumac Nebojša Glogovac za ulogu Mladena u filmu „Klopka”, kao i za tumačenje lika Ivana u filmu „Hadersfild”.

Dobitnik Nagrade za muziku i muzičko-scensko stvaralaštvo je violinista Jovan Kolundžija. Njemu je odato priznanje za koncert povodom obeležavanja 40 godina umetničkog rada u Velikoj sali Zadužbine Ilije Milosavljevića Kolarca 23. decembra prošle godine.

Za književnost i prevodno stvaralaštvo nagradaje pripala Mihajlu Pantiću i to za knjigu „Ovog puta o bolu” u izdanju „Stubova kulture”.

Nagrada za likovno i primenjeno stvaralaštvo, vizuelne i proširene medije pripala jeVladanu Radovanoviću za izložbu „Sintezijska umetnost” koja je održana u Umetničkom paviljonu „Cvijeta Zuzorić”.

Akademik Milorad Ekmečić, autor dela „Dugo kretanje između klanja i oranja”, dobitnik je Nagrade za društvene i humanističke nauke.

Priznanje za prirodne i tehničke nauke pripalo je Dragoljubu Uskokoviću i Nenadu Ignjatoviću. Oni će biti nagrađeni za delo „Kompozitni biomaterijali na bazi keramike i bioresorbilnih polimera: od sinteze do primene”.

Za oblast nauke – pronalazaštvo nagrada je dodeljena Slobodanu D. Petroviću, profesoru tehnološko-metalurškog fakulteta, za delo „Novi postupak za sintezu N – alkil i N, N – dialkil – 0 alkiltionkarbamatnih kolektora”.

Dobitnik nagrade za medicinu je Miloš Jovanović za delo „Sudsko-medicinsko veštačenje u oftalmologiji”.

Priznanje za arhitekturu i urbanizam pripalo je arhitekti Eli Nešić za stambeni objekat – luksuzni apartmani u Ulici Baje Pivljanina na Dedinju.

Sofija Mićić, docent za engleski jezik na Medicinskom fakultetu, dobiće Nagradu za obrazovanje za delo „Medicinski rečnik (englesko-srpski i srpsko-engleski)”.

Nagrada za novinarstvo pripala je Danici Vučenić, autorki emisije „Kažiprst” na Radiju B 92.

Dobitnici nagrada grada Beograda za stvaralaštvo mladih u 2007. godini su Stefan Milojević, u oblasti nauke, i Dragan Latinčić u oblasti umetnosti.

Nagradagrada Beograda „Svetislav Stojanović” pripala je Saši Tošiću, vatrogascu iz Vatrogasno-spasilačke jedinice Voždovac, kao i Vatrogasno-spasilačkom bataljonu „Zvezdara”.

Nagrade će dobitnicima biti svečano uručene sutra u 12 časova u Skupštini grada.

Svečano proglašenje 13 dobitnika nagrada grada Beograda održano je simbolično 16. aprila jer je tog datuma 878. godine Beograd prvi put pomenut u jednom pisanom dokumentu. Proslava „Dani Beograda” trajaće do subote 19. aprila, jer je na taj dan 1867. godine poslednji turski komandant Ali Riza paša simbolično predao ključeve grada knezu Mihailu. Tim činom označan je prestanak gotovo troipovekovne okupacije srpske prestonice.
Politika
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Apr 21, 2008 11:05 am

Đoković: ''Spreman sam za šljaku''

Novak Đokovic 17715610

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je u nedelju da je bolje pripremnjen ove godine za novu sezonu na šljaci nego što je to bio prošle sezone. "Mislim da sam ove godine jači, jer imam više samopuzdanja. Osvojio sam jedan grend slem, iako ne na šljaci", kazao je Đoković u intervjuu Rojtersu pred turnir u Monte Karlu, njegov prvi ovosezonski turnir na šljaci.

Srpski teniser je takođe ocenio da sada ima više strpljenja nego ranije, a da mu je to potrebno na sporijoj podlozi.

"U proteklih nekoliko meseci moja forma je u usponu, izuzimajući Majami. Sve ostalo sam igrao na viskom nivou", rekao je Đoković.

U Monte Karlu, na turniru koji počinje u pondeljak, Đoković će se u drugom kolu sastati sa boljim iz meča Gustava Kuertena i Ivana Ljubičića. U prvom kolu je slobodan.

Đoković je rekao da je za njega bila korisna eliminacija u drugom kolu Majamija od Južnoafrikanca Kevina Andresona.

"Imao sam više vremena da se oporavim i da radim na stvarima za koje nikad nisam imao vremena", dodao je.

"Pristup mečevima na ovoj podlozi je drugačiji. Ako previše menjate igru, to se okreće protiv vas", kazao je 20-godišnji srpski teniser.

Đoković je dodao da je sada mentalno dovoljno jak da se bori sa zahtevima tenisa na šljaci.

"Morate biti stpljivi, a ja sam sada strpljiviji nego što sam bio ranije. Morate biti mentalno jaki, jer je potrebno više vremena da stvorite poene, morate da čekate prilike. Takođe, morate biti fizički veoma dobro pripremnjeni. Na tome sam radio u prethodne dve nedelje", rekao je Đoković i dodao da će verovatno biti još bolji na Otvorenom prvenstvu Francuske sledećeg meseca nego sad u Monte Karlu.

"Šljaka na Rolan Garosu je brža, više mi leži", objasnio je.

Ipak, Đoković nije optimista po pitanju svojih šansi da osvoji titulu na Rolan Garosu ove godine.

"Suočiću se da dvojicom igrača koji su veoma uporni, Rodžerom Federerom i Rafalelom Nadalom. A istina je da Rafa igra najbolji tenis na šljaci", istakao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 8:03 pm

Đoković: "Ne plašim se poraza"
B92

Novak Đokovic 92118910

Najbolji srpski teniser Novak Đoković demantovao je tvrdnje nekih medija da je u Monte Karlu predao meč Rodžeru Federeru zbog straha od poraza, a ne zbog bolesti. "To je potpuna besmislica, jer ni sada još nisam sto odsto spreman za ovako jak turnir", rekao je Đoković, koji će naredne sedmice igrati na mastersu u Rimu.

"Predaja za koju me optužuju bila bi prevara navijača. Ja jednostavno zdravlje stavljam ispred rezultata. Posle Monte Karla sam išao na preglede i lekari su mi rekli da bi mi za potpuni oporavak bila neophodna još jedna sedmivca odmora", rekao je Đoković.

"Moji navijači su od tog meča protiv Federera mnogo očekivali, ali moja karjera je tek počela i biće još dosta takvih duela", dodao je srpski as.

Treći teniser sveta odbacio je insinuacije da ima problem da izdrži pritisak važnih i jakih duela.

"Ja sam sportista, profesionalac i uvek pokušavam da pružim sto odsto svojih mogućnosti. Svakako nisam kukavica. Nema nikakve potrebe da se opravdavam i zaista me boli kada čujem priče da predajem kad god gubim važne mečeve. Svakako ne bih bio srećan ako je to reputacija koja me prati", rekao je Đoković.

Srpski teniser je objasnio da se zbog svog imuniteta često razboleva posle dugih interkontinentalnih letova i promene vremenskih zona i klima.

"Jednostavno sam nešto osetljiviji nego većina mojih kolega i to je sve", rekao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSub Maj 10, 2008 6:34 pm

RIM: Razbole se Štepanek... Nole u finalu


Novak Đoković je poslednja dva protivnika u finišu turnira u Rimu savladao posle samo sat vremena provedenih na terenu. Najpre mu je Nikolas Almagro predao meč četvrtfinala posle 33 minuta, a onda je to isto učinio i Radek Štepanek u polufinalu.

Češki teniser bio je u stanju da odigra tek sedam gemova (0:6, 0:1), u međuvremenu je zatražio i medicinski tajm-aut, pre nego što je i definitivno rešio da preda meč trećem igraču sveta.

Da li zbog napornog duela i sprektakularne pobede nad Rožeom Federerom ili zbog posledica burnog slavlja nakon tog velikog trijumfa, tek Štepanek se osećao potpuno iscrpljeno u subotnjem duelu.

On nije bio ni bleda senka igrača koji je leteo po terenu protiv Švajcarca i sve stizao, pa Đokoviću nije bilo teško da maksimalnim rezultatom dobije prvi set. U nastavku meča već je postalo pitanje minuta kada će Čeh odustati.

Nole će se u finalu sastati sa Stanislasom Vavrinkom, koji je u drugom polufinalu trijumfovao posle samo 15 minuta, jer mu je Endi Rodik takođe predao meč pri rezultatu 3:0.

Vavrinka je tako postao prvi finalista turnira u Rimu koji nije postavljen za nosioca još od 2003. godine, kada je to pošlo za rukom Feliksu Mantilji, koji je potom i osvojio pehar.

Đoković je do sada odigrao pet mečeva protiv Vavrinke i dobio tri.

Srpskom teniseru, koji je apsolutni favorit u finalu, tako je maksimalno olakšan put do borbe za trofej, ali pitanje je koliko su zadovoljni gledaoci u Rimu. Karte za Masters u glavnom gradu Italije nisu nimalo jeftine, a ove godine predstava je bila poprilično loša.

Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 2,27 miliona dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Maj 12, 2008 12:33 pm

Novak Djoković novi je šampion Rima! Treći teniser sveta u finalu je savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku rezultatom 4:6, 6:3, 6:3 i tako osvojio desetu ATP titulu u svojoj karijeri, a četvrtu na turnirima Masters serije.


Prvi set servisom je otvorio Novak Djoković. U prva četiri gema nije bilo brejka, a u petom pri rezultatu 15:40, Švajcarac koristi prvu od dve brejk lopte da oduzme servis protivniku i ostvari rano vodjstvo. Ovaj brejk pokazaće se kao ključni, jer do karaja prvog seta nijedan teniser više nije uspeo da ugrozi servis protivnika. Srpski teniser igrao je daleko ispod svog poseka, pravio veliki broj neiznudjenih grešaka, a posebno je mali procenat, tek 38% poena osvajao ukoliko ne bi ubacio prvi servis.

Na startu drugog seta Novak nastavlja u istom ritmu kao i u prvom setu. Smenjivali su se greške i vineri i nije se stvarala prilika da se ugrozi servis upornog i, pre svega u defanzivi, odličnog Švajcarca. Naš teniser prve dve brejk prilike imao je tek u 15 gemu posle više od sat vremena igre. On koristi prvu i taj momenat preokrenuo je ceo tok meča. Vavrinka kao da počinje da gubi na sigurnosti i počinje sve više da greši, dok Novak, koji i dalje ne pokazuje svoj najbolji tenis, ipak počinje da igra agresivnije, češće izlazi na mrežu i popravlja realizaciju 2. servisa na preko 70%. Iako je pri rezultatu 5:2 imao šansu za još jedan brejk, Novak je nije iskoristio, tako da je ipak svojim servisom završio drugi set.

Već u prvom gemu trećeg seta bio je odlučen novi šampion Rima. Treći reket sveta odmah je napravio brejk, a zaitim u nastavku veoma sigurno servirao, ne dozvoljavajući ni u jednom trenutku protivniku da mu ugrozi servis. Pri rezultatu 5:3, Novak Djoković imao je dve brejk i meč lopte, uspeo je da iskoristi drugu za novu titulu, prvu na šljaci ove sezone.

Novak se prilikom dodele pehara, na molbu voditeljke ceremonije, obratio publici na italijanskom, zahvalivši se organizatorima turnira i publici na podršci. Iako je bio zamoljen da uradi jednu od svojih popularnih imitacija, Novak je odbio uz izvinjenje i saglasnost da će to uraditi ukoliko pobedi i sledeće godine.

SvetTenisa.net


love u
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimePon Maj 19, 2008 10:45 am

Nole i Divac u programu „Evrosonga“
BLIC

Novak Đokovic Nole-d10


Najbolji srpski teniser Novak Đoković otvoriće „Pesmu Evrovizije“ u utorak, 20. maja, a pored njega na najvećem evropskom muzičkom takmičenju učestvovaće i legendarni košarkaš Vlade Divac.

U intervjuu posle izgubljenog polufinalnog meča na turniru u Hamburgu, Đokovića su novinari pitali o programu priprema i datumu dolaska u Pariz, na drugi godišnji grend slem turnir Rolan Garos.
- Potrebna su mi dva, tri dana odmora - rekao je on, dodavši da ima nekih obaveza u Srbiji, i da će u Pariz stići u sredu. Znatiželjni novinari pitali su ga kakve su to obaveze, a on je rekao da su neke od njih veoma interesantne...
- U Srbiji je sada „Evrosong“. Biću na ceremoniji otvaranja u utorak uveče - odgovorio je Đoković, ali nije precizirao u kom svojstvu. Usledilo je pitanje da li će možda pevati.
Uz smeh je odgovorio da neće i dodao: „Mislim da ima mnogo boljih kandidata za Srbiju za to od mene“.
Osim Đokovića, na „Evroviziji“ će se pojaviti i naš proslavljeni košarkaški as Vlade Divac, koji će simboličnim podbacivanjem lopte otvoriti jednu od večeri „Evrovizije“.
Finalno veče „Evrovizije“, koje nosi naziv „Ušće“, najverovatnije će početi izvođenjem pesme Marije Šerifović „Molitva“ u novom aranžmanu, koji će obuhvatiti veliki performans i 21 plesačicu, a nastupiće i Goran Bregović sa svojim „Orkestrom za svadbe i sahrane“.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeUto Maj 20, 2008 10:42 am

Đoković peva sa Joksimovićem
Blic


Novak Đokovic Novak_10

U „Beogradskoj areni“ juče je obavljena i prva generalna proba prve polufinalne večeri „Evrosonga“. Na sceni se sve odvijalo upravo onako kako će i televizijski gledaoci imati priliku da vide večeras, u 21 čas, u direktnom prenosu na RTS-u, te su učesnici, voditelji, kao i specijalni gosti programa bili u svojim svečanim toaletama. Na probi nije baš sve funkcionisalo kako treba - bilo je problema sa zvukom i video-snimcima, a i Jovani i Željku će dobro doći još nekoliko dana da se uigraju...

Prva generalna proba prvog polufinala je počela instrumentalnom verzijom „Molitve“, na koju se nadovezuje dečji hor sa pesmicom o Beogradu. Nakon toga počinje vatromet, deca silaze sa bine, a na scenu se penje trubački ansambl Srbije i KUD „Kolo“. Oni zajedno izvode velike hitove sa prethodnih takmičenja, a trubačke verzije numera „Volare“ i „Waterloo“ su oduševile malobrojnu publiku u „Beogradskoj areni“.
Zatim na scenu izlaze voditelji Jovana Janković i Željko Joksimović, koji su, budući da im je ovo bila prva prava proba, imali tremu i izgledali pomalo neuvežbano.
Na bini su se redom pojavili predstavnici prvih šest zemalja koje će nastupiti u polufinalu, a zatim je usledila pauza u kojoj se publici video-porukom obraća Ana Ivanović, koja priča zašto je Beograd jedinstven.
Nakon manjih tehničkih problema (sa tonom i snimkom), proba je nastavljena, a najveće ovacije u avetinjski praznoj „Areni“ (u hali je, osim mnogobrojnih novinara bilo i oko 300 ljudi sa kupljenim kartama), prema očekivanju su dobili predstavnici Rusije i Grčke, ali i Laka, predstavnik Bosne i Hercegovine, koji je već stekao mnogo fanova. Poljakinja Ajsis Dži je blistala na sceni u haljini prekrivenoj „svarovski“ kristalima, Estonci su mahali zastavom Srbije, a Finci su publiku propisno zagrejali moćnom pirotehnikom... Posle grčke pevačice Kalomire, koja je nastupala poslednja, voditelji su pozvali Novaka Đokovića na scenu, kojeg je na jučerašnjoj probi „menjao“ Ivica Klemenc, koji je, simulirajući bacanje teniske loptice u publiku, najavio početak glasanja. Predviđeno je da danas, u prenosu prvog polufinala, Đoković, pre nego što najavi glasanje, zapeva sa Joksimovićem pesmicu „Beograde, Beograde...“.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeUto Maj 20, 2008 2:48 pm

E da pevaju Beograde,Beograde... Trsssssss..... Zasto ne peva nesto normalno? Nadam se da nece ispasti cirkus od ove Evrovizije..... Moji favoriti su Rusija, Norveska, Svedska Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSre Maj 21, 2008 4:02 pm

Đoković:"Šljaka mi dobro leži"
B92

Novak Đokovic 88217910

Novak Đoković je uoči početka Rolan Garosa izjavio da je za njega igranje na šljaci "kao povratak kući". "Odrastao sam na šljaci. U Srbiji je 90 odsto terena sa šljakom, tako da sam za vreme leta igrao mnogo na takvoj podlozi", rekao je Đoković. Prema njegovim rečima, gledajući rezultate iz prošle godine, izgledalo je da mu više odgovara tvrda podloga. Đoković je treći na ATP listi, iza Rodžera Federera i Rafaela Nadala, ali je prvi u ATP trci, gde se rang određuje prema rezultatima u ovoj godini.

Beograđanin, koji će sutra napuniti 21 godinu, početkom 2008. osvojio je prvu grendslem titulu na Otvorenom prvenstvu Australije. Od tada je tome dodao još dve titule sa master turnira, podseća Rojters.

Drugu od tih dveju titula osvojio je u Rimu na šljaci, a igrao je dobro i u Monte Karlu i Hamburgu, gde je izgubio u polufinalima od Federera i Nadala. Meč sa Nadalom u Nemačkoj bio je izuzetan jer su se sastala dvojica igrača trenutno u najboljoj formi.

Verovanje u sopstverne mogućnosti nikada nije bio problem za Đokovića. Počeo je da igra tenis sa četiri godine, pohađao akademiju Nikole Pilića, a od 16. godine profesionalno se bavi ovim sportom, dodaje britanska agencija.

"Trudim se da odigram moju igru, sa mnogo varijacija. To je ono na čemu sam radio u poslednje vreme i zadovoljan sam kako sam brzo poboljšao igru. Unapredio sam volej, što je veoma važno jer uskoro počinje Rolan Garos", rekao je Đoković.

On je istakao da je "Rafa (Nadal) svakako prvi favorit" za osvajanje titule u Parizu.

"Pobedio je tri puta uzastopno i to mu je uspelo kada je stvarno bio veoma mlad. Ove godine je drugačija situacija i biće interesantno videti ko će pobediti", rekao je Đoković.

Srpski teniser zaista veruje da može da pobedi bilo koga, a to je i dokazao kada je osvojio za sada jedinu grendslem titulu, u Melburnu.

"Ne razmišljam o svakom odličnom rezultatu ove godine kao o bonusu. Gledam na sve što sam uradio kao na veliki uspeh koji treba da me motiviše da budem još bolji u budućnosti", dodao je svetski broj tri.

On priznaje da kao treći igrač sveta oseća mnogo veći pritisak jer se od njega očekuje da pobeđuje.

"U mnogim mečevima ja sam favorit, ali meni se ta uloga dopada", zaključio je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Novak Đokovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Novak Đokovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitimeSre Maj 21, 2008 6:00 pm

yahoo yahoo NOLETU je sutra RODJENDAN yahoo yahoo
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Sponsored content





Novak Đokovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đokovic   Novak Đokovic I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đokovic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 17Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: