Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu

PrijemPortalGalerijaČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Monte Karlo

Ići dole 
AutorPoruka
Texy
Admin

Broj poruka : 1931
Godina : 27
Ja sam Jankov fan... :
100 / 100100 / 100

Datum upisa : 26.03.2008

PočaljiNaslov: Monte Karlo   Ned Apr 20, 2008 1:38 am

Boris poražen, Janko i Nole u glavnom žrebu
Blic

Fligen, 70. na ATP listi, slavio je posle sat i 42 minuta igre i poveo sa 2:0 u međusobnim susretima sa srpskim teniserom.
Pašanski je bio jedini Srbin u kvalifikacijama za Monte Karlo, a u glavnom žrebu trećeg Masters turnira sezone naći će se Novak Đoković i Janko Tipsarević.
Đoković je postavljen za trećeg nosioca. U prvom kolu je slobodan, dok u drugom čeka pobednika duela između trostrukog šampiona Rolan Garosa Gustava Kuertena i nekadašnjeg svetskog broja tri Ivana Ljubičića iz Hrvatske.
U suprotnom delu žreba nalazi se Janko Tipsarević, koji će u prvom kolu imati težak zadatak protiv 12. igrača na ATP listi Pola Anrija Matjea iz Francuske.
Dva tenisera do sada su se susreli dva puta, uz po jednu pobedu na obe strane. Pobednik tog meča igrače u 2. kolu sa boljim iz duela između Italijana Staraćea i jednog od učesnika kvalifikacija.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Texy
Admin

Broj poruka : 1931
Godina : 27
Ja sam Jankov fan... :
100 / 100100 / 100

Datum upisa : 26.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Monte Karlo   Uto Apr 22, 2008 2:04 pm

JANKO JAČI OD POVREDA

Tipsarević uspešno prebrodio prvu prepreku u Monte Karlu
Naš as dobio Matjea 6:4, 2:6, 6:3, uprkos problemima sa
levim zglobom i desnim kolenom

Janko Tipsarević, srpski igrač broj dva, uspešno je prebrodio prvu prepreku na Masters turniru u Montekarlu. Naš as je pobedio Francuza Pol-Anri Matjea sa 2:1 (6:4, 2:6, 6:3, i u drugom kolu igraće sa Nikolasom Lapentijem iz Ekvadora koji je takođe u tri seta nadigrao Italijana Potito Staraćea (7:6, 6:7, 6:4).

Jankov meč trajao je dva sata i 17 minuta, a naš teniser je osim protivnika morao da nadjača i dve povrede. Prvo je kod 3:3 i 15:30 na servis Matjea u prvom setu iskrenuo zglob leve noge i morao da zatraži medicinsku pomoć. Zglob mu je dobro «ufačlovan» što mu je pomoglo da nastavi kao da se ništa nije desilo. Kod svog vođstva 4:3 imao je 15:30 ali je sa tri uzastopna asa poveo sa 5:3 i za 48 minuta dobio prvi set sa 6:4.

Problemi su počeli i drugom setu, rano je izgubio servis, Francuz je poveo 3:1, šansu za vraćanje brejka propustio je kod 15:40 u petom gemu i taj set je brzo otišao na konto Francuza, bodrenog od strane korektne publike. U jednom trenutku, posle grube greške, Janko je tresnuo reket o zemlju ali kad su se sa tribina začuli tihi zvižduci izvinio se i pobrao aplauze...

U trećem setu Janko je imao sreće da na brejk-loptu za 4:2 pogodi vrh mrežice i da lopta padne na stranu rivala....Sve ostalo bilo je stvar tehnike, Janko je rutinski priveo meč kraju.

Inače, organizatori su odahnuli jer je juče ceo dan padala kiša, takođe i dobar deo noći, i pretila je opasnost da se početak turnira odloži. Na sreću, vreme se popravilo, mada je bilo dosta vetra koji je povremeno podizao crvenu prašinu sa šljake tako da su se igrači štitili okretanjem leđa.

REČ TIPSAREVIĆA - NADAM SE DA ĆU SE OPORAVITI

- Naravno da sam zadovoljan pobedom jer sam imao veoma loš žreb. Nisam imao šta da izgubim i to me je motivisalo. Prvi set sam odigrao na visokom nivou, ali sam pao u drugom, lako me je nadigrao. Na sreću, imao sam snage da sve nadoknadim u trećem setu. Iskreno rečeno, ni sam još uvek ne znam o kojim se povredama radi. Čekam da se levi zglob i desno koleno ohlade pa da vidim na čemu sam. Nadam se da ću za meč sa Lapentijem biti OK. Dobra je okolnost da u utorak igram samo dubl tako da se neću previše opterećivati. Što se Ekvadorca tiče, pred meč sa Matijeom smatrao sam da mi je zapao veoma loš žreb, sada mi se čini mnogo povoljnijim ali moram biti oprezan.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Admin
Admin

Broj poruka : 807
Godina : 24
Ja sam Jankov fan... :
100 / 100100 / 100

Datum upisa : 05.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Monte Karlo   Uto Apr 22, 2008 2:57 pm

Dobar start Tipsarevića

Beograd, Monte Karlo - Iako je nasuprost sebe imao favorita, odnosno devetog nosioca, Francuza Pola Anrija Matjea, srpski teniser Janko Tipsarević bez većih problema izborio je drugu rundu Masters turnira u Monte Karlu - 2:1 (6:4, 2:6, 6:3). U svom stilu, posao je obavio u tri seta, posle dva sata i 18 minuta igre, a za treće kolo drugi reket Srbije igraće protiv kvalifikanta, Ekvadorca Nikolasa Lepentija. On je u prvom kolu, u iscrpljujućem meču koji je trajao čak tri sata i 20 minuta, pobedio Italijana Potita Staraćea - 2:1 (7:6, 6:7, 6:4).

Do šestog gema rivali su bili ubedljivi na servisu. Eventulani brejk najavio je Francuz, međutim, srpski teniser se izvukao i već u narednom gemu oduzeo servis Matjeu - 4:3. Ostali deo posla drugi reket Srbije je rutinski odradio. Brejk prednosti bio je i dovoljan za vođstvo Tipsarevića od 1:0 u setovima.
Mnogo agresivniji bio je Matje u nastavku. "Lomio" je Tipsarevića, a u četvrtom gemu uspeo je da obezbedi i brejk - 1:3. U najboljem trenutku po njega, pri vođstvu 2:5, Francuz je upisao još jedan brejk, koji mu je doneo set, pa je odluka o pobedniku "prebačena" na treći set.
Odlučujući set bio je poput prvog. Ovoga puta, međutim, Tipsarević je u petom gemu stigao do prednosti - 3:2, 4:2. Do seta i pobede naš teniser stigao je još jednim brejkom - 6:3.

DANAS

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Monte Karlo   

Nazad na vrh Ići dole

Monte Karlo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Arhiva foruma-zastarele teme :: Arhiva-
Skoči na: