Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Davis Cup...

Ići dole 
+8
(:~NenA~:)
Vuksha
Pele
Jecika
Shadow
Admin
Texy
snoopy
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:13 am

Novak: Najjači smo!

Davis Cup... - Page 5 C65b50fd1c

05. decembar 2010. 18:41 > 18:45

Najbolji srpski teniser ocenio iskreno prijateljstvo među članovima reprezentacije kao najvažnije na putu osvajanja "salatare".

Dobio je Novak Đoković oba singla u finalu Dejvis kupa, ali nije mogao da slavi. Morao je da sačeka pobedu Viktora Troickog u petom meču, protiv Majkla Ljodre.

A onda, skočio je do neba.

"Ovo je najveći uspeh u karijeri, i pojedinačno svakog od nas, i tima, i cele nacije. Napravili smo jedno od najvećih sportskih dostignuća. Nacija još nije svesna", vidno uzbuđen pričao je najbolji srpski teniser.

"Osvojiti 'salataru' je kao osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu", povukao je Đoković paralelu.

"Fascinantno! Posle 1:2 uspeli smo da se vratimo pod pritiskom i pobedimo pred našom publikom".

Najjači adut Srbije je...

"Prijateljstvo. To smo mnogo puta rekli i tako je. Nismo prijatelji samo kada se okupimo u reprezentaciji, već i na turnirima i u privatnom životu. Pomažemo se među sobom i šaljemo pozitivne vibracije".

Đoković nije mogao više da izdrži pred kamerama, pa je uzviknuo iz petnih žila:

"Najjači smo!"

I tu je Novak u pravu.

(MONDO, foto Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:14 am

ŠIŠANJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Davis Cup... - Page 5 2d40d680a4

05. decembar 2010. 15:40 > 19:39

Srbija napravila najveći uspeh u istoriji reprezentativnog tenisa! Posle pobede u finalu Dejvis kupa svi na šišanju! Pogledajte video MONDA!

Odmah posle fantastičnog trijumfa u finalu Dejvis kupa, ispunjeno je obećanje!

Bele stolice postavljene su na osnovnu liniju terena i počelo je šišanje na "nulu"!

Prvi kod "brice" Ilije Bozoljca, bio je legenda ex-YU tenisa Slobodan Boba Živojinović, koji je ostao bez duge kosice.

"Nikad se nisam ovako šišao i drago mi je što sada jesam", rekao je Boba posle "friziranja".

Potom je na stolicu kod "frizera" Janka Tipsarevića seo Novak Đoković i onda redom...


Francuska je vodila 2:1 pred dva poslednja singla. Najpre je Novak Đoković sjajnom igrom slistio Gaela Monfisa i izjednačio na 2:2 u finalu Dejvis kupa.

Odmah posle pobede, Novak je uzeo mikrofon i pozvao publiku u Beogradskoj areni da pomogne Viktoru Troickom da osvoji ključni poen u meču protiv Majkla Ljodre i donese Srbiji "salataru".

A onda je Viktor Troicki odigrao meč života i pobedio Ljodru 3:0! Srbija je šampion sveta!!!


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:17 am

Pobednički krug oko Arene!

Davis Cup... - Page 5 9e329ea097

05. decembar 2010. 19:40 > 20:31

Beograđani trčali oko Arene posle pobede nad Francuzima, trubači "drmaju", ludnica u centru Beograda.

Neverovatan izliv radosti posle još neverovatnijeg uspeha srpskog tenisa!

Više hiljada ljudi, koji su bili u Beogradskoj areni i posmatrali finale Dejvis kupa između Srbije i Francuske (3:2), trčalo je krugove oko najveće sportske dvorane na balkanu, proslavljajući prvu "salataru" u istoriji srpskog tenisa, javlja reporter MONDA.

Naravno, odmah su dovedeni trubači (a kako drugačije!?). Zvuci "Mesečine" za srpske teniske heroje, a onda i "Đurđevdan" kojima su "plek virtuozi" izmamili predsednika Teniskog saveza Srbije Slobodana Bobu Živojinovića i njegovu suprugu, legendarnu pevačicu Fahreju Jahić-Živojinović aka Lepa Brena.

A za to vreme u centru Beograda ludnica!

"I ko ne skače, taj je Francuz", odjekuje centrom glavnog grada Srbije. Čuju se automobilske sirene, petarde...

Vreme je slavlja u Srbiji!

Bravo, momci, alal vam...!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:18 am

ŠAMPIONI: Sledeće godine tetoviranje

05. decembar 2010. 20:36 > 23:55

Selektorsrpske Dejvis kup reprezentacije ostao sa malo kose na glavi. Bozoljacizbegao "nularicu". Imao je sreće - potrošila se baterija na mašinici!
Davis Cup... - Page 5 V191089p0
JankoTipsarević se dugo opirao šišanju, ali je na kraju popustio. Za to štonakon godinu dana nešišanja ima novu frizuru treba da zahvali pokretačuakcije Viktoru Troickom.

"Odužiće" mu se sledeće godine. Uslov je da ponovo igraju Dejvis kup meč u decembru.

"Kako izgleda rezultat kao da sam ja dao sve od sebe da se ne šišamo.Pitao sam Viktora na početku priprema zašto se nije šišao", rekao jeTipsarević.

"Nisam hteo hiljadu dinara da dam na ovu skupoću", uzvratio je Troicki, koji izgleda ide kod elitnog frizera.

"Sledeće godine kad uđemo u finale pašće neka tetovaža ili bušenje", rekao je kroz osmeh Janko i gledao u Zimonjića i Troickog.

Bogdan Obradović je sačuvao malo kose na glavi. Imao je sreće jer sunestale baterije na mašinici. Korpus delikt pokazao je Ilija Bozoljac,koji je takođe obećao da će se šišati.

"Kako se Jankovoj i mojoj supruzi dopadaju frizure? Vidite da nam žene nisu tu. Znači, ostavile su nas", nasmejao se selektor.

Komentarišući novi stajling tenisera reporter sajta Dejvis kupa je konstatovao da Srbi sada potpuno izgledaju kao tim.

Upravo duh zajedništva bilo je ono što je svako od njih ponaosob iapostrofirao kao ključ uspeha.

“Najvažnija komponenta ovog tima je da smo iskreni i otvoreni.Skupila su se sva zajednička iskustva. Nikada nisam imao problem sabilo koga od njih i Miloša i Miljana i Iku Bozoljca... Svi živimo kaojedan, i imamo zajedničke misli“, rekao je Obradović.

“Drago mi je da sam uspeo da trajem sve te godine i da dočekam vrhunackarijere osvajanjem ovog trofeja. Imamo potpuno iskren odnos i to jeono što daje snagu ovog tima“, rekao je Nenad Zimonjić i dobio aplauzod saigrača.

“Ne bih isticao svoje individualno zalaganje u reprezentaciji, jer misada predstavljamo našu zemlju, a ne naša prezimena. Uopšte nisamrazmišljao da li sam nepobediv. Gledao sam da u svaki meč uđemmaksimalno koncentrisan“, rekao je Novak Đoković, koji je poputAgasija, Lendla i Bekera sa sedam trijumfa u singlu ušao u istoriju kaoteniser koji na putu do “salatare“ nije doživeo poraz.

“Nikada se ne osećate sami, ovo su retke prilike u godini kada možeteda osetite timski duh. To daje draž ovom takmičenju i još veću dražovom uspehu“, dodao je Đoković.

U istoriju je ušao i Nikola Pilić. Posle Dejvis kupa sa Nemačkom i Hrvatskom, ovaj dragoceni pehar osvojio je i sa Srbijom.

“Vrlo sam ponosan na ove momke sa kakvim nabojem igraju za svojunaciju, to je neverovatno. Nisam slučajno 2007. uzeo ulogu savetnika ibio deo ove ekipe, jer sam video da oni imaju srce i kvalitet. Još tadasam rekao da nisam došao da prođem prvo kolo. Vrlo sam ponosan kako sugoreli jedan za drugoga. Jedan za sve i sve za jednog“, rekao je NikiPilić, koji je istakao da bi ovog momenta potpisao da Srbija igrafinale DK naredne godine, pa makar to bilo i protiv njegove Hrvatske.

“Snaga našeg tima je naše zajedništvo. Ja nemam bliže, oni su mi kso braća rođena“, bio je iskren Viktor Troicki, koji kaže da sada još nije svestan veličine uspeha.

“Mislio sam da se ošišam pre meča. Verovao sam u pobedu, ali trebalo jeto uraditi i na terenu. Puno emocija je prošlo kroz glavu“, osvrnuo seViktor na odlučujući meč protiv Mikaela Ljodre.

“Imao sam malu tremu na početku, ali i pred kraj meča. Znao sam da jamoram taj koji će da završi meč, a ne da čekam njegovu grešku. Trudiosam se da ne mislim na puno stvari, na titulu... Mislim da sam dobroodradio posao“, bio je skroman 24-godišnji Dorćolac, koji se za krajkonferencije za medije popeo na stolicu i inicirao kolege izreprezentacije da zapevaju početne stihove “Marš na Drinu“.

Novinar MONDA ga je podsetio na razgovor pre desetak dana i pitanje da li sanja nedelju uveče i kako to izgleda. Sada smo ga pitali da li je lepše nego u njegovim snovima.

“Veče još nije počelo, ali zovi me sutra pa ću ti reći“, odgovorio nam je Viktor Troicki.

Svi učesnici finala najpre su otišli u Dom vojske na svečanu večeru, dokojeg je srpski tim morao zaobilaznim putem. Naime, navijači su slaveći"salataru" blokirali tunel.

Grupa od nekoliko stotina srpskih navijača je potom krenula preko Brankovog mosta i to čak kolovoznim trakama.

Teniseri i ostatak Dejvis kup tima Srbije su se nešto pre ponoćiuputli u jedan klub na Terazijama, gde su nastavili proslavu trijumfa.

(A. Petrovski, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:21 am

PRVACI SVETA BEOGRAĐANIMA: Za ovo živimo!



Sa terase zgrade Skupštine grada pobednici Dejvis kupa se obratili građanima: "Za ovakve dočeke živimo"! Davis Cup... - Page 5 V191179p0
Velikažurka za šampione nastavljena je u ponedeljak ispred platoa Skupštinegrada Beograda. Više hiljada građana dočekalo je nove svetske prvake utenisu - Novaka Đokovića, Nenada Zimonjića, Viktora Troickog, JankaTipsarevića, Bogdana Obradovića....

Izlazak osvajača Dejvis kupa na čuveni balkon pokrenuo je masu: "Šampioni, šampioni... Srbija...", zaorilo se centrom Beograda.

Pesma "Sad si uz'o trofej Bogdane...", značila je da je prednavijače izašao kapiten nacionalnog tima Bogdan Obradović. On niježeleo da otkrije tajnu zbog čega se odlučio da šansu u poslednjem mečpruži Viktoru Troickom.

"Šapnula mi je jedna ptičica", rekao je Obradović.

Najbolji dubl igrač sveta Nenad Zimonjić pojavio se sa porodicom, suprugom i decom Leonom i Lunom.

"Nisam gubio nadu pored Novaka, Janka i Viktora. Bili smo razočaraniposle poraza u dublu, ali smo uz podršku publike uspeli da dođemo datrofeja. Hvala vam puno! Svaki osvojeni trofej je posebna priča. Ali,osvojiti Dejvis kup pred svojom publikom je nešto najlepše što čovekmože da poželi", obratio se Zimonjić, a publika je uzvratila:

"Ziki, Ziki..." Davis Cup... - Page 5 V191179p1
Došaoje red na Janka Tipsarevića. Popularni "di-džej" priznao je da jepokušao da izbegne šišanje "na nulu", ali da mu to nisu dozvolilisaigrači. "Mladoženja" je zbog nove frizure dobio podršku od svojesupruge, koja je takođe bila prisutna na terasi. "Nema veze, izgledabaš lepo", rekla je ona.

Janko je imao još nešto da doda:

"Zahvalo bih se svima što su došli. Ovo je meni jedan od najlepših trenutaka u životu", nije krio oduševljenje junak polufinala protiv Češke, a onda se na poseban način zahvalio svojim drugovima iz reprezentacije.

"Hvala svima, ali najviše, najviše saigračim što ste mi ovo omogućili i što su deo mog života", sa suzama u očima izustio je Janko.


Troicki se pojavio sa Novakom u rukama.

"Ovo je moja beba! Neverovatan treutak, prvaci smo sveta, pomogli ste nam mnogo. Očekujem još ovakvih slavlja".

Kada je mikrofon uzeo Novak Đoković u publici je nastao delirijum.

"Znamo da je hladno, a vi ste nas opet ispoštovali. Imao sam prilikui čast da budem na ovom balkonu posle osvajanja titule u Melburnu. Zaovo živimo, da bi stali ovde ispred vas. Hvala vam", poručio je najbolji srpski teniser i objasnio tajnu uspeha.

"Naša ekipa ima ono što nema nijedna druga na svetu - prijateljstvo.Ne samo na terenu već i van njega. To nas je dovela do vrha", zaključio je Nole i sa svojim prijateljima zapevao "U svetu postoji jedno carstvo..."!

Reprezentacija Srbije osvojila je titulu u Dejvis kupu, pošto jeproteklog vikenda u "Beogradskoj areni" savladala selekciju Francuske3:2.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:22 am

ITF: Srbija druga na svetskoj rang listi



Samo su Španci ispred "orlova"... Mada bi i tolako moglo da se promeni kada šampioni Dejvis kupa budu startovali uSvetskoj grupi za 2011. godinu, protiv Indije. Davis Cup... - Page 5 V191241p0
Posleosvajanja Dejvis kupa, teniska reprezentacija Srbije probila se sačetvrtog na drugo mesto liste najboljih selekcija sveta, kojuobjavljuje Međunarodna teniska federacija (ITF).

U vođstvu je i dalje reprezentacija Španije, a selekcija Francuske je posle poraza u Beogradskoj areni zadržala petu poziciju.

Rang listu najboljih Dejvis kup reprezentacija sveta ITF je uvela2001. godine i ovo je najbolji plasman srpskih tenisera, koji su takoobezbedili status nosilaca u narednom izdanju ekipnog prvenstva sveta.

Srbija će odbranu titule početi u martu naredne godine protiv Indije,koja se na ITF listi nalazi na 13. mestu. Taj duel na programu je uBeogradu od 4. do 6. marta. Ukoliko savlada Indiju, što se očekuje,Srbija bi u polufinalu igrala protiv sedmoplasirane Rusije ili Švedske,koja se nalazi na 11. poziciji.

Inače, trijumfom u 2010. godini, Srbija je postala tek trećareprezentacija u 99 godina dugoj istoriji Dejvis kupa koja je do titulestigla, da na žrebanju za prvo kolo nije bila među osam nosioca.Takođe, Novak, Viktor, Janko i Nenad su na putu do "salatare"eliminisali četiri bivša šampiona Dejvis kupa, najtrofejniju nacijuSAD, potom Hrvatsku, Češku i Francusku.

TOP 10:

1 (1) Španija 29.528
2. (4) Srbija 23.134
3. (2) Češka 19.094
4. (3) Argentina 15.800
5. (5) Francuska 14.952
6. (6) SAD 11.547
7. (7) Rusija 10.000
8. (8) Hrvatska 6.367
9. (9) Izrael 6.042
10. (10) Nemačka 5.288

(agencije/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 08, 2010 8:26 pm

2.smo!!!To je sjajno,a verujem da cemo moci i Spance uskoro da preteknemo!!!Bravo momci!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 3:22 am

I ja se nadam :)
Sledece godine smo domacini ako nam protivnici budu Rusi u 1/4 finalu i Spanci u finalu , a gostujemo Ceskoj i Francuskoj u 1/2 finalu !
BRAVO MOMCIII !!! NAJBOLJI STE!!! CESTITKE OD SRCA!
Nazad na vrh Ići dole
Vuksha

Vuksha


Broj poruka : 300
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.05.2008

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 3:31 am

Valjda cemo sledece godine lakse doci do karata za finale Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 3:44 pm

Ziki: Uvek za Srbiju; Pilić možda ide

Zimonjić i dalje gladan trofeja i uvek je vojnik Srbije. Pilić se "popeo na teniski Mont Everest" i sada traži "tajm-aut" da o svemu razmisli.

Ima 34 godine, jedan je od najboljih dubl igrača na svetu, pre dva dana je osvojio i čuvenu "salataru". Ali, Nenad Zimonjić kaže da želi još i da mu nije dosta titula!

"Sam osećaj igranja za svoju zemlju je prelep. Nema lepše stvari i ne može da se poredi sa učešćem ni na jednom turniru. Dovoljno je da osetim huk Arene i odmah dobijem dovoljno snage i motivacije da igram. Kad sam zdrav, uvek sam tu za Srbiju", rekao je Zimonjić u intervjuu "Sportskom žurnalu".

On je istakao da je ključ uspeha srpskog tima - zajedništvo i vera u pobedu.

"Poenta priče je da verujemo u pobedu bez obzira na ime rivala. Imamo reprezentaciju koja može da pobedi bilo koga i to smo dokazali ove godine", rekao je Zimonjić.

Prema njegovoj oceni, selektor francuskog tima Gi Forže napravio je veliku grešku što je umesto Simona za odlučujući meč odabrao Ljodru.

"On je bio umoran jer je dan ranije imao težak meč u dublu, a za njegovu servis-volej igru potrebno je da budeš maksimalno svež i odmoran. Takođe, Viktorov stil mu ne odgovara, jer ima sjajne reterne. sa druge strane, Simon je četiri puta do sada igrao protiv Viktora i sva četiri puta ga dobio. Međutim, Forže nam je na neki način olakšao".

Popularni Ziki pamtiće 2010. godinu dok je živ. Nekoliko dana pre finala Dejvis kupa protiv Francuske, Zimonjić je u paru sa Danijelom Nestorom pobedio na Mastersu u Londonu. Bio je to najlepši oproštaj dvojice dugogodišnjih partnera, jer su odlučili da svako ode na svoju stranu.

"Nije moglo bolje. Prvo sam na fenomenalan način završio saradnju sa Nestorom, a samo sedam dana kasnije podigao sam salataru. Utisak je možda pokvario poraz od Ljodre i Klemona u dublu, ali u reprezentaciji nije bitan lični utisak. Na kraju se samo titula računa. Iako sam osvojio toliko trofeja i dalje sam maksimalno motivisan za narednu sezonu", kaže Zimonjić.

Jedan od najzaslužnijih za ogroman uspeh srpske reprezentacije je i jedan Hrvat - Nikola Pilić. Kaže da mora da dobro razmisli o svemu i da sagleda da li je dalje u mogućnosti da pomogne Srbiji.

"Kada sam osvojio Dejvis kup sa Hrvatskom, otišao sam. Ne znam, moram dobro da razmislim. Ja sam na Mont Everestu tenisa i nema iznad toga. Ne znam ni da li ja mogu fizički i psihički...Jaki su ovo momci...Velike emocije sju u pitanju i nisam još razmišljao", rekao je Pilić za "Sport".

Šta mu je prolazilo kroz glavu tokom finala?

"Razmišljao sam koliko je na nama strahotiv pritisak. Mislio sam, šta bi bilo da propustimo takvu šansu...Nova bi se ukazala možda za 20 godina. Govorio sam sebi: 'Sad je momenat za 'salataru', bilo bi to lepo za Srbiju, pred domaćom publikom...Ja kao Hrvat zdušno sam radio u Srbiji i ova 'salatara' je
velika satisfkacija", rekao je Pilić.

Upitan da li će možda da sa nekom drugom reprezentacijom igra u finalu protiv Srbije, odgovorio je: "No way" (nema šanse).


Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Davis Cup... - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Davis Cup... - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitimeSub Dec 11, 2010 3:36 pm

Srđan Đoković: TSS nije zaslužan za Dejvis kup; Živojinović: Želim novi mandat


Otac najboljeg tenisera Srbije Novaka Đokovića Srđan je demantovao da želi da se kandiduje za mesto predsednika Teniskog saveza Srbije, a indirektno je potvrdio i da nema visoko mišljenje o TSS. Na drugoj strani, predsednik TSS Slobodan Živojinović je izjavio da želi novi mandat, kao i da ne zna da li uopšte ima protivkandidata.


"Ne postoji ideja, niti ambicija da se kandidujem za mesto predsednika, niti za bilo koju drugu funkciju u Teniskom savezu Srbije", naveo je Srđan Đoković u današnjem saopštenju porodične kompanije "Femili sport".


On je u danu kada se i aktuelni predsednik TSS Slobodan Živojinović oglasio saopštenjem potvrdio svoj stav o Savezu, za koji se već duže vreme u medijima priča da nije pozitivan. Đoković je istakao da TSS nije zaslužan za najveći uspeh u istoriji srpskog tenisa.

"Sadašnje rukovodstvo Teniskog saveza Srbije, na čelu sa Slobodanom Živojinovićem, nema nikakve veze sa uspesima Dejvis kup tima Srbije i osvajanjem Dejvis kupa. Srbija je prvak sveta u tenisu isključivo zahvaljujući igračima i njihovim porodicama", naglasio je Đoković.

Đoković je dodao i da je zbog reforme Saveza i njegovog što boljeg funkcionisanja pristao, "na molbu ljudi koji će biti članovi novog Upravnog odbora", da se uključi u taj projekat, ali samo promocijom te ideje i dovođenjem ljudi koji bi na najbolji način vodili TSS.

"Osim ambicije da doprinesu boljitku srpskog tenisa savetima i podrškom, niko od članova porodice Đoković ne pretenduje ni na jednu funkciju u Teniskom savezu Srbije", ističe se u saopštenju.

Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović oglasio se saopštenjem povodom navoda medija da Srđan Đoković namerava da preuzme čelo TSS i spekulacije nazvao "proizvoljnim glasinama".

Popularni Boba je poručio da želi novi mandat, kao i da ne zna da li uopšte ima protivkandidata.

Živojinović je naveo da je u 2010. godini osvajanjem Dejvis kupa postignut najveći uspeh u istoriji srpskog tenisa, ali i da je Savez uprkos finansijskim problemima radio na mnogim drugim stvarima, među kojima je i planiranje Nacionalnog teniskog centra na Novom Beogradu.

"Posle svega prirodno je da ću se kandidovati za još jedan mandat od četiri godine, kako bih završio započeto. Za skupštinu imam pripremljen plan za naredne četiri godine, realan, bez obećanja koja se realno ne mogu ispuniti i prezentovaću ga svim klubovima u Srbiji. Ne razmišljam o protivkandidatima, ne znam ni ko su i da li ih uopšte ima, znam šta sam do sada uradio, zman šta još mogu da uradim i to je sasvim dovoljno da se opet kandidujem za mesto presdednika TSS", naveo je Živojinović.

On je istakao da želi da unapredi rad sa mlađim kategorijama, edukaciji teniskog kadra, kao i na sređivanju odnosa Savez-igrač i Savez-klub.

Ja ne mogu da verujem kako ovaj covek moze vise tako!Pored toliko truda i rada svih tenisera i ljudi iz TSS,on se tu predstavlja kao neki faktor!Muka mi je od takvih ljudi!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Davis Cup... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis Cup...   Davis Cup... - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Davis Cup...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Davis Cup...
» Davis Cup
» Davis cup!
» Davis cup: SERBIA - CROATIA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: