Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rodzer Federer

Ići dole 
+11
Pele
Annie
Jecika
Texy
(:~NenA~:)
markowwe
Lazevski
snoopy
Admin
Jelena...
Djidja
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 01, 2008 1:43 pm

Federer izgubio, Nadal je "broj 1"
Rodzer Federer - Page 2 V1049311
Rafael Nadal već je postao "broj 1" svetskog tenisa, ali će taj rezultat postati zvaničan tek sredinom avgusta kada Rodžeru Federeru bude oduzeto 425 bodova zbog eliminacije u trećem kolu turnira Masters serije u Sinsinatiju.

Međutim, ako Španac osvoji titulu u Sinsinatiju, popeće se na vrh ATP liste već u ponedeljak.

Do zabune je došlo usled pomeranja kalendara turnira zbog Olimpijskih igara. Turnir u Sinsinatiju se prošle godine igrao polovinom avgusta i zato će tek tada Federeru biti oduzeti bodovi.

Španac treba da se zahvali Ivi Karloviću koji je pobedom u trećem kolu turnira u Sinsinatiju zbacio sa trona Rodžera Federera.

Hrvat je iz sedmog pokušaja uspeo da položi na pleća doskora neprikosnovenog Švajcarca, koji je tako izgubio krunu posle 235 nedelja.

U uzbudljivom meču, posle 130 minuta borbe, 22. teniser sveta je ostvario najveću pobedu u karijeri, uz pomoć 22 asa koje je odservirao - 7:6 (8:6), 4:6, 7:6 (7:5).

Federera, uzdrmanog još porazom u drugom kolu prethodnog turnira, u Torontu, od Francuza Žila Simona, dotukao je najviši teniser u istoriji iako nije napravio nijedan brejk.

Hrvat je bio bolji u taj-brejkovima u prvom i trećem setu, a Federer je osvojio drugi set, jer je načinio jedini brejk u meču.

Rafael Nadal će u trećem kolu turnira u Sinsinatiju igrati protiv Nemca Tomija Hasa.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 01, 2008 10:48 pm

Bas volim... aplauz
Konacno je pao sa trona... Sada je red na Nadala i NOla... Nadalcicu... Uzivaj, dok mozes... jer posle dolazi vreme Novaka Djokovica... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 01, 2008 11:05 pm

Meni je jako zao...ja volim Fecu...
ali Rafa sasvim zasluzeno staje na tron! Mislim da ce Nole jos mnogo morati daradi na svojoj igri da bi stigao Fedexa i Rafu...nadam se dace JANKO expresno da stane iza njih trojice!!!!!!!!!
JANKO IS THE BEST!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 01, 2008 11:20 pm

Ma i meni zao Feda...jako mi je drag i volim ga puno Very Happy ali ova sezona mu je bas losa...a Nadal ce zasluzeno na No1.....al ce biti cudno...posle toliko godina suverene vladavine...al treba malo i mladji da dominiraju....samo da se Fed ne povuce,neka prebrodi krizu...dobar je on
Nazad na vrh Ići dole
Annie
Moderator
Annie


Broj poruka : 427
Godina : 33
Lokacija : My Galaxie :)
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 16.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 02, 2008 1:05 am

Texy ::
Meni je jako zao...ja volim Fecu...
ali Rafa sasvim zasluzeno staje na tron! Mislim da ce Nole jos mnogo morati daradi na svojoj igri da bi stigao Fedexa i Rafu...nadam se dace JANKO expresno da stane iza njih trojice!!!!!!!!!
JANKO IS THE BEST!!!!!!!!!
Slazem se, i volela bih da ih janko stigne, samo...hm, bice tesko....
Ali Janko ima nasu podrsku Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 02, 2008 1:30 am

Stici ce ih JANKO, samo polako, moze on to, samo da krene u jednom ritmu!!! Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeNed Avg 03, 2008 10:07 pm

Janko ima podrsku, ali mora biti konstantno dobar! Janko 01
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:35 am

Slike sa treninga u Pekingu Very Happy

Rodzer Federer - Page 2 Img21410
Rodzer Federer - Page 2 Img21411
Rodzer Federer - Page 2 Img21412
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:42 am

Super su,hvala Texyce....ajde,ajde Fedi treniraj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 06, 2008 2:43 am

Nema na cemu...GO FEDEX Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeNed Avg 24, 2008 6:27 pm

Rodzer Federer - Page 2 Roger_10
Rodzer Federer - Page 2 Roger_11
Rodzer Federer - Page 2 Roger_12
Rodzer Federer - Page 2 Roger_13
Rodzer Federer - Page 2 Roger_14
Rodzer Federer - Page 2 Roger_15
Rodzer Federer - Page 2 Roger_16
Rodzer Federer - Page 2 Roger_17
Rodzer Federer - Page 2 Roger_18
Rodzer Federer - Page 2 Roger_19
Rodzer Federer - Page 2 Roger_20
Rodzer Federer - Page 2 Roger_21
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeNed Avg 24, 2008 6:37 pm

Rodzer Federer - Page 2 Roger_22
Feca kad je bio mali...presladak je! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePon Avg 25, 2008 9:34 am

Federer: "Teret favorita na Rafi"

Rodžer Federer prvi put u poslednjih pet godina nije prvi favorit na US Openu. On kaže da će mu to biti podstrek za pobedu.

On na turnir, koji počinje u ponedeljak, dolazi da po peti put u nizu osvoji US Open, ali je to i prvi put da od 2002. godine nije osvojio ni jednu Gren slem titulu. Izgubio je finala Rolan Garosa i Vimbldona od Nadala, koji je osvojio i zlatnu medalju na OI i prekinuo Rodžerov niz od 237 nedelja na prvom mestu ATP liste.



Federer je zadovoljan što teret favorita sada nije ne njegovim plećima.

“To svakako smanjuje pritisak. Gotovo pet godina se od mene očekivalo da osvojim turnir na kom sam igrao, tako da je situacija možada malo promenjena. Sada će Rafa osećati ono što sam ja osećao dugo vremena. Biće zanimljivo videti kako će izdržati. On odlično igra ove sezone, pobeđivao je na svim podlogama. Dobro je doći na Gren slem turnir i ne biti broj jedan", rekao je Federer.

Po mnogima je polufinale otovrenog prvenstva Australije i finala Rolan Garosa i Vimbldona veliki uspeh i dobra godina u karijeri. Federer je u prethodne dve godine osvoji ukupno šest Gren slem titula i ove je hteo još više, ali je izjavio da je infektivna mononukleoza, od koje je oboleo početkom godine, imala mnogo veći uticaj na njega nego što se nadao.

“Morao sam mnogo da nadoknađujem. Propustio sam oko 20 dana treninga, što je previše za nas. Moram postupnije da se vraćam u formu, iako sam na Gren slem takmičenjima bio u dobroj formi. Rafa je igrao odlično i zaslužuje prvo mesto. On je odjednom favorit i na tvrdim podlogama, jer je unapredio svoju igru”.

Rodžer je dodao i da se nada da će, pošto više nije najbolje rangiran, publika sada biti na njegovoj strani.

“Odigrao sam nekle legendarne mečeve sa Agasijem i Rodikom ovde. Noćni mečevi su nešto neverovatno i publika me je uvek podržavala. Nadam se da će mi navijanjem pomoći sada kada nisam u top formi", rekao je Švajcarac.

Rodžer Federer u prvom kolu US Opena, na kom je drugi nosilac, igra sa Argentincem Maksimom Gonzalezom.
Nazad na vrh Ići dole
Annie
Moderator
Annie


Broj poruka : 427
Godina : 33
Lokacija : My Galaxie :)
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 16.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePon Avg 25, 2008 5:19 pm

Texy ::
Rodzer Federer - Page 2 Roger_22
Feca kad je bio mali...presladak je! Very Happy
joooj boze, mali medenjak... aaawwww istopih se!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePon Avg 25, 2008 7:51 pm

Presladak je...ja kad sam videla sliku ostala sam bez komentara...bio je kao luce kad je bio mali, a i sad je lep! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePon Avg 25, 2008 8:45 pm

Fed je meni prelep plaz ima tako divne mackaste oci
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeUto Sep 09, 2008 3:05 am

Rodzer Federer - Page 2 50sf9g

US OPEN: Federer peti put

Ponovo Rodžer Federer. Petu godinu zaredom Švajcarac sa trofejom odlazi sa US Opena.

Ovog puta u finalu poslednjeg Gren Slema sezone doskoro suvereni vladar svetskog tenisa preslišao je Škota Endija Mareja u tri seta - 6:2, 7:5, 6:2.

Ispostavilo se da je ovo bio verovatno najlakši meč za Švajcarca u Njujorku. Maltene da se nije pošteno ni oznojio, a finale je bilo završeno.

Trinaesta gren slem titula stigla je u Federerovu vitrinu i sada ga deli još samo korak od izjednačenja rekorda legendarnog Pita Samprasa, koji je osvojio 14 trofeja na četiri najveća svetska turnira.

Dva brejka u prvom setu donela su Federeru uverljivih 6:2 nakon 27 minuta.

U drugom setu Marej je pružio nešto žešći otpor, uspeo je jednom i da oduzme servis Federeru, koji mu je, medjutim, uzvratio duplom merom. Drugi brejk Švajacarac je napravio u poslednjem gemu drugog seta.

Fedeks je bio na dobrom putu da počisti sa nulom Škota u trećem setu. Stigao je na gem od pobede, a zatim dozvolio Mareju da smanji na 5:2.

Dalje nije bilo popusta za šestog tenisera sveta i nakon 111 minuta Švajcarac je smečom okončao ovaj duel i nade Britanaca da će nakon 72 godine prekinuti post na gren slem turnirima.

Trijumfom u finalu Federer je zaradio i 2.500.000 dolara i automobil Leksus. Milion i po Švajcarac je inkasirao na ime njujorške titule, a dodatnih milion kao bonus za rezultat na američkoj turneji. Marej je dobio ček na 750.000 dolara.

(MONDO)


Bravo za Feda....bas mi je drago da je on osvojio titulu...uspeo je da se izvuce ove godine sa bar jednim GS trofejem
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeUto Sep 09, 2008 10:00 pm

Bravo! SVaka mu cast... odlican turnir za njega... tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSre Sep 10, 2008 8:26 pm

BRAVO FEDO!!! bakljaa
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimePon Okt 27, 2008 9:36 pm

Federer ponovo najbolji u Bazelu

Rodzer Federer - Page 2 6499917974904a88fddaf8945171459_big

AP

Švajcarac Rodžer Federer osvojio je titulu u rodnom Bazelu treću godinu zaredom.

</B></FONT>
Drugi teniser sveta u ovogodišnjem finaliu savladao Argentinca Davida Nalbandijana sa lakih 2:0, po setovim 6:3, 6:4. U finalnom duelu Federer je potpuno dominirao. Odesrvirao je osam as udaraca, i izgubio je samo sedam poena kada je servirao na celom meču.
To je Federeru četvrta titula u sezoni posle pobeda u Eštorilu, Haleu i na US Openu. Pored četiri trofeja, Federer je isto toliko puta i poražen u finalima.

„Veoma sam srećan. Sve je ispalo onako kako sam zamišljao. Ovaj meč je odigran na visokom nivou“, rekao je Švajcarac nakon pobede.

Sam duel protekao je u rutinskoj igri Federera. U prvom setu je napravio brejk za 4:2, a to je ponovo učinio u trećem gemu drugog seta.

Nagradni fond turnira bio je 891.000 dolara.

Izvor:B92

BRavo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeUto Nov 11, 2008 10:24 pm

ATP MASTERS: Federera iznenadio Simon
Ponedeljak, 10. novembar 2008. 15:49

Deveti teniser sveta Žil Simon sjajno je startovao na završnom turniru sezone u Šangaju. Francuz je u prvom meču Crvene grupe pobedio Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:3.

Mladi Simon tako je stigao do 50. pobede na ATP turnirima u karijeri, zabeleživši drugi trijumf nad donedavno najboljim teniserom sveta. Francuz je već slavio ove sezone na turniru Masters serije u Kanadi.

On je tako potvrdio da se ne nalazi slučajno na finalnom turniru osmorice najboljih, nakon što je mesto u Šangaju izborio posle odustajanja prvog igrača sveta Rafaela Nadala zbog povrede kolena.

Federer, koji brani titulu na Mastersu, je i prošle sezone startovao prazom u Šangaju, ali je ipak uspeo da osvoji titulu, nadigravši u finalu Davida Ferera. Švajcarac je ukupno u karijeri četiri puta trijumfovao na završnom turniru sezone.

U drugom meču Crvene grupe Endi Marej je nadigrao Endija Rodika, takođe posle tri seta - 6:4, 1:6, 6:1.

U utorak će biti nastavljeni dueli u Zlatnoj grupi, u kojoj se takmiči i Novak Đoković. On je na startu pobedio Huana Martina del Potra sa 7:5, 6:3.

Izvor: (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSub Nov 22, 2008 8:11 pm

Rodžer: "Želim da oborim rekord"

Rodzer Federer - Page 2 10675435734925b602d166b699861194_big

Švajcarac Rodžer Federer je kao prioritete u 2009. godini odredio povratak na ’broj 1’ i obaranje Samprasovog rekorda po broju Gren slem titula (14,Fed ima 13).

</B></FONT>
Petostruki osvajač Vimbldona smatra da će početak sezone biti naročito bitan, a prvi turnir u narednoj godini igraće u Dohi. „Moram dobro da se spremim za Australijen open, pošto bi mi odličan start sezone značajno povećao samopouzdanje. Ipak, veoma biće teško jer će i drugi hteti isto. Želim opet da budem 'broj 1' i da osvojim više GS titula od Samprasa“.
„Potrebno mi je da se dobro odmorim i da na miru isplaniram stvari za sledeću godinu. Moram dobro da se pripremim, znam da mogu da igram još bolje“, izjavio je 27-godišnji teniser.

Rodžer Federer je u karijeri osvojio 57 titula i zaradio je 44,5 miliona dolara. Drži rekord u Open eri (od 1968.) po broju uzastopnih pobeda na travi (65) i betonu (56)

izvor:B92

xexexe.. Nadam se da nece uspeti!!! Wink
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSre Dec 03, 2008 9:59 pm

Federer u Rimu i Madridu pre RG-a

Rodzer Federer - Page 2 1919499434491d9b54a110e068311730_big

Švajcarac Rodžer Federer igraće na turnirima u Rimu i Madridu kako bi se što bolje pripremio za Rolan Garos.

</B></FONT>
Drugi teniser sveta Rodžer Federer objavio je na svom sajtu raspored turnira na kojima će sledeće godine čestvovati, prema kome će odigrati samo dva turnira na šljaci pre Rolan Garosa u Parizu. Federer će nastupiti na turnirima masters serije u Rimu i Madridu, a od 24. maja učestvovaće na Rolan Garosu, na kome je ove godine poražen u finalu od Španca Rafaela Nadala.
"Zaista sam zadovoljan kako sam isplanirao sezonu i jedva čekam izazove u sledećoj godini", rekao je Švajcarac. Ove sezone Federer je imao problema sa povredom ledja, a u junu je, porazom u finalu Vimbldona, predao prvo mesto na ATP listi Nadalu.

Švajcarac je, ipak, uspeo da osvoji jednu gren slem titulu, na otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku.

U dosadašnoj karijeri Federer je osvojio po pet titula u Njujorku i na Vimbldonu, a tri puta je bio pobednik Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu.

Jedina gren slem titula koju nije osvojio je Rolan Garos, gde je pet godina zaredom gubio u finalu. Na sajtu švajcarskog tenisera objavljeno je i da će sezonu početi na turniru u Abu Dabiju, a zatim će igrati u katarskoj Dohi i australijskom Kujongu.

Nakon toga sledi učesće na Otvorenom prvenstvu Australije, koje počinje 19. januaru.

Kada su u pitanju turniri na travnatoj podlozi, Federer će igrati u nemačkom Haleu, a zatim krajem juna na Vimbldonu.

Od turnira na tvrdoj podlozi Švajcarac se opredelio za masterse u Montrealu i Sinsinatiju, kao i za Otvoreno prvenstvo SAD u Njujorku, koje počinje 31. avgusta.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeSub Jan 03, 2009 12:52 am

Federer startovao porazom
Rodzer Federer - Page 2 Roger_10




Nova godina za Rodžera Federera nije poèela najsjajnije. U polufinalu neobièno jakog egzibicionog turnira u Abu Dabiju, Federera je savladao Britanac Endi Marej sa 4-6, 6-2, 7-6(8), koji sada vodi sa 5:2 u meðusobnim okršajima.

Kada se uzme u obzir da je to prvi meè sezone i da je u njemu imao za protivnika 4. reketa muškog tenisa, svakako ne možemo reæi da je ovaj tesan poraz indikator neke velike krize ili da je neoèekivan. Pogotovo kada se uzme u obzir da je Marej odavno Federerova boljka, i da, osim Nadala i Simona, jedini ima pozitivan skor u okršajima protiv njega. Marej je, naime, prošle godine savladao Federera u tri od èetiri meèa, iako je onaj jedan, koji je Federer dobio, bio i najbitniji (finale US opena).

Ipak, ono što je za Federera opasno jeste razbijena "èin velikog maga", odnosno njegova dugogodišnja dominacija. Trenutno na ATP turu ima sve više tenisera koji igraju tenis najvišeg kvaliteta i kojima Federer više nije strah i trepet. Meðu njima prednjaèi Marej, koji odavno nema pardona za Švajcarca, ali tu su i Novak Ðokoviæ, kao i Žil Simon, koji ga je prošle godine savladao u oba meèa koje su odigrali. Pored njih tu je, naravno, i Nadal (sa neverovatnim skorom od 12:6 protiv Federera), ali i Nalbandijan i sve bolji Francuz Conga.

Rodžerova imperija je poèela da se ruši u ovo vreme prošle godine, kada ga je prvo uhvatila pod ruke mononukleoza. Slabo pripremljen, Federer je nastupio na Australijan openu, i pored toga uspeo da pruža sjajne partije, ali je u polufinalu zaustavljen od strane Novaka Ðokoviæa. Iako je to izgledalo neverovatno, Federer je, posle dve i po godine i deset uzastopno odigranih finala, prvi put gren slem napustio u subotu. Kako je sezona odmicala, Federer je, i pored solidnih nastupa, prvu titulu osvojio tek u aprilu, a jedinu gren slem titulu osvojio je u Njujorku. Prvo mesto na ATP listi je izgubio u avgustu, a zamenio ga je, posle višegodišnje jurnjave, Španac Nadal. Kraj godine se završio neslavno, kao i poèetak - Federer se po prvi put u karijeri nije plasirao u polufinale masters kupa.

Godina 2009. æe biti svakako presudna za Federera, iz više razloga. Prvo, njegovo samopouzdanje je sve ugroženije i sve utièe na njegovu igru, tako da loš start ne obeæava dobar ostatak sezone, svakako. Sa druge strane, Federer trenutno ima 27 godina, i neæe još dugo moæi da održava formu na vrhunskom nivou. Na poèetku prošle sezone, glavna tema je bila kada æe Federer prestiæi Samprasov gren slem rekord i da li æe najzad uspeti da osvoji Rolan Garos. Na poèetku ove sezone, postavlja se pitanje da li æe, uopšte, Federer uspeti da dostigne Samprasov rekord i da li æe, pored ogromne konkurencije, uspevati i da stiže do finala gren slemova. Odgovore nemamo, vreme æe pokazati.

SvetTenisa.Net
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Rodzer Federer - Page 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Rodzer Federer - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 25, 2009 7:07 pm

Federer: Nisam razmišljao o porazu

Rodzer Federer - Page 2 950330393497c5e84eb15e709216566_big

Beta

Švajcarac Rodžer Federer tvrdi da nije ni pomišljao da će izgubiti meč četvrtog kola u Melburnu, iako je u duelu sa Tomašom Berdihom izgubio prva dva seta.

</B></FONT>
Federer je meč na kraju dobio sa 3:2 (4:6, 6:7, 6:4, 6:4, 6:2) i zadržao šanse da osvoji i 14. grend slem titulu i izjednači rekord legendardnog Pita Samprasa. Nisam ni razmišljao o porazu. Znao sam da je cilj još daleko za Tomaša", kazao je Federer.
Švajcarac je grend slem poslednji put završio pre polufinala još kada ga je 2004. godine Brazilac Gustavo Kuerten eliminisao na Rolan Garosu.

"Umesto da razmišljate u stilu: 'O Bože moj, šta će sada biti', bolje je da se koncetrišete na sledeći poen", dodao je Federer.

Berdih je, takođe, priznao da uprkos vođstvu od 2:0 nije bio blizu pobede.

"Gotovo je kada se poslednji poen završi, kada sudija kaže da je kraj. Ja sam bio dosta daleko", kazao je Berdih, koji je Federera poslednji put pobedio na Olimpijskim igrama 2004. godine, a potom je pretrpeo osam poraza uzastopce.

Berdih je, ipak, imao savet za narednog Federerovog protivnika Huana Martina del Potra.

"Ako želite da pobedite Federera, posebno na grend slemu, morate to da učinite u tri seta. Ako to ne uradite odmah, on postaje sve jači", ocenio je Berdih

izvor:B92

eh... taj Fedex...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rodzer Federer - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodzer Federer   Rodzer Federer - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rodzer Federer
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Strani teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: