Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Empty
PočaljiNaslov: Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA   Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA I_icon_minitimeNed Maj 10, 2009 10:36 pm

Evo ja sam bio malo vredan,malo zaludan,prelistao sam stanicu ATP Toura i meceve kroz karijeru,i izdvojio 26 NAJLEPSIH POBEDA u karijeri od 2004-2009 Janka Tipsarevica(zasad)
Nazalost,nekonstantnost u igri i velike oscilacije u toku sezone,meca,seta,gema,poena...(preterujem) Dovele su do toga da Jankov naj plasman bude 33. mesto a ne top 30,top 20 ili cak vise sto je sigurno bilo zasluzeno.Janko je retko uspevao da materijalizuje dobar mec i izbacivanje favorita,pa je vec u narednom kolu ili posle otpadao od Anonimusa,slabije rangiranih tenisera,ili one koje je posle odlicne pobede morao da dobije.Tako nije uspeo da se probije daleko.Janku je svejedno s kim igra,on je sam sebi najveci protivnik,potpuno cudan teniser.Toliko lepih pobeda,toliko glupih poraza,ali ce se pamtiti njegova karijera koja je puno obecavala,bio je 1. junior sveta,osvojio juniorski Wimbledon i AO,opet gro tenisera se ugurA u top 30-20 ali niko ne uspe da toliko njih dobije jakih,toliko odigra dobrih meceva u 3 odnosno 5 setova.ZATO VOLIMO JANKA.Da ne gnjavim,evo njegovih najlepsih pobeda.
Krenucemo od 2004:
Tipsarevic-Berdych-2:0 Berdych je bio 38. na svetu daleko ispred Janka

2005:

Na 2 Fina GRAND Slama 2 fine pobede:
Tipsarevic-Haas-1:0 i 2:1 i onda mu je Haas predao.Haas je bio 23. a Janko ni u top 50,to je bilo na Wimbledonu.Otpao kasnije

Tipsarevic-Hrbaty-3:2 =Klasican Jankov mec u 5 setova,bilo ih je sacuvaj boze u karijeri.Dominik je bio 20. na svetu,Janko ni blizu!!!Vec u narednom kolu poraz od igraca van top 100

2006:

Tipsarevic je ovde Dobio Andya Murraya koji je bio 45. opet bolje plasiran nego Jane,Rochusa koji je bio 30. i Mathieu koji je bio 56. ali sva 3 imena su poznata svetskom tenisu tako da su i ovo fine pobede....

2007:

Vrlo uspesna sezona za Jankelu.Posle velikog pada na 100. mesto odigrao je odlicno nastavak sezone i dospeo do 52. mestu.UZgred je zabelezio neke lepe pobede:
-Tipsarevic defeat Hewitt koji je bio 20. na svetu tada u Indian Wellsu
-Na ROLAND GARROSU je bio bolji od Safina 25. igraca tada
-Na Wimbledonu je u 5 setova slavio protiv sjajnog Fernanda Gonzalesa,tada 6. na svetu
-Pobedio je i Radeka Stepaneka ,tada 35. ali Radek je uvek bio jak bez obzira na poziciju

2008:

Definitivno najbolja njegova sezona do sada,puno lepih pobeda i plasmana.
Krenucemo od pocetka.
-Tipsarevic-Verdasco-3:0(7:5,7:6,7:6) u 2. kolu Australian opena,Jankela se nije mnogo namucio protiv Fernanda i poslao zgodnog Spanca na tribine.Treba napomenuti da je Janko uzeo 2 seta i 8 gemova u 5. setu protiv Rodzera Federera,ali je odigrao neverovatan mec,tad je Rodzer bio na vrhuncu moci i Janko ga je posteno namucio.Verdascov rang je bio 28. mesto,a Federer je bio no1.

-Tipsarevic je tukao Verdaska i u 2. kolu mastersa u Miami-ju vrlo ubedljivo i lako.Verdasco je bio 30. na svetu kada je porazen 2. put od Tipse.Tu je dobio jos i Johansona i Juznog,da bi u 1/4 finalu puko od Davidenka lagano.To mu je naj uspeh u karijeri

-Dve vrlo vredne pobede dosle su protiv Juznog koji se moze smatrati oba puta za Top 10 igraca,jednom ga je dobio kao 8. a drugi put kao 11. na svetu.(drug put u Roterdamu)

-Jos jedna pobeda nad top 10 igracem(12.) je dosla protiv Pol Anri Matjea u 1. kolu ROLEX mastersa u Monte Carlu.Dobio je i lapentija ali je naleteo na teskog protivnika u 1/8 finala-Izgubio je ubedljivo od Ferera.

-Na sljaci,Tipsa bije sve iz Top 10!Ovog puta je bacio Blejka na kolena u Hamburgu posle 3. seta.Blake je dosao do 8. mesta ali ne do plasmana u 1/8 finalu.Ali u 1/8 finala ponovo losa partija,ubeldljiv poraz od tada 78. montanjesa i jos jedna propustena velika sansa!

-Jedna od najvecih pobeda u karijeri dosla je protiv 6. nosioca i 6. igraca sveta na Wimbledonu-Endija Rodika.Janko je u 4. seta slavio!!! Nije dozvolio nijedan brejk Rodiku i potpuno zasluzeno ga izbacio iz Zreba na najvaznijem turniru na svetu.Bio je to vrhunac forme Jankele u 2008. godini.Servirao je brutalno!!!

-Posle Rodika,pao je Dmitri Tursunov iz Rusije,33. na listi,ali 20 i neki nosilac na Turniru u Engleskoj.Janko je to odradio Rutinski u 3 seta,nije dopustio brejk.Eliminsao ga je u 1/8 finala Rajner Sutler,kasnije polufinalista.Ovde ga je mucila povreda,a i sudija je mnogo srao.Ovde je janko mogao do polufinala,ali maler!!!

-Jos jedna senzacionalna pobeda,dosla je u 1. kolu OLIMPIJADE U PEKINGU,strasan mec i velika,sjajna pobeda protiv 4. na svetu Davida Ferrera.Janko je prvi set dobio u tajbreku 10:8 posle iscrpljujucih gemova,a onda u 2. lako dobija Davida 6:2.
Opet se otvorio put za Tipsu da daleko dogura,ali jos jedna malercina,povreda i morao je da preda Rohusu nakon izgubljenog prvog seta u tajbrejku,ali je u 2. imao prednost.

-Jedna lepa pobeda dosla je u Mecu gde je Janko dobio 50. na svetu,ali velikog talenta -Ernesta Gulbisa,cetvrfinalistu Roland Garrosa 2008. lako je poslao u svlacionicu-6:4 x 2.

2009:

Za sada ovo nije nesto dobra sezona za Janka,ponovo ne koristi sansu kad probije led,ponovo porazi od amatera,nekonstantnost koja obelezava karijeru koja je mnogo obecavala,ipak i ovde je imao solidnih pobeda,sada je lose rangiran pa mora da igra sa jacima od sebe vec na startu jacih turnira.

Lepa pobeda broj 1. dolazi u 1. kolu Sidneja kada je Tipsa dobio Fisa.(24) u 3 seta.Vec u narednom kolu poraz od "matorog" Hjuita i propustena prilika za dobar rezultat.

Sledece sto je dobro uradio bila je pobeda protiv Akasusa 42. na listi u 1. kolu majamija,a u 2. kolu dobio je 32. igraca na svetu Jirgena Melcera,lako 6:4,6:3.Ipak,nije odbranio 1/4 finale,zaustavio ga je Del Potro koji je kasnije izbacio i Rafu nadala.

Kad je u 1. kolu MONTE CARLA dobio Monfilsa,10. na svetu svi smo mislili vraca se Jane,krenuo ga gazi,razbio ga je 6:3,6:1 i otvorio ponovo put.Medjutim,jedan od najgorih meceva u proteklih godinu dana kada je bilo najvaznije-protiv Bolelija za odbranu bodova i puko je u 2 seta,tako da je nazadovao 10 mesta zbog toGa!!!

Sledeca pobeda dolazi protiv Montanjesa u Barseloni,32. na listi tada,ali u sledecem kolu poraz od Stepaneka koji ipak nije nesto strasno

u RImu je savladao Akasusa 44. na tapetu,pa porazen od moze se reci po snazi top 10 igraca Gonzaleza.

Poslednja 2 turnira nam pokazuju kako treba da se igra-gubibi od boljih,pobedijvate slabije i priblizne,i kad se ukaze prilika dobiti favorita.Ali eto Janko to nikako ne uspeva.Zaista bih voleo kad bi se probio,nista me ne zanimalo kad bi stalno bio prenos jankele,ali ove god sam ga gledao samo 7 puta i to 6 puta sam nezadovoljno gasio televizoR.Kad god mogu pratim njegov mec TVTXTU ili na livescoru kad imam vremena.Zaista volim ovog teniseRa.
Da nije gubio od losije ranigiranih tenisera i nekih tu negde toliko puta uz ove sjajne pobede zaista je mogao do top 20 i da tu ostane onda bi dobijao stalno laksi zreb a ne nosioce odmah u 1. i 2. kolu.Ostaje nada da ce se Janko snaci na turnirima gde je prosle godine bio los u 2. delu godine,jer ovaj 1. deo koji je prosle godine bio sjajan,sada je nezavidan.Ostaje da vidimo hoce li Janko smoci Snage da odbrani 1/8 finala WIMBLEDONA i 3. kolo sada u Rimu gde pocinje sa Fisom.Ako uspe,zaista ne vidim razlog zasto ponovo ne bi usao u top 50.Zaista sada treba da gleda da zavrsi godinu kao top 50. i onda 2010. da se dobro konsoliduje,shvati sta radi tokom cele karijere,smiRi i konacno pokaze jednu ZRELU SEZONU sto on zaista moze.MOLIM VAS PROCITAJTE OVO IZ DELOVA,zaista sam se trudio da napisem nesto pametno na forumu svog omiljenog sportiste!!!

GLASAJTE ZA 5 NAJVECIH POBEDA JANKELEEE
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA   Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 12:06 pm

Свака чест Делгадо, одлично си ово урадио!!! bakljaa
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA   Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA I_icon_minitimePon Maj 25, 2009 7:29 pm

Evo da i ja ubacim nekih meni najdržih
1. Gonzales Na Wimbldonu u 5 setova, mec za pamćenje
2. Ferer na olimpijadi
3. Verdasko AO i Miami
4. Hjuit na Indian Welsu
5. Južni na Miamiu
6. Tursunov na Wimbledonu
7. Rodick na Wimbledonu
8. Blake u Hamburgu, ako se nevaram
9. Protiv vligena u Davis cupu kad je preokrenuo sa 2:0 na 3:2
10. Monfils sad u Monte karlu
Nazad na vrh Ići dole
JANKO.YANKELLA

JANKO.YANKELLA


Broj poruka : 139
Ja sam Jankov fan... :
Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Right_bar_bleue

Datum upisa : 29.03.2009

Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA   Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA I_icon_minitimeUto Jun 16, 2009 12:10 am

meni najdrazi mec protiv FEDERERANA AO igubio u 5 setova ali mec za pamcenje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA   Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve LEPE pobede u karijeri JANKA TIPSAREVICA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» GLASAJMO ZA JANKA!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Zanimljivosti, glasanja o Janku-
Skoči na: