Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Barcelona Open

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:45 pm

Ove nedelje se igra turnir u Barseloni...

http://www.barcelonaopenbancosabadell.com/
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:48 pm

Tipsa, Troicki i Ziki u Barseloni


Barcelona  Open Ogf81l


Na turniru u Barseloni koji se od ponedeljka igra za nagradni fond od dva miliona evra učestvovaće trojica tenisera iz Srbije.

U pojedinačnoj konkurenciji igraju Janko Tipsarević i Viktor Troicki, u dublu Nenad Zimonjić. Tipsarević se u prvom kolu sastaje sa Albertom Montanjesom iz Španije, a Troicki igra sa Rusom Mihailom Južnim. Nenad Zimonjić i Danijel Nestor, pobednici iz Monte Karla, u prvom kolu su slobodni, a u drugom se sastaju sa boljim iz duela Noul/Melcer (Austrija) – Davidenko/Kunjicin (Rusija).



Albert Montanjes, Jankov rival u prvoj rundi, ima 28 godina i trenutno je 36. teniser na svetu. U karijeri je osvojio jednu titulu, i to na šljaci (Amersfurt, 2008.), a ove sezone je jednom dogurao do polufinala – na šljaci u Kazablanci. Prethodne sedmice je u Monte Karlu ispao u trečem kolu od Novaka Đokovića (6:1, 6:7, 6:0).

Montanjesova omiljena podloga je šljaka, ima brze noge i odličan forhend, ali često ima velike oscilacije u toku igre. U jedinom prethodnom međusobnom okršaju Montanjes je prošle godine u Hamburgu ubedljivo pobedio – 6:2, 6:1.

Mihail Južni, rival Viktora Troickog na startu turnira u Kataloniji, trenutno je 76. na ATP listi.


Ove sezone Rus je, za svoje standarde, u katastrofalnoj formi – igrao je dva četvrtfinala (Marsej i Roterdam), a osim toga nije uspeo da pobedi dva puta u nizu. Južni i Troicki jednom su igrali do sada – Rus je pri rezultatu 7:5, 2:1 za Viktora predao meč ove godine u Indijan Velsu.

Trofej u Barseloni brani Rafael Nadal, koji je slavio na prethodna četiri turnira. Osim njega, nosioci su i Fernando Verdasko, Nikolaj Davidenko, David Ferer, Fernando Gonsales, Tomi Robredo, David Nalbandijan i Stanislas Vavrinka.

Pobedniku turnira pripašće 500 ATP bodova i 286 hiljada evra.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 1:55 pm

Janko je upravo odigrao svoj mec i pobedio Alberta Montanjesa sa 2:0 - 6:4, 7:6(1).

Bravo, Janko! Janko 01 srbin

Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 2:29 pm

Evo opsirniji izvestaj o Jankovoj pobedi (sa malo vise podataka)...


I Janko bolji od Montanjesa
Ponedeljak, 20. april 2009. 13:18


Barcelona  Open M9musm


Albert Montanjes prošle nedelje je u Monte Karlu ispao od Novaka Đokovića, a u ponedeljak ga je Janko Tipsarević eliminisao u prvom kolu ATP 500 turnira u Barseloni.

Srpski teniser je u meču sa dva potpuno različita seta slavio rezultatom 6:4, 7:6 (7:1), posle nešto više od dva sata igre.

Tipsarević se tako revanširao 32. reketu sveta za ubedljiv poraz u Hamburgu prošle godine, kada je bilo 2:6, 1:6. U sledećem kolu sastaće se sa devetim nosiocem Radekom Štepanekom iz Češke ili sa Špancem Giljermom Garsija Lopezom.

Prvi set više je ličio na WTA nego na ATP tenis, pošto je pet od deset gemova završeno brejkovima.

Janko je vodio sa 2:0 i 3:2, Montanjes se brzo vraćao u rezultatsku ravnotežu, da bi naš igrač po treći put oduzeo servis protivniku i poveo rezultatom 4:3. Od tog trenutka do kraja meča obojica tenisera su osvajala gemove na svoj servis.

Tipsarević je uspešno priveo prvi set kraju, a u drugom je Montanjes propustio priliku pri vođstvu od 3:2. U jednom gemu imao je čak pet brejk lopti, ali je Janko odoleo i kasnije ubedljivom pobedom u taj-brejku obezbedio plasman u drugo kolo.

U utorak će na teren Viktor Troicki, kojeg očekuje duel sa Rusom Mihailom Južnjim, ne tako davno osmim na ATP listi. Iako trenutno zauzima tek 72. mesto, Južnji će sigurno biti opasan protivnik.

Ako savlada njega, Troicki bi se sastao sa Švajcarcem Vavrinkom, osmim "kosturašem".

Titulu u Barseloni brani Rafael Nadal, koji će pokušati da trijumfuje petu godinu zaredom. To mu je već pošlo za rukom u Monte Karlu.

Nagradni fond turnira iznosi 1.995.000 evra.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
tina.janko

tina.janko


Broj poruka : 27
Godina : 28
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 02.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimePon Apr 20, 2009 3:07 pm

brawo janki.....samo napred.... srbin
Nazad na vrh Ići dole
JANKO.YANKELLA

JANKO.YANKELLA


Broj poruka : 139
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 29.03.2009

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:52 am

srbin
Nazad na vrh Ići dole
JANKO.YANKELLA

JANKO.YANKELLA


Broj poruka : 139
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 29.03.2009

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:53 am

jer bilo prenosa
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 4:28 pm

Na RTS-u ne prenose ovaj turnir u Barseloni... Sad steta...
Prenosice sledece nedelje turnir u Rimu...
Nazad na vrh Ići dole
tina.janko

tina.janko


Broj poruka : 27
Godina : 28
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 02.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 7:46 pm

msm da od chetwrtka ima direktno barselona na sport klubu....
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeUto Apr 21, 2009 7:55 pm

Janko u sledecem mecu igra protiv Radeka Stepaneka koji je pobedio Giljerma Garsiju Lopeza sa 2:1 - 6:4, 2:6, 6:4.


Srecno, Janko, uz tebe smo!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Barcelona  Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Barcelona  Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitimeSre Apr 22, 2009 4:50 pm

BARSELONA: Štepanek zaustavio Janka
Sreda, 22. april 2009. 15:00


Barcelona  Open 333e54k


Posle Viktora Troickog i Janko Tipsarević je završio učešće na turniru u Barseloni.

Tipsarevića je u drugom kolu takmičenja nadigrao Radek Štepanek, rezultatom 7:6, 6:0.

Član Dejvis kup selekcije Srbije bio je ravnopravan protivnik iskusnom Čehu u prvom setu, koji je rešen tek u taj-brejku.

Tipsarević je u sedmom gemu prvi stigao do vođstva (4:3) oduzevši servis protivniku, ali tu prednost nije uspeo da materijalizuje, jer je Štepanek odmah načinio ribrejk.

Nakon toga češki teniser je preuzeo inicijativu, što je potvrdio i u taj-brejku, koji je rešio u svoju korist sa ubedljivih 7:2, i poveo sa 1:0 u setovima.

Nakon toga Janko je u potpunosti pao. Štepaneku je prepustio šest gemova u nizu, nakon čega je predao "oružje" posle sat i po vremena igre.

Štepanek, koji je u Barseloni postavljen za devetog nosioca, za ulazak u četvrtfinale boriće se sa pobednikom meča Mihael Južnji (Rusija) - Stanislas Vavrinka (Švajcarska).

Turnir u Barseloni, na kojem titulu brani Rafael Nadal, igra se za ukupni nagradni fond od 1,995.000 evra.

Tipsarević je prolaskom u drugo kolo zaradio 10.000 evra i 20 ATP bodova.

(MONDO)




Bas steta... Sad Bice valjda bolje na turniru u Rimu...
Ostali su jos Viktor sa Stepanekom i Zimonjic i Nestor u dublu...
Srecno dublovima!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Barcelona  Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Barcelona Open   Barcelona  Open I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Barcelona Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Channai open
» Australian Open
» Serbia Open
» US Open 2008
» St. Peterburg Open

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vesti-
Skoči na: