Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jo-Wilfried Tsonga

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jo-Wilfried Tsonga Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jo-Wilfried Tsonga Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jo-Wilfried Tsonga Empty
PočaljiNaslov: Jo-Wilfried Tsonga   Jo-Wilfried Tsonga I_icon_minitimeUto Nov 04, 2008 2:25 pm

Jo-Wilfried Tsonga 455px-10
Jo-Wilfried Tsonga Petsonga; рођен 17. априла 1985. је француски професионални тенисер, конгоанско-француског порекла. Отац му је из Републике Конго. Надимак му је Мухамед Али због изузетне физичке сличности и понашања са боксерским шампионом. Тренутно заузима 7. место на АТП ранг листи најбољих тенисера света. У финалу Отвореног првенства Аустралије 2008. изгубио је од Новака Ђоковића. Од 2004. године професионално се бави тенисом и до сада има две титуле у singlu i dve titule u dublu!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jo-Wilfried Tsonga Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jo-Wilfried Tsonga Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jo-Wilfried Tsonga Empty
PočaljiNaslov: Re: Jo-Wilfried Tsonga   Jo-Wilfried Tsonga I_icon_minitimeUto Nov 04, 2008 2:42 pm

PARIZ: Congi titula i šangajska viza
Nedelja, 2. novembar 2008. 18:29

Žo Vilfred Conga osvoJo-Wilfried Tsonga V1145010jio je turnir u Parizu i obezbedio učešće na završnoj predstavi sezone, Masters kupu u Šangaju, gde će "rekete ukrstiti" najboljih osam tenisera sveta.

Do titule na domaćem terenu stigao je pobedom nad Davidom Nalbandijanom za tačno dva sata - 6:3, 4:6, 6:4. Tako nije dozvolio Argentincu da postane jednini igrač koji će odbraniti trofej na turniru u "Bersiju".

Nošen bučnim navijanjem, kakvo se najčešće viđa na fudbalskim utakmicama, 23-godišnji Francuz je u prvom okršaju sa Nalbandijanom uspeo da slavi.

Trijuf je ostvario najviše zahvaljujući odličnim servisima, koji ga je "izdao" samo u drugom setu. Napravio je čak 25 asova!

Prvi set je Conga osvojio pošto je uspeo jednom da oduzme servis rivalu.

Argentinac je uspeo da uzvrati. U drugom setu je prvo propustio da u jednom gemu realizuje tri brejk prilike, ali narednu šansu je iskoristio što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Međutim, Nalbandijanovu nesigurnost u trećem setu je "heroj Francuske" kaznio, brejkom za 2:1. Tu prednost je uspeo da sačuva do kraja iako je Argentinac imao tri lopte za izjednačenje u gemu u kome je Conga servirao za meč.

Ponovo je "replika Muhameda Alija" odservirala kako zna i rezultatom 6:4 u trećem setu osvojio drugi turnir u karijeri.

Izvor:(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jo-Wilfried Tsonga Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jo-Wilfried Tsonga Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jo-Wilfried Tsonga Empty
PočaljiNaslov: Re: Jo-Wilfried Tsonga   Jo-Wilfried Tsonga I_icon_minitimeSub Avg 15, 2009 12:13 pm

CENTRAL - Mecevi pocinju u 13:00 po njihovom, odnosno 19:00 po nasem vremenu...

Jo-Wilfried TSONGA (FRA) vs Andy MURRAY (GBR) - 2. mec po redu, pocetak oko 21:00 po nasem vremenu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jo-Wilfried Tsonga Empty
PočaljiNaslov: Re: Jo-Wilfried Tsonga   Jo-Wilfried Tsonga I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jo-Wilfried Tsonga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Strani teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: