Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ilija Bozoljac

Ići dole 
+2
Pele
Texy
6 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeUto Avg 19, 2008 3:00 pm

Mislim da i on zasluzuje svoju temu...

Ilija Bozoljac Ba57_a10
Profil:
Rodjen: 2.avgusta 1985.
Mesto rodjenja: Aleksandrovac
Prebivaliste: Beograd
Visina: 193 cm
Tezina: 85 kg
Ruka kojom igra: desna
Profesionalac: od 2002.
Trener: Dusan Janicijevic
Plasman na ATP listi u singlu: 154
Najbolji plasman na ATP listi u singlu: 101 (29.01.2007)
Plasman na ATP listi u dublu: 224
Najbolji plasman na ATP listi u dublu: 199 (18.09.2006)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeUto Avg 19, 2008 3:07 pm

Najbrzi servis posle Rodikovog

Zastitni znak Ilije Bozoljca jesu razorni servisi. Tu lezi i najvece uporiste njegovog ogromnog optimizma.
Pretprosle godine, u Dejvis kup mecu izmedju Velike Britanije i Srbije u Glazgovu, Bozoljac je ispalio servis koji je isao 246 km/cas. To ga je svrstalo na drugo mesto najbrzih servisera svih vremena, iza najboljeg americkog tenisera Endija Rodika, mada mu Britanci to nisu priznali jer navodno brzina udarca nije bila dobro izmerena.
Bozoljcu ostaje da dokaze da moze da servira jednako brzo kao Rodik koji je 2004. postavio svetski rekord (249,4 km/cas). Rodik je jedini koji je nekoliko puta servirao brze od 245 km/cas.


Poslednji put izmenio Texy dana Uto Avg 19, 2008 3:09 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeUto Avg 19, 2008 3:08 pm

Kvalifikacije za US Open

Ilija Bozoljac postavljen je za 29. nosioca kvalifikacija, i njegov protivnik biće Nemac, Tobias Kamke, tenutno 188. na ATP listi. Imaju jedan međusobni meč, odigran 2007, Nemac je slavio u dva seta. Prošle godine Bozoljac je ispao na startu kvalifikacija.

Ilija Bozoljac igraće 5. meč na terenu 4 (ne pre 23 časa po našem vremenu).

Izvor: svettenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeUto Avg 19, 2008 5:54 pm

ajmo Ika! navijacii
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:23 pm

LJUBLJANA: Preokret Ilije u matineu
Subota, 13. septembar 2008. 16:25

Ilija Bozoljac igraće u finalu čelendžera u Ljubljani pošto je u nastavku prekinutog polufinala, u subotu pre podne, savladao Hrvata Roka Karanušića - 3:6, 6:2, 7:5.

Kao i u četvrtfinalu protiv Argentinca Serđa Roitmana, Bozoljac je i protiv Karanušića izgubio prvi set. U nastavku je zaigrao mnogo bolje i uspeo da izjednači na 1:1.

Međutim, Karanušić je načinio brejk u trećem setu i vodio 4:2 u trenutku kada je u petak uveče meč prekinut zbog kiše. Odmor je više prijao Srbinu, pa je u nastavku napravio seriju 5:1 i stigao do pobede.

U subotu od 19 sati će Bozoljac za trofej igrati protiv Italijana Đankarla Petracuola, koji je u drugom polufinalu bio bolji od prvog nosioca Robina Hasea iz Holandije, rezultatom 7:6, 6:4.

Bozoljac je 152. na ATP listi, a Petracuolo 267. Do sada se nisu sastajali.

Turnir na šljaci u Ljubljani, na kojem je Bozoljac postavljen za petog nosioca, igra se za ukupni nagradni fond od 42.500 evra.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:27 pm

BOZOLJCU TITULA U LJUBLJANI
Nedelja, 14. septembar 2008. 13:23
Ilija Bozoljac V1094710
Srpski teniser Ilija Bozoljac osvojio je titulu na čelindžer turniru u Ljubljani, koji se igrao za ukupni nagradni fond od 42.500 evra.

On je u finalu u nedelju nadigrao Italijana Đankarla Petracuola sa ubedljivih 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Bozoljcu, koji je u Sloveniji bio postavljen za petog nosioca, to je prva titula ove sezone.

Povremenom Dejvis kup reprezentativcu uz pehar je pripala i novčana nagrada od 6.150 evra, kao i 55 ATP bodova.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Sep 15, 2008 1:50 pm

Bozoljcu titula!

Konstantan napredak u formi Ilija Bozoljac je očigledno demonstrirao na čelendžeru u Ljubljani koji je uspeo da osvoji, pošto je u finalu savladao Italijana Đankarla Petracoula sa 6-4, 6-3.
Ilija Bozoljac Bozolj10
Bozoljac je naznake forme u uzlaznoj putanji pokazao na Vimbldonu, gde je, iako je izgubio u kvalifikacijama, dobio još jednu šansu ušavši u žreb kao tzv "srećni gubitnik". Šansu je iskoristio na najbolji mogući način plasiravši se u drugo kolo. To je, inače, bilo njegovo prvo učešće u glavnom žrebu Vimbldona. Dobre partije pružio je i na jakom čelendžeru u Bronksu, gde je stigao do polufinala.

Na čelendžeru u Ljubljani, Bozoljac je rutinski prošao prva dva kola u kojima je igrao protiv dosta slabije rangiranih tenisera. Prva ozbiljna prepreka bio je Serhio Roitman, u četvrtfinalu. Roitman je dobio prvi set sa 6-2, ali je taj meč ostao u senci drame koju je napravio Argentinac. Naime, pri rezultatu 5-1, Argentinac se požalio na odluku sudije i nakon toga napravio scenu traživši i supervizora. Iako je u nastavku osvojio taj set, do kraja meča, vidno uzdrmani Roitman nije osvojio ni jedan gem. U polufinalu Bozoljac je igrao protiv perspektivnog hrvatskog tenisera, Roka Karanušića, koji je ove godine i nosilac titule na Gemaxovom turniru u Beogradu. Ova dva momka igrala su jedini put baš u Beogradu ove godine, u četvrtfinalu, kada je Bozoljac predao meč zbog povrede. Meč je počeo u petak i prekinut je i odložen za naredni dan zbog kiše pri rezultatu 4-2 za Karanušića u trećem setu i izjednačenju na servis Bozoljca. Meč je nastavljen u subotu u podne, kada je Bozoljac napravio preokret i uzeo meč sa 7-5 u finalnom setu. Istog dana, u 19h Bozoljac je igrao finale protiv gorepomenutog Italijana koga je poprilično lako savladao.

Ilija je posle meča izjavio: "Iz meča u meč sam sve bolje igrao. Današnjim igrom sam, uprkos lošem serviranju, zadovoljan. Video sam slabosti protivnika i znao sam da ih iskoristim. Ovo je bilo sjajnih sedam dana za mene, tako da mi je pomalo i žao što napuštam Ljubljanu, ali vratiću se narednog leta. Sve pohvale i organizatorima koji su, uprkos problemima sa vremenom, uspeli odlično da organizuju turnir. Hvala svim ljubiteljima tenisa, koji su došli i koji su me podržavali tako da sam se osećao kao da sam kod kuće."

Bozoljcu je ovo prva titula u singlu posle dve godine. Poslednji put, Bozoljac je titulu osvojio 2006. godine u Donjecku, u Ukrajini. Ovim rezultatom, osigurao je plasman oko 135. pozicije na ATP listi, a do kraja godine brani solidne rezultate koje je prošlog oktobra i novembra ostvario na turneji čelendžera u SAD. Naredna stanica je čelendžer u Banja Luci, gde je postavljen za 2. nosioca.

SvetTenisa.Net
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Sep 15, 2008 9:33 pm

Bravo...Svaka cast kolce Samo neka nastavi sa dobrom igrom i dalje
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Sep 15, 2008 11:56 pm

Bravo za Iku...zelim mu puno srece i uspeha u nastavku sezone! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeČet Sep 18, 2008 11:18 pm

BANJALUKA: Bozoljac lagano do drugog kola
Sreda, 17. septembar 2008. 17:06

Srpski teniser Ilija Bozoljac odlično je startovao na čelendžeru "Banjaluka 2008", pobedivši u sredu Rumuna Gabrijela Mororua rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Dvoboj sa rumunskim igračem, Srbin je počeo dan ranije ali je zbog lošeg stanja terena (posle kiše) i pri rezultatu 1:0 u gemovima za Mororua, meč bio prekinut.

Kad se nebo nad Banjalukom napokon primirilo, 130. igrač sa ATP liste je sa po jednim brejkom u svakom setu, bez previše muke odradio posao i plasirao se u drugo kolo turnira koji se igra za nagradni fond od 30.000 evra.

Bozoljac, inače drugi nosilac, u četvrtak će ukrstiti rekete sa Špancem Karlosom Poš- Gradinom, koji je eliminisao predstavnika BiH Marka Stanića.

Drugi srpski predstavnik, Nikola Ćirić takođe je zabeležio ubedljiv trijumf protiv Grka Konstantinosa Ekonomidisa (7:6, 6:2) i za prolaz u osminu finala moraće da savlada Andresa Hajdermaurea iz Austrije.

Austrijanac je u prvom kolu bio bolji od Italijana Frančeska Pikarija u tri seta (4:6, 6:3, 6:3).

Banjalučanin Sven Lalić nije uspeo da prođe u dalje takmičenje pošto je odmah na startu naleteo na najboljeg igrača BiH Ivana Dodiga, koji ga je rezultatom 6:1, 6:0 počistio sa terena TK "Mladost", organizatora turnira.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 4:42 pm

Ilija Bozoljac ce nastupati na Gemax Openu, koji se igra na Gemax-ovim terenima od 16 -22 februara!!! kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 4:42 pm

SRECNO IKO!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeSre Apr 22, 2009 11:58 pm

Bozoljac u četvrtfinalu Rima
22. april 2009. | Izvor: B92


Ilija Bozoljac Fegq4g


Srpski teniser Ilija Bozoljac obezbedio je plasman u četvrtfinale čelendžera u Rimu.

Bozoljac je u drugoj rundi savladao Italijana Tomasa Tenkonija sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2. Naredni protivnik srpskog tenisera, koji zauzima 141. mesto na ATP listi, biće takođe Italijan, 211. teniser sveta Paolo Lorenci.

Turnir u prestonici Italije se igra za nagradni fond od 30.000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeSre Maj 13, 2009 9:55 pm

ZAGREB: Pašanski i Bozoljac u četvrtfinalu
Sreda, 13. maj 2009. 20:02


Ilija Bozoljac 11spkaq


Srpski teniseri Boris Pašanski i Ilija Bozoljac plasirali su se u četvrtfinale čelindžer turnira u Zagrebu.

Pašanski je u drugom kolu savladao Nemca Danijela Brandsa sa 2:0 (7:5, 7:6), dok je Bozoljac nadigrao domaćeg tenisera Ivana Dodiga sa 6:2, 6:2.

Pašanski će u narednoj rundi igrati protiv Brazilca Rikarda Hočevara, koji je pobedio Indijca Samdeja Devarmana (6:4, 7:6), dok će protivnik Bozoljca biti prvi nosilac, Francuz Nikolas Devilde, koji je eliminisao Andreu Arnaboldija iz Italije - 6:1, 6:4.

Turnir u Zagrebu igra se za ukupni nagradni fond od 50.000 dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeČet Maj 21, 2009 9:50 pm

RG: Bozoljac na korak od glavnog žreba
Cetvrtak, 21. maj 2009. 14:48


Ilija Bozoljac 1feofc


Srpski teniser Ilija Bozoljac nalazi se na korak od plasmana u glavni žreb Rolan Garosa.

Bozoljac je u drugom kolu kvalifikacija nadigrao Australijanca Džozefa Sirijanija sa 2:1, po setovima 6:7 (5:7), 6:3, 6:4 i u poslednjoj, trećoj rundi igraće sa Italijanom Paolom Lorencijem.

Lorenci, koji na ATP listi zauzima 174. mesto, eliminisao je Španca Danijela Munjoza de la Navu sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:3).

Srbija će u glavnom žrebu drugog Gren slema sezone u Parizu već imati tri predstavnika - Novaka Đokovića, Viktora Troickog i Janka Tipsarevića.

Prestižni turnir u glavnom gradu Francuske počinje u nedelju.

(MONDO)



Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 1:18 pm

AJMO IKO...MOZES TI TO...SRECNO DANAS!!!! kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 10:13 pm

RG: Bozoljac preokretom do glavnog žreba
Petak, 22. maj 2009. 19:07


Ilija Bozoljac Ix6u53


Srbija će imati četvoricu predstavnika u muškom singlu na Rolan Garosu pošto je Ilija Bozoljac stigao do glavnog žreba kroz kvalifikacije.

U poslednjem, trećem kolu 132. teniser sveta savladao je 174, Italijana Paola Lorencija, posle preokreta - 4:6, 7:5, 6:3.

Meč je trajao 123 minuta.

To je bio četvrti međusobni duel Bozoljca i Lorencija, a Srbin je izjednačio skor na 2:2.

Prethodno, Bozoljac je iz kvalifikacija izbacio Francuza Žonatana Dasnije de Veižija (2:0) i Australijanca Džozefa Sirijanija (2:1).

Rival Ilije Bozoljca u prvom kolu Rolan Garosa biće neko od prvih 16 nosilaca.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeNed Maj 24, 2009 7:15 pm

RG: Bozoljac čeka Kifera
Subota, 23. maj 2009. 12:34


Ilija Bozoljac 2vtytxg


Ilija Bozoljac je posle tri uspešno odrađena kola u kvalifikacijama za Rolan Garos izborio plasman u glavni žreb prestižnog turnira u Parizu.

Srpski teniser, koji na ATP listi zauzima 132. mesto u prvom kolu drugog Gren slema sezone igraće protiv Nikolasa Kifera.

Iskusnom Nemcu, koji je trenutno 36. igrač sveta, biće to 11. put da nastupa u Bulonjskoj šumi. On je najbolji rezultat postigao 2005. godine, plasmanom u četvrtu rundu takmičenja.

Bozoljcu će to biti drugo učešće na Rolan Garosu, nakon što je 2006. uspeo da se dokopa drugog kola.

Zanimljivo je da će Bozoljcu konstruktivne savete o formi Kifera moći da daju upravo srpski teniseri Viktor Troicki, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić, koji su na Svetskom kupu u Dizeldorfu imali priliku da se susretnu sa nemačkim igračem.

Srpski tim će odmah po završetku finalnog duela, protiv domaćina Nemačke, doputovati u Pariz, gde će se takmičiti na Rolan Garosu.

Ukoliko Bozoljac bude savladao osam godina starijeg Kifera u drugoj rundi takmičenja igraće protiv boljeg iz duela Federiko Žil (Portugal) - David Ferer (Španija).

Troicki će biti šesti srpski teniser u pojedinačnom takmičenju glavnog žreba Rolan Garosa.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Maj 25, 2009 9:14 pm

RG: Bozoljac jak, ali nedovoljno
Ponedeljak, 25. maj 2009. 14:57


Ilija Bozoljac 258otpj


Ilija Bozoljac nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, ali je prikazao veoma dobru igru i žestoko namučio Nikolasa Kifera.

Nemački teniser slavio je rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7:4), 3:6, 7:5, 6:4 i za plasman u treću rundu takmičenja igraće sa 14. nosiocem, Davidom Fererom iz Španije, koji je bio bolji od Portugalca Federika Žila (6:2, 6:4, 6:4).

Bozoljac, kome je ovo bilo drugo učešće u glavnom žrebu Rolan Garosa u karijeri, potvrdio je da se nalazi u dobroj formi, nakon što je prethodno sa uspehom okončao tri kola kvalifikacija.

Nemački veteran je do vođstva od 1:0 u setovima došao tek u taj-brejku, budući da nije mogao da pronađe pravi odgovor za Ilijinu dobru igru i pre svega dobar servis (Bozoljac imao 22 asa na meču, Kifer 16).

Propuštene šanse u prvom setu Ika je nadokandio u nastavku, kada je od starta preuzeo inicijativu i poveo sa 4:1. To je bila dovoljna zaliha, koju je sigurno očuvao do kraja i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Srpski teniser, koji na ATP listi, zauzima 131. poziciju, ponovo je zadao mnogo muke Kiferu u trećem periodu igre. Egal rezultat potrajao je punih 10 gemova, a onda je Nemac vezao još dva gema i stigao do vođstva.

Odlučni Bozoljac nije se predavao, ali je evidentno pao u igri, što je iskusniji protivnik znalački iskoristio i napravio brejk - 4:2. Odličnim servisima snažni momak iz Aleksandrovca uspeo je da anulira prednost, ali ne i da napravi preokret, što ga je koštalo poraza posle nešto više od tri sata rovovske borbe.

Bozoljac je napravio mnogo više vinera od svog protivnika (71 naspram 42), ali i veći broj neiznuđenih greški (70, Kifer 31), kao i 10 duplih greški, dok je Kifer imao samo tri.

Bozoljac, koji je na Rolan Garosu, promovisao svoj novi "look", nije uspeo da ponovi svoj najbolji rezultat u Parizu iz 2006. godine, kada je stigao do drugog kola.

Nagradni fond za tenisere na Rolan Garosu je 7.322.320 evra.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeNed Jun 07, 2009 12:48 pm

Bozoljac u finalu Notingema
6. jun 2009. | Izvor: B92, zvanični sajt


Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u finale ’čelindžera’ na travi u Notingemu (42.500 evra), pošto je pobedio kvalifikanta Džošuu Gudala 7:6 (7-5), 6:3.

U vetrovitim uslovima Bozoljac je uspeo da odnese pobedu većom koncentracijom u taj brejku prvog i brejkom u šestom gemu drugog seta. U finalu će se sastati sa 159. igračem sveta Brendanom Evansom, koji je dobio Sergeja Bubku 7:6, 6:4.


Ilija Bozoljac 2cp9ve0


„Srećan sam, ali uvek slavim na kraju. Ovo je samo još jedna pobeda, moram da ostanem koncentrisan za finale u nedelju i da se ne radujem previše. Biću srećan šta god uradio u finalu, ali za sada moram da ostanem fokusiran“, izjavio je Bozoljac, koji se trenutno nalazi na 131. poziciji na ATP listi.

Bozoljac je poražen u jedina dva dosadašnja meča sa Evansom, suparnikom u finalu. Pre dve godine u Rimuskiju bilo je 6:7, 6:4, 6:4, a prošle u Bingamtonu 4:6, 7:6, 6:4.

„U oba meča sam vodio, ali je on nekako uspevao da preokrene. Nisam bio dovoljno koncentrisan na kraju, nije me dobio zbog kvaliteta tenisa koji je igrao. Pokušaću da pobedim i nadam se da ću iskoristiti šansu“.


Pobedniku turnira u Notingemu 6.150 evra i 75 ATP bodova.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Jun 08, 2009 10:35 pm

Poraz Bozoljca u finalu Notingema
8. jun 2009. | Izvor: B92


Srpski teniser Ilija Bozoljac poražen je u finalu turnira u Notingemu od Amerikanca Brendana Evansa sa 7:6(4), 5:6, 6:7(4).


Američki teniser, trenutno 141. na listi, do pobede u uzbudljivom meču došao je dobrom igrom na mreži. Iako je poražen, Bozoljac je napredovao za čak 13 pozicija na ATP listi i sada zauzima 118. poziciju.


Ilija Bozoljac Swvfgm


U prvom setu teniseri su osvajali poene na svoj servis sve do desetog gema, kada je Bozoljac pri rezultatu 4:5 bio prinuđen da sprečava pokušaje protivnika da napravi brejk, tako da je prvi set ušao u taj-brejk. I u odlučujućim momentima prvog seta viđena je izjednačena borba sve do osmog poena, kada je Bozoljac napravio mini brejk na Evansov servis i da dođe do 7:4.

Na početku drugog seta Evans je napravio dva brejka na servis srpskog tenisera. Bozoljac je u četvrtom gemu uzvratio brejkom, a u nastavku Amerikanac je nastavio sa pritiskom na servis srpskog tenisera, tako da je poveo sa 4:2. Bozoljac je smanjio na 4:3, ali su do kraja seta teniseri osvajali poene na svoj servis, tako da je drugi set pripao Amerikancu rezultatom 6:5.

U trećem setu odlučio je servis, što se najbolje videlo u taj-brejku kada je Evans poveo na samom startu i tu prednost uspešno sačuvao do kraja i trijumfovao sa 7:4.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 10:01 pm

VIMBLDON: Bozoljac uspešan u kvalifikacijama
Ponedeljak, 15. jun 2009. 16:59


Ilija Bozoljac Wmmtlz


Ilija Bozoljac srušio je prvu prepreku na putu ka glavnom žrebu Vimbldona. Na startu kvalifikacija savladao je Čeha Jiržija Vaneka - 6:1, 6:7 (11), 6:4.

To je bio drugi duel njih dvojice i, kao i prethodno ove godine u Zagrebu, ponovo je srpski teniser bio bolji.

Naredni protivnik sedmog nosioca biće Francuz Sebasitaj De Šonjak, koji je savladao Španca Fernanda Visentea 6:3, 6:1. Bozoljac (117) se sa De Šonjakom (195) sastajao tri puta na čelendžerima i dva puta je pretrpeo poraze.

(MONDO, foto MN Press - arhiva)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 11:52 pm

Bravo Iko....idemo dalje!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimePet Jun 19, 2009 9:19 pm

VIMBLDON: Bozoljac nije uspeo
Utorak, 16. jun 2009. 20:21

Ilija Bozoljac eliminisan je u drugom kolu kvalifikacija za turnir u Vimbldonu, koji počinje u ponedeljak.

Sedmi favorit kvalifikacija i 117. teniser sveta poklekao je u duelu sa iskusnim Francuzom Sebastijanom De Šonakom, koji u 32. godini prvi put nastupa na londonskoj travi!?

De Šonak, 195. na ATP listi, slavio je pobedu u dva seta, rezultatom 6:3, 7:6.

Bozoljac je nedavno kroz kvalifikacije obezbedio učešće u glavnom žrebu Rolan Garosa, ali će mu najbolji rezultat na Vimbldonu - do daljeg - ostati plasman u drugo kolo prošle godine, kada ga je savladao Australijanac Kris Gučione.

Srpski teniser nalazio se u solidnoj formi, što je dokazao "tesnim" porazom u finalu čelendžera u Notingemu, pretprošlog vikenda.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ilija Bozoljac Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ilija Bozoljac Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitimeUto Nov 10, 2009 5:34 pm

10. novembar 2009. | 11:46 | Izvor: B92, Tanjug
Bozoljac u drugom kolu Noksvila

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u drugo kolo čelendžera u američkom Noksvilu.

Bozoljac je na startu tog turnira savladao Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.
U nastavku takmičenja srpskog tenisera očekuje duel sa pobednikom meča između Australijanca Kadena Hensela i domaćeg igrača Kima Kevina.

Čelindžer u Noksvilu igra se za ukupni nagradni fond od 50.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ilija Bozoljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Ilija Bozoljac   Ilija Bozoljac I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ilija Bozoljac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: