Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jelena Jankovic

Ići dole 
+30
Sakis
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
milos vicentic
hipi YANKELLA
Beba Kids
Da-ja
alex_bg93
Annie
Bobo
Pele
Jeca
(:~NenA~:)
Tviksi
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Lazevski
Jelena...
Texy
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Mr.blue
Jovana
Anchy
snoopy
Tatiana_Golovin_fan
Admin
34 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Mar 17, 2008 10:07 pm

Jankovićeva je počela da trenira tenis u Teniskom klubu Crvena zvezda. Tenis joj je kao devetogodišnjakinji pokazao stariji brat Marko. Kasnije je trenirala u Teniskoj akademiji Nika Boletijerija. Kao juniorka je osvojila Otvoreno prvenstvo Australije 2001. Iste godine je počela da se takmiču u VTA seriji. Na svom prvom turniru u Indijan Velsu je stigla do druge runde.

U oktobru 2003. Jankovićka je ušla među prvih 100 (90. mesto) nakon osvajanja prve ITF titule u Dubaiju. Tri meseca kasnije, Jankovićka je ostvarila prvu pobedu nad igračicom iz prvih 10 na VTA listi protiv Jelena Dementijeva. 6:1, 6:4 u prvoj rundi Otvorenog prvenstva Australije 2004. Potom je izgubila protiv Džil Krejbas u tri seta u drugoj rundi. U maju Jankovićeva je osvojila prvu VTA titulu, Tier V turnir, u Budimpešti, savladavši Martinu Suhu u finalu 7:6, 6:3. Nakon pobede u Budimpešti stigla je do 51. mesta na svetu. U toku te godine, pobedila je Nađu Petrovu, Veru Zvonarevu, Pati Šnider i Paolu Suarez. Jankovićka je sezonu završila na 28. mestu i učestvovala je na Olimpijskim igrama 2004. u Atini.

U martu Jankovićeva je stigla do finala turnira u Dubaiju, nakon što je Serena Vilijams predala meč u polufinalu. U finalu je izgubila od Lindzi Devenport 6:4, 3:6, 6:4. Do prvog polufinala Tier 1 turnira je stigla u Berlinu, gde je poražena od Nađe Petrove 6:4, 6:7, 6:3. U junu je u Birmingemu stigla do prvog finala na travnatim terenima, ali je u finalu poražena od Marije Šarapove 6:2, 4:6, 6:1. U oktobru u Seulu je stigla do trećeg finala, ali je poražena od šestaestogodišnje Nikol Vajdišove 7-5, 6-3. Godinu je završila na 22. mestu, iako je te godine njen najbolji plasman bio 17. mesto.

Posle lošeg početka sezone u 2006. kada je izgubila 10 od 11 odigranih mečeva, dolazi do finala u Los Anđelesu. Na Otvorenom prvenstvu Amerike postiže najbolji plasman na grend slem turnirima, pobedivši devetog, šestog i četvrtog nosioca; u polufinalu gubi od Žistin Enen iako je vodila sa 6-4 4-2. U 2006. sa kineskinjom Li Na osvaja i jedan turnir u igri parova.

U 2007. godini pobedila je na turniru ASB klasik Okland u Novom Zelandu, jednom od prvih turnira u sezoni. Takođe se plasirala u finale u Sidneju izgubivši od Kim Klajsters 2-1 u setovima.

Na turniru u Vimbldonu 2007. u takmičenju mešovitih parova osvojila je prvo mesto u paru sa Džejmijem Marijem iz Ujedinjenog Kraljevstva.

Jelena je novu sezonu počela na Hopman kupu u paru sa Novakom Đokovićem, iako su oboje bili povređeni izborili su se za učešće u finalu, gde su izgubili od tima SAD-a.

Nakon Hopman kupa Jelena je, iako povređena, ipak učestvovala na Medibank internešenel turniru, gde je u četvrtfinalu bila poražena od Nikol Vajdišove.

Sledeći turnir na kome je uzela učešće bio je prvi Grend slem u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije. Jelena je već u prvom kolu naišla na probleme protiv mlade Tamire Pašek, ali je iz tog meča Jelena ipak izašla kao pobednik. Naredne protivnice bile su joj Edina Galovic, Viržinija Razano i šampion iz 2007. Serena Vilijams. Pobedivši prošlogodišnjeg šampiona Jelena se plasirala u polufinale, i tako postigla svoj najbolji učinak na ovom Grend slemu. U polufinalu je izgubila od kasnije šampionke Marije Šarapove, rezultatom 3-6, 1-6.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Tatiana_Golovin_fan

Tatiana_Golovin_fan


Broj poruka : 5
Godina : 33
Lokacija : Panchevo
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 12:02 pm

Jeca je pochistila sa terena Sugiyamu juche rezultatom 6:1;6:1...bash je delovala ubedljivo :klanjanje: JJ kraljica...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.svettenisa.net
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 12:06 pm

Moja omiljena teniserka!
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 12:57 pm

Jeca kraljica... idemo dalje... :kolo:
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Anchy
Admin
Anchy


Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Smederevska Palanka
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 2:45 pm

JJ rules Very Happy ... moja omiljena teniserka...
Nazad na vrh Ići dole
Jovana

Jovana


Broj poruka : 19
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 12.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 6:23 pm

Let's Go JJ Let's Go.... :publika:
Nazad na vrh Ići dole
Mr.blue

Mr.blue


Broj poruka : 34
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 9:07 pm

Najbolja je!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Mar 18, 2008 9:14 pm

Mr.blue welcome...

JJ rules...kraljica...naj od naj... :klanjanje:
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Shadow

Shadow


Broj poruka : 34
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeSre Mar 26, 2008 4:06 pm

Idemo dalje JJ, da rasturis u Majamiju !!!
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeSre Mar 26, 2008 4:30 pm

welcome "Shadow"...hehehe mocno... lol!

...svi smo uz Jecu... :srb:
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Shadow

Shadow


Broj poruka : 34
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 3:03 pm

snoopy ::
welcome "Shadow"...hehehe mocno... lol!

...svi smo uz Jecu... :srb:


Hvala na dobrodoslici. Ma JJ je kraljica, sutra igra.
Nazad na vrh Ići dole
Good_girl_gone_bad

Good_girl_gone_bad


Broj poruka : 19
Godina : 30
Lokacija : Nis,Srbija
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 28.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 5:32 pm

Jeca je odlicna,prosto sija na terenu!
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePet Mar 28, 2008 5:38 pm

Good_girl_gone_bad welcome...

JJ kraljica... :love:
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Good_girl_gone_bad

Good_girl_gone_bad


Broj poruka : 19
Godina : 30
Lokacija : Nis,Srbija
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 28.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeSub Apr 05, 2008 10:11 pm

Steta bre,sto je izgubila od Serene...Ali ipak,dobro je namucila!JJ kraljica!
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeNed Apr 13, 2008 4:27 pm

Jankovićeva vodi u ACES trci | 10.04.2008.

Majami, FL, SAD – Za vreme Sony Ericsson turnira u Majamiju, dešavanja van terena su bila isto tako uzbuđujuća kao i na terenu. Na svim WTA turnirima igračice su uključene u razne humanitarne programe i promocije ne bi li se popularizovao turnir i sama igra. U januaru 2007god., WTA organizacija je počela novi program koji se zove ACES trka ne bi li na taj način nagradili igračice koje kroz razne inicijative promovišu tenis na i van terena. Poeni su dodeljeni za svaku promociju van terena u kojoj igračica učestvuje i što je veći događaj, to više poena dobije svaka igračica.
Finalista turnira Jelena Janković za sada vodi u ACES trci u 2008god. kada su u pitanju aktivnosti van terena. Ne samo što je igrala finale turnira, Jankovićeva je takođe provela vreme na foto snimanjima, aktivnostima sa sponzorima i fanovima, ali je i promovisala najnovije modele Sony Ericsson telefona kada je nosila haljinu napravljenu od mnogobrojnih mobilnih aparata prošetajući je na crvenom tepihu pred pocetak VIP žurke turnira. Evo kako izgleda trenutno stanje u ACES trci:

1. JANKOVIĆ, Jelena (228)
2. IVANOVIĆ, Ana (220)
3. HANTUCHOVA, Daniela (155)
4. DEMENTIEVA, Elena (145)
5. HENIN, Justine (125)
6. CHAKVETADZE, Anna (120)
7. KUZNETSOVA, Svetlana (115)
8. DAVENPORT, Lindsay (90)
9. BONDARENKO, Alona (85)
10. SCHNYDER, Patty (80)
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Apr 14, 2008 12:47 pm

Jankovićeva je pala na peto mesto zato što se turnir u Čarlstonu, na kome je prošle godine osvojila titulu i 450 bodova, igra nedelju dana kasnije, tako da je reprezentativka Srbije izgubila treću poziciju. Ruskinje Svetlana Kuznjecova i Marija Šarapova izbile su ispred Jankovićeve.

Prvih devet na WTA listi:
1. (1) Žistin Enen (Belgija) 6.105
2. (2) Ana Ivanović (Srbija) 4.157
3. (4) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 3.905
4. (5) Marija Šarapova (Rusija) 3.876
5. (3) Jelena Janković (Srbija) 3.770
6. (7) Ana Čakvetadze (Rusija) 2.665
7. (6) Venus Vilijams (SAD) 2.586
8. (8) Jelena Dementijeva (Rusija) 2.305
9. (9) Serena Vilijams (SAD) 2.296
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
*Anja*

*Anja*


Broj poruka : 62
Godina : 30
Lokacija : Beograd, Srbija :)
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.04.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Apr 14, 2008 4:34 pm

jadna jeca Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Apr 14, 2008 4:49 pm

...welcome Anja... Wink

A Jeca ako odbrani titulu vraca se na br 3...oduzeti su joj bodovi unapred jer se menjao kalendar zbog olimpijade...
Ajde Jecko...idemo .... :geek:
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Apr 15, 2008 7:37 pm

Srpska teniserka u intervjuu magazinu „Total tenis" uverava da će jednog dana postati najbolja na svetu, ali priznaje da ne može stalno da misli na posao, već obožava i modne revije, žurke, druženje...

Mada vam na terenu to nikada neće pokazati, Jelena Janković tvrdi da joj tenis nije sve u životu! Trenutno peta teniserka sveta, ali među prvima po količini vanterenskih aktivnosti u kojima učestvuje, u ekskluzivnom intervjuu za najnoviji broj srpskog magazina „Total tenis" otkriva da nije sve u tenisu, već ima nešto i u modnim revijama, humanitarnim mečevima, žurkama i prijemima...

- Takvi događaji ispunjavaju me na neki drugi način. Ne mogu stalno da mislim o tenisu, već želim da se posvetim i drugim ljudima, stvarima koje čine život, da pomognem koliko mogu. Jednostavno, sve je to deo mog posla, a ja taj deo zaista volim i uživam u njemu.

Da li je u ovom trenutku mesto broj 1 još uvek daleko, ili smatrate da je to cilj do kojeg ćete brzo doći?

- Uopšte ne smatram da je daleko. Imam da branim poene još u sledeća dva meseca, a onda dolazi period kada nisam igrala tako dobro prošle godine, tako da očekujem napredak i nastavak u istom ritmu.

Mnogi očekuju da zablistate na Rolan Garosu. Da li ćete se posebno pripremati za taj turnir?

- Iskreno se nadam da će biti tako... Sada ću malo da se odmorim, a onda počinjem pripreme za turnire na šljaci, pošto prvo igram Čarlston, pa Berlin i Rim. Dakle, biće dovoljno vremena i mečeva za pripremu, jer turnir u Parizu ne počinje do kraja maja.


Teniski savez Srbije objavio je vest da će Beograd skoro sigurno dobiti jak WTA turnir sledeće godine. Da li ćete učestvovati, i koliko je to, prema vašem mišljenju, značajno za razvoj tenisa u Srbiji?

- To je odličan potez Saveza. Pretpostavljam da ću učestvovati, nije još određeno kada će biti turnir, tako da ću o ovome moći više da vam kažem kada se saznaju svi detalji. Taj turnir će pomoći našim teniserkama da igraju glavni žreb, dobiju „vajld karte" i tako napreduju. Mnogi će imati prilike da vide uživo sam krem teniskog sveta. Još jednom, svaka čast na potezu i celoj organizaciji...

Svi žele medalju sa Olimpijskih igara u Pekingu i čini se da će konkurencija biti žestoka. Kakva su vaša očekivanja?

- U neku ruku, turnir u Pekingu mogao bi da se protumači i kao još jedan grend slem. Trebalo bi da igraju sve najbolje igračice sveta, tako da će konkurencija biti žestoka. Na svaki turnir polazim sa namerom da ga osvojim, a u ovom slučaju ću definitivno učiniti sve da donesem Srbiji zlatnu medalju.

Još uvek nemate trenera. Šta se dešava na tom planu?

- Trenutno kondicioni deo radim sa američkim trenerom, stručnjakom za fizičku spremu Petom Ehberijem. U teniskom delu pomagao mi je jedan Španac, ali još uvek nisam rešila pitanje stalnog trenera. Na tome se uveliko radi, pregovaram sa nekoliko stručnjaka, pa se nadam da će uskoro sve biti završeno i da ću imati kompletan tim ljudi oko sebe - kaže Jelena Janković.
Šta biste poručili devojčicama koje žele da jednog dana postanu baš kao vi? Koji je put do uspeha?

- Ako je tenis ono što vole, onda treba da se maksimalno posvete tom sportu, da treniraju i iskoriste svaki trenutak na terenu. Rad je jedini put do uspeha, tako da moraju da se posvete ne samo treninzima, već i školi takođe. Ta dva aspekta trebalo bi da im budu prioriteti.



"Moramo da pobedimo Hrvatice"

Bliži se i duel sa Hrvaticama u Zagrebu. Kakva su vaša očekivanja?

- Moramo da pobedimo! Mnogo smo jače i sve ostalo bilo bi neuspeh. Krajnje je vreme da uđemo u Svetsku grupu, jer nam je odavno tamo mesto, gledajući rang naših teniserki.

Izvor: Total tenis
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeSre Apr 16, 2008 3:09 pm

ČAKVETADYE ISPALA, JELENA DANAS NA TERENU

Prvo kolo turnira u Čarlstonu donelo je dosta zanimljivih duela, a najveće iznenađenje je poraz trećeg nosioca Ane Čakvetadze. Branilac titule Jelena Janković danas izlazi na teren.

Talentovana teniserka iz Rumunije Sorana Kirstea, nakon teškog meča 1. kola u kome je napravila preokret vrativši se od 0-1 u setovima i 1-4 u gemovima, danas je uspela da napravi iznenađenje i pobedi trećeg nosioca turnira Anu Čakvetadze 6-2, 1-6, 6-2 posle sat vremena i 32 minuta. U sledećem kolu Sorana igraće sa pobednicom meča Sara Erani-Alize Cornet.

Agnes Savaj i Ai Sugijama igrale su zanimljiv duel. Obe tenierke napravile su po 2 brejka a kod rezultata 6-5 za Agnes, teniserka iz Mađarske pravi odlučujući brejk i osvaja prvi set 7-5 posle 47 minuta. Drugi set osvaja Sugijama rezultatom 3-6 tako da je meč ušao u treći odlučujući set koji je ipak dobila deseti nosilac Savaj 6-4 i tako došla do pobede 7-5, 3-6, 6-4 posle dva sata i 8 minuta.

Peti nosilac turnira Serena Vilijams nije imala većih problema sa Žizelom Dulko pošto je pobedila u 2 seta 6-3, 6-4, a u treće kolo lako se plasirala i osmi nosilac turnira Dinara Safina posle pobede nad Domingez Lino 6-1, 6-4.

Danas će na teren turnira u Čarlstonu izaći branilac titule Jelena Janković. Jelena će se u drugom kolu sastati sa Aleksandrom Stivenson koja je bila bolja od Aline Jidkove 7-6, 6-1 u duelu kvalifikantkinja. Jelena i Aleksandra nikada nisu igrale jedna protiv druge, a Amerikanka trenutno zauzima 337 mesto na WTA listi. Meč se igra na centralnom terenu i igraće se oko 17 i 30h po našem vremenu. Prenos meča nije najavljen.

Ostali rezultati:

Marion Bartoli - Casey Dellacqua 7-5, 4-6, 6-1;
Tatiana Perebiynis - Anabel Medina Garrigues 4-6, 6-0, 7-5;
Alizé Cornet - Michaella Krajicek 6-3, 3-6, 6-4;
Olga Govortsova - Elena Vesnina 6-3, 6-2



Svettenisa.net
Ubuduce navodi izvor odakle kopiras tekst Very Happy Pozz....
Jelena...
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeSre Apr 16, 2008 9:00 pm

Džej Džej uspešno zaigrala Čarlston

Jelena Janković je uspešno započela odbranu titule na turniru u Čarlstonu. Srpska teniserka je u drugom kolu nadigrala Amerikanku Aleksandru Stivenson sa 2:0, po setovima 7:5, 6:0 posle 81 minuta igre.

Jankovićeva, koja je bila slobodna u prvoj rundi takmičenja, mučila se na početku meča, iako je već u petom gemu stigla do brejka.

Amerikanku, koja je do glavnog žreba stigla preko kvalifikacija, maksimalno su motivisali navijači, pa je veoma brzo oduzela servis protivnici i čak preuzela vođstvo - 5:4.

Ipak, Jankovićeva je nakon toga vrlo brzo dokazala razliku u kvalitetu protiv igračice, koja je 372. mesta lošije plasirana na WTA listi. Novi brejk u 11 gemu omogućio je prvom nosiocu da, posle mnogo uspona i padova, reši set u svoju korist.

U nastavku se Jelena u potpunosti pribrala i forsirala svoju prepoznatljivu igru, u kojoj ona kontroliše razvoj događaja na terenu. Takav pristup omogućio joj je da protivnicu praktično otera sa terena i drugi set dobije sa maksimalnih 6:0.

Džej Džej će u trećoj rundi igrati protiv Anastasije Rodionove, koja je nadigrala Francuskinju Aravan Rezai sa 6:3, 6:4.

Dvadesetpetogodišnja Ruskinja, koja na WTA listi zauzima 88. poziciju, odigrala je u karijeri jedan duel protiv Jankovićeve, prošle sezone takođe u Čarlstonu, i pretrpela ubedljiv poraz - 6:1, 6:1.

Jelena Janković je prošle sezone osvojila pehar u Čarlstonu, savldavši Dinaru Safinu sa 6:2, 6:2 :love:
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeČet Apr 17, 2008 9:05 pm

JJ se plasirala u 4. kolo Charlstona , pobedivsi ruskinju Rodionovu sa 2-0 u setovima
(6-0;6-2) BRAVO JECO......... :kolo: :baklja:
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimeUto Apr 22, 2008 9:58 pm

Trener Sančes: Sa Jelenom do prvog mesta
MONDO

Jelena Janković ima šanse da do kraja ove godine izbori, čak, i mesto broj jedan na listi najboljih igračica sveta, izjavio je Tanjugu Rikardo Sančes, koji je prošle nedelje angažovan za prvog trenera pete teniserke sveta.

"Jelena ima potencijala da do kraja godine završi na prvom mestu WTA liste. Naravno, nije ona jedina koja to želi. Tu su i njena zemljakinja Ana Ivanović, pa vodeća na svetskoj listi Žistin Enan, kao i Ruskinja Marija Šarapova...Sve one žarko žele da izbore, odnosno zadrže, poziciju broj jedan na svetu", ocenio je Sančes.

Španski teniski stručnjak planira da usavrši ofanzivnu igru naše teniserke.

"Janković je po prirodi veliki borac i ta energija samo treba da se na pravi način kanališe na terenu", rekao je Sančes i naglasio da pored uvodjenja "ofanzivnog elementa", igra srpskog reketa broj dva "ne zahteva neke veće izmene".

Sančes je, takodje, istakao da je i drugi servis važan element i da ga treba poboljšati kod srpske igračice.

"Servis je u principu jedno od osnovnih oružja svih tenisera. Zbog toga ćemo se potruditi da drugi Jelenin servis uskoro dobije na snazi i preciznosti", obećao je Sančes, koji je u dosadašnjoj karijeri uglavnom radio sa teniserima sa ATP liste.

Medju poznatijim igračima koje je Sančes savetovao i čiju igru je usavršavao su i Rus Nikolaj Davidenko i španski teniser Karlos Moja.[/color] :love:
Very Happy Very Happy [color=red]Ajde Jeco, samo napred
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Apr 28, 2008 10:57 am

Narode, ako niste obavesteni , Jeca danas u Gradskoj Skupstini u Beogradu u 13h promovise svoju postansku markicu....[/b]sa njom ce biti i Ana... :baklja:
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 807
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic Right_bar_bleue

Datum upisa : 05.03.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitimePon Apr 28, 2008 12:48 pm

Da naravno u Beogradu, što nekad ne dođe u neki drugi grad i u drugim gradovima je vole!!!
Postoje i niš, Kruševac, Kragujevac, Novi Sad!!!
Samo su se Nole i Janko setili da Srbija nije Beograd!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Sponsored content





Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 23Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Ana Ivanovic vs Jelena Jankovic
» Slike Jelene Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniserke-
Skoči na: